Постанова № 39946068, 28.07.2014, Харківський апеляційний господарський суд

Дата ухвалення
28.07.2014
Номер справи
920/330/14
Номер документу
39946068
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1) "ПРЕДСТАВНИЦТВО "РОНАЛОР ІНТЕРТЕЙНМЕНТ ЛТД"
Державний герб України

ХАРКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"23" липня 2014 р. Справа № 920/330/14

Колегія суддів у складі: головуючий суддя

Здоровко Л.М., суддя Плахов О.В., суддя Шутенко І.А.,

при секретарі - Мальченко О.О.

за участю представника:

позивача - Чекмарьов О.С. за довіреністю від 11.07.2014р.;

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного господарського суду апеляційну скаргу Компанії "РОНАЛОР ІНТЕРТЕЙНМЕНТ ЛТД" в особі представництва "РОНАЛОР ІНТЕРТЕЙНМЕНТ ЛТД" в Україні, м. Київ, (вх. 1522С/2), на рішення господарського суду Сумської області від 07.05.2014р. у справі №920/330/14

за позовом Компанії "РОНАЛОР ІНТЕРТЕЙНМЕНТ ЛТД" в особі представника "РОНАЛОР ІНТЕРТЕЙНМЕНТ ЛТД" в Україні, м. Київ,

до відповідача Сумської міської ради, м. Суми,

за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на стороні відповідача Департамент містобудування та земельних відносин, м. Суми

про визнання частково недійсними рішень

ВСТАНОВИЛА:

Позивач - Компанія "РОНАЛОР ІНТЕРТЕЙНМЕНТ ЛТД" в особі представництва "РОНАЛОР ІНТЕРТЕЙНМЕНТ ЛТД" в Україні, м. Київ звернувся до господарського суду Сумської області із позовом, в якому просить суд визнати недійсним рішення Сумської міської ради від 19.12.2012 року № 1943-МР «Про затвердження містобудівної документації «Проект внесення змін до генерального плану міста Суми» та внесення змін до генерального плану міста Суми, затвердженого рішенням Сумської міської ради від 16.10.2002року № 139-МР» в частині віднесення до зони охоронюваного ландшафту належної Компанії «РОНАЛОР ІНТЕРТЕЙНМЕНТ ЛТД» земельної ділянки площею 4,2460 га, розташованої в м. Суми, вул. Харківській, 2, на містобудівній документації «Проект внесення змін до генерального плану міста Суми «Схема проектних планувальних обмежень» та «Історико - архітектурний опорний план, межі історичних ареалів, зони охорони пам'яток м. Суми», що є його невід'ємною частиною; визнати недійсним рішення Сумської міської ради від 06.03.2013р. № 2180-МР «Про затвердження містобудівної документації "План зонування території міста Суми» в частині віднесення до зони охоронюваного ландшафту належної Компанії «РОНАЛОР ІНТЕРТЕЙНМЕНТ ЛТД» земельної ділянки площею 4,2460 га, розташованої в м. Суми, вул. Харківській, 2, на містобудівній документації "План зонування території міста Суми «Схема планувальних обмежень», а також покласти на відповідача судові витрати.

Рішенням господарського суду Сумської області від 07.05.2014р. (колегія суддів у складі: головуючого судді Зайцевої І.В., суддів Резніченко О.Ю. та Левченка П.І.) відмовлено у задоволенні позову.

