Ухвала суду № 39769468, 03.07.2014, Житомирський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.07.2014
Номер справи
806/854/14
Номер документу
39769468
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

__________

10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-602, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua

Головуючий у 1-й інстанції: Семенюк М.М.

Суддя-доповідач:Моніч Б.С.

УХВАЛА

іменем України

"03" липня 2014 р. Справа № 806/854/14

Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді Моніча Б.С.

суддів: Бондарчука І.Ф.

Хаюка С.М.,

при секретарі Степанській А.В. ,

за участю

представників сторін,

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Головного управління Міндоходів у Житомирській області на постанову Житомирського окружного адміністративного суду від "08" квітня 2014 р. у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "АСС-Коростишівська паперова фабрика" до Головного управління Міндоходів у Житомирській області про визнання незаконним та скасування податкового повідомлення - рішення ,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просив визнати незаконним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління Міндоходів у Житомирській області від 13.01.2014 року №15-2207 про збільшення суми грошового зобов'язання з ПДВ у розмірі 1279332 грн.

В обґрунтування позову зазначав, що ТОВ "АСС-Коростишівська паперова фабрика" використовувала у власному виробництві імпортовану макулатуру, операції із ввезення якої, у відповідності до приписів п.7 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ до 01.01.2015 року звільняються від оподаткування податком на додану вартість.

Постановою Житомирського окружного адміністративного суду від 08.04.2014 р. позов задоволено.

Визнано протиправним та скасоване податкове повідомлення-рішення Головного управління Міндоходів у Житомирській області від 13.01.2014 року №15-2207.

Вирішено питання про судові витрати.

Не погоджуючись із цим судовим рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нову - про відмову у задоволенні позову. В апеляційній скарзі посилається на порушення судом норм матеріального, процесуального права та неповне з'ясування обставин справи.Колегія суддів, заслухавши суддю-доповідача, перевіривши рішення суду першої інстанції в межах апеляційної скарги відповідно до ст.195 КАС України, дослідивши матеріали справи, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.Ст.200 КАС України визначено, що суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права. Правильне по суті судове рішення не може бути скасоване з одних лише формальних міркувань.

Як вбачається з матеріалів справи, згідно висновків акту від 23.12.2013 року №10/3/101000000/25313409 "Про результати документальної позапланової виїзної перевірки дотримання вимог законодавства України з питань митної справи ТОВ "АСС-Коростишівська паперова фабрика" (код ЄДРПОУ 25313409) за період з 01.01.2012 по 31.12.2012 року" (т.1 а.с.7-21), встановлено порушення позивачем "п.п.1 пункту 4 розділу ХХІ прикінцевих та перехідних положень Митного кодексу України від 13.03.2012 року № 4495-VI та п.7 підрозділу 2 розділу ХХ Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VI (зі змінами та доповненнями), що призвело до несплати податку на додану вартість при ввезенні макулатури на митну територію України на суму 568592 грн.".

На підставі акту від 23.12.2013 року № 10/3/101000000/25313409 Головним управлінням Міндоходів у Житомирській області прийнято податкове повідомлення-рішення від 13.01.2014 року №15-2207 (т.1 а.с.6), яким ТОВ "АСС-Коростишівська паперова фабрика" збільшено суму грошового зобов'язання по податку на додану вартість з товарів, ввезених на територію України суб'єктами підприємницької діяльності, на 1279332 грн. (за основним платежем - 568592 грн., за штрафними санкціями - 710740 грн.).

Виявлені порушення податковий орган обґрунтовував тим, що з липня по грудень 2012 року ТОВ "АСС-Коростишівська паперова фабрика" на Харківській митниці було оформлено та ввезено макулатуру, яка, згідно наданого підприємством зобов'язання, буде використана з метою виготовлення з неї книговидавничої продукції на власному виробництві та до визначеної дати митному органу буде наданий звіт, що підтверджує її використання. При цьому по митним деклараціям задекларована умовна сплата ПДВ з липня по грудень 2012 року на суму 568592 грн. Однак у власній видавничій діяльності та діяльності з виготовлення книжкової продукції підприємством ввезений товар не використовувався.

