Ухвала суду № 39745516, 07.07.2014, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
07.07.2014
Номер справи
806/3081/14
Номер документу
39745516
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

07 липня 2014 року Житомир Справа № 806/3081/14

Категорія 11.5

Суддя Житомирського окружного адміністративного суду Лавренчук О.В. , розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Начальника управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Житомирській області Омельченко Н.А. про визнання дій протиправними, скасування листа-рішення від 23.06.2014 р. №638/3.3/2.1-37, зобов'язання вчинити дії, -

в с т а н о в и в :

ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом, в якому просить визнання дій Начальника управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Житомирській області Омельченко Н.А. протиправними, скасування листа-рішення від 23.06.2014 р. №638/3.3/2.1-37, зобов'язання вчинити дії.

В обґрунтуванні позову позивач зазначає, що відповідачем безпідставно відмовлено в розгляді скарги на постанову начальника ВДВС Радомишльського РУЮ Житомирської області Оснач Д. В. від 02.05.2014 року щодо бездіяльності державного виконавця стосовно виконавчого провадження ВП № 42652829 по виконавчому листі Радомишльського районного суду № 2/289/236/13 від 20.03.2014 року, виданого на підставі рішення Радомишльського районного суду Житомирської області. Позивач виступає в якості стягувача у даному виконавчому провадженні.

У відповідності до положень ч. 1 ст. 181 Кодексу адміністративного судочинства України, учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.

Однак, у відповідності до ч. 4 ст. 82 Закону України від 21.04.1999 року "Про виконавче провадження", рішення, дії чи бездіяльність державного виконавця або іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами до суду, який видав виконавчий документ, а іншими учасниками виконавчого провадження та особами, які залучаються до проведення виконавчих дій, - до відповідного адміністративного суду в порядку, передбаченому законом.

Окрім того, положеннями ст. 383 Цивільного процесуального кодексу України, сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їх права чи свободи.

Із системного аналізу наведених норм випливає, що сторони виконавчого провадження, їхні представники та прокурор можуть оскаржити рішення, дії чи бездіяльність державного виконавця або іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення до суду відповідної юрисдикції, яким видано виконавчий лист, при цьому критерієм визначення юрисдикції судів щодо справи повинен бути один - це суд який видав виконавчий документ, про що наголошено у довідці Вищого адміністративного суду України "Про вивчення та узагальнення практики розгляду адміністративними судами справ з приводу оскарження рішень, дій або бездіяльності державної виконавчої служби" від 5 квітня 2012 року та у постановах Пленуму Вищого адміністративного суду України від 13 грудня 2010 року № 3, від 21 травня 2012 року №5 "Про практику застосування адміністративними судами законодавства у справах із приводу оскарження рішень, дій чи бездіяльності державної виконавчої служби".

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 109 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі лише, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Оскільки виконавчий документ у даному випадку виданий на підставі рішення Радомишльського районного суду Житомирської області то і позов пов'язаний із виконанням цього документа повинен подаватися до Радомишльського районного суду Житомирської області, у зв'язку з чим у відкритті провадження в адміністративній справі слід відмовити.

З огляду на викладене, суддя вважає, що зазначена позовна заява не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.

Керуючись п.1 ч.1 ст. 109, ст. ст. 165, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

у х в а л и в :

Відмовити у відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Начальника управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Житомирській області Омельченко Н.А. про визнання дій протиправними, скасування листа-рішення від 23.06.2014 р. №638/3.3/2.1-37, зобов'язання вчинити дії.

Копію ухвали невідкладно надіслати позивачу разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали

Суддя О.В. Лавренчук