Рішення № 40003041, 30.07.2014, Господарський суд Волинської області

Дата ухвалення
30.07.2014
Номер справи
903/443/14
Номер документу
40003041
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

30 липня 2014 р. Справа № 903/443/14за позовом Ківерцівської райспоживспілки, м. Ківерці,

третьої особи на стороні позивача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, відділу Держземагенства у Ківерцівському районі

до Олицької селищної ради, смт. Олика, Ківерцівського району

про внесення змін до договору оренди землі від 28.12.2011р.,

Суддя Якушева І.О.

при секретарі судового засідання Хомич О.В.

за участю представників:

від позивача: Корнейчук В.М. - голова правління,

третьої особи на стороні позивача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, відділ Держземагенства у Ківерцівському районі: н/з.

від відповідача: Кашевська О.І. - селищний голова, Крутилко О.О. - представник (дов. №1/1.33/2-12 від 02.01.2013р.

Суть спору: позивач в позовній заяві просить внести зміни до договору оренди землі від 28.12.2011р., укладеного між Ківерцівською райспоживспілкою та Олицькою селищною радою:

- пункт 5 договору викласти в редакції: "Нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 921 368,97 (девятьсот двадцять одна тисяча триста шістдесят вісім гривень 97 коп).";

- пункт 9 договору викласти в редакції: "Орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі в розмірі 4 (чотири) відсотки від нормативної грошової оцінки земельної ділянки і становить 36 854,75 (тридцять шість тисяч вісімсот п'ятдесят чотири гривні 75 коп) - розмір щорічної плати, а розмір щомісячної 3071,23 (три тисячі сімдесят одна гривня 23 коп)".

На обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що відповідно до п. 5 договору оренди землі від 28.12.2011р. нормативна грошова оцінка земельної ділянки площею 1,5246 га, що розташована за адресою: Волинська область, Ківерцівський район, смт. Олика, вул. Шевченка, 33, становить 1 691 530 грн., а згідно з витягом з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки № 03-4/306 від 27.02.2014р. нормативна грошова оцінка цієї же земельної ділянки становить 921 368,97 грн.

Оскільки зазначена в договорі нормативна грошова оцінка не відповідає нормативній грошовій оцінці, що зазначена у витягу, з метою внесення змін до договору позивачем 07.03.2014р. було надіслано відповідачу проект додаткової угоди та копії витягів щодо відомостей про дану земельну ділянку, однак, відповідач відмовився внести зміни до договору, що і зумовило звернення позивача до суду.

Ухвалою суду від 15.05.2014р. було порушено провадження у справі за позовною заявою Ківерцівської райспоживспілки, розгляд справи призначено на 28.05.2014р.

Ухвалою суду від 28.05.2014р. розгляд справи було відкладено на 02.07.2014р., судом до участі у розгляді справи третьою особою на стороні позивача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, було залучено відділ Держземагенства у Ківерцівському районі; було зобов'язано відповідача подати суду обґрунтовані письмові пояснення на заявлений позов, докази на їх підтвердження, третю особу на стороні позивача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - подати письмові пояснення щодо нормативної грошової оцінки земельної ділянки площею 1,5246 га, що розташована за адресою: Волинська область, Ківерцівський район, смт. Олика, вул. Шевченка, 33, на даний час.

На виконання вимог ухвали суду від 28.05.2014р. відповідач 10.06.2014р. через канцелярію суду подав відзив на позовну заяву №154/01.03.3/2.14 від 26.05.2014р., в якому він позовні вимоги заперечує, просить у задоволенні позовних вимог відмовити.

Також відповідач подав клопотання від 30.05.2014р. № 165/01.03.3/2.14, в якому просив викликати в судове засідання для дачі пояснень начальника відділу Держземагенства у Ківерцівському районі Волинської області Левчика І.О.