Згідно ст. 300 Митного кодексу України, умови надання звільнення (умовного звільнення) від оподаткування митними платежами визначаються цим Кодексом, Податковим кодексом України, іншими законами України та міжнародними договорами, згоду на обов'язковість яких надано Верховною Радою України; порядок надання документів, необхідних для підтвердження права на звільнення (умовне звільнення) від оподаткування митними платежами, визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері фінансів.

Відповідно до пункту 7 Підрозділу 2 "Особливості справляння податку на додану вартість" Розділу ХХ Податкового кодексу України, тимчасово, до 1 січня 2015 року, звільняються від оподаткування податком на додану вартість:

операції із ввезення на митну територію України в митному режимі імпорту товарів, визначених підпунктом 1 пункту 4 розділу XXI "Прикінцеві та перехідні положення" Митного кодексу України, для використання у власній виробничій діяльності;

операції з постачання товарів, визначених підпунктом 1 пункту 4 розділу XXI "Прикінцеві та перехідні положення" Митного кодексу України, переробникам, видавництвам і підприємствам поліграфії на території України.

У разі нецільового використання зазначених товарів платник податку зобов'язаний збільшити податкові зобов'язання за наслідками податкового періоду, на який припадає таке порушення, на суму податку на додану вартість, що мала бути сплачена в момент імпорту таких товарів, а також сплатити пеню відповідно до закону.

Підпунктом 1) пункту 1 Розділу XXI "Прикінцеві та перехідні положення" Митного кодексу України передбачено, що тимчасово до 1 січня 2015 року звільняються від оподаткування ввізним митом при ввезенні на митну територію України та поміщенні в митний режим імпорту товари, які не виробляються в Україні, крім товарів за кодами 4707 90 10 00 , 4707 90 90 00 згідно з УКТ ЗЕД, і ввозяться на митну територію України для використання у видавничій діяльності та діяльності з виготовлення книжкової продукції, яка виробляється в Україні, та мають такі коди згідно з УКТ ЗЕД 4707 90 10 00 (Несортовані відходи паперу і картону та макулатура), 4707 90 90 00 (Відсортовані відходи паперу і картону та макулатура).

Колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції, що аналіз вказаних норм, свідчить про те, що для звільнення від оподаткування податком на додану вартість ввезених на митну територію України в митному режимі імпорту товарів необхідне дотримання двох умов:

1. вони мали бути ввезені на митну територію України з метою використання у видавничій діяльності та діяльності з виготовлення книжкової продукції, яка виробляється в Україні, та мають такі коди згідно з УКТ ЗЕД 4707 90 10 00 (Несортовані відходи паперу і картону та макулатура), 4707 90 90 00 (Відсортовані відходи паперу і картону та макулатура);

2. ці товари мали бути використані у власній виробничій діяльності.

В даному випадку ці умови позивачем були дотримані, оскільки товар був використаний позивачем у власній виробничій діяльності, а в подальшому по договору комісії використовувався у видавничій діяльності та діяльності з виготовлення книжкової продукції, яка виробляється в Україні.

У пункті 9 ч.3 ст.335 Митного кодексу України від 13 березня 2012 року №4495-VІ встановлено, що разом з митною декларацією митному органу подаються рахунок або інший документ, який визначає вартість товару, та, у випадках, встановлених цим Кодексом, декларація митної вартості. У встановленому цим Кодексом порядку в митній декларації декларантом або уповноваженою ним особою зазначаються відомості про: у разі необхідності - документи, що підтверджують право на пільги із сплати митних платежів, на застосування повного чи часткового звільнення від сплати митних платежів відповідно до обраного митного режиму.

Наказом Державної митної служби України від 22 червня 2006 року №514, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 07 липня 2006 року за №816/12690, затверджено Порядок подання документів, які підтверджують право суб'єктів підприємницької діяльності на користування встановленими законодавством податковими пільгами під час митного оформлення товарів, що ввозяться на митну територію України або вивозяться з митної території України. Згідно п.2.1 Порядку переліки документів, подання яких необхідне для здійснення митного оформлення товарів із застосуванням пільг в оподаткуванні відповідно до положень нормативно-правових актів, визначені в додатках 1 - 2 до цього Порядку.