Компанія "РОНАЛОР ІНТЕРТЕЙНМЕНТ ЛТД" в особі представництва "РОНАЛОР ІНТЕРТЕЙНМЕНТ ЛТД" в Україні з рішенням суду першої інстанції не погодилось, звернулось до Харківського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати рішення господарського суду Сумської області від 07.05.2014р. по справі №920/330/14 та прийняти нове рішення, яким позовні вимоги Компанії "РОНАЛОР ІНТЕРТЕЙНМЕНТ ЛТД" в особі представництва "РОНАЛОР ІНТЕРТЕЙНМЕНТ ЛТД" в Україні задовольнити повністю, визнати недійсним рішення Сумської міської ради від 19.12.2012 року № 1943-МР "Про затвердження містобудівної документації "Проект внесення змін до генерального плану міста Суми" та внесення змін до генерального плану міста Суми, затвердженого рішенням Сумської міської ради від 16.10.2002року № 139-МР" в частині віднесення до зони охоронюваного ландшафту належної Компанії "РОНАЛОР ІНТЕРТЕЙНМЕНТ ЛТД" земельної ділянки площею 4,2460 га, розташованої в м. Суми, вул. Харківській, 2, на містобудівній документації "Проект внесення змін до генерального плану міста Суми "Схема проектних планувальних обмежень" та "Історико - архітектурний опорний план, межі історичних ареалів, зони охорони пам'яток м. Суми"; визнати недійсним рішення Сумської міської ради від 06.03.2013р. № 2180-МР "Про затвердження містобудівної документації "План зонування території міста Суми" в частині віднесення до зони охоронюваного ландшафту належної Компанії "РОНАЛОР ІНТЕРТЕЙНМЕНТ ЛТД" земельної ділянки площею 4,2460 га, розташованої в м. Суми, вул. Харківській, 2, на містобудівній документації "План зонування території міста Суми "Схема планувальних обмежень", а також покласти на відповідача судові витрати.

В обґрунтування апеляційної скарги позивач зазначає, що віднесення належної йому ділянки до зони охоронюваного ландшафту в містобудівній документації суперечить нормам ст. ст. 373, 375 Цивільного кодексу України щодо права власника на забудову належної йому земельної ділянки у відповідності до її цільового призначення; крім того, порушує ст. ст. 19, 38, 39 Земельного кодексу України щодо використання земель житлової та громадської забудови. А також віднесення земельної ділянки, яка належить позивачу на праві власності, порушує права позивача як власника даної земельної ділянки з її цільовим призначенням - під розташування житлових та торгово-розважальних споруд, категорія - землі житлової та громадської забудови, яку він придбав саме з метою будівництва торгівельно-розважального центру.

У судовому засіданні 23.07.2014р. представник позивача підтримав вимоги апеляційної скарги, просив її задовольнити, рішення місцевого господарського - скасувати.

Розглянувши матеріали справи, перевіривши повноту встановлення судом першої інстанції обставин справи та доказів на їх підтвердження, колегія суддів Харківського апеляційного господарського суду встановила наступне.

24.02.2010р. укладено договір купівлі-продажу між ТОВ «Форент» (продавець) та Компанією "РОНАЛОР ІНТЕРТЕЙНМЕНТ ЛТД" (покупець) (а.с. 24-25).

Відповідно до п. 1.1 даного договору продавець в порядку та на умовах, визначених цим договором продав, а покупець купив нерухоме майно, а саме нежитлові приміщення майнового комплексу, що знаходяться за адресою: Сумська область, м. Суми, вулиця Харківська, будинок 2 та незавершене будівництво торгівельно-розважальний центр готовністю 5%, що знаходяться за адресою: Сумська область, м. Суми, вулиця Харківська, будинок 2.

Вищезазначений договір посвідчений приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу ОСОБА_5 та внесений до Державного реєстру правочинів 24.02.2010р. (з урахуванням виправлення документу) (а.с. 26-27).

24.02.2010р. сторонами договору купівлі-продажу підписаний акт приймання-передачі нерухомого майна, а саме предмету вищезазначеного договору (а.с. 28).

24.02.2010р. укладено договір купівлі-продажу земельної ділянки між ТОВ «Форент» (продавець) та Компанією "РОНАЛОР ІНТЕРТЕЙНМЕНТ ЛТД" (покупець) (а.с. 31-32).

Відповідно до п. 1.1 даного договору продавець в порядку та на умовах, визначених цим договором продав, а покупець купив нерухоме майно, яким є земельна ділянка площею 4,2460га, яка розташована на території Сумської міської ради, за адресою: м. Суми вул. Харківська, 2, кадастровий номер 5910136300050010042 з цільовим призначенням (використанням): землі змішаного використання, під розташування житлових та торгово-розважальних споруд.

