u
ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
_____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
| 26 червня 2009 р. 11 год. 45 хв. Справа № 2-а-6838/09/2170 Кат. 6.14
Херсонський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді: Хом'якової В.В., при секретарі: Вуйцик О.Г., за участю представника позивача Попова О.О., представник відповідача: не з'явився, розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Херсонській області до закритого акціонерного товариства "Салют" про стягнення суми штрафних санкцій в розмірі 850 грн.,
встановив:
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що 01.09.2008 посадовою особою Інспекції видано закритому акціонерному товариству "Салют" (далі ЗАТ "Салют") припис № 123 про надання технічної документації для отримання дозволу на будівельні роботи по реконструкції будівлі магазину, розташованої за адресою: АДРЕСА_1, 82. 15.09.2008 проведено перевірку, в ході якої було встановлено, що вимоги припису № 123 від 01.09.2008 ЗАТ "Салют" не виконані. 15.09.2008 відносно відповідача складено адміністративний протокол № 134. 03.11.2008 за наслідками розгляду адміністративного протоколу начальником інспекції винесено постанову № 8/Г про накладення на ЗАТ "Салют" штрафу в сумі 850 грн., що передбачено ст. 1 Закону України "Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування". Відповідачем сума штрафу не сплачена, постанова порушником не оскаржена. Просить позов задовольнити, стягнути з ЗАТ "салют" штрафну санкцію в сумі 850грн.. В судовому засіданні представник позивача підтримав позов та просив задовольнити. Відповідач в судове засідання не з'явився, про причини неявки суд не повідомив. Заслухавши представника позивача, дослідивши письмові докази по справі, суд встановив такі обставини. 01.09.2008 посадовою особою Інспекції видано ЗАТ "Салют" припис № 123 про надання технічної документації для отримання дозволу на будівельні роботи по реконструкції будівлі магазину, розташованої за адресою: АДРЕСА_1, 82. 15.09.2008 проведено перевірку, в ході якої було встановлено, що вимоги припису № 123 від 01.09.2008 ЗАТ "Салют" не виконані. 15.09.2008 відносно відповідача складено адміністративний протокол № 134. 03.11.2008 за наслідками розгляду адміністративного протоколу начальником інспекції винесено постанову № 8/Г про накладення на ЗАТ "Салют" штрафу в сумі 850 грн., що передбачено ст. 1 Закону України "Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування". Копії протоколу та постанови інспекції надіслані відповідачу та отримані останнім рекомендованою поштою, що підтверджується копіями поштових повідомлень наданими до суду позивачем. Згідно з положенням "Про Державну архітектурно-будівельну інспекцію, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18.10.2006 року № 1434, положенням "Про державний архітектурно-будівельний контроль", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.1993 року № 225, ст. 10 Закону України "Про архітектурну діяльність" від 20.05.1999 № 687 - XIV Інспекція державного архітектурно-будівельн6ого контролю в Херсонській області є територіальним органом Державної архітектурно-будівельної інспекції України та здійснює державний контроль та нагляд з питань будівництва, містобудування та архітектури, яка також наділена повноваженнями проводити перевірку відповідності виконання будівельних робіт, будівельних матеріалів, виробів і конструкцій вимогам державних стандартів, будівельних норм і правил, технічним умовам, затвердженим проектним рішенням. Законом України "Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування" від 14.10.1994 № 208/94-ВР встановлено відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій всіх форм власності за правопорушення у сфері містобудування. Норми Закону спрямовані на посилення державного контролю за забудовою територій, розміщенням і будівництвом об'єктів архітектури, додержанням суб'єктами архітектурної діяльності затвердженої містобудівної та іншої проектної документації, місцевих правил забудови населених пунктів, вимог вихідних даних, а також на захист державою прав споживачів будівельної продукції. П. 8 ст. 1 вказаного Закону передбачено, що підприємства, їх об'єднання, установи та організації незалежно від форм власності, які здійснюють проектування, роботи по будівництву, реконструкції, реставрації та капітальному ремонту, виготовляють будівельні матеріали, вироби і конструкції, а так само які є замовниками у будівництві або поєднують функції замовника і підрядчика, несуть відповідальність у вигляді штрафу, а саме за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання приписів інспекцій державного архітектурно-будівельного контролю, - у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Сплата штрафів не звільняє підприємство від усунення допущених порушень і відшкодування збитків, заподіяних внаслідок порушень, передбачених цим Законом. У відповідності до ч. 7 ст. 3 Закону України "Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування" від 14.10.1994 № 208/94-ВР, штраф підлягає сплаті підприємством у 15-денний термін з дня його накладення, а у разі несплати штрафу у зазначений строк він стягується в судовому порядку. Штраф ТОВ "СіНа" не сплачено, постанову до Господарського суду не оскаржено. Відповідно до ст. 69 КАСУ доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів. Згідно з ч. 1 ст. 71 Кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. Відповідно до ст. 86 КАСУ суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності. Таким чином суд дійшов до висновку, що відповідачем не надано доказів щодо відмови в задоволенні позовних вимог позивача. Приймаючи до уваги викладені обставини, а також враховуючи, що відповідачем суму штрафної санкції не сплачено, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню. Судові витрати не стягуються. Керуючись ст. 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
постановив :
Позовні вимоги задовольнити. Стягнути з закритого акціонерного товариства "Салют" (АДРЕСА_1, ЄДРПОУ - не відомий) до державного бюджету код 21081100 УДК в Херсонській області на розрахунковий рахунок 31114106700112, МФО 852010, код доходу 24103822 штрафну санкцію в сумі 850 грн. (вісімсот п'ятдесят гривень). Виконавчий лист про виконання постанови видати позивачу за його заявою після набрання постановою законної сили. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги, судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі, відповідно до статті 160 КАС України, з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Хом'якова В.В.