УКРАЇНА
Справа № 421/5134/13-ц
Провадження № 2/421/203/2014
РІШЕННЯ
Іменем України
29 травня 2014 р. Первомайський міський суд Луганської області
в складі: головуючого судді Мозолєвої Т.В.,
при секретарі Махлаю Ю.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом Комунального підприємства «Первомайськтеплокомуненерго» Первомайської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за надані послуги опалення,-
ВСТАНОВИВ:
Комунальне підприємство «Первомайськтеплокомуненерго» Первомайської міської ради звернулося до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за надані послуги опалення, посилаючись на те, що 04 січня 2012 р. Первомайським міським судом було видано судовий наказ про стягнення заборгованості за надані послуги з опалення з ОСОБА_1.
Ухвалою від 30 січня 2012 р., за заявою боржника, Первомайський міський суд скасував судовий наказ, але КП «Первомайськтеплокомуненерго» було не згодне з підставами скасування, викладеними боржником та відповідно до ст. 118 ЦПК України заявляє позов.
На підставі Статуту КП «Первомайськтеплокомуненерго» Первомайської міської ради, затвердженого рішенням Первомайської міської ради № 44/17 від 24.03.2010 р., зареєстрованого виконкомом Первомайської міської ради від 07.04.2010р. № 13881050009000124, позивач надає послуги з опалення квартири відповідача, розташованої у АДРЕСА_1 опалювальна площа якої складає 43,4 м 2.
Власником квартири є ОСОБА_1
Рішенням виконавчого комітету Первомайської міської ради від 21.06.2005р. № 261 та рішенням від 22.06.2010 р. № 172 виконавцем житлово-комунальних послуг з централізованого постачання визначені теплопостачальні підприємства, до яких належить позивач.
На виконання ст. 19 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» і рішень Первомайського міськвиконкому від 15.03.2005р. №101, від 22.06.2010р. №172 КП «Первомайськтеплокомуненерго» Первомайської міської ради було запропоновано мешканцям м. Первомайська, м. Гірське та м. Золоте через Первомайську радіокомпанію «Май» погасити заборгованість, розглянути умови договору про надання послуг з опалення, розробленого згідно до Типового договору, підписати його.
Договір укладено 30.12.2008 року.
За період з листопада 2006 р. по квітень 2008 р. згідно тарифів 3,30 грн. за 1 м2 опалюваної площі, затверджених рішенням виконкому Первомайської міської ради від 03.10.2006р. № 440, при щомісячних платежах 143,22 грн. було нараховано 1517,19грн.
За період з листопада 2008 р. по жовтень 2009 р. згідно тарифів 5,06грн. за їм 2 опалювальної площі, затверджених рішенням виконкому Первомайської міської ради від і 4.10.2008р. №577, при щомісячних платежах 219,60 грн. було нараховано 1103,36 грн.
За період з 21 листопада 2009 р. по грудень 2010 р. згідно тарифів 7,00 грн. за 1 м2 опалювальної площі, затверджених рішенням виконкому Первомайської міської ради від 14.10.2009р. №342, при щомісячних платежах 303,80 грн. було нараховано 2436,99 грн.
За період з 04 січня 2011 р. по квітень 2013 р. згідно тарифів 359,93 грн. за 1 Гкал опалювальної площі, затверджених рішенням виконкому Первомайської міської ради від 4.01.2011 р. № 1 та постановою НКРЕ від 14.12.2010 р. № 1798, було нараховано 5079,13 грн.
Всього за період з листопада 2006 р. по квітень 2013 р. було нараховано 10136,67 грн.
Субсидія за цей період не надавалась, надавались пільги в сумі 2418,80 грн.
У зв'язку з несправністю внутрішньо-будинкових систем централізованого опалення, відсутністю газу, електроенергії, води, подачею газу низького тиску, аварій на теплотрасах та іншим, позивачем добровільно зроблено зняття в сумі 461,72 грн.