Згідно п. 1.2 договору земельна ділянка належить Продавцю на підставі Державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЯД №147588, виданого 22.05.2007р. на підставі рішення Сумської міської ради 5 скликання 10 сесії від 28.03.2007р. №472-МР, зареєстрованого в книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею договорів оренди землі за №020761200049 (а.с. 31-32).

Згідно з Державним актом на право власності на земельну ділянку серії ЯЛ №537215, виданого Компанії "РОНАЛОР ІНТЕРТЕЙНМЕНТ ЛТД", позивач є власником земельної ділянки площею, 4,2460 га у межах згідно з планом, розташованої за адресою: м.Суми, вул.. Харківська, 2. Цільовим призначенням Земельної ділянки визначено землі змішаного використання, під розташування житлових та торгово-розважальних споруд (а.с. 33).

Відповідно до Витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку земельна ділянка з кадастровим номером 5910136300050010042, розташована Сумська область, м .Суми, вулиця Харківська, 2, цільове призначення: землі змішаного використання, під розташування житлових та торгово-розважальних споруд; категорія земель - землі житлової та громадської забудови; форма власності - приватна (а.с. 57).

24.05.2011р. інспекцією Державного архітектурно-будівельного контролю у Сумській області представництву "РОНАЛОР ІНТЕРТЕЙНМЕНТ ЛТД" надано дозвіл від 24.05.2011р. №СМ 11411000311 на виконання будівельних робіт з будівництва торгівельно-розважального центру «Мануфактура» по вул. Харківська, 2 в м. Суми (І черга) (а.с. 46).

14.06.2013р. складений акт готовності об'єкта до експлуатації, відповідно до якого об'єкт готовий до експлуатації (а.с. 47-52).

На підставі вищезазначеного акту виданий сертифікат від 02.07.2013р. серії ІУ №164131830777, яким Державна архітектурно-будівельна інспекція України засвідчила відповідність закінченого будівництвом об'єкта (черги окремого пускового комплексу) Торгівельно-розважальних центр «Мануфактура» по вул. Харківській, 2 в м. Суми (І черга) (а.с. 53).

Рішенням Сумської міської ради 6 скликання 25 сесії від 19.12.2012р. №1943-МР затверджено містобудівну документацію «Проект внесення змін до генерального плану міста Суми» та внесено зміни до генерального плану міста Суми, затвердженого рішенням Сумської міської ради від 16.10.2002р. №139-МР «Про затвердження генерального плану розвитку м. Суми», згідно з містобудівною документацією.

Рішенням Сумської міської ради 6 скликання 28 сесії від 06.03.2013р. №2180-МР затверджено містобудівну документацію «План зонування території міста Суми».

Вищезазначені рішення Сумської міської ради, на думку позивача, порушили його права, оскільки без його згоди та участі відбулось віднесення належної позивачу земельної ділянки до зони охоронюваного ландшафту в містобудівній документації. У зв'язку з викладеним позивач звернувся до господарського суду Сумської області із відповідним позовом.

07.05.2014р. господарський суд Сумської області виніс оскаржуване рішення, яким відмовив у задоволенні позову повністю.

Рішення місцевого господарського суду мотивоване тим, що земельна ділянка по вул. Харківській, 2, що належить позивачу, знаходиться вздовж берега річки Псел, що частково підпадає в зону охоронюваного ландшафту, режим використання якого визначено науково-проектною документацією. А тому, Сумська міська рада, після здійснення визначених законодавством дій, прийняла оскаржувані рішення з метою затвердження меж історичних ареалів і режиму використання зон охорони пам'яток.

Перевіривши матеріали справи, правильність їх юридичної оцінки та застосування господарським судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, колегія суддів Харківського апеляційного господарського суду вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з огляду на наступне.

Згідно з ч. 2 ст. 20 Земельного кодексу України (далі - ЗКУ) зміна цільового призначення земельних ділянок державної або комунальної власності провадиться, серед інших, органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування, які приймають рішення про затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок та передачу цих ділянок у власність або надання у користування.

