Справа № 444/1479/14-а
Провадження № 2-а/444/74/2014
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
01 серпня 2014 року Жовківський районний суд Львіської області в складі :
головуючого судді Зеліско Р. Й.,
при секретарі Петришин М.Є.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Жовкві адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління ДАІ ГУМВСУ у Вінницькій області про скасування постанови серії АБ2 № 075660 від 16.06.2014 року
В С Т А Н О В И В:
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Управління ДАІ при ГУМВСУ у Вінницькій області про скасування постанови серії АБ2 № 075660 від 16.06.2014 року про притягнення його до адміністративної відповідальності, відповідно до якої його було визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ст. 122 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Дану постанову вважає незаконною, оскільки він дійсно 16.06.2014 року керував автомобілем марки "Тойота Ланд Крузер", реєстраційний номер НОМЕР_1 на 346 км. автодороги Стрий-Знамянка не виконав вимогу дорожнього знаку 5.16 "Напрямок по смугах", з середньої смуги , яка призначена для руху прямо, здійснив маневр ліворуч та був зупинений інспектором ДАІ, який звинуватив його в тому, що він рухався по середній смузі руху, яка призначена для руху прямо, здійснив маневр ліворуч, чим порушив вимоги 12.4 ПДР України, тим самим скоївши адміністративне правопорушення. Після чого інспектором ДАІ було складено протокол про адміністративне правопорушення та постанову про адміністративне правопорушення, яка є предметом оскарження. Дану постанову позивач вважає незаконною, оскільки відсутня сама подія адміністративного правопорушенння, а також вина в його вчиненні. Окрім цього, зазначає, що в оскаржуваній постанові та протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено, як саме було виявлено правопорушення, якими доказами підтверджується факт порушення ним ПДР. Також інспектор ДПС не прийняв до уваги його пояснення та заперечення. Вважає, що дана постанова не відповідає фактичним обставинам справи, суперечить нормам КпАП України, положенням ПДР України та іншим нормативно-правовим актам, а тому винесена з порушенням вимог чинного законодавства України та, як наслідок, є незаконною, безпідставною та необґрунтованою. Внаслідок цього, просить визнати протиправною та скасувати постанову по справі про адміністративне правопорушення від 16.06.2014 року серії АБ2 № 075660 про притягнення його до адміністративної відповідальності за ст.122 ч.1 КпроАП України. Просить здійснювати розгляд справи у його відсутності.
Представник Управління ДАІ при ГУМВСУ у Вінницькій області в судове засідання не з'явився, однак подав на адресу суду заперечння стосовно заявленого позову. Просить у задоволенні заявленого позову відмовити.
Суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими і підлягають до задоволення з наступних підстав.
Судом встановлено, що 16.06.2014 року ст.інспектором ДПС роти ДПС УДІ ГУМВСУ у Вінницькій області було складено протокол про адміністративне правопорушення та постанову про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення передбаченого ст. 122 ч. 1 КпроАП України, яке полягало в тому, що ОСОБА_1 16.06.2014 року на 346 км. автодороги Стрий-Знамянка, керуючи автомобілем марки "Тойота Ланд Крузер", реєстраційний номер НОМЕР_1, не виконав вимогу дорожнього знаку 5.16 ПДР "Напрямок по смугах", з середньої смуги, яка призначена для руху прямо, здійснив маневр ліворуч.
Інших матеріалів, зокрема матеріалів адміністративної справи сторонами суду не представлено.
Відповідно до вимог ст. 71 ч.2 КАС України обов"язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову. А також у відповідача є обов"язок надати суду необхідні докази по даній справі, які необхідні для всебічного, повного, об'активного ухвалення рішення по справі.
Відповідно до вимог ст. 71 ч.4 КАС України суб'єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні в нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі.
У разі неприбуття відповідача - суб'єкта владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття розгляд справи не відкладається і справа вирішується на підставі наявних у справі доказів.
Відповідно до вимог ст. 251 Кпро АП України доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Оскільки, будь-які докази передбачені ст. 251 КпАП України при складенні протоколу про адміністративне правопорушення відсутні, то складення проколу про притягнення позивача до адміністративної відповідальності є неправомірним. Внаслідок вищевикладеного, суд вважає, що є неправомірним винесення постанови про притягнення позивача до адміністративної відповідальності.
Таким чином, пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності в даному конкретному випадку є доказом по справі. Таким чином, судом встановлено, що доказом в даній адміністративній справі є складений протокол про адміністративне правопорушення, який стверджує винуватість правопорушника, а також пояснення самого правопорушника, в яких він заперечує свою вину. Дані докази є суперечливими та такими, що не дають суду підстав зробити висновок про вину позивача в вчиненні адміністративного правопорушення.
При таких обставинах суд вважає, що є відсутня вина позивача у вчиненні даного порушення, оскільки крім протоколу про адміністративне правопорушення відсутні будь-які докази вчинення позивачем правопорушення.
На підставі вищенаведеного та керуючись ст.ст.7-14, 71, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В :
Позов ОСОБА_1 задоволити.
Скасувати постанову про адміністративне правопорушення від 16.06.2014 року серії АБ2 № 075660 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 122 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Постанова остаточна і оскарженню не підлягає.
Суддя Р. Й. Зеліско