23.06.2014р. третя особа на стороні позивача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, відділ Держземагенства у Ківерцівському районі через канцелярію суду подала письмові пояснення від № 1214/03/2-14 20.06.2014р., в яких посилається на таке:

- витяг про нормативну грошову оцінку земельної ділянки площею 1.5246 га., що розташована за адресою: Волинська область, Ківерцівський район, смт. Олика, вул. Шевченка, 33 виданий на підставі витягу з Державного земельного кадастру державної реєстрації цієї земельної ділянки у Державному земельному кадастрі відповідно до Закону України «Про державний земельний кадастр».

Відповідно до пункту 1 та 2 статті 20 розділу IV Закону України «Про державний земельний кадастр» відомості державного земельного кадастру є офіційними і внесення до Державного земельного кадастру передбачених цим Законом відомостей про об'єкти Державного земельного кадастру є обов'язковими.

Згідно статті 21 розділу IV Закону України «Про державний земельний кадастр» підставою та основними вимогами для внесення відомостей до Державного земельного кадастру являються відомості: про межі, цільове призначення, оцінка, та угіддя земельної ділянки. Державний кадастровий реєстратор , який здійснює реєстрацію земельної ділянки зобов'язаний прийняти оригінал відповідної документації із землеустрою, яка розробляється при формуванні земельної ділянки та на підтвердження державної реєстрації земельної ділянки заявнику видати витяг з Державного земельного кадастру.

Державним кадастровим реєстратором відділу Держземагентства у Ківерцівському районі Волинської області Крапок О.М., на підставі заяви Ківерцівської районної спілки споживчих товариств в особі Корнейчук В.М. та технічної документації із землеустрою 24 лютого 2014 року було видано витяг з Державного земельного кадастру № НВ-0700761592014 від 24.02.2014 року про земельну ділянку площею 1,5246 га., що розташована за адресою: Волинська область, Ківерцівський район, смт. Олика, вул. Шевченка, 33. На підтвердження державної реєстрації реєстратором Крапок О.М. було видано цей витяг з Державного земельного кадастру про вищезазначену земельну ділянку.

На підставі пункту 5 статті 20 Земельного кодексу України види використання земельної ділянки в межах певної категорії земель (крім земель сільськогосподарського призначення та земель оборони) визначаються її власником або користувачем самостійно в межах вимог, встановлених законом до використання земель цієї категорії, з урахуванням містобудівної документації та документації із землеустрою.

Відповідно до пунктів 8 та 9 Порядку проведення інвентаризації земель затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2012р. №513 підставою для проведення інвентаризації земель є договори, укладені між юридичними чи фізичними особами ( землевласниками і землекористувачами) та розробниками документації із землеустрою. Замовниками технічної документації можуть бути землевласники та землекористувачі.

Відповідно до статті 13 Закону України «Про оцінку земель» є обов'язковим проведення грошової оцінки земельних ділянок державної та комунальної власності для визначення розміру орендної плати. Згідно статті 18 та 20 Закону України «Про оцінку земель» нормативна грошова оцінка земельних ділянок розташованих у межах населених пунктів незалежно (від їх цільового використання проводиться не рідше ніж один раз на 5-7 років. За результатами бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земельних ділянок складається технічна документація. Дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформляються як витяг з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель.

Відповідно до Методики грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.03.1995 р. №213 та вищевикладеного, в 2008 році ДП «Волинським науково-дослідним та проектним інститутом землеустрою» було розроблено технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель смт. Олика Ківерцівського району Волинської області. Рішенням № 21/20 від 24.04.2009 року Олицької селищної ради було затверджено нормативну грошову оцінку земель смт. Олика та введено в дію.

Згідно статті 35 Закону України «Про землеустрій» за клопотанням Ківерцівської райспоживспілки від 20.06.2013р. в 2013 році ПП «Волиньземсервіс» (директор Куделя Ю.Л.) було виготовлено технічну документацію щодо інвентаризації земельної ділянки для будівництва та обслуговування будівель ринкової інфраструктури (для обслуговування ринку), яка розташована в смт. Олика вул. Шевченка, 33, Ківерцівського району Волинської області. На підставі проведеної інвентаризації земельної ділянки було встановлено її місце розташування, межі, розміри, правовий статус, кількісні та якісні характеристики, які необхідні для ведення державного земельного кадастру.