Види використання земельної ділянки в межах певної категорії земель (крім земель сільськогосподарського призначення та земель оборони) визначаються її власником або користувачем самостійно в межах вимог, встановлених законом до використання земель цієї категорії, з урахуванням містобудівної документації та документації із землеустрою (ч. 5 ст. 20 ЗКУ).

Земельна ділянка, що належить позивачу на праві власності, була передана Сумською міською радою у власність попередньому власнику, у якого позивач придбав земельну ділянку за договором купівлі-продажу, як зазначалось вище (а.с.31-32). Отже, володіти, користуватися та розпоряджатися даною земельною ділянкою, зокрема, ініціювати зміну її цільового призначення, має право власник землі.

Частиною 3 ст. 20 ЗКУ передбачено, що зміна цільового призначення земельних ділянок приватної власності здійснюється за ініціативою власників земельних ділянок. Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки приватної власності, цільове призначення якої змінюється, розробляється на замовлення власника земельної ділянки без надання дозволу Радою міністрів Автономної Республіки Крим, органу виконавчої влади, органу місцевого самоврядування на його розроблення.

Враховуючи викладене, необґрунтованим є те, що замовником розроблення проектів містобудівної документації (проекту внесення змін до генерального плану м. Суми та проекту плану зонування території м. Суми) виступив відповідач без залучення власника земельної ділянки, розташованої на території, яку стосуються зміни, зокрема, позивача по даній справі.

Згідно з ч.ч. 2, 3 ст. 18 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» (далі - Закон № 3038-VI) план зонування території встановлює функціональне призначення, вимоги до забудови окремих територій (функціональних зон) населеного пункту, їх ландшафтної організації.

Зонування території здійснюється, серед іншого, з урахуванням попередніх рішень щодо планування і забудови територій.

Як зазначалось вище, в матеріалах справи міститься державний акт ЯЛ № 537215 на право власності на земельну ділянку, цільове призначення землі позивача - землі змішаного використання, під розташування житлових та торгово-розважальних споруд. Дана земельна ділянка була надана попередньому власнику - юридичній особі саме для цієї мети (а.с. 33).

Забудова земельної ділянки здійснюється в межах її цільового призначення, встановлено відповідно до законодавства (ч. 2 ст. 24 Закону № 3038-VI). Позивач використовує належну йому земельну ділянку відповідно до встановленого цільового призначення.

Зміни до генерального плану міста, особливо такі істотні, повинні вноситися за умови повного врахування попереднього генерального плану, що був розроблений з урахування функціонального призначення окремих територій, існуючої інфраструктури, потреб населення, а також умов, необхідних для нормальної діяльності суб'єктів господарювання, розташованих на певній території.

Статтею 12 ЗКУ передбачено, що до повноважень сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин на території сіл, селищ, міст належить, зокрема розпорядження землями територіальних громад, передача земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб відповідно до цього Кодексу, надання земельних ділянок у користування із земель комунальної власності відповідно до цього Кодексу.

Згідно ч. 3 ст. 24 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України.

Відповідно до ч. 1 ст. 144 Конституції України органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов'язковими до виконання на відповідній території.

Відповідно до ст. 31 Закону України «Про місцеве самоврядування» до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать, зокрема, підготовка і подання на затвердження ради відповідних місцевих містобудівних програм, генеральних планів забудови населених пунктів, іншої містобудівної документації; надання відповідно до закону містобудівних умов і обмежень забудови земельних ділянок; проведення громадського обговорення містобудівної документації.

Згідно ч. 3 ст. 21 Закону № 3038-VІ, місцеві ради та їх виконавчі органи зобов'язані оприлюднювати прийняті рішення щодо розроблення містобудівної документації на місцевому рівні з прогнозованими правовими, економічними та екологічними наслідками. Відповідач допустив порушення даного положення закону, оскільки неналежним чином проаналізував правові та економічні наслідки для юридичних та фізичних осіб, об'єкти нерухомості яких розташовані на території, стосовно якої вносяться зміни до генерального плану м. Суми. Тобто, є недостатньо обґрунтованою зміна цільового призначення земельних ділянок, план зонування щодо яких змінився.

