КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без розгляду
08 липня 2014 року Справа № 810/4038/14
Суддя Київського окружного адміністративного суду Харченко С.В., розглянувши
позовну заяву
Товариства з обмеженою відповідальністю "Євросервіс енд Трейд"
до
Ірпінської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Київській області
про
визнання протиправним та скасування рішення, зобов’язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Євросервіс енд Трейд" звернулось до суду з позовом до Ірпінської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Київській області про визнання протиправним та скасування рішення відповідача від 28.10.2013 № 28 про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість; зобов'язання відповідача вчинити певні дії.
Відповідно до приписів частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з’ясовує, зокрема, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Цією ж статтею передбачено, що суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.
Вирішуючи питання щодо відкриття провадження в адміністративній справі, суд виходить з наступного.
Згідно з приписами частини першої статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Відповідно до частини другої статті 99 цього Кодексу, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Як вбачається зі змісту позовної заяви та доданих до неї матеріалів, рішення про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість, яке позивач просить визнати протиправним та скасувати, прийнято відповідачем 28.10.2013.
У позовній заяві позивачем зазначено, що про порушення своїх прав він дізнався у листопаді 2013 року, отримавши листом оскаржуване рішення, в той час як з даною позовною заявою Товариство з обмеженою відповідальністю "Євросервіс енд Трейд" звернулось до суду лише 30.06.2014 (відбиток календарного штемпеля підприємства поштового зв’язку на конверті від 30.06.2014), тобто з порушенням визначеного статтею 99 Кодексу адміністративного судочинства України строку звернення до адміністративного суду.
У свою чергу, вимоги позивача про зобов`язання відповідача вчинити певні дії на користь позивача є похідними від вимог, строк звернення до суду з якими Товариством з обмеженою відповідальністю "Євросервіс енд Трейд" пропущено.
Жодних обставин, які б дозволили відраховувати цей строк від іншої дати, позивачем суду не наведено.
При вирішенні питання щодо визнання причин пропуску позивачем строку звернення до адміністративного суду поважними, суд враховує наступне.
Поважними причинами, що зумовили пропуск строку звернення до суду, визнаються обставини, які є об`єктивно непереборними, не залежать від волевиявлення особи та пов`язані з дійсними істотними перешкодами, які не дозволяють вчасно реалізувати право на судовий захист.
Зважаючи на те, що будь – яких належних та допустимих доказів неможливості звернутися до суду за захистом порушеного права у строк, визначений чинним законодавством України, позивачем не надано, суд вважає, що підстави для визнання поважними причин пропуску строку звернення до суду з даним позовом відсутні.
Частиною першою статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
Цією ж статтею встановлено, що позовна заява може бути залишена без розгляду на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання.
За таких обставин, суд дійшов висновку, що позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Євросервіс енд Трейд" до Ірпінської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Київській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов’язання вчинити певні дії підлягає залишенню без розгляду.
Зважаючи на приписи статті 87 Кодексу адміністративного судочинства України та статті 7 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 № 3674-VІ, з огляду на те, що позивачем сплачено судовий збір у загальному розмірі 73 грн. 08 коп. за платіжним дорученням від 27.06.2014 № 84, суд дійшов висновку про повернення йому судового збору у вказаному вище розмірі.
На підставі викладеного, керуючись статтями 99, 100, 106, 107, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
1.Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Євросервіс енд Трейд" до Ірпінської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Київській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов’язання вчинити певні дії, - залишити без розгляду.
2.Повернути Товариству з обмеженою відповідальністю "Євросервіс енд Трейд" судовий збір у розмірі 73 (сімдесят три) грн. 08 коп.
3.Копію ухвали про залишення позовної заяви без розгляду разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами надіслати позивачу невідкладно.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п`яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Харченко С.В.