Постанова № 40096145, 04.06.2014, Радехівський районний суд Львівської області

Дата ухвалення
04.06.2014
Номер справи
451/819/14-п
Номер документу
40096145
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа №451/819/14-п

Провадження № 3/451/301/14

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 червня 2014 року м.Радехів

Суддя Радехівського районного суду Львівської області Мулявка О.В., при секретарі Дяків Л.І., з участю прокурора прокуратури Радехівського району Боднарчук О.В. та представника відділу боротьби з корупцією УБОЗ ГУМВС України у Львівській області майора міліції Брухаль О.Б., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Радехів матеріали, які надійшли із Управління по боротьбі з організованою злочинністю ГУ МВСУ у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, українки, громадянки України, уродженки та жительки АДРЕСА_1, із місцем реєстрації АДРЕСА_2, працюючої на посаді завідувача методичним кабінетом відділу освіти Радехівської райдержадміністрації, одруженої, з вищою освітою, паспорт громадянина України серії НОМЕР_2, 22.07.1997р. виданий Радехівським РВ ГУМВСУ у Львівській області, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, раніше до адміністративної відповідальності не притягувалася,

за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_3, перебуваючи на посаді завідувача методичним кабінетом відділу освіти Радехівської районної державної адміністрації Львівської області відповідно до наказу №60/1 від 20.03.2006р. відділу освіти Радехівської районної державної адміністрації Львівської області, будучи відповідно до підпункту «а» п.2 ч.1 ст.4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» №3206-VI від 07.04.2011р. суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, всупереч п.1 ст.12 Закону №3206-VI, достовірно знаючи про зобов'язання щорічно до 1 квітня подавати за місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік за формою, що додається до цього Закону, умисно своєчасно не подала до 01.04.2014р. вищевказану декларацію та не подала вказану декларацію на момент перевірки працівниками УБОЗ ГУМВС України у Львівській області, станом на 30.04.2014р., тобто вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Так, відповідно до підпункту «а» п.2 ч.1 ст.4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», суб'єктами відповідальності за корупційні правопорушення є посадові особи юридичних осіб публічного права.

08.11.2013р. головою Радехівської РДА винесено розпорядження №385, про те, що відповідно до ст.6 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», Постанови КМУ від 29.09.2012р. №887 «Про затвердження типового положення про структурний підрозділ місцевої державної адміністрації», враховуючи розпорядження голови Радехівської РДА від 03.09.2013р. №287 «Про впорядкування структури Радехівської РДА», відповідно до п.1 внести зміни до Положення про відділ освіти, молоді та спорту Радехівської районної державної адміністрації, затверджене розпорядженням голови Радехівської РДА від 28.12.2012р. №1048 та викласти у новій редакції, тобто перейменувати відділ освіти молоді та спорту Радехівської РДА у відділ освіти Радехівської РДА (а.с.26).

Відповідно до п.12 вказаного розпорядження відділ освіти утворений як юридична особа публічного права, має самостійний баланс, рахунки в органах казначейства, печатку із зображенням Державного герба України та своїм найменуванням, власні бланки (а.с.27).

Відповідно до пунктів 3.1, 3.3, 3.6 посадової інструкції завідувача районного методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту, затвердженої наказом начальника відділу освіти Радехівської райдержадміністрації від 04.01.2014р. №2/1, завідувач методкабінету здійснює загальне керівництво діяльністю методкабінету, готує план роботи, погоджує та затверджує його у встановленому порядку, здійснює контроль за діяльністю його працівників, готує в межах компетенції проекти наказів та забезпечує контроль за їх виконанням, організовує роботу з керівними кадрами і резервом керівних кадрів (а.с.14).

Згідно відповіді начальника відділу освіти Радехівської районної державної адміністрації Львівської області від 30.04.2014р. №280 завідувач методичним кабінетом відділу освіти Радехівської райдержадміністрації ОСОБА_3 не подала декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2013 рік (а.с.21).

ОСОБА_3 у судовому засіданні свою вину у вчиненні корупційного адміністративного правопорушення визнала повністю та пояснила, що факт неподання нею відповідної декларації за 2013 рік у встановлений законом строк дійсно мав місце. Окрім цього пояснила, що начальник відділу освіти Радехівської РДА Кутенський В.Г., доводив до відома працівників відділу вимоги Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» та наголошував про обов'язок подання декларації про доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2013 рік у період до 01.04.2014р.. Однак, декларацію вона подала значно пізніше, в чому щиро кається та просить суд її суворо не карати.