Відповідно до ст. 24 Закону № 3038-VI зміна цільового призначення земельної ділянки, яка не відповідає плану зонування території та/або детальному плану території, забороняється. Дане положення набрало чинності 01 січня 2013 року (у відповідності до Прикінцевих положень зазначеного Закону), отже, до моменту оприлюднення відповідачем проекту рішення «Про затвердження містобудівної документації «План зонування території міста суми» - 08 січня 2013 року. Тому відповідач повинен був дотримуватися положень ч. 4 ст. 24 Закону № 3038-VI. А відповідачем містобудівна документація «План зонування території міста Суми» була затверджена вже 06 березня 2013 року.

Відповідно до наказу № 170 від 01 вересня 2011 року Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України «Про затвердження Порядку проведення містобудівного моніторингу» (далі - Наказ № 170) метою містобудівного моніторингу є встановлення відповідності, зокрема, генеральних планів населених пунктів, планів зонування території вимогам законодавства, норм та правил щодо забудови територій, положень містобудівної документації, реалізації програм економічного і соціального розвитку територій.

Моніторинг проводиться постійно, його результати заносяться у базу даних містобудівного кадастру та оформляються у вигляді аналітичного звіту, який враховується під час розроблення програм соціально-економічного розвитку та внесення змін до містобудівної документації (п. 3.5 Наказу № 170).

Крім того, згідно з п. 5.2 наказу № 290 від 16 листопада 2011 року Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України «Про затвердження Порядку розроблення містобудівної документації» (далі - Наказ № 290) необхідність внесення змін до містобудівної документації обґрунтовується відповідним уповноваженим органом містобудування та архітектури.

Як вбачається з матеріалів судової справи, відповідач не надав суду ані результатів містобудівного моніторингу, який би обґрунтував необхідність внесення змін до генерального плану м. Суми та розроблення плану зонування території, ані обґрунтування відповідного органу архітектури та містобудування м. Суми.

Отже, відповідачем було суттєво порушено процедуру підготовки до розроблення проектів внесення змін до генерального плану міста Суми та плану зонування території - щодо належного обґрунтування внесення вказаних змін.

Діючим законодавством України передбачено чітку процедуру оприлюднення проектів містобудівної документації та винесення цих проектів на обговорення громадськості.

Згідно п. 2 Постанови Кабінету Міністрів України № 548 від 25 травня 2011 року «Про затвердження Порядку проведення експертизи містобудівної документації» (далі - Постанова № 548) генеральні плани, а також зміни до цих планів, міст підлягають експертизі після проведення громадських слухань.

Відповідно до п. 2 Постанови Кабінету Міністрів України № 555 від 25 травня 2011 року «Про затвердження Порядку проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів під час розроблення проектів містобудівної документації на місцевому рівні» (далі - Постанова № 555) проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів у проектах містобудівної документації здійснюється під час розроблення відповідних проектів містобудівної документації. Відповідач не надав суду інформацію стосовно дати проведення громадських слухань.

Місцеві ради та їх виконавчі органи забезпечують: оприлюднення прийнятих рішень щодо розроблення проектів містобудівної документації з прогнозованими правовими, економічними та екологічними наслідками; оприлюднення розроблених проектів містобудівної документації і доступ громадськості до зазначеної інформації; реєстрацію, розгляд та узагальнення пропозицій громадськості до проектів містобудівної документації; узгодження спірних питань між громадськістю і замовниками проектів містобудівної документації; оприлюднення результатів розгляду пропозицій громадськості до проектів містобудівної документації (п. 3 Постанови № 555).

Процедура оприлюднення та обговорення проектів містобудівної документації, відповідно до Постанови № 555 та ст. 21 Закону № 3038-VI, повинна проводитись в наступному порядку:

- виконавчий комітет місцевої ради оприлюднює у 2-тижневий строк прийняте органом місцевого самоврядування рішення щодо розроблення проектів містобудівної документації;

- оприлюднення розроблених проектів містобудівної документації здійснюється не пізніше як у місячний строк з дня їх подання розробником до виконавчого органу місцевої ради;

- розміщення повідомлення про початок процедури розгляду та врахування пропозицій громадськості. Таке повідомлення є підставою для подання пропозицій до проектів містобудівної документації відповідному органу місцевого самоврядування.