На підставі заяви Ківерцівської райспоживспілки, витягу з державного земельного кадастру про земельну ділянку № НВ-0700761592014 від 24.02.2014 р. та експлікації земельних угідь згідно цього ж витягу відділом Держземагентства у Ківерцівському районі Волинської області було видано витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку № 03-4/306 від 24.02.2014 року земельної ділянки площею 1,5246 га., що розташована в населеному пункті смт. Олика, вул. Шевченка, 33 Ківерцівського району, Волинської області, згідно з яким нормативна грошова оцінка земельної ділянки складає 921368,97 грн.

Витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки № 03-4/306 від 24.02.2014 року виданий згідно з витягом з Державного земельного кадастру про земельну ділянку № НВ-0700761592014 від 24.02.2014 року.

В судовому засіданні представники відповідача підтримали своє клопотання, подане через канцелярію суду, просили викликати в судове засідання для дачі пояснень начальника відділу Держземагенства у Ківерцівському районі Волинської області Левчика І.О.

Відповідно до ст.30 ГПК України в судовому процесі можуть брати участь посадові особи та інші працівники підприємств, установ, організацій, державних та інших органів, коли їх викликано для дачі пояснень з питань, що виникають під час розгляду справи. Зазначені особи зобов'язані з'явитись до господарського суду на його виклик, сповістити про знані їм відомості та обставини справи, подати на вимогу господарського суду пояснення в письмовій формі.

З метою об'єктивного з'ясування фактичних обставин справи судом клопотання було задоволено, розгляд справи відкладено на 17.07.2014р., для дачі пояснень на підставі ст..30 ГПК України викликано начальника відділу Держземагенства у Ківерцівському районі Волинської області Левчика І.О.

У зв'язку із задоволенням клопотання відповідача, а також необхідністю витребування додаткових пояснень і доказів розгляд справи було відкладено на 17.07.2014р.

Проте, начальник відділу Держземагенства у Ківерцівському районі Волинської області Левчик І.О. в судове засіданні не з'явився, представник третьої особи на стороні позивача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, відділу Держземагенства у Ківерцівському районі пояснила, що він перебуває у відпустці.

На виконання вимог суду позивач через канцелярію суду подав копію технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земельної ділянки, відповідач - дві технічних документації і копію рішення.

В судовому засіданні представник відповідача подав і оголосив заперечення на письмові пояснення третьої особи на стороні позивача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, відділу Держземагенства у Ківерцівському районі.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, третьої особи на стороні позивача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, господарський суд

в с т а н о в и в:

28.12.2011 року між Олицькою селищною радою як орендодавцем і Ківерцівською райспоживспілкою як орендарем було укладено договір оренди землі, згідно з умовами якого Ківерцівській райспоживспілці було передано в оренду для комерційного використання земельну ділянку площею 1,5246 га, що розташована за адресою: Волинська область, Ківерцівський район, смт. Олика, вул. Шевченка, 33, для комерційного використання (для потреб ринку).

В п.5 договору оренди землі від 26.12.2011 року, укладеного між сторонами у справі, визначено, що нормативна грошова оцінка земельної ділянки площею 1,5246 га, що розташована за адресою: Волинська область, Ківерцівський район, смт. Олика, вул. Шевченка, 33, становить 1 691 530 грн.

Відповідно підпункту 288.5.1 пункту 288.5 статті 288, пункту 290.1. статті 290 Податкового кодексу України розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою 3 відсотків нормативної грошової оцінки.

Пунктом 9 договору визначено розмір орендної плати - 4% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки і зазначено про те, що ця нормативна грошова оцінка земельної ділянки затверджена рішенням Олицької селищної ради № 21/20 від 24.04.2009р. «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель смт.Олика».