Пунктом 10 Додатку №1 Порядку передбачено, що документами, які подаються Митному органу для здійснення митного оформлення товарів із застосуванням пільг в оподаткуванні передбачених п.п.1 п.4 розділу ХХІ Митного кодексу України, а також п.7 підрозділу 2 підрозділу 2 розділу ХХ Податкового кодексу України є: 1) Свідоцтво про внесення суб'єкта видавничої справи до Державного реєстру видавців, виготівників і розповсюджувачів видавничої продукції, 2) висновок Міністерства промислової політики України, який містить інформацію про те, що імпортований товар не виробляється в Україні. Оскільки до товару, ввезеного позивачем за кодом 4707909000, не застосовується вимога щодо невиробництва зазначеного товару в Україні, єдиним документом, який мав бути поданий товариством на підтвердження права на пільгу є свідоцтво про внесення суб'єкта видавничої справи до Державного реєстру видавців, виготівників і розповсюджувачів видавничої продукції.

Як свідчать матеріали справи позивачем разом із митними деклараціями були подані: свідоцтво про внесення суб'єкта видавничої справи до Державного реєстру видавців, виготівників і розповсюджувачів видавничої продукції, єдиний документ, подача якого передбачається законодавством України для застосування пільги.

Крім того, позивачем долучені інші документи, які підтверджують можливість підприємства здійснювати видавничу діяльність з виготовлення книжкової продукції, а також документи, які підтверджують використання виготовленого писального паперу для виготовлення книжкової продукції.

Так, до митного органу був поданий лист від 10.12.2013 р. про те, що ТОВ "Компанія Лотос" протягом 2012 р. отримало від позивача папір, який був використаний для виготовлення книжкової продукції виготовленої в Україні, надано також договір комісії "2-0310 від 01.03.2010 р., укладений з комісіонером ТОВ "АСС-Трейд", інші документи.

Той факт, що при розмитнені макулатури на Харківській митниці ТОВ "АСС-Коростишівська паперова фабрика" надавались зобов'язання про те, що ввезений товар буде використаний з метою виготовлення з нього книговидавничої продукції на власному виробництві та до визначеної дати митному органу буде наданий звіт, що підтверджує його цільове використання, не свідчить про порушення позивачем п.7 підрозділу 2 розділу ХХ Податкового кодексу України від 02.12.2010 року, оскільки діючим законодавством в липні-грудні 2012 року не було передбачено надання таких зобов'язань при ввезенні на митну територію України в режимі імпорту товарів, які мають коди згідно з УКТ ЗЕД 4707 90 10 00 (Несортовані відходи паперу і картону та макулатура), 4707 90 90 00 (Відсортовані відходи паперу і картону та макулатура).

Відповідно до пункту 10 додатку 1 "Перелік документів, подання яких потрібне для застосування пільгового режиму оподаткування при митному оформленні товарів, що ввозяться на митну територію України" до Порядку подання документів, які підтверджують право суб'єктів підприємницької діяльності на користування встановленими законодавством податковими пільгами під час митного оформлення товарів, що ввозяться на митну територію України або вивозяться з митної території України, затвердженого наказом Державної митної служби від 22.06.2006 року № 514, який втратив чинність 21.12.2012 року, для застосування пільгового режиму оподаткування при митному оформленні товарів, які мають коди згідно з УКТ ЗЕД 4707 90 10 00 (Несортовані відходи паперу і картону та макулатура), 4707 90 90 00 (Відсортовані відходи паперу і картону та макулатура), подаються лише свідоцтво про внесення суб'єкта видавничої справи до Державного реєстру видавців, виготівників і розповсюджувачів видавничої продукції та висновок Міністерства промислової політики України, який містить інформацію про те, що імпортований товар не виробляється в Україні.