З урахуванням зниження сум оплати та наданої пільги відповідач був зобов'язаний сплатити за надані послуги 7256,15 грн.
Фактично сплачено 530,38 грн.
Заборгованість складає 6725,77 грн.
01.02.2008 року, за зверненням ОСОБА_1 до позивача в квартирі за адресою: АДРЕСА_1 було зроблено замір температури, яка склала 16 °С.
15.09.2008 року на адресу позивача надійшло звернення ОСОБА_1 до міського голови м. Первомайська Мозольова В.П. з проханням скласти комісію, встановити причини відсутності тепла.
14.10.2008 року позивач надав відповідь першому заступнику міського голови Голубу О.І., в якій пояснив, що котельня № 9 в опалювальному сезоні 2007-2008 рр. працювала безперебійно. Також було роз'яснено, що у лютому 2008 р. в квартирі відповідача проводився замір температури, яка склала 16 °С, у відповідності до Правил надання послуг централізованого опалення, затверджених постановою КМУ від 21.07.2005 року. № 630 позивачем було проведено перерахунок нарахувань в сторону зменшення на 10 %.
30.12.2008 року відповідач звернувся до позивача з заявою про те, що в його квартирі холодно з початку опалювального сезону.
30.01.2008 року позивач надав відповідь відповідачу, в якій зазначив, що котельня № 9 в опалювальному сезоні 2008-2009 рр. працює безперебійно, з додержанням температурного графіку подачі теплоносія, було роз'яснено, що якщо в квартирі температура не відповідає нормі, то потрібно звертатися до КП «Первомайськтеплокомуненерго» з заявами. Також було зазначено, що на заяву від 30.12.2008 року, контролер теплового господарства приходив до відповідача
31.12.2008р.; 17.01.2009 р.; 21.01.2009 р.) з з метою встановити температуру у квартирі, але в квартирі нікого не було. 31.12.2008 р. проведено замір температури в квартирах НОМЕР_2, НОМЕР_3 температура склала +20 °С.
26.10.2010 року відповідач знов звернувся до позивача з заявою, що за період з 2007 - 2010рр. в його квартирі не було опалення та просив анулювати заборгованість за опалення, що склалася.
11.11.2010 року позивач надав відповідь відповідачу, в якій зазначив, що зменшення нарахувань в бік зменшення проводиться тільки, якщо температура в квартирі відхиляється від норми та для того щоб встановити чи дійсно вона не відповідає нормі позивач просив вказати дату та час коли робітники підприємства зможуть провести обстеження системи централізованого опалення і скласти акт.
Просять стягнути з відповідача ОСОБА_1 за період з листопада 2006р. по квітень 2013 р. заборгованість за надані послуги з опалення в сумі 6725,77 грн. на користь КП "Первомайськтеплокомуненерго" Первомайської міської ради. Зарахувати у відповідності до ч.2 ст. 99 ЦПК України, витрати по сплаті судового збору в сумі 94,10 грн., що були сплачені при зверненні до суду з заявою про видачу судового наказу до суми судового збору. Стягнути з відповідача витрати по сплаті судового збору сплаченого за розгляд цивільної справи у розмірі 229,40грн. на користь КП "Первомайськтеплокомуненерго" Первомайської міської ради.
Представник позивача у судовому засіданні уточнила свої позовні вимоги посилаючись на те, що позивачем було додатково нарахована плата за послуги з опалення за період з жовтня 2013 р. по квітень 2014 р. в сумі 1548,29 грн., а саме з розбивкою по місяцях: жовтень 2013 р. - 217,35 грн.; листопад 2013 р. - 249,55 грн.; грудень 2013 р. - 249,55 грн.; січень 2014 р. - 249,55 грн.; лютий 2014р. - 392,53 грн.; березень 2014 р. - 249,55 грн.; квітень 2014 р. - 83,19 грн.
