ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ЩОДО РОЗСТРОЧЕННЯ ВИКОНАННЯ СУДОВОГО РІШЕННЯ
16 липня 2014 року
Справа № 808/2648/14
м. Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Киселя Р.В.,
за участю секретаря судового засідання – Мащенко Д.В.,
розглянув у відкритому судовому засіданні заяву Публічного акціонерного товариства «Токмацький ковальсько-штампувальний завод» про розстрочення виконання судового рішення по адміністративній справі №808/2648/14 за позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Токмаку та Токмацькому районі Запорізької області до Публічного акціонерного товариства «Токмацький ковальсько-штампувальний завод» про відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій,
ВСТАНОВИВ:
15.02.2014 до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в м. Токмаку та Токмацькому районі Запорізької області (далі – позивач) до Публічного акціонерного товариства «Токмацький ковальсько-штампувальний завод» (далі – відповідач), в якому позивач просить стягнути з відповідача на користь позивача суму заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій особам, які працювали або працюють на роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком №2 за січень-лютий 2014 року в розмірі 64249,26 грн.
Постановою від 04.06.2014 були задоволені вимоги позивача, стягнуто з відповідача заборгованість в розмірі 64249,26 грн.
Постанова набрала законної сили 01.07.2014.
07.07.2014 до суду надійшла заява відповідача про розстрочення виконання судового рішення.
В обґрунтування своєї заяви відповідач зазначає, що через тяжке фінансове становище, в якому на даний час знаходиться підприємство, воно не має можливості одноразово погасити заборгованість. Зазначив, що на підприємстві існує недостатність обігових коштів через велику заборгованість контрагентів. Підприємство здійснює всі можливі заходи спрямовані на повернення дебіторської заборгованості та виконання своїх зобов’язань перед кредиторами. Зазначив, що отримані в дохід підприємства кошти підприємством в першу чергу направляються на виплату заробітної плати.
Посилаючись на положення ст. 263 КАС України просив розстрочити виконання судового рішення строком на 10 місяців починаючи з серпня 2014 року, згідно наведеного графіку, встановивши щомісячний платіж з серпня по квітень 2015 року у розмірі 6424,93 грн. та за травень 2015 року – 6424,89 грн.
08.07.2014 від відповідача до суду надійшла заява про розгляд клопотання за відсутності його уповноваженого представника.
16.07.2014 від позивача до суду надійшли письмові заперечення, згідно яких останній просив відмовити у задоволенні клопотання про розстрочення виконання судового рішення та розглянути клопотання без участі його уповноваженого представника.
У судове засідання 16.07.2014, представники сторін, належним чином повідомлені про дату, час та місце судового засідання, не прибули.
У відповідності до вимог ч. 2 ст. 263 КАС України, неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
З огляду на викладене суд визнав за можливе розглянути заяву за відсутності представників сторін, за наявними у справі документами.
Згідно з приписами ч. 1 ст. 41 КАС України, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Вирішуючи заяву відповідача суд виходить з наступного.
Згідно із ч. 1 ст. 263 КАС України, за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду, що видав виконавчий лист, із поданням, а сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення.
Відповідно до ч. 2 ст. 263 КАС України, суд розглядає питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або сторони виконавчого провадження, що звернулися із поданням (заявою), та осіб, які беруть участь у справі, та у виняткових випадках може відстрочити або розстрочити виконання, змінити чи встановити спосіб і порядок виконання рішення.
Відповідно до пункту 10 постанови Пленуму Верховного Суду України від 26 грудня 2003 року № 14 «Про практику розгляду скарг на рішення, дії або бездіяльність органів і посадових осіб державної виконавчої служби та звернення учасників виконавчого провадження» при вирішенні заяв державного виконавця чи сторони про відстрочку чи розстрочку виконання рішення суду потрібно мати на увазі, що відповідно до статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України - їх задоволення можливе лише у виняткових випадках, які суд визначає виходячи з особливого характеру обставин, що ускладнюють або виключають виконання рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо).
Відповідач на підтвердження існування обставин неможливості виконання судового рішення надав звіт про фінансові результати за 2013 рік та звіт про фінансові результати за 4 місяці 2014 року, з яких вбачається що у звітних періодах товариство дійсно отримало збиток.
Проте, суд зазначає, що саме по собі тяжке фінансове становище не є підставою для надання розстрочки виконання судового рішення, яка відповідно до ч. 2 ст. 263 КАС України надається судом лише у виняткових випадках.
Підставою для розстрочення виконання рішення, в розумінні ст. 263 КАС України, можуть бути конкретні обставини, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим у строк встановлений судом, тому всі ці обставини повинні бути доведені заявником.
Доказів наявності інших обставин (відсутність грошей на рахунках, докази сплати боргів в строк по іншим розстроченням, документальне підтвердження поліпшення фінансового стану при наданні розстрочення виконання судового рішення тощо), які ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим, заявником до суду не надано. Відповідачем навіть не підтверджено ті обставини, про які він зазначає у заяві, а саме, виконання зобов’язань за рішенням про розстрочення від 14.01.2011 та договору про розстрочення № 203 від 14.01.2011.
Крім того, при вирішенні даної заяви суд вважає за необхідне зазначити, що відповідачем повинно також бути зазначено економічне обґрунтування, яке свідчить про можливість погашення зазначеного боргу внаслідок застосування режиму розстрочення, протягом якого відбудуться зміни в діяльності заявника.
В даному випадку, документального підтвердження таких обставин заявник суду не надав.
Також, судом з’ясовано, що на момент розгляду позивач по справі не звертався до суду за виконавчим листом. Тому, виконавче провадження про стягнення суми заборгованості в розмірі 6424,89 грн. не відкрито. Принаймні доказів вказаного суду не надано. Тому, фактичного виконання судового рішення наразі не існує, а відповідно не існують обставини, що ускладнюють виконання судового рішення.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Враховуючи вищевикладене суд вважає, що наразі відповідачем не довів наявність обставин, що ускладнюють виконання судового рішення, а тому у задоволенні заяви про розстрочку виконання судового рішення у справі № 808/2648/14 слід відмовити.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 160, 165, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, -
УХВАЛИВ:
У задоволенні заяви Публічного акціонерного товариства «Токмацький ковальсько-штампувальний завод» про надання розстрочки виконання судового рішення в адміністративній справі № 808/2648/14 за позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Токмаку та Токмацькому районі Запорізької області до Публічного акціонерного товариства «Токмацький ковальсько-штампувальний завод» про стягнення заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах - відмовити.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали апеляційної скарги. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою ст. 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Р.В. Кисіль