Ухвала суду № 39906688, 22.07.2014, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
22.07.2014
Номер справи
826/10191/14
Номер документу
39906688
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

Вн. № 8/277

УХВАЛА

про відкриття провадження в адміністративній справі

22 липня 2014 року

м. Київ

№ 826/10191/14

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Санін Б.В., ознайомившись з позовною заявою

Товариства з обмеженою відповідальністю "Проектно-будівельне

підприємство "ЛЕВ"

до

Інпекції державного архітектурно-будівельного контролю у м. Києві

про

скасування постанови ,

ВСТАНОВИВ:

До судді Окружного адміністративного суду м. Києва Саніна Б.В. надійшов адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю “Проектно-будівельне підприємство «ЛЕВ» (надалі – позивач/ ТОВ «ПБП «ЛЕВ») до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м. Києві (надалі – відповідач/ ІДАБК у м. Києві), в якому просить суд:

1. Визнати не законними та протиправними дії відповідача від 12.06.2014 р. щодо проведення позапланової перевірки дотримання вимог у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів та правил на об’єкті з реставрації та ремонту з пристосуванням нежитлового приміщення №25 від офіс за адресою: м. Київ, вул. Андріївська 11/7 літера «А».

2. Визнати протиправним та скасувати Припис від 18.06.2014 р. про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил.

3. Визнати протиправним та скасувати Припис від 18.06.2014 р. про зупинення підготовчих та будівельних робіт, які не відповідають законодавству, будівельним нормам, державним стандартам та правилам, архітектурним вимогам, затвердженим проектним рішенням, технічним умовам, і іншим нормативним актам.

4. Визнати протиправним та скасувати Наказ відповідача №28 «д» про скасування реєстрації декларації позивача про початок виконання будівельних робіт та зобов’язати відповідача відновити реєстрацію Декларації позивача про початок виконання робіт.

5. Визнати протиправними та скасувати постанови відповідача №184/14/7126-14/0307/02/4, №184/14/7126-15/0307/02/4, №184/14/7126-16/0307/02/4, №184/14/7126-17/0304/02/4 від 03.07.2014 р. про накладання штрафу за правопорушення у сфері містобудівельної діяльності.

6. Стягнути з відповідача понесені позивачем судові витрати

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва позовну заяву від 16.07.2014 р. позовну заяву було залишено без руху та надано позивачу строк для усунення недоліків зазначених в ухвалі суду.

22.07.2014 р. через відділ документального обігу і контролю суду до судді Саніна Б.В. від позивача надійшла заява про усунення недоліків (№01-5/53566 від 21.07.2014 р.) до якої було додано документи на виконання вимог ухвали суду про залишення позовної заяви без руху.

Після усунення недоліків адміністративного позову, розглянувши надані матеріали, суддя визнав подану позовну заяву і додані до неї матеріали достатніми для відкриття провадження у справі.

При цьому, відповідно до ст. 53 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі-КАС України), треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача у будь-який час до закінчення судового розгляду, якщо рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням осіб, які беруть участь у справі, або з ініціативи суду.

Зважаючи на те, що рішення по справі в подальшому може вплинути на права та охоронювані законом інтереси Товариства з обмеженою відповідальністю «Архітектурно-проектна майстерня «Реставратор» (надалі-ТОВ «Архітектурно-проектна майстерня «Реставратор»), суд дійшов висновку про необхідність залучити вищевказану юридичну особу до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача.

Крім того, згідно положень ст.69 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Докази суду надають особи, які беруть участь у справі. Суд може запропонувати надати додаткові докази або витребувати додаткові докази за клопотанням осіб, які беруть участь у справі, або з власної ініціативи.

Відповідно до ч.5 ст. 71 КАС України, суд може збирати докази з власної ініціативи, при цьому суд акцентує увагу на тому, що згідно з ч.6 ст. 71 КАС України, якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.

Так, при розгляді матеріалів позову, суд дійшов висновку про необхідність витребувати у сторін додаткових документів.

Керуючись ст.104-107 КАС України, суд –

УХВАЛИВ:

1. Відкрити провадження в адміністративній справі, яка буде розглядатись під головуванням судді Саніна Б.В.

2. Призначити судовий розгляд справи на 07.08.2014 р. о 13:00 год., яке відбудеться в приміщенні Окружного адміністративного суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1, зал судового засідання №9.

3. Залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, ТОВ «Архітектурно-проектна майстерня «Реставратор».

4. Явку повноважних представників сторін визнати обов’язковою.

5. Витребувати від позивача:

- належним чином засвідчену копію документів, на підставі яких діє позивач (свідоцтво про державну реєстрацію тощо), довідку про наявність рахунків позивача у банківських установах або органах Державного казначейства України;

- власне письмове підтвердження того, що у провадженні судів України або іншого органу, який в межах своєї компетенції вирішує спір, немає справи зі спору між тими ж сторонами, про той же предмет і з тих же підстав та немає рішення цих органів з такого спору;

- всі документи, які на думку позивача підтверджують протиправність дій відповідача.