Як пояснила третя особа на стороні позивача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, відділ Держземагенства у Ківерцівському районі в письмових поясненнях № 1214/03/2-14 від 20.06.2014р. і в судовому засіданні, технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель смт. Олика, Ківерцівського району, Волинської області було розроблено в 2008 році ДП «Волинським науково-дослідним та проектним інститутом землеустрою» на підставі Методики грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 23.03.1995р. №213, а рішенням Олицької селищної ради № 21/20 від 24.04.2009 року було затверджено нормативну грошову оцінку земель смт. Олика.

Підставою вимоги позивача внести зміни до договору оренди землі від 28.12.2011р. є отриманий Ківерцівською райспоживспілкою витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки № 03-4/306 від 27.02.2014р. (а.с.14), виданий відділом Держземагенства у Ківерцівському районі, згідно з яким нормативна грошова оцінка земельної ділянки площею 1,5246 га, що розташована за адресою: Волинська область, Ківерцівський район, смт. Олика, вул. Шевченка, 33, становить 921 368,97 грн.

Згідно з поясненнями третьої особи на стороні позивача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, відділу Держземагенства у Ківерцівському районі (а.с.37-39), витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки № 03-4/306 від 27.02.2014р. виданий на підставі заяви Ківерцівської райспоживспілки, витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку, експлікації земельних угідь.

До складу технічної документації щодо інвентаризації земельної ділянки для будівництва та обслуговування будівель ринкової інфраструктури (для обслуговування ринку), яка розташована в смт. Олика вул. Шевченка, 33, Ківерцівського району, виготовленої у 2013 році, входить експлікація земельної ділянки площею 1,5246 га (а.с.73, 75), в якій вказано, що це забудована земля, в тому числі: землі комерційного призначення складають - 0,4801 га, землі громадського призначення - 0,0071 га, землі змішаного використання - 1,0374 га.

Нормативну грошову оцінку земельної ділянки площею 1,5246 га в розмірі 921 368,97 грн. визначено, виходячи із видів використання землі, наведених в експлікації.

Однак, технічна документація щодо інвентаризації земельної ділянки для будівництва та обслуговування будівель ринкової інфраструктури (для обслуговування ринку), яка виготовлена у 2013 році, і до складу якої входить експлікація земельної ділянки, виготовлена з порушенням вимог законодавства.

Правові та організаційні основи діяльності у сфері землеустрою визначає Закон України «Про землеустрій» (надалі - Закон), він спрямований на регулювання відносин, які виникають між органами державної влади, органами місцевого самоврядування, юридичними та фізичними особами із забезпечення сталого розвитку землекористування.

Одним із принципів землеустрою згідно із ст. 6 Закону є принцип дотримання законності.

У відповідності із ст. 20 Закону землеустрій проводиться в обов'язковому порядку на землях усіх категорій незалежно від форми власності в разі: а) розробки документації із землеустрою щодо організації раціонального використання та охорони земель; б) встановлення та зміни меж об'єктів землеустрою, у тому числі визначення та встановлення в натурі (на місцевості) державного кордону України; в) надання, вилучення (викупу), відчуження земельних ділянок;

г) встановлення в натурі (на місцевості) меж земель, обмежених у використанні і обмежених (обтяжених) правами інших осіб (земельні сервітути); ґ) організації нових і впорядкування існуючих об'єктів землеустрою; д) виявлення порушених земель і земель, що зазнають впливу негативних процесів, та проведення заходів щодо їх відновлення чи консервації, рекультивації порушених земель, землювання малопродуктивних угідь, захисту земель від ерозії, підтоплення, заболочення, вторинного засолення, висушення, ущільнення, забруднення промисловими відходами, радіоактивними і хімічними речовинами та інших видів деградації, консервації деградованих і малопродуктивних земель.

Наявності підстав для проведення землеустрою у 2013 році, наведених у цій нормі Закону, позивачем не доведено.

