Справа №760/14534/14-а
2-а-647/14
У Х В А Л А
09 липня 2014 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Коробенко С.В., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління праці та соціального захисту населення Київської міської ради про зобов'язання визнати потерпілим внаслідок ЧАЕС та здійснити перерахунок соціальних виплат,
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернувся до Солом'янського районного суду з зазначеним адміністративним позовом та просить його задовольнити.
Відповідно до ч.1 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно ч. 2 ст. 2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією або законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно ч.1 ст. 18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
Враховуючи, що Позивачем заявлені вимоги, які розглядаються як Окружним адміністративним судом м. Києва (зобов'язання визнати потерпілим внаслідок ЧАЕС), так і вимоги які розглядаються місцевим адміністративними судами (вимога щодо перерахунку соціальних виплат), справа підлягає розгляду у Окружному адміністративному суді.
Відповідно до абз. 3 ч. 1 ст. 21 КАС України якщо справа щодо однієї з вимог підсудна окружному адміністративному суду, а щодо іншої вимоги (вимог) - місцевому загальному суду як адміністративному суду, таку справу розглядає окружний адміністративний суд.
Відповідно до п. 6 ч. 3 ст.108 КАС України, позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Керуючись ст. ст. 2, 18, 21, 108, КАС України, суддя, -
У Х В А Л И В :
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління праці та соціального захисту населення Київської міської ради про зобов'язання визнати потерпілим внаслідок ЧАЕС та здійснити перерахунок соціальних виплат повернути Позивачу, роз'яснивши йому право на звернення до Окружного адміністративного суду м. Києва.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи яка її оскаржує апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя: