Копія
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
07 серпня 2014 р. Справа №818/1924/14
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Соколова В.М.
за участю секретаря судового засідання - Шевченко В.М.,
прокурора - Маслюк А.О.,
представника позивача - Сліпухова В.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу №818/1924/14 за позовом прокурора Білопільського району в інтересах держави в особі Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Північному регіоні" до Комунального підприємства "Сумижитло" Сумської міської ради про стягнення штрафу,-
В С Т А Н О В И В:
Прокурор Білопільського району в інтересах держави в особі Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Північному регіоні" (далі по тексту - позивач) звернувся до Сумського окружного адміністративного суду з позовом до Комунального підприємства "Сумижитло" Сумської міської ради (далі по тексту - відповідач) про стягнення штрафу в сумі 8500,00 грн. Свої вимоги мотивує тим, що після проведеної перевірки ДП "Національна енергетична компанія "Укренерго" відповідачеві було видано обов'язковий до виконання припис №07/30-05-0136 від 04.03.2014 про усунення виявлених порушень, які відповідач у встановлений термін не виконав, що підтверджується актом перевірки (протокол) № 07/30-05-0218 від 29.04.2014. А тому державним інспектором України з енергонагляду у Сумській області за порушення законодавства про електроенергетику та за невиконання припису на відповідача було накладено штраф у розмірі п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян у сумі 8500,00 грн., про що було винесено постанову № 07/30-05-0с 30/14 від 06.05.2014.
У судовому засіданні прокурор та представник позивача підтримали позовну заяву та просили суд задовольнити позовні вимоги.
Представник відповідача в судове засідання не прибув, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином за адресою, внесеною до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, про причини неявки, всупереч вимог ч.2 ст. 40 КАС України, суд не повідомив.
Суд, заслухавши прокурора і представника позивача, перевіривши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню, з огляду на наступне.
У судовому засіданні встановлено, що посадовими особами контролюючого органу було проведене обстеження щодо якості обслуговування електромереж підприємством КП «Сумижитло» СМР на підставі звернення побутових споживачів, про що було складено акт перевірки №07/30-05-0136 від 04.03.2014 (а.с.23-25).
За результатами обстеження відповідачеві було видано обов'язковий до виконання припис №07/30-05-0136 від 04.03.2014 про усунення виявлених порушень (а.с.26-27), які відповідач у встановлений термін не виконав, що підтверджується актом перевірки (протокол) № 07/30-05-0218 від 29.04.2014 (а.с.28-29).
Старшим державним інспектором України з енергонагляду у Сумській області за порушення законодавства про електроенергетику та за невиконання припису на відповідача, згідно зі ст. 27 Закону України «Про електроенергетику» та «Положення про порядок накладання на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику», затвердженого Постановою КМУ №1312 від 30.07.1999, накладено штраф у розмірі п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян у сумі 8500 (вісім тисяч п'ятсот) гривень, про що було винесено постанову № 07/30-05-0с 30/14 від 06.05.2014 (а.с.32).
Задовольняючи позовні вимоги, суд виходить з наступного.
Згідно з Указом Президента України „Про зміни в структурі центральних органів виконавчої влади" від 15.12.1999р. №1573/99 з метою вдосконалення структури органів виконавчої влади та підвищення ефективності державного управління внесено зміни до структури центральних органів виконавчої влади та затверджено систему їх реалізації, якою визначено, що до складу органів виконавчої влади України входить Міністерство палива та енергетики України.
Державне підприємство «Національна енергетична компанія „Укренерго» підпорядковано Міністерству палива та енергетики України і засновано на державній власності.
Основною метою діяльності підприємства є забезпечення цілісності об'єднаної енергетичної системи, забезпечення інтересів держави, енергоощадних підприємств усіх форм власності, запобігання порушенням режимів і аварій системного значення та ліквідація наслідків можливих аварій з найменшими для держави втратами.
Відповідно до ст. 5 Закону України «Про електроенергетику» однією із засад державної політики в енергетиці є створення умов безпечної експлуатації об'єктів електроенергетики, а також забезпечення відповідальності енергопостачальників та споживачів. Згідно зі ст. 9 зазначеного закону та її. 1 Положення „Про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної та теплової енергії", затвердженого КМУ від 07.08.96р. №929 із змінами та доповненнями, державний енергетичний нагляд за технічним станом та організацією експлуатації електричних, теплових, тепловикористовувальних установок і мереж, режимами споживання електричної та теплової енергії суб'єктів електроенергетики, суб'єктів відносин у сфері теплопостачання і споживачів електричної енергії здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії (Держенергонагляд). Державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право застосовувати у встановленому законом України порядку санкції до суб'єктів господарської діяльності за порушення нормативно-правових актів. За ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність у вигляді штрафу у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян.
Згідно з Положенням Про відокремлений підрозділ «Держенергонагляд у Північному регіоні», затвердженим директором Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго», Держенергонагляд у Північному регіоні утворено з метою забезпечення функціонування електроенергетичної системи регіону в межах Харківської, Полтавської та Сумської областей України, як складової частини цілісної об'єднаної енергосистеми України.
Відповідно до п. 1 0 Положення «Про порядок накладання на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 1999р. №1312, суб'єкт господарської діяльності повинен сплатити штраф протягом 30 днів з дня винесення постанови про його накладання. У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.
До теперішнього часу постанову відповідачем не виконано, відомостей про сплату не надходило.
З огляду на викладені вище обставини, суд дійшов висновку, що позовні вимоги про стягнення штрафу в сумі 8500,00 грн. підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов прокурора Білопільського району в інтересах держави в особі Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Північному регіоні" до Комунального підприємства "Сумижитло" Сумської міської ради про стягнення штрафу - задовольнити.
Стягнути з Комунального підприємства "Сумижитло" Сумської міської ради (вул. Горького, 21, м. Суми, р/р 2600306047274 в ПАТ КБ "Приватбанк", МФО 337546, код ЄДРПОУ 37654796) на користь держави, у доход держбюджету (одержувач - номер рахунку - 31119106700002, отримувач коштів - УК у м. Суми 21081100, код отримувача 37970593, МФО - 837013, назва території - м. Суми) штраф у сумі 8500,00 грн. (вісім тисяч п'ятсот грн.).
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя (підпис) В.М. Соколов
Повний текст постанови складено 08.08.2014 року.
З оригіналом згідно
Суддя В.М. Соколов