Як вбачається з акту перевірки (т.1 а.с.11), митних декларацій (т.1 а.с.42-199) та не заперечується відповідачем, при митному оформленні макулатури позивачем надавалось свідоцтво ДК № 4286 від 28.03.2012 року про внесення ТОВ "АСС-Коростишівська паперова фабрика" до Державного реєстру видавців, виготівників і розповсюджувачів видавничої продукції.

Надання висновку Міністерства промислової політики України, який містить інформацію про те, що імпортований товар не виробляється в Україні, в дану випадку не потрібно, оскільки, в силу приписів підпункту 1) пункту 1 Розділу XXI "Прикінцеві та перехідні положення" Митного кодексу України для товару, який має коди згідно з УКТ ЗЕД 4707 90 10 00 (Несортовані відходи паперу і картону та макулатура), 4707 90 90 00 (Відсортовані відходи паперу і картону та макулатура) вимога, щоб він не вироблявся в Україні, відсутня.

Посилання представника відповідача на Порядок здійснення контролю за ввезенням на митну територію України окремих товарів цільового призначення, затверджений наказом Державної митної служби від 26.12.2003 року № 913, яким начебто передбачено надання зобов'язання керівника суб'єкта про цільове використання товарів є безпідставним, оскільки в Додатку 1 "Перелік товарів цільового призначення" до вказаного Порядку, не зазначені товари, які мають коди згідно з УКТ ЗЕД 4707 90 10 00 (Несортовані відходи паперу і картону та макулатура), 4707 90 90 00 (Відсортовані відходи паперу і картону та макулатура).

Щодо твердження відповідача, що не встановлено переміщення (руху) ввезеної на митну територію України макулатури від м. Зміїв до м. Коростишів, то, як вірно вказав суд, воно спростовується договором № 43 відповідального зберігання (т.2 а.с.169), актами прийому матеріалів на режим відповідального зберігання (т.2 а.с.170-181), актами зняття матеріалів з режиму відповідального зберігання (т.2 а.с.182-190), товарно-транспортними накладними (т.2 а.с.48-83). Тим більш, що представники відповідача і як вбачається з акту перевірки (т.1 а.с.17-19) не заперечували проти того, що з ввезеної макулатури позивачем виготовлявся папір, який, відповідно до договору комісії № 2-0310 від 01.03.2010 року (т.2 а.с.6-8), реалізовувався підприємствам (т.2 а.с.120-143), які є суб'єктами видавничої справи (т.2 а.с.101-110).

Згідно п. 2 ч. 1 ст. 292 Митного кодексу України, митні платежі не сплачуються у разі, якщо відповідно до цього Кодексу, Податкового кодексу України, інших законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, щодо товарів надано звільнення або повне умовне звільнення від сплати митних платежів - у період дії такого звільнення і при дотриманні умов, у зв'язку з якими його надано.

Оскільки, постанову від 08.04.2014 р. Житомирським окружним адміністративним судом винесено відповідно до позовних вимог з правильним застосуванням норм матеріального та процесуального права і суд дав правильну оцінку обставинам справи, то колегія суддів апеляційної інстанції не знаходить підстав для зміни чи скасування рішення суду першої інстанції у справі.

Доводи апеляційної скарги цих висновків не спростовують.

Керуючись ст.ст. 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Головного управління Міндоходів у Житомирській області залишити без задоволення, а постанову Житомирського окружного адміністративного суду від "08" квітня 2014 р. без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання її в повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя (підпис) Б.С. Моніч

судді: (підпис) І.Ф.Бондарчук

(підпис) С.М.Хаюк

З оригіналом згідно: суддя _______ Б.С. Моніч

Повний текст cудового рішення виготовлено "08" липня 2014 р.

Роздруковано та надіслано:р.л.п.

1- в справу:

2 - позивачу/позивачам: Товариство з обмеженою відповідальністю "АСС-Коростишівська паперова фабрика" вул.Пролетарська,31,м.Коростишів,Житомирська область,12501

представник Волевольська Тетяна Вікторівна АДРЕСА_1

3- відповідачу/відповідачам: Головне управління Міндоходів у Житомирській області вул. Войкова,7,м.Житомир,10003

4-третій особі: - ,