У відповідності із ст.ст.21, 22 Закону організацію і планування землеустрою на загальнодержавному і місцевому рівнях здійснюють Верховна Рада України, Кабінет Міністрів України, органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування відповідно до повноважень, встановлених Конституцією України, Земельним кодексом України, цим Законом та іншими законами України.

Землеустрій здійснюється на підставі: а) рішень органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо проведення робіт із землеустрою; б) укладених договорів між юридичними чи фізичними особами (землевласниками і землекористувачами) та розробниками документації із землеустрою; в) судових рішень.

Статтею 35 Закону визначено, що інвентаризація земель проводиться з метою встановлення місця розташування об'єктів землеустрою, їхніх меж, розмірів, правового статусу, виявлення земель, що не використовуються, використовуються нераціонально або не за цільовим призначенням, виявлення і консервації деградованих сільськогосподарських угідь і забруднених земель, встановлення кількісних та якісних характеристик земель, необхідних для ведення державного земельного кадастру, здійснення державного контролю за використанням та охороною земель і прийняття на їх основі відповідних рішень органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування.

У разі виявлення при проведенні інвентаризації земель державної та комунальної власності земель, не віднесених до тієї чи іншої категорії, віднесення таких земель до відповідної категорії здійснюється органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування на підставі відповідної документації із землеустрою, погодженої та затвердженої в установленому законом порядку.

Відповідно до ч.3 ст. 38 Закону залежно від призначення оцінки земель проводиться економічна та грошова оцінка земель за методиками, затвердженими Кабінетом Міністрів України.

У відповідності із ст.50 Закону проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки розробляється у разі формування нової земельної ділянки (крім поділу та об'єднання) або зміни цільового призначення земельної ділянки.

Проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок погоджуються та затверджуються в порядку, встановленому Земельним кодексом України.

Проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок включають: завдання на розроблення проекту землеустрою; пояснювальну записку; копію клопотання (заяви) про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (у разі формування та/або зміни цільового призначення земельної ділянки за рахунок земель державної чи комунальної власності); рішення Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (у випадках, передбачених законом).

Постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2012 року №513 затверджено Порядок проведення інвентаризації земель (надалі - Порядок).

Згідно з ч.2 п.1 Порядку до розмежування земель державної та комунальної власності формування земельних ділянок із земель запасу, не переданих у власність та користування, визначення їх угідь, а також віднесення таких земельних ділянок до певної категорії може здійснюватися за результатами інвентаризації земель, проведеної за рішенням сільських, селищних, міських рад - у межах населених пунктів, райдержадміністрацій - за їх межами.

Згідно з абзацом 5 п.2 Порядку інвентаризація земель проводиться, зокрема, з метою прийняття за результатами інвентаризації земель Кабінетом Міністрів України, Радою міністрів Автономної республіки Крим, місцевими держадміністраціями та органами місцевого самоврядування відповідних рішень.

Згідно з пунктом 8 Порядку підставою для проведення інвентаризації земель є рішення відповідного органу виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим чи органу місцевого самоврядування щодо виконання відповідних робіт, договори, укладені між юридичними чи фізичними особами (землевласниками і землекористувачами) та розробниками документації із землеустрою, судові рішення.

Згідно з підпунктом 3 п. 26 Порядку за результатами проведення інвентаризації земель виконавцем робіт складається технічна документація, що включає, зокрема, текстові матеріали, в тому числі рішення органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної республіки Крим чи органів місцевого самоврядування або суду про проведення інвентаризації земель.

В технічній документації щодо інвентаризації земельної ділянки для будівництва та обслуговування будівель ринкової інфраструктури (для обслуговування ринку), розташованої в смт. Олика по вул. Шевченка, 33, виготовленій ПП «Волиньземсервіс» в 2013 році, рішення органу місцевого самоврядування про проведення інвентаризації земельної ділянки відсутнє.

