Ухвала суду № 3984523, 05.06.2009, Донецький апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.06.2009
Номер справи
2-а-4967/08/1270
Номер документу
3984523
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Головуючий у 1 інстанції – Качуріна Л.С. Суддя-доповідач – Білак С.В.

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

Іменем України

05 червня 2009 року справа № 2-а-4967/08/1270

Колегія суддів Донецького апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого судді Білак С.В. Суддів

при секретарі

з участю:

представників позивача

представників відповідача Гаврищук Т.Г., Сухарька М.Г.

Безруковій В.М.

Бєлах С.С., Коломийцева Г.А.

Тарабановського Є.Л., Вербицької В.А. розглянувши у відкритому

апеляційну скаргу судовому засіданні

Відкритого акціонерного товариства «Алчевський металургійний комбінат» на постанову Луганського окружного адміністративного суду від 25 грудня 2008 року по справі № 2-а-4967/08 за позовом Відкритого акціонерного товариства «Алчевський металургійний комбінат» до

третя особа Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Луганську

Алчевський міський відділ земельних ресурсів про визнання недійсним податкового повідомлення –рішення № 00008508013/0 від 22.01.2008 р., - ВСТАНОВИЛА:

Позивач Відкрите акціонерне товариство «Алчевський металургійний комбінат» звернулося до Луганського окружного адміністративного суду із позовом до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Луганську про визнання недійсним податкового повідомлення - рішення № 00008508013/0 від 22.01.2008 р.

Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 25 грудня 2008 року у задоволенні позову відмовлено за не обгрунтованістю.

Не погодившись з таким рішенням, позивач подав апеляційну скаргу, в якій просить постанову суду скасувати та ухвалити нове рішення, яким задовольнити позовні вимоги.

В обґрунтування апеляційної скарги зазначив, що постанова суду першої інстанції прийнята з порушенням норм матеріального права, а саме статей Закону України «Про плату за землю» та положень Закону України «Про порядок погашення зобов»язань платників податку перед бюджетами і державними цільовими фондами, що спричинило неправильне вирішення справи та є підставами для скасування постанови.

В судовому засіданні представники позивача підтримали доводи апеляційної скарги.

Представники відповідача доводи апеляційної скарги не підтримали.

Заслухавши доповідь судді-доповідача, доводи апеляційної скарги представників позивача, заперечення представників відповідача проти доводів апеляційної скарги, перевіривши матеріали справи, вивчивши доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає необхідним апеляційну скаргу залишити без задоволення, а постанову суду першої інстанції без змін, з наступних підстав.

Судами першої та апеляційної інстанцій встановлено, що у період з 26.11.2007 року по 28.12.2007 року спеціалізованою державною податковою інспекцією по роботі з великими платниками податків у м. Луганську на підставі направлень та у відповідності до пункту 1 ст.11, частини 1 ст. 11-1 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» проведена планова виїзна документальна перевірка фінансово-господарської діяльності ВАТ «Алчевський металургійний комбінат» з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.10.2006 року по 30.09.2007 року та складено акт №15/08-03/05441447 від 11.01.2008 року.

22 січня 2008 року керівником СДПІ ВПП у м. Луганську на підставі вказаного акту за порушення статті 2 розділу 1, статті 13 розділу 6 Закону України «Про плату на землю» та частини 5 статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування» прийнято податкове повідомлення-рішення форми «Р» №00008508013/0 про визначення податкового зобов'язання ВАТ «Алчевський металургійний комбінат» із земельного податку з юридичних осіб у сумі 208328,74 грн., у тому числі за основним платежем - у сумі 136612,74 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями - у сумі 71716,00 грн.

Відповідно до статті 2 Закону України «Про плату за землю» плата на землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки.

Статтею 13 Закону України «Про плату за землю» передбачено, що підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру, а орендної плати за земельну ділянку, яка перебуває у державній або комунальній власності, — договір оренди такої земельної ділянки.

Відповідно до ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин є виключно компетенцією міських рад.

На підставі договору між Алчевською міською радою та Українським державним науково-дослідницьким інститутом проектування міст «Дніпроміст» від 26.09.2005 року №609-07-2005, проведено нормативну грошову оцінку земель міста Алчевська та розроблено проект «місто Алчевськ Луганської області, нормативно грошова оцінка земель міста станом на 01.01.2005 року».