Пропозиції громадськості підлягають реєстрації органом місцевого самоврядування та розглядаються розробником і замовником проектів містобудівної документації у місячний строк. За результатами розгляду пропозицій заявнику надається відповідь про їх врахування або обґрунтована відмова.

Оприлюднення результатів розгляду пропозицій громадськості до проектів містобудівної документації здійснюється у 2-тижневий строк з дня їх прийняття.

Затвердження проектів містобудівної документації без проведення процедури розгляду пропозицій громадськості забороняється, а матеріали щодо розгляду таких пропозицій є невід'ємною складовою частиною зазначеної документації (п. 17 Постанови № 555).

Згідно матеріалів судової справи відповідач на веб-сайті розмістив повідомлення від 23 жовтня 2012 року та 08 січня 2013 року про те, що було розроблено «Проект внесення змін до генерального плану міста Суми» та «План зонування території міста Суми». В цих же повідомленнях зазначено, що зауваження та пропозиції по даних проектах приймаються розробником протягом місяця.

У відзиві на позовну заяву відповідачем зазначено, що 12 березня 2013 року було опубліковано рішення Сумської міської ради від 06 березня 20913 року № 2180-МР «Про затвердження містобудівної документації «План зонування території міста Суми». Доказів такого повідомлення суду надано не було.

Також у відзиві на позовну заяву відповідач пояснив, що проекти містобудівної документації пройшли процедуру громадських слухань щодо врахування громадських інтересів. З 26 липня 2012 року по 09 серпня 2012 року проходили громадські слухання по внесенню змін до генерального плану. З 08 січня 2013 року по 22 січня 2013 року відбулися громадські слухання по плану зонування території.

Жодних доказів з приводу проведення громадських слухань надано не було, крім опублікованих повідомлень від 23 жовтня 2012 року (а.с. 132) та 08 січня 2013 року (а.с. 130) про початок розгляду пропозицій до проектів містобудівної документації.

Відповідач не надав суду доказів опублікування повідомлення про початок громадських слухань. Повідомлення про початок розгляду пропозицій до проектів містобудівної документації є лише однією із подальших стадій громадських слухань. Невірним є те, що дата цього повідомлення (08 січня 2013 року) співпадає з датою початку громадських слухань, як витікає з відзиву на позовну заяву відповідача. На думку суду це різні повідомлення - повідомлення про початок громадських слухань повинно передувати в часі повідомленню про початок розгляду пропозицій громадськості.

Інших повідомлень та оприлюднень, передбачених Законом № 3038-VI та Постановою № 555, відповідачем здійснено не було, що істотно порушує вимоги діючого законодавства стосовно порядку розроблення проектів містобудівної документації.

Відповідно до ст. 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Згідно ст. 41 Конституції України право власності є непорушним. Кожен має право володіти, користуватися та розпоряджатися своєю власністю.

Як витікає зі ст. 90 ЗКУ, власники земельних ділянок мають право, зокрема, самостійно господарювати на землі, споруджувати жилі будинки, виробничі та інші будівлі і споруди.

Відповідно до ст. 134 Господарського кодексу України суб'єкт господарювання, який здійснює господарську діяльність на основі права власності, на свій розсуд, одноосібно або спільно з іншими суб'єктами володіє, користується, розпоряджається належним йому майном.

Власник земельної ділянки має право використовувати її на свій розсуд відповідно до її цільового призначення (ч. 4 ст. 373 Цивільного кодексу України).

Право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно, зокрема, обмежений у його здійсненні (ч.1 ст. 321 Цивільного кодексу України).

