Постанова № 39986215, 30.07.2014, Миколаївський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.07.2014
Номер справи
814/2135/14
Номер документу
39986215
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Миколаїв.

30 липня 2014 року Справа № 814/2135/14

Миколаївський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Желєзного І.В. секретар судового засідання Зощак В.В. розглянувши адміністративну справу

за позовомОСОБА_1, (АДРЕСА_1, 54034)

доМиколаївської обласної державної адміністрації, (вул. Адміральська, 22, м.Миколаїв, 54001)

провизнання неправомірною бездіяльності відповідача щодо розгляду заяви, визнання відповіді такою, що не відповідає вимогам Закону України "Про звернення громадян", ВСТАНОВИВ:

22.07.2014р. позивач звернувся до суду з позовом про визнання неправомірної бездіяльності Миколаївської обласної державної адміністрації (далі по тексту Адміністрація, відповідач) при розгляді заяви (звернення) про вжиття заходів для позбавлення ПАТ «Миколаївське підприємство автобусних станцій» ліцензії на здійснення діяльності в зв'язку з порушення вказаним товариством права на отримання інформації українською мовою (оголошення здійснюються тільки російською мовою) та визнання відповіді Адміністрації такою, що не відповідає вимогам ЗУ «Про звернення громадян».

Відповідач позов не визнав, вказавши, що на заяву позивача від 26.06.2014р. було надано відповідь від 10.07.2014р. щодо можливості використання російської мови, в тому числі і на автовокзалах, а вже 25.07.2014р. додатково надано відповідь щодо порядку припинення діяльності суб'єкта господарювання, порядку відкриття та закриття автостанцій, порядку анулювання свідоцтва про атестацію автостанції.

Дослідивши обставини адміністративної справи, докази, якими сторони обґрунтовують свої вимоги та заперечення, суд приходить до такого.

26.06.2014р. до Адміністрації надійшло звернення (заява) ОСОБА_1, в якому він просив вжити заходів для позбавлення ПАТ «Миколаївське підприємство автобусних станцій» ліцензії на здійснення діяльності та припинення діяльності суб'єкта господарювання в зв'язку з порушення вказаним товариством права на отримання інформації українською мовою (оголошення проводяться тільки російською мовою).

За наслідками розгляду звернення позивачу направлений лист, в якому заявника повідомлено про те, що здійснення на автовокзалі оголошень російською мовою не суперечить діючому законодавству.

Аналізуючи дії відповідача в межах юрисдикції адміністративного суду, суд приходить до висновку, що такі дії не в повній мірі відповідали положенням чинного законодавства.

Так, відповідно до ст.15 Закону України «Про звернення громадян» органи державної влади, місцевого самоврядування та їх посадові особи, керівники та посадові особи підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об'єднань громадян, до повноважень яких належить розгляд заяв (клопотань), зобов'язані об'єктивно і вчасно розглядати їх, перевіряти викладені в них факти, приймати рішення відповідно до чинного законодавства і забезпечувати їх виконання, повідомляти громадян про наслідки розгляду заяв (клопотань).

Рішення про відмову в задоволенні вимог, викладених у заяві (клопотанні), доводиться до відома громадянина в письмовій формі з посиланням на Закон і викладенням мотивів відмови, а також із роз'ясненням порядку оскарження прийнятого рішення.

Відповідно до ч.3 ст.7 Закону України «Про звернення громадян», якщо питання, порушені в одержаному органом державної влади, місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, об'єднаннями громадян або посадовими особами зверненні, не входять до їх повноважень, воно в термін не більше п'яти днів пересилається ними за належністю відповідному органу чи посадовій особі, про що повідомляється громадянину, який подав звернення. У разі якщо звернення не містить даних, необхідних для прийняття обґрунтованого рішення органом чи посадовою особою, воно в той же термін повертається громадянину з відповідними роз'ясненнями.

Відповідачем у відповіді на звернення від 10.07.2014р. не надано доказів пересилання звернення позивача за належністю компетентному органу (в зв'язку з відсутністю компетенції припиняти діяльність суб'єкта господарювання) з відповідним роз'ясненням, а всупереч положенням ст.15 Закону України «Про звернення громадян» у листі-відповіді не міститься роз'яснення про порядок оскарження прийнятого рішення, відповідь є неповною та не по суті звернення.

Таким чином, лист-відповідь відповідача від 10.07.2014р. не відповідає Закону України «Про звернення громадян», а тому позов в цій частині належить задовольнити.

Посилання відповідача на те, що 25.07.2014р. додатково надано відповідь щодо порядку припинення діяльності суб'єкта господарювання, порядку відкриття та закриття автостанцій, порядку анулювання свідоцтва про атестацію автостанції, стосовно позовної вимоги про невідповідність відповіді від 10.07.2014р. приписам Закону України «Про звернення громадян», не має правового значення. Проте дії Адміністрації щодо додаткової перевірки заяви (звернення) та надання ґрунтовного роз'яснення (лист від 25.07.2014р.) спростовують судження позивача про неправомірну бездіяльність відповідача щодо розгляду звернення позивача від 26.06.2014р., що є підставою для відмови в задоволені позову в цій частині (вимог про визнання неправомірною бездіяльності).

Керуючись ст. ст. 11, 70, 71, 86, 159-163, 167 КАС України, суд -

П О С Т А Н О В И В:

Позов задовольнити частково.

Визнати відповідь Миколаївської обласної державної адміністрації від 10 липня 2014 року №І-438/9-14 на звернення ОСОБА_1 такою, що не відповідає вимогам Закону України "Про звернення громадян".

В іншій частині вимог відмовити.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів в порядку ст. 186 КАС України.

Суддя І. В. Желєзний