6. Запропонувати відповідачу подати суду письмові заперечення проти позову та всі докази на їх підтвердження, які наявні у відповідача.

7. Витребувати від відповідача:

- належним чином засвідчені копії документів (нормативних актів), на підставі яких діє відповідач;

- належним чином засвідчені копії документів, на підставі яких було прийнято оскаржувані припис від 18.06.2014 р. про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил; припис від 18.06.2014 р. про зупинення підготовчих та будівельних робіт, які не відповідають законодавству, будівельним нормам, державним стандартам та правилам, архітектурним вимогам, затвердженим проектним рішенням, технічним умовам, і іншим нормативним актам; наказ від 19.06.2014 р. №28 «д» про скасування реєстрації декларації позивача про початок виконання будівельних робіт; постанови №184/14/7126-14/0307/02/4, №184/14/7126-15/0307/02/4, №184/14/7126-16/0307/02/4, №184/14/7126-17/0304/02/4 від 03.07.2014 р. про накладання штрафу за правопорушення у сфері містобудівельної діяльності (надати в судове засідання).

8. Витребувати від третьої особи:

- належним чином засвідчену копію документів, на підставі яких діє третя особа.

9. Покласти персональну відповідальність за виконання п.7 резолютивної частини ухвали на керівника (або виконуючого обов’язки керівника) Інспекції ДАБК у м. Києві, та довести до його відома про кримінальну відповідальність за умисне невиконання ухвали суду та про адміністративну відповідальність за неповагу до суду.

10. Покласти персональну відповідальність за виконання п.5 резолютивної частини ухвали на директора (або виконуючого обов’язки директора) ТОВ «ПБП «Лев», та довести до його відома про кримінальну відповідальність за умисне невиконання ухвали суду та про адміністративну відповідальність за неповагу до суду.

11. Суд звертає увагу осіб, які беруть участь у справі, що відповідно до ч.2 ст.114 КАС України у разі несвоєчасного надання витребуваних судом доказів та пояснень (без поважних причин), зазначені докази (пояснення) судом не приймаються та справу може бути вирішено на підставі наявних доказів відповідно до ч.6 ст.71 КАС України.

У випадку неможливості з’явитись в судове засідання, сторонам подати відповідне повідомлення, в якому вказати обґрунтування поважності неможливості з’явитись до судового засідання та надати відповідні докази, що посвідчують поважність причин.

Суддя Б.В. Санін

Додаток на адресу відповідача та третьої особи: позовна заява з додатками.

Інформація про процесуальні права і обов’язки осіб, які беруть участь у справі.

Відповідно до ст.49, 51 Кодексу адміністративного судочинства України особи, які беруть участь у справі, мають рівні процесуальні права і обов'язки. Особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки. Особи, які беруть участь у справі, мають право: 1) знати про дату, час і місце судового розгляду справи, про всі судові рішення, які ухвалюються у справі та стосуються їхніх інтересів; 2) знайомитися з матеріалами справи; 3) заявляти клопотання і відводи; 4) давати усні та письмові пояснення, доводи та заперечення; 5) подавати докази, брати участь у дослідженні доказів; 6) висловлювати свою думку з питань, які виникають під час розгляду справи, задавати питання іншим особам, які беруть участь у справі, свідкам, експертам, спеціалістам, перекладачам; 7) подавати заперечення проти клопотань, доводів і міркувань інших осіб; 8) знайомитися з технічним записом та журналом судового засідання і подавати письмові зауваження до них; 9) робити із матеріалів справи виписки, знімати копії з матеріалів справи, одержувати копії судових рішень; 10) оскаржувати судові рішення у частині, що стосується їхніх інтересів; 11) користуватися іншими процесуальними правами, наданими їм цим Кодексом. Особи, які беруть участь у справі, можуть за власний рахунок додатково замовити та отримати в суді засвідчені копії документів і витяги з них.

Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, позивач має право змінити підставу або предмет адміністративного позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову в будь-який час до закінчення судового розгляду. Позивач має право відмовитися від адміністративного позову й у суді апеляційної чи касаційної інстанції до закінчення відповідно апеляційного чи касаційного розгляду.

Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково, подати заперечення проти адміністративного позову.

Сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії адміністративного процесу, що є підставою для закриття провадження в адміністративній справі.

Суд не приймає відмови позивача від адміністративного позову, визнання адміністративного позову відповідачем і не визнає умов примирення сторін, якщо ці дії суперечать закону або порушують чиї-небудь права, свободи чи інтереси.

Роз’яснення прав та обов’язків особі, яка може бути притягнута до адміністративної відповідальності.

Відповідно до ст.268 Кодексу України про адміністративні правопорушення, особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право: знайомитися з матеріалами справи, давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання; при розгляді справи користуватися юридичною допомогою адвоката, іншого фахівця у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи, виступати рідною мовою і користуватися послугами перекладача, якщо не володіє мовою, якою ведеться провадження; оскаржити постанову по справі. Справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.