Враховуючи вищевикладене, колегія суддів не погоджується з висновками господарського суду першої інстанції щодо правомірності та законності прийняття оскаржуваних рішень Сумською міською радою відповідно до вимог чинного законодавства. Цільове призначення земельної ділянки, що належить позивачу, було встановлено задовго до прийняття оскаржуваних рішень Сумською міською радою. Відповідачем порушено процедуру підготовки до розроблення проектів внесення змін до генерального плану міста Суми та плану зонування. Відповідачем не були надані докази, на які він посилався у відзиві на позовну заяву, зокрема докази опублікування повідомлення про початок громадських слухань, результатів містобудівного моніторингу, а також обґрунтування необхідності внесення змін відповідним органом архітектури та містобудування м. Суми.

З урахуванням вищевикладеного, колегія суддів не погоджується з рішенням господарського суду першої інстанції, вважає його необґрунтованим та таким, що прийняте при неповному з'ясуванню обставин, що мають значення для справи. Тому колегія суддів прийшла до висновку про задоволення апеляційної скарги Компанії "РОНАЛОР ІНТЕРТЕЙНМЕНТ ЛТД" в особі представництва "РОНАЛОР ІНТЕРТЕЙНМЕНТ ЛТД" в Україні, та скасування рішення господарського суду Сумської області від 07.05.2014р. у справі 920/330/14.

Керуючись ст.ст. 99, 101, 102, п.2 ч.1 ст.103, ст.105 Господарського процесуального кодексу України, колегія суддів Харківського апеляційного господарського суду

ПОСТАНОВИЛА :

Апеляційну скаргу Компанії "РОНАЛОР ІНТЕРТЕЙНМЕНТ ЛТД" в особі представництва "РОНАЛОР ІНТЕРТЕЙНМЕНТ ЛТД" в Україні, м. Київ, задовольнити.

Рішення господарського суду Сумської області від 07.05.2014р. у справі №920/330/14 скасувати.

Прийняти нове рішення, яким позов Компанії "РОНАЛОР ІНТЕРТЕЙНМЕНТ ЛТД" в особі представництва "РОНАЛОР ІНТЕРТЕЙНМЕНТ ЛТД" в Україні задовольнити повністю.

Визнати недійсним рішення Сумської міської ради від 19.12.2012 року № 1943-МР "Про затвердження містобудівної документації "Проект внесення змін до генерального плану міста Суми" та внесення змін до генерального плану міста Суми, затвердженого рішенням Сумської міської ради від 16.10.2002року № 139-МР" в частині віднесення до зони охоронюваного ландшафту належної Компанії "РОНАЛОР ІНТЕРТЕЙНМЕНТ ЛТД" земельної ділянки площею 4,2460 га, розташованої в м. Суми, вул. Харківській, 2, на містобудівній документації "Проект внесення змін до генерального плану міста Суми "Схема проектних планувальних обмежень" та "Історико - архітектурний опорний план, межі історичних ареалів, зони охорони пам'яток м. Суми".

Визнати недійсним рішення Сумської міської ради від 06.03.2013р. № 2180-МР "Про затвердження містобудівної документації "План зонування території міста Суми" в частині віднесення до зони охоронюваного ландшафту належної Компанії "РОНАЛОР ІНТЕРТЕЙНМЕНТ ЛТД" земельної ділянки площею 4,2460 га, розташованої в м. Суми, вул. Харківській, 2, на містобудівній документації "План зонування території міста Суми "Схема планувальних обмежень".

Стягнути з Сумської міської ради (40030, м. Суми, пл. Незалежності, 2) на користь Компанії «РОНАЛОР ІНТЕРТЕЙНМЕНТ ЛТД» в особі представництва Компанії «РОНАЛОР ІНТЕРТЕЙНМЕНТ ЛТД» в Україні (01001, м. Київ, провулок Музейний,10, р/р 2600056200255 в Столичному філіалі ПАТ КБ «Приватбанк», МФО 380269, код ЄДРПОУ 26611296) 1218,00 грн. судового збору за подання позову та 609 грн. за подання апеляційної скарги.

Господарському суду Сумської області видати відповідний наказ.

Постанова набирає законної сили з дня її прийняття та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів до Вищого господарського суду України.

Повний текст постанови складений 28.07.2014р.

Головуючий суддя Л.М. Здоровко

Суддя О.В. Плахов

Суддя І.А. Шутенко