Ухвала суду № 39666529, 27.06.2014, Київський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.06.2014
Номер справи
697/563/14-а
Номер документу
39666529
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа: № 697/563/14-а Головуючий у 1-й інстанції: Бурлака О.В. Суддя-доповідач: Сорочко Є.О.

У Х В А Л А

Іменем України

27 червня 2014 року м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді Сорочко Є.О.

Суддів: Горбань Н.І.

Межевич М.В.

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в м. Каневі та Канівському районі Черкаської області на постанову Канівського міськрайонного суду Черкаської області від 17 березня 2014 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_3 до Управління Пенсійного фонду України в м. Каневі та Канівському районі Черкаської області про визнання дій неправомірними та зобов'язання здійснити перерахунок пенсії, -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_3 звернулася до Канівського міськрайонного суду Черкаської області з позовом до Управління Пенсійного фонду України в м. Каневі та Канівському районі Черкаської області (далі - УПФУ в м. Каневі та Канівському районі) про визнання неправомірними дій щодо відмови в перерахунку пенсії з 01.10.2010 р. відповідно до ст.ст. 37, 37-1 Закону України "Про державну службу", та зобов'язання на підставі довідки про складові заробітної плати провести перерахунок такої пенсії, з врахуванням 4513,24 грн. індексації заробітної плати.

Постановою Канівського міськрайонного суду Черкаської області від 17 березня 2014 року позов задоволено, визнано неправомірними дії УПФУ в м. Каневі та Канівському районі щодо відмови позивачу в проведенні перерахунку раніше призначеної пенсії у відповідності до ст.ст. 37, 37-1 Закону України "Про державну службу". Зобов'язано УПФУ в м. Каневі та Канівському районі на підставі довідки про складові заробітної плати, що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України "Про державну службу", провести позивачу з 01.10.2010 р. перерахунок та виплату призначеної пенсії у відповідності до ст.ст. 37, 37-1 Закону України "Про державну службу", та врахувати при проведенні такого перерахунку 4513,24 грн. індексації, отриманої за місцем роботи за період з 01.10.2008 р. по 31.09.2010 р.

На вказану постанову УПФУ в м. Каневі та Канівському районі подало апеляційну скаргу, в якій просить її скасувати та ухвалити нову постанову, якою відмовити в задоволенні позову, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права.

Згідно ст. 183-2 КАС України, справа підлягає розгляду в порядку письмового провадження.

Дослідивши матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до матеріалів справи, з 01.10.2010 р. позивачу призначена пенсія державного службовця. При призначенні такої пенсії відповідачем не була врахована отримана за період з 01.10.2008 р. по 31.09.2010 р. індексація заробітної плати в сумі 4513,24 грн., з якої відповідно до чинного законодавства проведені відповідні відрахування на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Листом УПФУ в м. Каневі та Канівському районі від 05.03.2014 р. №1645/09 позивачу відмовлено у здійсненні перерахунку пенсії, оскільки вказана індексація не включається до заробітку, що враховується при призначенні пенсії державним службовцям, так як не передбачена в переліку складових заробітної плати згідно ч. 2 ст. 33 Закону України "Про державну службу".

Відповідно до ст. 33 Закону України "Про державну службу" заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.

Визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії державного службовця здійснюється відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №865, відповідно до пункту 4 якої у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям згідно з рішеннями Уряду після набрання чинності Законом України "Про внесення змін до Закону України "Про державну службу" від 16 січня 2003 року №432 - IV, заробітна плата для перерахунку пенсії пенсіонерам, яким пенсія призначена з дня набрання чинності Законом України "Про державну службу", визначається в наступному порядку:

- пенсіонерам, які на момент перерахунку пенсії продовжують працювати на посаді, з якої призначено пенсію, - на підставі поданої довідки про одержувану заробітну плату на момент перерахунку;

- іншим пенсіонерам - на підставі документів, поданих на час перерахунку, виходячи із сум заробітної плати, яку одержує працюючий державний службовець на відповідній посаді, з якої призначено (перераховано) пенсію, на момент виникнення права на перерахунок.

Премія (крім премій до державних, професійних свят та ювілейних дат) та інші надбавки враховуються в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа вийшла на пенсію, на момент виникнення права на перерахунок. Премія до державних, професійних свят та ювілейних дат, виплачена у місяці підвищення заробітної плати, враховується в розмірі 1/12 середнього розміру цієї премії (премій), визначеного за відповідною посадою (посадами), з якої призначено (перераховано) пенсію.

У разі зміни структури заробітної плати з одночасним підвищенням посадових окладів працівникам апарату органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та їх виконавчих органів, органів прокуратури, судів та інших органів виплати, одержані особою за період до зміни структури заробітної плати, включаються в заробіток для обчислення пенсії без коригування.

Перерахунок пенсій провадиться з місяця підвищення розміру заробітної плати працюючого державного службовця на підставі поданої заяви та довідок, виданих державними органами за останнім місцем роботи.

Відповідно до ч. 2 ст. 37 Закону України "Про державну службу" пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 80 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі. Частиною 2 статті 37-1 цього Закону встановлено, що перерахунок пенсії здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.

Таким чином, призначення державному службовцю пенсії та її перерахунок здійснюється з сум їх заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Згідно ст. 2 Закону України "Про оплату праці" заробітна плата складається з основної, додаткової та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, до яких належать виплати у формі винагород за підсумками роботи за рік, премії за спеціальними системами і положеннями, компенсаційні та інші грошові і матеріальні виплати, які не передбачені актами чинного законодавства, або які провадяться понад встановлені зазначеними актами норми.

При цьому, Закон України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" не містить визначення заробітної плати, на підставі якої здійснюється розрахунок пенсії, а ст. 40 цього Закону встановлено, що страхові внески повинні бути сплачені з середньої заробітної плати (доходу).

З огляду на викладене, індексація заробітної плати позивача в сумі 4513,24 грн., з якої відповідно до чинного законодавства проведені відповідні відрахування на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування включається до заробітку, а тому мала враховуватись відповідачем при призначенні пенсії державного службовця позивачу.

Таким чином, відмова УПФУ в м. Каневі та Канівському районі в проведенні позивачу перерахунку та виплати пенсії з 01.10.2010 р. у відповідності із ст.ст. 37, 37-1 Закону України "Про державну службу", з врахуванням суми вказаної індексації, є неправомірною.

Доводи апеляційної скарги не спростовують правильності висновків суду першої інстанції.

Враховуючи вищевказане, колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції щодо задоволення позову, а тому апеляційну скаргу УПФУ в м. Каневі та Канівському районі необхідно залишити без задоволення, а постанову Канівського міськрайонного суду Черкаської області від 17 березня 2014 року - без змін, оскільки вона ухвалена з дотриманням норм матеріального та процесуального права.

Керуючись ст. ст. 183-2, 197, 198, 200, 205, 206 КАС України, суд,-

У Х В А Л И В:

Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в м. Каневі та Канівському районі Черкаської області залишити без задоволення, а постанову Канівського міськрайонного суду Черкаської області від 17 березня 2014 року - без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та відповідно до ст. 183-2 КАС України є остаточною і оскарженню не підлягає.

Головуючий суддя Сорочко Є.О.

Судді: Горбань Н.І.

Межевич М.В.

.

Головуючий суддя Сорочко Є.О.

Судді: Горбань Н.І.

Межевич М.В.