Справа №451/820/14-п
Провадження № 3/451/302/14
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 червня 2014 року м.Радехів
Суддя Радехівського районного суду Львівської області Мулявка О.В., при секретарі Дяків Л.І., з участю прокурора прокуратури Радехівського району Боднарчук О.В. та представника відділу боротьби з корупцією УБОЗ ГУМВС України у Львівській області підполковника міліції Бабаченко Д.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Радехів матеріали, які надійшли із Управління по боротьбі з організованою злочинністю ГУ МВСУ у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, українця, громадянина України, уродженця с.Старий Майдан Радехівського району Львівської області, жителя АДРЕСА_1, працюючого на посаді керівника відділу освіти Радехівської райдержадміністрації, одруженого, має на утриманні одну неповнолітню дитину, з вищою освітою, паспорт громадянина України серії НОМЕР_2, 26.06.1996р. виданий Радехівським РВ ГУМВСУ у Львівській області, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, раніше до адміністративної відповідальності не притягувався,
за ст.172-9 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_3, перебуваючи на посаді керівника відділу освіти Радехівської районної державної адміністрації, будучи, відповідно до підпункту «в» п.1 ч.1 ст.4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» №3206-VI від 07.04.2011р., суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, при виявленні ним корупційного правопорушення, зокрема, неподання в строк до 01.04.2014р. посадовими особами відділу освіти директорами шкіл, директорами позашкільних навчальних закладів, завідувачами дошкільних навчальних закладів і установ освіти Радехівського району (всього 61 особа) декларацій про майно, доходи, витрати фінансового характеру за 2013 рік, умисно не вжив у межах своїх повноважень заходів щодо припинення корупційного правопорушення та негайно не повідомив про його вчинення спеціально уповноважений суб'єкт у сфері протидії корупції, що передбачено ч.7 ст. 5 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», а відтак вчинив адміністративне корупційне правопорушення передбачене ст.172-9 Кодексу України про адміністративні правопорушення, тобто невжиття передбачених законом заходів посадовою особою органу державної влади у разі виявлення корупційного правопорушення.
Згідно п.1.1 Положення про відділ освіти Радехівської районної державної адміністрації (далі - Положення), затвердженого розпорядженням голови райдержадміністрації №385 від 08.11.2013р. (а.с.147), відділ освіти є структурним підрозділом райдержадміністрації і є юридичною особою. Утворюється головою районної державної адміністрації і підпорядковується голові райдержадміністрації та департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації. Відповідно до п.6.1. Положення відділ освіти очолює керівник, який призначається на посаду та звільняється з посади головою райдержадміністрації за погодженням із департаментом освіти і науки обласної державної адміністрації.
Відповідно до Розпорядження голови Радехівської районної державної адміністрації Львівської області №397 від 31.05.2012р. ОСОБА_3 призначений на посаду керівника відділу освіти Редехівської районної державної адміністрації, якому цим же розпорядженням присвоєно 7 ранг державного службовця 6 категорії (а.с.14).
У відповідності до ст.12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» посадові особи юридичних осіб публічного права зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати за місцем роботи декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік. Неподання або несвоєчасне подання декларації є корупційним правопорушенням.
З метою доведення до працівників відділу освіти та керівників комунальних навчальних закладів і установ освіти вимог Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» щодо подачі за місцем роботи декларацій про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік, ОСОБА_3 видано наказ №76/1 від 19.03.2014р. «Про проведення та дотримання усіх необхідних заходів передбачених Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції» (а.с.60). У відповідності до п.1 вказаного наказу відповідальним за проведення усіх необхідних заходів для запобігання і протидії корупції у відділі освіти та навчальних закладах району призначено керівника відділу освіти ОСОБА_3. Крім цього, у відповідності до п.3 даного наказу керівникам навчальних закладів, їх заступникам, керівникам структурних підрозділів відділу освіти необхідно щорічно до 1 квітня подавати декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік. Згідно п.4 цього наказу про всі виявлені порушення Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» слід негайно повідомляти правоохоронні органи, зокрема спеціалізовані суб'єкти боротьби з корупцією на території Львівської області, а виконання та контроль за даним наказом, покладено на ОСОБА_3. Крім цього, питання необхідності подачі декларацій про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2013 рік а також інші вимоги Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» обговорювалось на нараді директорів загальноосвітніх шкіл району від 26.12.2013 року.
Встановлено до інформації відділу освіти Радехівської РДА №280 від 30.04.2014р., посадовими особами відділу освіти, директорами шкіл, директорами позашкільних навчальних закладів, завідувачами дошкільних навчальних закладів і установ освіти Радехівського району у строк до 01.04.2014р. не подані декларації про майно, доходи, витрати та зобов'язання фінансового характеру за 2013 рік за місцем праці, тобто порушено вимоги ст.12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», а відтак, допущено корупційне правопорушення. Декларації вказаними особами не подані на момент проведення перевірки, тобто станом на 30.04.2014р. (а.с.130-132).
