ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
__________
10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-602, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua
Головуючий у 1-й інстанції: Кушнір О.Г.
Суддя-доповідач:Бондарчук І.Ф.
УХВАЛА
іменем України
"01" липня 2014 р. Справа № 562/827/14-а
Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді Бондарчука І.Ф.
суддів: Моніча Б.С.
Хаюка С.М.,
розглянувши в письмовому провадженні апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Здолбунівському районі Рівненської області на постанову Здолбунівського районного суду Рівненської області від "26" травня 2014 р. у справі за позовом ОСОБА_3 до Управління Пенсійного фонду України в Здолбунівському районі Рівненської області про зобов'язання вчинити певні дії ,
ВСТАНОВИВ:
У березні 2014 року позивач звернувся з позовом, в якому просив зобов'язати управління Пенсійного фонду України в Здолбунівському районі Рівненської області провести йому перерахунок та виплату пенсії у розмірі 85% заробітної плати по Закону України «Про державну службу» починаючи з 01 жовтня 2013 року відповідно до довідки Здолбунівської ОДПІ Головного управління Міндоходів у Рівненській області №77/05-26 від 10 лютого 2014 року.
В обґрунтування позовних вимог зазначив, що 18 лютого 2014 року звертався до відповідача із заявою про здійснення перерахунку та виплату пенсії з 01 лютого 2008 року з розрахунку 85% заробітної плати з урахуванням виплат, які при перерахунку пенсії у 2008 році не були враховані, оскільки не були включені у довідку, що видана Здолбунівською ОДПІ Головного управління Міндоходів у Рівненській області від 10 лютого 2014 року № 77/05-26, нова форма якої затверджена постановою Правління ПФУ від 04 вересня 2013 року №15-1 на виконання рішень суду. Вказав, що відповідач у здійсненні перерахунку пенсії йому відмовив безпідставно, тому його дії є протиправними.
Постановою Здолбунівського районного суду Рівненської області від 26 травня 2014 року позов задоволено частково.
Зобов'язано управління пенсійного фонду України в Здолбунівському районі Рівненської області провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_3 у розмірі 85% заробітної плати по Закону України «Про державну службу» відповідно до довідки Здолбунівської ОДПІ Головного управління Міндоходів у Рівненській області №77/05-26 від 10 лютого 2014 року з урахуванням винагороди за вислугу років у розмірі 40% в сумі 584 (п'ятсот вісімдесят чотири) грн., матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань та на оздоровлення в сумі 6681 (шість тисяч шістсот вісімдесят одна) грн. 40 (сорок) коп. і надбавки за високі досягнення у праці у розмірі 40 %, починаючи з 01 березня 2014 року.
Не погоджуючись з вищезазначеною постановою, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції як таку, що постановлена з порушенням норм матеріального та процесуального права та ухвалити нову постанову, якою відмовити в задоволенні позовних вимог.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню.
Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції покликався на те, що отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.
Колегія суддів погоджується з наведеним висновком, виходячи з наступного.
Встановлено, що 19 квітня 2006 року позивачу призначено пенсію за віком як державному службовцю згідно Закону України "Про державну службу", виходячи із заробітку з врахуванням 20% винагороди за вислугу років. Загальний трудовий стаж позивача при цьому складав 41 рік 7 місяців 29 днів, з яких 15 років 8 місяців 23 днів на державній службі.
Відповідно до ст.37 Закону України "Про державну службу", пенсія державним службовцям призначається у розмірі 80% від сум їх заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. За кожний повний рік роботи понад 10 років на державній службі пенсія збільшується на один відсоток , але не більше 90 відсотків заробітної плати.
Судом вірно зазначено, що загальний процент розрахунку пенсії від заробітку позивачу становить 85%, що підтверджується протоколом № 316 від 22 травня 2006 року.
Статтею 1 Закону України "Про оплату праці" передбачено, що заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.
Згідно ст. 2 вказаного Закону, визначено структуру заробітної плати, до якої входить: основна та додаткова заробітна плата, а також заохочувальні та компенсаційні виплати.
Відповідно до ст. 33 Закону України «Про державну службу» заробітна плата державного службовця складається із посадового окладу, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.
Відповідно до ч.1 ст. 66 Закону України «Про пенсійне забезпечення» до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу)).
Згідно зі статтею 41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» до виплат (доходів), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, належать, зокрема: суми виплат, отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим самим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески; суми виплат, отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.
За змістом наведених норм отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.
Згідно довідки Здолбунівської ОДПІ Головного управління Міндоходів у Рівненській області від 10 лютого 2014 року позивачу нараховувалась винагорода за вислугу років в розмірі 40% (за стаж 25 років) в сумі 584 грн., матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань в сумі 3340,70 грн. та на оздоровлення в сумі 3340,70 грн. і надбавки за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи (50%) в сумі 1022 грн., з яких нараховувалися страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Таким чином, суд першої інстанції прийшов до вірного висновку, що винагорода за вислугу років в розмірі 40 %, матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань, матеріальна допомога на оздоровлення і надбавка за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливі роботи, на які нараховувався збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, включаються до складу заробітної плати державного службовця та враховуються при обчисленні розміру його пенсії, а тому дії відповідача щодо не включення цих виплат при перерахунку пенсії є протиправними.
Оскільки із заявою про перерахунок пенсії позивач звернувся 18 лютого 2014 року, то відповідно до ст.45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» перерахунок пенсії відповідачем має бути здійснений з 01 березня 2014 року.
Суд першої інстанції дав належну оцінку обставинам справи, вірно застосував Законодавство, яке регулює ці правовідносини та ухвалив правильне рішення, яке відповідає вимогам матеріального і процесуального права.
Згідно ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Керуючись ст.ст. 195, 197, 198, 200, 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Здолбунівському районі Рівненської області залишити без задоволення, а постанову Здолбунівського районного суду Рівненської області від "26" травня 2014 р. - без змін.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя (підпис) І.Ф.Бондарчук
судді: (підпис) Б.С. Моніч
(підпис) С.М.Хаюк
З оригіналом згідно: суддя _______ І.Ф.Бондарчук
Роздруковано та надіслано:р.л.п.
1- в справу:
2 - позивачу/позивачам: ОСОБА_3 АДРЕСА_1,35700
3- відповідачу/відповідачам: Управління Пенсійного фонду України в Здолбунівському районі Рівненської області вул.Мазепи 2,м.Здолбунів,Рівненська область,35705
4 - представник позивача ОСОБА_5 АДРЕСА_2 - ,