Рішенням Алчевської міської ради п»ятого скликання сьомої сесії від 28.09.2006 року №7/22 з метою забезпечення економічного регулювання земельних відносин, визначення розмірів плати за землю у місті Алчевську, відповідно до статей 13, 142 Конституції України, статей 12, 201, 206, пункту 12 розділу X «Перехідних положень» Земельного кодексу України, Порядку нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів, затвердженого наказом Держкомзему України, Мінагрополітики України, Мінбудархітектури України, Української академії аграрних наук від 27.01.2006 року №18/15/21/11, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.04.2006 року за №388/12262, Порядку проведення індексації грошової оцінки земель, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.05.2000 року №783, листа Держкомзему України від 13.01.2006 року №14-22-7/114, згідно з проектом «місто Алчевськ Луганської області, нормативно грошова оцінка земель міста станом на 01.01.2005 року», висновку державної землевпорядної експертизи від 12.07.2006 року №762-06, було введено в дію нормативно грошову оцінку земель міста з моменту набрання чинності цього рішення.

Зокрема, пунктом 2 рішення Алчевської міської ради п»ятого скликання сьомої сесії від 28.09.2006 року №7/22 передбачено ввести в дію нормативно грошову оцінку земель міста з моменту набрання чинності цього рішення.

Відповідно до вимог пункту 5 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» рішення від 28.09.2006 року №7/22 набрало чинності з дня його опублікування в газеті «Огні» з 12.10.2006 року.

Статтями 20, 23 Закону України від 11.12.2003 року №1378-ІУ «Про оцінку земель» та розділом 4 Порядку проведення індексації грошової оцінки земель, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.05.2000 року №783 передбачено, що за результатами нормативно грошової оцінки земель складається технічна документація. Дані про нормативно грошову оцінку окремої земельної ділянки оформляються як витяг із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки. Витяги з технічної документації про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки видаються відповідним органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів.

28.11.2006р. ВАТ «Алчевський металургійний комбінат» отримав від відділу земельних ресурсів у м.Алчевську Луганської області витяги технічної документації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок, в яких зазначено, що оцінку ділянок зроблено станом на 12.10.2006 року.

Перерахунки земельного податку позивачем були зроблені з 28.11.2006 року з моменту отримання витягів з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок.

Колегія суддів вважає, що судом першої інстанції вірно зроблено висновок про те, що позивач повинен був зробити перерахунок податкових зобов»язань по земельному податку згідно з новою нормативною грошовою оцінкою земель м.Алчевська з 12.10.2006р. з дати набрання чинності рішення Алчевської міської ради Луганської області № 7/22.

Відповідно до вимог Кодексу адміністративного судочинства України підставами для скасування рішення є порушення судом норм матеріального чи процесуального права.

Доводи апеляційної скарги не дають підстав для висновку про те, що при розгляді справи судом першої інстанції було допущено неправильне застосування норм матеріального чи процесуального права.

Судова колегія дійшла висновку про те, що підстави для скасування рішення суду першої інстанції відсутні, а тому відхиляє апеляційну скаргу і залишає судове рішення без змін.

На підставі вищевикладеного, керуючись ч. 3 ст. 24, ст.ст. 160, 167, 184 ч.1, 195, 196, п.1 ч. 1 ст. 198, 200, ч.1 ст. 205, ст.ст. 206, 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу Відкритого акціонерного товариства «Алчевський металургійний комбінат» – залишити без задоволення.

Постанову Луганського окружного адміністративного суду від 25 грудня 2008 року у справі № 2-а-4967 /08 за позовом Відкритого акціонерного товариства «Алчевський металургійний комбінат» до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Луганську про визнання недійсним податкового повідомлення –рішення № 00008508013/0 від 22.01.2008 р. – залишити без змін.

Вступна та резолютивна частина ухвали складена в нарадчій кімнаті та проголошена в судовому засіданні 05 червня 2009 року, в повному обсязі складена 10 червня 2009 року.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення.

Ухвала суду може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, а в разі складання рішення відповідно до ст.160 КАС України – з дня складання рішення в повному обсязі.

Головуючий суддя С.В.Білак

Судді Т.Г.Гаврищук

М.Г.Сухарьок