ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
14 липня 2014 рокуЛуганськ№ 812/4392/14
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Островська О.П., перевіривши матеріали за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Алчевської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області, Головного управління Міндоходів у Луганській області про визнання незаконними та протиправними дій та бездіяльності, скасування рішень від 29.04.2014 №6758/12-32-25-01/17, №6759/12-32-25-01/17 та від 30.05.2014 №3523/Г/99-99-25-05-14, скасування першої податкової вимоги від 06.02.2009 №1/47 та другої податкової вимог и від 26.11.2009 №2/220, -
ВСТАНОВИВ:
09 липня 2014 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Алчевської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області, Головного управління Міндоходів у Луганській області про визнання незаконними та протиправними дій та бездіяльності, скасування рішень від 29.04.2014 №6758/12-32-25-01/17, №6759/12-32-25-01/17 та від 30.05.2014 №3523/Г/99-99-25-05-14, скасування першої податкової вимоги від 06.02.2009 №1/47 та другої податкової вимог и від 26.11.2009 №2/220.
Відповідно до частини 1 статті 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; 5) подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до частини 2 статті 107 КАС України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.
Згідно із ч. 1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначаються: 1) найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява; 2) ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є; 3) ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі; 4) зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; 5) у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків тощо; 6) перелік документів та інших матеріалів, що додаються.
Відповідно до ч. 3 ст. 106 КАС України, до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху для усунення недоліків з наступних підстав.
Згідно зі ст.4 Закону України від 08 липня 2011 року N3674-VI «Про судовий збір», який набрав чинності з 01 листопада 2011 року (зі змінами та доповненнями), за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру сплачується судовий збір у розмірі 1 відсотка розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати.
Законом України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» встановлено розмір мінімальної заробітної плати станом на січень 2014 року, який становить 1218,00 грн.
Згідно листа Вищого адміністративного суду України від 18 січня 2012 року №165/165/11/13-12 адміністративними позовами майнового характеру є вимоги щодо протиправності рішень про визначення грошових зобов'язань платників податків, про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, про стягнення адміністративно-господарських та інших штрафних санкцій тощо.
Таким чином, звернені до суду вимоги про скасування рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень, безпосереднім наслідком яких є зміна складу майна позивача, є майновими.
Як вбачається з матеріалів адміністративного позову, позивачем заявлені вимоги майнового характеру, а саме: скасування першої податкової вимоги від 06.02.2009 №1/47 та другої податкової вимог и від 26.11.2009 №2/220.
Статтею 5 Закону України №3674-VI встановлений вичерпний перелік фізичних та юридичних осіб, які звільняться від сплати судового збору за подання позову до суду.
Позивач - ОСОБА_1 не відноситься до фізичних осіб, які відповідно до ст.5 Закону України №3674-VI звільнені від сплати судового збору.
Позивачем крім іншого заявлені вимоги про звільнення від сплати судового збору у зв'язку зі скрутним матеріальним становищем, як пенсіонера, який отримує мінімальну пенсію за віком, але жодних доказів на підтвердження скрутного матеріального становища до суду не надано.
Відповідно до ст.88 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк. Якщо у строк, встановлений судом, судові витрати не будуть оплачені, позовна заява залишається без розгляду або витрати розподіляються між сторонами відповідно до судового рішення у справі, якщо оплату судових витрат розстрочено або відстрочено до ухвалення судового рішення у справі.
До того ж, ст.88 КАС України передбачає право, а не обов'язок суду щодо звільнення, відстрочення або розстрочення судових витрат.
З системного аналізу положень Закону України №3674-VI та КАС України вбачається, що саме майновий стан сторони може стати підставою для зменшення розміру належних до оплати судових витрат чи звільнення від їх оплати повністю або частково, чи відстрочення або розстрочення сплати судових витрат на визначений строк, тому суддя зазначає, що відсутні будь - які підстави для задоволення клопотання позивача щодо звільнення позивача від сплати судового збору.
Суддя перевіривши матеріали позовної заяви встановив, що позивачем не додано до позовної заяви доказів сплати судового збору за подання адміністративного позову майнового характеру, позивач не звільнений від сплати судового збору за подання позову до суду, тому не сплата судового збору при поданні адміністративного позову є недоліком позовної заяви в розумінні ст.106 КАС України.
Також, як вбачається із позовної заяви позивачем, крім вимог до Алчевської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області та Головного управління Міндоходів у Луганській області також заявлені вимоги до Міністерства доходів і зборів України, а саме: скасування рішення про розгляд скарги від 30.05.2014 №3523/Г/99-99-25-05-14, але Міністерство доходів і зборів України не визначено стороною по справі, що є недодержанням вимог форми та змісту позовної заяви, встановлених ст.106 КАС України.
Крім того судом встановлено, що позивачем не надано копії всіх документів, що приєднуються до позовної заяви для відповідачів.
Відповідно до вимог статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
За таких підстав, відповідно до положень статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, позивачу необхідно надати строк для усунення вказаних недоліків.
Керуючись статтями 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, -
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Алчевської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області, Головного управління Міндоходів у Луганській області про визнання незаконними та протиправними дій та бездіяльності, скасування рішень від 29.04.2014 №6758/12-32-25-01/17, №6759/12-32-25-01/17 та від 30.05.2014 №3523/Г/99-99-25-05-14, скасування першої податкової вимоги від 06.02.2009 №1/47 та другої податкової вимог и від 26.11.2009 №2/220 залишити без руху.
Встановити позивачу строк для усунення виявлених недоліків адміністративного позову протягом десяти днів з дня отримання копії цієї ухвали шляхом надання до суду уточненого адміністративного позову із зазначенням змісту позовних вимог щодо кожного з відповідачів, копій всіх документів, що приєднуються до позовної заяви, для відповідачів та документа про сплату судового збору позивачем у розмірі, встановленому ст.4 Закону України «Про судовий збір» за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, за реквізитами:
Код ЄДРПОУ: 35079949
Одержувач: УДКСУ у м. Луганську
Код ОКПО: 37991503
МФО: 804013
Банк одержувача: ГУДКСУ у Луганській області
Розрахунковий рахунок: 31213206784006
Код класифікації доходів (ККД): 22030001
Символ звiтностi банку: 206
Призначення платежу: судовий збір.
У разі невиконання ухвали суду в зазначений строк адміністративний позов повернути позивачеві зі всіма доданим до неї документами.
Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву, в апеляційному порядку шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги на ухвалу суду протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали.
На ухвалу, яку було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
СуддяО.П. Островська