ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про призначення експертизи та зупинення провадження у справі
10 липня 2014 р. м. Чернівці Справа № 824/1814/14-а
Чернівецький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Григораша В.О.;
секретаря судового засідання - Сопко В.Ю.;
за участю:
представників позивача - Єфтемія Р.Ф., Димеда В.В.;
представників відповідача - Дрищенюк М.М., Гаврилюка Д.Г.;
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Рембудсервіс-Інвест" до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Чернівецькій області про визнання протиправними та скасування рішень, -
ВСТАНОВИВ:
В поданому до суду адміністративному позові Товариство з обмеженою відповідальністю "Рембудсервіс-Інвест" (позивач) просить суд визнати протиправними та скасувати: постанову №8/14 Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Чернівецькій області (відповідач) про накладення штрафів за правопорушення у сфері містобудівної діяльності від 28.03.2014 року в сумі 21924 грн; постанову №9/14 Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Чернівецькій області про накладення штрафів за правопорушення у сфері містобудівної діяльності від 28.03.2014 року в сумі 54810 грн; постанову №10/14 Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Чернівецькій області (відповідач) про накладення штрафів за правопорушення у сфері містобудівної діяльності від 28.03.2014 року в сумі 54810 грн; припис від 20.03.2014 року про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил; припис від 20.03.2014 року про зупинення підготовчих та будівельних робіт, які не відповідають законодавству, будівельним нормам, державним стандартам і правилам.
В судовому засідання представник позивача заявив клопотання про призначення будівельно-технічної експертизи по даній справі, у зв'язку з необхідністю з`ясування питання достовірності та обґрунтованості відображених в акті перевірки дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил від 20.03.2014 року та оскаржуваних постановах фактів порушень допущених ТОВ "Рембудсервіс-Інвест" при виконанні будівельних робіт з будівництва багатоквартирного житлового будинку по вул. Головній, 275-Ж в м. Чернівцях, що потребує спеціальних будівельно-технічних знань. Проведення будівельно-технічної експертизи позивач просив доручити Спільному підприємству "Західноукраїнський експертно-консультаційний центр" (м.Чернівці, вул. Головна, 119).
Представник позивача в судовому засіданні підтримав заявлене клопотання та просив суд задовольнити його, з урахуванням уточнення кола питань, необхідних для винесення на дослідження будівельно-технічної експертизи.
Представники відповідача в судовому засіданні не заперечували проти задоволення клопотання про призначення будівельно-технічної експертизи та клопотали перед судом включити до переліку питань винесених позивачем на дослідження будівельно-технічної експертизи додаткові питання.
Розглянувши клопотання представника позивача, заслухавши думку представників сторін, дослідивши матеріали адміністративної справи, суд прийшов до висновку про необхідність задоволення клопотання про призначення будівельно-технічної експертизи, виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 81 КАС України для з'ясування обставин, що мають значення для справи і потребують спеціальних знань у галузі науки, мистецтва, техніки, ремесла тощо, суд може призначити експертизу. Особи, які беруть участь у справі, мають право просити суд призначити експертизу і доручити її проведення відповідній експертній установі або конкретному експерту. Якщо сторони домовилися про залучення експертами певних осіб, суд повинен призначити їх відповідно до цієї домовленості. Якщо проведення експертизи доручено експертній установі, її керівник має право доручити проведення експертизи одному або кільком експертам, якщо судом не визначено конкретних експертів, у разі потреби - замінити виконавців експертизи, заявити клопотання щодо організації проведення досліджень поза межами експертної установи. В ухвалі про призначення експертизи суд попереджає експерта про кримінальну відповідальність за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на нього обов'язків.
Перевіривши матеріали справи суд вважає, що клопотання про призначення експертизи є обґрунтованим та підлягає задоволенню з урахуванням уточнень позивача та доповнень відповідача, оскільки для з'ясування обставин вказаних позивачем потрібні спеціальні знання у галузі будівництва.
Відповідно до ч. 1 ст. 92 КАС України встановлено, що витрати, пов'язані із залученням свідків, спеціалістів, перекладачів та проведенням судових експертиз, несе сторона, яка заявила клопотання про виклик свідків, залучення спеціаліста, перекладача та проведення судової експертизи. Розподіл судових витрат здійснюється судом у відповідності до ст.94 КАС України.
