Справа № 509/3105/14-ц
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 липня 2014 року суддя Овідіопольського районного суду Одеської області Гандзій Д.М. розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Державної інспекції сільського господарства в Одеській області про визнання протиправними дій, скасування наказів, поновлення на державній службі та стягнення середнього заробітку, -
ВСТАНОВИВ :
15 липня 2014 року, представниця позивачки звернулася до суду з названим позовом, в порядку цивільного судочинства, в якому просила суд, визнати протиправними дії Державної інспекції сільського господарства в Одеській області щодо проведення службового розслідування та скасувати його результати № 2 від 18.06.2014 р., визнати протиправними дії Державної інспекції сільського господарства в Одеській області щодо прийняття Наказу від 18.06.2014 р. № 101-ос «Про звільнення ОСОБА_1», поновити її на посаді начальника відділу контролю якості та безпеки зерна і продуктів його переробки управління контролю якості сільськогосподарської продукції Державної інспекції сільського господарства в Одеській області, допустивши негайне виконання рішення в цій частині, стягнути з відповідача на користь ОСОБА_1 суму середнього заробітку за час вимушеного прогулу починаючи з 18.06.2014 р. до день поновлення на посаді.
Вважаю, що вищевказана позовна заява підлягає поверненню позивачці разом із доданими до неї додатками з наступних підстав.
Статтею 107 ЦПК України, усі справи, що підлягають вирішенню в порядку цивільного судочинства, розглядаються районними, районними у містах, міськими та міськрайонними судами.
Пунктом 2 частини 2 статті 17 КАС України передбачено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема : спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби.
Рішенням Конституційного Суду України від 09.09.2010 р. № 19-рп по справі № 1-40/2010 було встановлено, що системний аналіз норм Конституції та законів України дає підстави стверджувати, що розмежування юрисдикційних повноважень між загальними і спеціалізованими судами підпорядкованого гарантіям права кожної людини на ефективний судовий захист. За таким підходом усі публічно-правові спори, у яких хоча б однією зі сторін є суб'єкт владних повноважень, належать до адміністративної юрисдикції і за компетенцією мають бути розглянуті адміністративними судами (пункти 1,2,7 статті 3, частина 1 статті 17 КАС України).
Згідно із Положенням «Про Державну інспекцію сільського господарства України» - Державна інспекція сільського господарства України (Держсільгоспінспекція України) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра аграрної політики та продовольства України (далі - Міністр), входить до системи органів виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політики у сфері нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі. Держсільгоспінспекція України у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства аграрної політики та продовольства України (Мінагрополітики України), іншими актами законодавства України, дорученнями Президента України та Міністра.
Згідно із Положенням «Про Державну інспекцію сільського господарства в Одеській області» - вона є територіальним органом Державної інспекції сільського господарства України (Держсільгоспінспекція України) та їй підпорядковується.
Позивачка ОСОБА_1 оскаржує своє звільнення з державної (публічної) служби і є державним службовцем з присвоєнням їй певного рангу та відповідної присягою державного службовця.
З огляду на викладене, вважаю, що розгляд вказаної справи - не належить до розгляду судами загальної юрисдикції, а з огляду на ст. 17 ч. 1 п .2 КАСУ, повинен розглядатися адміністративним судом в порядку адміністративного судочинства, враховуючи існування спору із суб'єктом владних повноважень з приводу звільнення з публічної служби позивачки ОСОБА_1
Відповідно до п. 4 ст. 3 ст. 121 ЦПК України, заява повертається у випадках, коли справа не підсудна цьому суду.
Статтею 115 ЦПК України передбачено - якщо суддя, вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, встановить, що справа не підсудна цьому суду, заява повертається позивачеві для подання до належного суду, про що постановляється ухвала. Ухвала суду разом із заявою та всіма додатками до неї надсилаються позивачеві.
Керуючись ст.ст. 107,115,121 ЦПК України, ст. 17 КАСУ, Рішенням Конституційного Суду України від 09.09.2010 р. № 19-рп по справі № 1-40/2010, суд, -
УХВАЛИВ :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Державної інспекції сільського господарства в Одеській області про визнання протиправними дій, скасування наказів, поновлення на державній службі та стягнення середнього заробітку - повернути позивачці разом із всіма додатками до неї, роз'яснивши останній, що розгляд вказаних спорів відноситься до компетенції судів адміністративної юрисдикції.
Ухвала суду може бути оскаржена до апеляційного суду Одеської області через Овідіопольський районний суд Одеської області, шляхом подачі протягом 5-дений строк з дня її винесення апеляційної скарги з подачею її копії до апеляційної інстанції.
Суддя Овідіопольського
районного суду Гандзій Д.М.