Ухвала суду № 39787295, 07.07.2014, Львівський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
07.07.2014
Номер справи
2а-0370/2110/11
Номер документу
39787295
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 липня 2014 року Справа № 93975/11/9104

Львівський апеляційний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Обрізко І.М.

суддів Левицької Н.Г., Сапіги В.П

за участю секретаря судового засідання Сердюк О.Ю.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Львові апеляційну скаргу Волинської асоціації орендарів водних об'єктів «Волинська риба» на постанову Волинського окружного адміністративного суду від 19 серпня 2011 року у справі за позовом Волинської асоціації орендарів водних об'єктів «Волинська риба» до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції (на даний час - Луцька об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Волинській області) про визнання нечинним податкового повідомлення-рішення -

В С Т А Н О В И В :

Волинська асоціація орендарів водних об'єктів «Волинська риба» звернулася з адміністративним позовом до Луцької ОДПІ про визнання нечинним податкового повідомлення-рішення від 18.07.2011 року №0012491501.

В обґрунтування позовних вимог покликається на те, що позивач згідно зі статутом є неприбутковою організацією та здійснює діяльність, не спрямовану на отримання прибутку. Відповідно до норм Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» (чинного на час виникнення спірних правовідносин) доходи неприбуткових організацій були звільнені від оподаткування, неприбуткові організації відсутні в переліку платників цього податку, визначених статтею 2 даного Закону. За таких обставин позивач вважає, що не є платником податку на прибуток та не повинен подавати декларації з податку на прибуток підприємства, а тому штрафні санкції за неподання звітності відповідачем застосовані неправомірно.

Постановою Волинського окружного адміністративного суду від 19 серпня 2011 року в задоволенні позовних вимог відмовлено. Суд виходив із того, що оскільки позивач декларації вчасно за 12 звітних періодів не надавав, а лише 12.05.2011 року, що свідчить про несвоєчасність. Проте, що позивача неприбуткова організація і не має подавати декларації спростовано, оскільки зареєстровано як таку 19.05.2011 року.

Не погодившись із зазначеним судовим рішенням, сторона позивача подала апеляційну скаргу, з якої із-за порушення норм матеріального та процесуального права, невідповідності висновків суду обставинам справи, просить його скасувати та постановити рішення, яким відмовити в задоволенні позовних вимог.

Покликання маються на те, що дане підприємство неприбуткове, тому звільняється від обов'язку подавати декларації. Твердження про те, що асоціація відсутня в реєстрі неприбуткових організацій не може слугувати підставою для таких стягнень.

Судова колегія заслухавши доповідь судді-доповідача, пояснення учасників розгляду, перевіривши матеріали справи і обговоривши підстави апеляційної скарги, вважає за необхідне її відхилити.

Відповідно до ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Розглядаючи спір, судова колегія вважає, що місцевий суд повно і всебічно дослідив і оцінив обставини по справі, надані сторонами докази, правильно визначив юридичну природу спірних правовідносин і закон, який їх регулює.

Судом встановлено, що 22.06.2011 року Луцькою ОДПІ проведено камеральну перевірку податкової звітності з податку на прибуток підприємства Волинської асоціації орендарів водних об'єктів «Волинська риба» за період з першого півріччя 2008 року по перший квартал 2011 року, про що складено акт №4933/15-1/34524112 від 22.06.2011 року. Перевіркою встановлено, що позивачем на порушення пункту 49.18 статті 49 ПК України несвоєчасно, а саме 12.05.2011 року, подано декларації з податку на прибуток підприємства за такі періоди: перше півріччя 2008 року, три квартали 2008 року, 2008 рік, перший квартал 2009 року, перше півріччя 2009 року, три квартали 2009 року, 2009 рік, перший квартал 2010 року, перше півріччя 2010 року, три квартали 2010 року, 2010 рік, перший квартал 2011 року (а.с.6-7).

Відповідно до розрахунку штрафних санкцій до акту перевірки №4933/15-1/345241112 від 22.06.2011 року за податкові правопорушення до позивача застосовані штрафні санкції за кожен випадок несвоєчасного подання звітності за період з першого півріччя 2008 року по 2010 рік у розмірі по 170грн. 00коп. (11 х 170грн. 00 коп. = 1870грн. 00коп.) та у розмірі 1грн. 00коп. за несвоєчасне подання декларації за перший квартал 2011 року, а всього 1871грн. 00коп. (а.с.45).