Крім того, суд вважає за можливе та доцільне зупинити провадження у справі до одержання результатів експертизи, що відповідає вимогам п. 4 ч. 2 ст. 156 КАС України.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 81, 156, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України,
УХВАЛИВ:
1. Призначити у адміністративний справі №824/1814/14-а судову експертизу - "Будівельно-технічну експертизу" (на об'єкті будівництва житлового будинку з вбудованими приміщеннями по вул. Головній, 275-Ж, м. Чернівці), проведення якої доручити експертам Спільного підприємства "Західноукраїнський експертно-консультаційний центр" (м. Чернівці, вул. Головна, 119), попередивши про кримінальну відповідальність за ст. ст. 384, 385 КК України (за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від покладених обов'язків).
2. На вирішення перед експертом виносяться наступні питання:
2.1. Чи забезпечено згідно з вимогами державних будівельних норм на перетині осей (А-9) та осей (Г-3) на об'єкті будівництва в колонах К-1 відстань від поверхні арматури до найближчої поверхні бетону (захисний шар бетону), з урахуванням матеріалів перевірки?;
2.2. Чи відповідає вимогам державних будівельних норм розміщення матеріалів на будівельному майданчику на об'єкті будівництва і чи допускається при цьому інші порушення вимог законодавства, з урахування матеріалів перевірки? (а.с.23-30 т.2 та фотофіксація на компакт-диску а.с.125 т.2);
2.3. Чи проводилися на об'єкті будівництва зварювальні роботи, відомості про виконання яких згідно вимог державних будівельних норм необхідно заносити до журналу зварювальних робіт?;
2.4. Чи розроблений проект виконання робіт на об'єкті будівництва житлового будинку з вбудованими приміщеннями по вул. Головній, 275-Ж, м. Чернівці відповідно до ДБН А.3.1-5-2009 "Організація будівельного виробництва"? Якщо є невідповідність, то в чому вона полягає? (а.с.103-104 т.2);
2.5 Чи відповідають акти на закриття прихованих робіт представлені ТОВ "Рембудсервіс-Інвест" до справи пункту 9.8.1. ДБН А.3.1-5-2009 "Організація будівельного виробництва"? (а.с.224-238 т.1);
2.6. Чи необхідно згідно ДБН А.3.1-5-2009 "Організація будівельного виробництва" складати акти на приховані роботи, зокрема:
- акти на підготовлену основу під фундаменти із зазначенням розмірів, позначок дна котловану, відповідності фактичного нашарування та властивостей ґрунту тим, що зазначені в проекті;
- акти прийняття фундаментів та інших опорних елементів, включаючи геодезичну перевірку відповідності їх фактичного положення проектному (у плані та по висоті) зі складанням виконавчої схеми;
- акти прийняття змонтованої і підготовленої до бетонування опалубки колон, ригелів та перемичок;
- акти відповідності арматури та закладних деталей робочим кресленням;
- акти прийняття закінчених бетонних та залізобетонних конструкцій з оцінкою їх якості;
- акти виконання зварювальних робіт (повнота зварних швів, якість зварювання);
- акти замуровування та герметизація швів і стиків;
- акти прийняття змонтованих конструкцій споруди або окремих її частин;
- акти проміжного прийняття відповідальних конструкцій з виконавчими схемами.
3. Адміністративну справу №824/1814/14-а направити Спільному підприємству "Західноукраїнський експертно-консультаційний центр" (м. Чернівці, вул. Головна, 119).
4. Витрати по проведенню експертизи покласти на Товариство з обмеженою відповідальністю "Рембудсервіс-Інвест".
5. Зупинити провадження у адміністративній справі №824/1814/14-а, до отримання будівельно-технічної експертизи від Спільного підприємства "Західноукраїнський експертно-консультаційний центр".
6. Копію ухвали направити експертній установі (Спільному підприємству "Західноукраїнський експертно-консультаційний центр") разом з інформацією про права та обов'язки експерта та матеріалами адміністративної справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і оскарженню не підлягає.
Суддя В.О. Григораш