Згідно п.6.3.12 Положення про відділ освіти Радехівської РДА ОСОБА_3, як керівник відділу освіти видає у межах своїх повноважень накази, організовує контроль за їх виконанням; подає голові районної державної адміністрації пропозиції щодо призначення на посаду та звільнення з посади у порядку, передбаченому законодавством про державну службу державних службовців відділу освіти; погоджує з головою районної державної адміністрації призначення на посаду, перевід, звільнення з посади працівників відділу, групи господарського, централізованого обслуговування навчальних закладів і установ освіти, районного методичного кабінету, централізованої бухгалтерії, керівників навчальних закладів та установ освіти комунальної форми власності відповідно до законодавства про працю, заохочення та притягнення до дисциплінарної відповідальності. Однак, ОСОБА_3, достовірно знаючи про неподання зазначеними посадовими особами відділу освіти, директорами шкіл, директорами позашкільних навчальних закладів, завідувачами дошкільних навчальних закладів і установ освіти Радехівського району декларацій про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2013 рік, в строк до 01.04.2014р., а відтак умисно не вжив у межах своїх повноважень заходів щодо припинення правопорушення та негайно письмово не повідомив про його вчинення спеціально уповноважений суб'єкт у сфері протидії корупції.
ОСОБА_3 у судовому засіданні свою вину у вчиненні корупційного адміністративного правопорушення визнав повністю та пояснив, що таке ним допущене із-за значного навантаження функціональними обов'язками. Просить суворо не карати.
Прокурор в судовому засіданні зазначив, що наявні усі підстави для притягнення ОСОБА_3 до адміністративної відповідальності за ст.172-9 КУпАП.
Окрім цього, представник УБОЗ ГУМВСУ у Львівській області вказав, що в діях правопорушника має місце адміністративне корупційне правопорушення, а при винесенні постанови та призначенні йому покарання, просив врахувати наявність у правопорушника пом'якшуючих обставин.
Окрім визнання ОСОБА_3 своєї вини у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-9 КУпАП, його причетність до корупційного діяння стверджується належними та допустимими у відповідності до ст.251 КУпАП доказами, що наявні в матеріалах справи та досліджені у судовому засіданні, це зокрема:
- протоколом №15-к про вчинення адміністративного корупційного правопорушення від 30.05.2014р. (а.с.2-6);
- із пояснень ОСОБА_3 від 30.04.2014р. та від 30.05.2014р. вбачається, що він не вжив у межах своїх повноважень заходів щодо припинення правопорушень підлеглими працівниками (а.с.9-12);
- із розпорядження Радехівської РДА №397 від 31.05.2012р. вбачається, що ОСОБА_3 призначено керівником відділу освіти (а.с.14-15);
- із Положення про відділ освіти Радехівської РДА, затвердженого розпорядженням голови райдержадміністрації №385 від 08.11.2013р. вбачається, якими саме обов'язками наділений ОСОБА_3 обіймаючи посаду начальника відділу (а.с.149-157);
- із повідомлення відділу освіти Радехівської районної державної адміністрації Львівської області від 30.04.2014р. №280 вбачається перелік осіб, які не подали декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2013 рік (а.с.130-132);
- із копії наказу відділу освіти Радехівської РДА №76/1 від 19.03.2014р. вбачається, що відповідальним за проведення усіх необхідних заходів для запобігання і протидії корупції у відділі освіти та навчальних закладах району призначено керівника відділу освіти ОСОБА_3 і виконання та контроль за таким, покладено на керівника (а.с.60);
- із характеристики на керівника відділу освіти Радехівської РДА ОСОБА_3 вбачається, що такий за місцем праці характеризується позитивно (а.с.59).
Дії ОСОБА_3 вірно кваліфіковано за ст.172-9 КУпАП, як невжиття передбачених законом заходів посадовою особою органу державної влади у разі виявлення корупційного правопорушення.
При накладенні адміністративного стягнення за вчинення ОСОБА_3 адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-9 КУпАП, у відповідності до вимог ст.33 КУпАП, враховується характер вчиненого, особа правопорушника, який свою вину визнав повністю, щиро розкаявся, вперше притягається до адміністративної відповідальності, позитивно характеризується за місцем праці та має на утриманні одну неповнолітню дитину.
Обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, у діях ОСОБА_3 не встановлено.
Тобто, із врахуванням вищенаведеного, приходжу до висновку, що на ОСОБА_3 слід накласти адміністративне стягнення в межах санкції статті, за якою кваліфіковано правопорушення, у виді штрафу, що буде згідно ст.23 КУпАП достатньою та необхідною мірою відповідальності, яка досягне мети у вихованні правопорушника в дусі додержання законів, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.
Відповідно до ст.4 ч.2 п.5 Закону України «Про судовий збір» №3674-VI від 08.07.2011р. із правопорушника необхідно стягнути судовий збір в розмірі 36 гривень 54 копійки.
Керуючись ст.ст.38,172-9,283,284 КУпАП та ст.4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» №3206-VI від 07.04.2011р., суддя -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_3 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ст.172-9 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі шістдесят неоподаткованих мінімумів доходів громадян (одна тисяча двадцять гривень).
Стягнути з ОСОБА_3 судовий збір в розмірі 36 (тридцять шість) гривень 54 (п'ятдесят чотири) копійки на р/р 31215206700432, одержувач Державний бюджет Радехівського району Львівської області ЄДРПОУ 37976988, банк отримувача ГУДКСУ у Львівській області, МФО 825014, код платежу 37484607.
На постанову протягом десяти днів з дня її винесення може бути подана апеляційна скарга або внесено протест прокурора до апеляційного суду Львівської області.
СуддяМулявка О. В.