ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 липня 2014 року Справа № 803/1141/14
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Андрусенко О. О.,
розглянувши у порядку письмового провадження в місті Луцьку адміністративну справу за позовом Луцького міського центру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення коштів,
ВСТАНОВИВ:
Луцький міський центр зайнятості звернувся з адміністративним позовом до ОСОБА_1 про стягнення коштів у сумі 2500,00 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач з 05.08.2013 року перебував на обліку у Луцькому міському центрі зайнятості як безробітній. 29.11.2013 року спеціалістами центру зайнятості було встановлено, що під час перебування на обліку як безробітний ОСОБА_1 приховав факт перебування у цивільно-правових відносинах з ТзОВ «ІЗІ КРЕДИТ», а тому допомога по безробіттю у розмірі 2779,82 грн. отримана ним незаконно. Луцьким міським центром зайнятості було прийнято рішення про повернення коштів відповідачем, однак ОСОБА_1 у добровільному порядку повністю кошти не повернув. Позивач просить стягнути з відповідача в користь Луцького міського центру зайнятості кошти у сумі 2500,00 грн.
У клопотанні від 08.07.2014 року представник позивача позовні вимоги підтримала та просила справу розглянути без її участі.
Відповідач у судове засідання не прибув, свого представника не направив, заяву про розгляд справи без його участі не подав, про причини неприбуття не повідомив, хоча відповідно до частини 11 статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) належним чином був повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.
Згідно з частиною 4 статті 128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу можу бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Як передбачено частиною першою статті 41 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Оскільки від представника позивача надійшло клопотання про розгляд справи за її відсутності, відповідач належним чином повідомлений про розгляд справи, дану справу можливо розглянути і вирішити на основі наявних матеріалів, тому суд приходить до висновку, що судовий розгляд даної справи необхідно здійснювати в порядку письмового провадження, без фіксування адміністративного процесу технічними засобами.
Дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що адміністративний позов слід задовольнити повністю з таких мотивів та підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 був зареєстрований як безробітній і перебував на обліку в Луцькому міському центрі зайнятості з 12.08.2013 року по 29.11.2013 року.
Актом розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 29.11.2013 р. № 405, складеним головним спеціалістом відділу організації працевлаштування населення Луцького міського центру зайнятості Безушкевич Т. В., встановлено, що ОСОБА_1 перебував на обліку в центрі зайнятості та одночасно перебував у цивільно-правових відносинах із ТзОВ «ІЗІ КРЕДИТ» з 02.10.2013 року, що підтверджується договором про надання послуг від 02.10.2013 року, укладеним між відповідачем та ТзОВ «ІЗІ КРЕДИТ».
З довідки про повернення допомоги по безробіттю вбачається, що за період з 02.10.2013 року по 20.11.2013 року відповідачем отримано допомогу по безробіттю у розмірі 2779,82 грн.
15.12.2013 року Луцьким міським центром зайнятості видано наказ № НТ 131129 про повернення відповідачем коштів у сумі 2779,82 грн.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідачем частково сплачено кошти у сумі 279,82 грн. та станом на 07.07.2014 року заборгованість складає 2500,00 грн., що підтверджується довідкою про повернення допомоги по безробіттю від 07.07.2014 року № 4670/01-15, наданою позивачем.
Відповідно до частини першої статті 4 Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 року № 5067-VІ (з наступними змінами та доповненнями) до зайнятого населення належать особи, які працюють за наймом на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, особи, які забезпечують себе роботою самостійно (у тому числі члени особистих селянських господарств), проходять військову чи альтернативну (невійськову) службу, на законних підставах працюють за кордоном та які мають доходи від такої зайнятості, а також особи, що навчаються за денною формою у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах та поєднують навчання з роботою.
Згідно із частинами другою, третьою статті 36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02.03.2000 року № 1533-ІІІ (з наступними змінами та доповненнями) застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг. Сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.
Як передбачено пунктами 6-8 Порядку розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення безробітним, затвердженим наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Державної податкової адміністрації України від 13.02.2009 р. № 60/62, постановою правління Пенсійного фонду України від 13.02.2009 р. № 7-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12.03.2009 р. № 232/16248, у разі встановлення центром зайнятості відповідно до цього Порядку належності безробітної особи до категорії зайнятих така особа знімається з обліку як безробітна в установленому законодавством порядку та повертає суму незаконно отриманого матеріального забезпечення і вартості наданих соціальних послуг з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати матеріального забезпечення та надання соціальних послуг. Якщо відомості про доходи є недостовірними з вини особи, центри зайнятості припиняють відповідні виплати, а суми здійснених виплат з дня їх призначення повертаються особою. У разі відмови особи повернути кошти, а також у разі неповернення їх у встановлений строк стягнення таких коштів здійснюється у судовому порядку відповідно до законодавства.
Доказів про сплату повністю коштів безпідставно виплачених як допомога по безробіттю відповідач суду не подав, тому позовні вимоги про стягнення зазначених коштів у сумі 2500,00 грн. підлягають до задоволення.
Керуючись частиною 6 статті 128, статтею 163 Кодексу адміністративного судочинства України та на підставі Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1) на користь Луцького міського центру зайнятості (43025, Волинська область, місто Луцьк, вулиця Ярощука, будинок 2, ідентифікаційний код 13352315) незаконно отриману допомогу по безробіттю у розмірі 2500 (дві тисячі п'ятсот) грн.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Головуючий - суддя О. О. Андрусенко