Ухвала суду № 39995879, 01.08.2014, Чернівецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.08.2014
Номер справи
824/2526/14-а
Номер документу
39995879
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

01 серпня 2014 р. м. Чернівці Справа № 824/2526/14-а

Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Григораш Віталій Олександрович, розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 (позивач) до Відділу державної реєстрації актів цивільного стану Чернівецького міського управління юстиції (відповідач) про внесення змін та доповнень до актових записів, -

ВСТАНОВИВ:

В поданому до суду адміністративному позові ОСОБА_1 просить суд внести зміни та доповнення до актового запису про народження №16 складеного 22.04.1957 року виконавчим комітетом Верхньопетрівської сільської ради Глибоцького району Чернівецької області, а саме змінити власне ім'я та по-батькові матері з "ОСОБА_2" та "ОСОБА_2", змінити вік батька з "минуло 35 р." на "ІНФОРМАЦІЯ_1", змінити власне ім'я дитини з "ОСОБА_1" на "ОСОБА_1", доповнити відомостями про по-батькові дитини "ОСОБА_1" та місце народження дитини "село Верхні Петрівці Глибоцького району Чернівецької області"; виправити помилки у свідоцтві про народження ОСОБА_1, а саме: ім'я матерів вказати "ОСОБА_2" замість "ОСОБА_2", назву адмністративно-територіальної одиниці Чернівецької області - району, вказати "Глиоцький" замість "Глубокский".

Розглянувши позовну заяву та додані до неї документи, суд дійшов до висновку, що вона підлягає залишенню без руху з наступних підстав.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.

Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

У відповідності до ч.1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Згідно ч. 4 ст. 105 КАС України адміністративний позов може містити вимоги про: 1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; 2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії; 3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій; 4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю; 5) виконання зупиненої чи невчиненої дії; 6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; 7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.

Як вбачається із матеріалів справи, в 2011 році позивачка зверталась до відділу державної реєстрації актів цивільного стану Чернівецького міського управління юстиції із заявою про внесення відповідних змін до актових записів, проте 29.11.2011року їй було відмовлено у задоволення такої заяви. При цьому, у даному адміністративному позові позивач не оскаржує відмову відділу державної реєстрації актів цивільного стану Чернівецького міського управління юстиції, а просить суд внести зміни та доповнення до актів записів, що не входить до повноважень судів адміністративної юрисдикції. Слід зазначити, що внесення змін та доповнень до актових записів здійснюється органами реєстрації актів цивільного стану відповідно до їх повноважень.

Таким чином, у позовній заяві зміст позовних вимог не відповідає вимогам частинами четвертої і п'ятої статті 105 КАС України.

Окрім того, відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом.

Згідно ч. 2 ст. 99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Проте, із змісту та прохальної частини адміністративного позову та доданих до нього документів не можливо встановити початок перебігу строку, у межах якого позивач має право на звернення до адміністративного суду, що перешкоджає суду вирішити питання чи подано адміністративний позов у строк, встановлений законом.

Окрім того, відповідно до ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Такий судовий збір сплачується за наступними банківськими реквізитами:

Отримувач коштів: УДКСУ у м. Чернівцях

Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37978173

Рахунок отримувача: 31219206784002

Банк отримувача: ГУДКСУ у Чернівецькій області

Код банку отримувача: 856135

Код класифікації доходів бюджету: 22030001

ЄДРПО Чернівецького окружного адміністративного суду:35891723

Як вбачається із матеріалів справи, згідно квитанції від 29.07.2014 року, позивачем сплачено судовий збір в сумі 73,08 грн. на інші банківські реквізити, які не належать Чернівецькому окружному адміністративному суду.

Відповідно до ч. 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою. Згідно п. 1 ч. 3 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.

Таким чином, для усунення недоліків позовної заяви, позивачу необхідно у строк встановлений судом:

- привести позовні вимоги у відповідність із ч. 4 ст. 105 КАС України;

- надати письмові пояснення із обґрунтуванням початку перебігу строку, у межах якого позивач має право на звернення до адміністративного суду, а за необхідності клопотання про визнання поважними причини пропуску строку на звернення до суду та докази на їх підтвердження;

- надати документ про сплату судового збору за вищевказаними банківськими реквізитами.

На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 106, 107, 108, 165 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву залишити без руху.

2. Встановити строк для усунення недоліків позовної заяви - п`ять днів з дня отримання позивачем копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.

3. Копію ухвали невідкладно направити позивачу.

Ухвала відповідно до ст. 185 Кодексу адміністративного судочинства України може бути оскаржена повністю або частково в апеляційному порядку.

Згідно із ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга на ухвалу подається до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня проголошення. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя В.О. Григораш