В судовому засіданні голова Олицької селищної рада пояснила, що таке рішення не приймалось, селищна рада не давала дозволу на проведення технічної інвентаризації земельної ділянки у 2013 році, за результатами інвентаризації земельної ділянки рішення про її затвердження органом місцевого самоврядування також не приймалось.

Також не було дотримано вимог законодавства при визначенні нормативної грошової оцінки земельної ділянки площею 1,5246 га в розмірі 921 369,97 грн.

Статтею 18 Закону України «Про оцінку земель» (надалі - Закон) визначено порядок проведення нормативної грошової оцінки земельних ділянок, згідно з якою нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться відповідно до державних стандартів, норм, правил, а також інших нормативно-правових актів на землях усіх категорій та форм власності. Нормативна грошова оцінка земельних ділянок, розташованих у межах населених пунктів незалежно від їх цільового призначення, проводиться, не рідше ніж один раз на 5-7 років.

Підставою для проведення оцінки земель (нормативної грошової оцінки земельних ділянок) відповідно до частини 1 статті 15 Закону є рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування.

Статтею 20 Закону передбачено, що за результатами бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земельних ділянок складається технічна документація, а за результатами проведення експертної грошової оцінки земельних ділянок складається звіт.

Технічна документація з нормативної грошової оцінки земель смт.Олика була розроблена у встановленому законом порядку в 2008 році (а.с.95-125), іншої документації з нормативної грошової оцінки земель смт.Олика з 2008 року не розроблялось.

Відповідно до частини 1 статті 23 Закону України «Про оцінку земель» технічна документація з нормативної грошової оцінки земельних ділянок у межах населених пунктів затверджується відповідною сільською, селищною, міською радою.

Нормативна грошова оцінка земель смт. Олика була затверджена рішенням Олицької селищної ради № 21/20 від 24.04.2009 року і з цього часу селищна рада не приймала рішень про проведення нової нормативної грошової оцінки земель, не приймала рішень, якими б затверджувала технічну документацію з нормативної грошової оцінки земельних ділянок.

Нормативна грошова оцінка земель смт. Олика була затверджена рішенням Олицької селищної ради № 21/20 від 24.04.2009 року, яким визначено категорію земельної ділянки площею 1,5246 га: комерційного призначення, також укладаючи договір оренди землі, в п.15 зазначено, що цільове призначення земельної ділянки - комерційне використання.

Ст.1 Закону України «Про землеустрій» визначено, що цільове призначення земельної ділянки - це використання земельної ділянки за призначенням, визначеним на підставі документації із землеустрою у встановленому законодавством порядку.

Статтею 31 Закону України «Про землеустрій» врегульовано порядок внесення змін до документації із землеустрою, згідно з якою зміни до документації із землеустрою вносяться за рішенням органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування або власників землі та землекористувачів, у тому числі орендарів, які затвердили проекти землеустрою.

Як пояснила голова Олицької селищної ради після 2009 року радою не приймалось рішення про зміну цільового призначення земельної ділянки площею 1,5246 га.

Доказів на підтвердження внесення змін у встановленому законом порядку до документації із землеустрою щодо зміни цільового призначення земельної ділянки позивачем не подано.

За таких обставин, коли встановлено, що технічну документацію із землеустрою щодо інвентаризації земельної ділянки проведено з порушенням вимог законодавства, нормативну грошову оцінку земельної ділянки визначено з порушеннями вимог законодавства, вимога позивача про внесення змін до договору оренди землі від 28.12.2011р. в частині розміру нормативної грошової оцінки орендованої земельної ділянки (п.5), розміру орендної плати (п.9) до задоволення не підлягає.

Керуючись ст.ст.6, 20, 21, 22, 35, 38, 50 Закону України «Про землеустрій», ст.ст. 15, 18, 20, 23 Закону України «Про оцінку земель», Порядком проведення інвентаризації земель, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2012 року №513, ст.ст.33, 34, 44, 49, ст.ст.82 -85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

в и р і ш и в:

у задоволенні позову відмовити.

Повне рішення складено: 01.08.2014р.

Суддя І. О. Якушева