Прокурор в судовому засіданні зазначив, що наявні усі підстави для притягнення ОСОБА_3 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Окрім цього, представник УБОЗ ГУМВСУ у Львівській області вказав, що в діях правопорушника має місце адміністративне корупційне правопорушення, а при винесенні постанови та призначенні їй покарання, просив врахувати наявність у діях правопорушника пом'якшуючих обставин.

Окрім визнання ОСОБА_3 своєї вини у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, її причетність до корупційного діяння стверджується належними та допустимими у відповідності до ст.251 КУпАП доказами, що наявні в матеріалах справи та досліджені у судовому засіданні, це зокрема:

- протоколом №17-к про вчинення адміністративного корупційного правопорушення від 30.05.2014р. (а.с.2-5);

- з пояснення ОСОБА_3 від 30.05.2014р. вбачається, що декларацію вона не подала, оскільки не придала цьому значення та забула про існування строків подання такої (а.с.8-10);

- із наказу №60/1 від 20.03.2006р. по відділу освіти Радехівської РДА вбачається, що ОСОБА_3 призначено на посаду завідувача методичним кабінетом відділу освіти (а.с.12);

- із посадової інструкції завідуючої методичним кабінетом відділу освіти, молоді та спорту вбачається, якими саме обов'язками наділена ОСОБА_3 обіймаючи посаду завідуючої методичним кабінетом (а.с.14);

- із повідомлення відділу освіти Радехівської районної державної адміністрації Львівської області від 30.04.2014р. №280 вбачається, що ОСОБА_3 не подала декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2013 рік (а.с.21);

- із копії декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2013 рік вбачається, що така ОСОБА_3 подана 05.05.2014р. (а.с.47-51);

- із додаткового пояснення Кутенського В.Г. від 30.05.2014р. вбачається, що ним було інформовано працівників відділу освіти про необхідність вчасного подання декларацій, проте ОСОБА_3 свою декларацію в термін до 01.04.2014р. не подала (а.с.45-46);

- з характеристики керівника відділу освіти Радехівської РДА вбачається, що ОСОБА_3 за місцем праці характеризується позитивно (а.с.15).

Дії ОСОБА_3 вірно кваліфіковано за ч.1 ст. 172-6 КУпАП, як неподання декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, передбаченої Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції».

При накладенні адміністративного стягнення за вчинення ОСОБА_3 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, у відповідності до вимог ст.33 КУпАП, враховується характер вчиненого, особа правопорушника, яка свою вину визнала повністю, щиро розкаялася, вперше притягається до адміністративної відповідальності та позитивно характеризується за місцем праці.

Обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, у діях ОСОБА_3 не встановлено.

Тобто, із врахуванням вищенаведеного, приходжу до висновку, що на ОСОБА_3 слід накласти адміністративне стягнення в межах санкції статті, за якою кваліфіковано правопорушення, у виді штрафу, що буде згідно ст.23 КУпАП достатньою та необхідною мірою відповідальності, яка досягне мети у вихованні правопорушника в дусі додержання законів, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.

Відповідно до ст.4 ч.2 п.5 Закону України «Про судовий збір» №3674-VI від 08.07.2011р. із правопорушника необхідно стягнути судовий збір в розмірі 36 гривень 54 копійки.

Керуючись ст.ст.38,172-6,283,284 КУпАП та ст.ст.4,12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» №3206-VI від 07.04.2011р., суддя -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_3 визнати винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі десять неоподаткованих мінімумів доходів громадян (сто сімдесят гривень).

Стягнути з ОСОБА_3 судовий збір в розмірі 36 (тридцять шість) гривень 54 (п'ятдесят чотири) копійки на р/р 31215206700432, одержувач Державний бюджет Радехівського району Львівської області ЄДРПОУ 37976988, банк отримувача ГУДКСУ у Львівській області, МФО 825014, код платежу 37484607.

На постанову протягом десяти днів з дня її винесення може бути подана апеляційна скарга або внесено протест прокурора до апеляційного суду Львівської області.

Суддя Мулявка О. В.