18.07.2011 року Луцькою ОДПІ на підставі акту №4933/15-1/345241112 від 22.06.2011 року, за порушення пункту 49.18 статті 49 ПК України, підпункту 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», прийнято податкове повідомлення-рішення №0012491501 про визначення Волинській асоціації орендарів водних об'єктів «Волинська риба» грошового зобов'язання у розмірі 1871грн. 00коп., у тому числі за штрафними (фінансовими) санкціями 1871грн. 00коп. (а.с.5)..

Із матеріалів справи вбачається, що фактично позивачем декларації з податку на прибуток підприємства за вказані дванадцять звітних (податкових) періодів подані до Луцької ОДПІ 12.05.2011 року, що підтверджується відмітками на кожній з поданих декларацій (а.с.46-57), тобто несвоєчасно, з порушенням граничних строків подання податкової звітності.

Згідно з пунктами 1-4 розділу ІІ Положення про Реєстр неприбуткових установ та організацій, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 24.01.2011 року №37 (чинного з 01.04.2011 року), включення неприбуткової установи та організації до Реєстру проводиться органом державної податкової служби за їх місцезнаходженням з присвоєнням відповідної ознаки неприбутковості згідно з пунктом 5 розділу I цього Положення. Для внесення до Реєстру неприбуткова установа або організація повинна подати до органу державної податкової служби за її місцезнаходженням реєстраційну заяву за формою 1-РН згідно з додатком 1 до цього Положення, а також копії установчих документів. Органи державної податкової служби можуть проводити перевірку відомостей, що містяться в поданих документах. За результатами розгляду заяви, установчих документів органом державної податкової служби за місцезнаходженням неприбуткової установи та організації приймається рішення про: внесення, повторне внесення неприбуткової установи або організації до Реєстру; відмову у внесенні неприбуткової установи або організації до Реєстру; присвоєння неприбутковій установі або організації іншої ознаки неприбутковості.

З наведених правових норм слідує, що податковий орган може прийняти рішення про відмову у внесенні неприбуткової установи або організації до Реєстру при недотриманні ними визначених законом умов, тобто не кожна юридична особа, що створена як об'єднання громадян, відноситься до категорії неприбуткових організацій. Рішення про внесення до Реєстру неприбуткових організацій та установ приймається у встановленому законом порядку після дотримання визначеної процедури та перевірки.

Наказом Державною податкової адміністрації України від 31.01.2011 року № 56 було затверджено Порядок складання Податкового звіту про використання коштів неприбуткових установ та організацій.

Пунктом 1.2 цього Порядку передбачено, що цей Порядок застосовується установами та організаціями, які визначено підпунктом 14.1.121 пункту 14.1 статті 14 розділу I Кодексу, та включено органами державної податкової служби до Реєстру неприбуткових установ та організацій, ведення якого передбачено пунктом 157.12 статті 157 розділу III Кодексу, з присвоєнням відповідної ознаки неприбутковості.

В силу вимог пункту 1.3 Порядку податковий звіт про використання коштів неприбуткових установ та організацій складається за формою, затвердженою наказом Державної податкової адміністрації України від 31.01.2011 року № 56, та подається неприбутковою установою, організацією, їх відокремленими підрозділами за кожний звітний (податковий) період.

Враховуючи вищевикладені правові норми, встановлені обставини справи та норми податкового законодавства, колегія суддів приходить до висновку, що позивач вчинив податкове правопорушення у вигляді несвоєчасного подання податкової звітності з податку на прибуток за дванадцять звітних (податкових) періодів, у зв'язку з чим до нього правомірно та у правильно визначеному розмірі застосовані штрафні (фінансові) санкції згідно з податковим повідомленням-рішенням Луцької ОДПІ від 18.07.2011 року №0012491501.

З огляду на наведене, доводи апеляційної скарги суттєвими не являються і не дають підстав для висновку про неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального чи процесуального права, які призвели до неправильного вирішення справи, а також відсутня невідповідність висновків суду обставинам справи.

Керуючись ст.ст. 160 ч.3, 195, 198, 200, 205, 206, 254 КАС України, Львівський апеляційний адміністративний суд,-

У Х В А Л И В :

Апеляційну скаргу Волинської асоціації орендарів водних об'єктів «Волинська риба» залишити без задоволення, постанову Волинського окружного адміністративного суду від 19 серпня 2011 року по справі № 2а-0370/2110/11 - без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня виготовлення ухвали в повному обсязі, шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.

Головуючий суддя І.М. Обрізко

Судді Н.Г.Левицька

В.П. Сапіга

Повний текст виготовлено 14.07.2014 року