Таким чином заборгованість збільшилась на 1548,29 грн. та складає 8274,06 грн. Просила стягнути з відповідача ОСОБА_1 заборгованість за надані послуги з опалення за період з листопада 2006 року по квітень 2014 року в сумі 8274,06 грн. на користь КП "Первомайськтеплокомуненерго" Первомайської міської ради.
Представник позивача Рогожкіна І.О. у судовому засіданні пояснила, що згідно з п.18 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 року №630 плата за послуги вноситься не пізніше 20 числа місяця, що настає за розрахунковим.
На підставі ст.ст.67, 68, 162 ЖК України та п.30 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 року №630, відповідач зобов'язаний своєчасно, щомісячно вносити плату не лише за користування квартирою, але й за комунальні послуги, зокрема за централізоване опалення за затвердженими в установленому порядку тарифами. Відповідно до ст.19 Закону України «Про теплопостачання» споживач повинен щомісячно здійснювати оплату теплопостачальній організації за фактично отриману теплову енергію, а відповідно до ст.25 вищезазначеного Закону у разі відмови споживача оплачувати споживання теплової енергії заборгованість стягується в судовому порядку.
На підставі Статуту Комунального підприємства «Первомайськтеплокомуненерго» Первомайської міської ради, затвердженого рішенням Первомайської міської ради № 44/17 від 24.03.2010р., зареєстрованого виконкомом Первомайської міської ради від 07.04.2010р. № 13881050009000124, позивач надає послуги з опалення квартири відповідача, розташованої у АДРЕСА_1 опалювальна площа якої складає 43,4 м 2.
Власником квартири є ОСОБА_1
Рішенням виконавчого комітету Первомайської міської ради від 21.06.2005р. № 261 та рішенням від 22.06.2010 р. № 172 виконавцем житлово-комунальних послуг з централізованого постачання визначені теплопостачальні підприємства, до яких належить позивач.
Договір з відповідачем укладено 30.12.2008 року. За період з листопада 2006 р. по квітень 2013 р. згідно з діючих тарифів відповідачу було нараховано 10136,67 грн.
Субсидія за цей період не надавалась, надавались пільги в сумі 2418,80 грн. У зв'язку з несправністю внутрішньо-будинкових систем централізованого опалення, відсутністю газу, електроенергії, води, подачею газу низького тиску, аварій на теплотрасах та іншим, позивачем добровільно зроблено зняття в сумі 461,72 грн.
З урахуванням зниження сум оплати та наданої пільги відповідач був зобов'язаний сплатити за надані послуги 7256,15 грн. Фактично сплачено 530,38 грн. Заборгованість складає 6725,77 грн.
26.10.2010 року відповідач звернувся до позивача з заявою, що за період з 2007 - 2010 рр. в його квартирі не було опалення та просив анулювати заборгованість за опалення, що склалася.
11.11.2010 року позивач надав відповідь відповідачу, в якій зазначив, що зменшення нарахувань в бік зменшення проводиться тільки, якщо температура в квартирі відхиляється від норми та для того щоб встановити чи дійсно вона не відповідає нормі, позивач просив вказати дату та час коли робітники підприємства зможуть провести обстеження системи централізованого опалення і скласти акт, але до теперішнього часу позивачем не обстежена квартира відповідача.
Відключення від мереж централізованого опалення у квартирах багатоквартирних будинків регулюються правилами надання послуг з централізованого опалення затверджених постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення»№630 від 21.07.2005 року.
Порядок відключення окремих приміщень житлових будинків від мереж централізованого опалення при відмові споживачів від централізованого теплопостачання регулюється Наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України «Про затвердження Порядку відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання» №4 від 22.11.2005 року (із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства житлово-комунального господарства №169 від 06.11.2007 року).
Внесені зміни унеможливлюють відключення від мереж централізованого опалення окремих приміщень у житлових будинках і дозволяють таке відключення лише повністю будинком.
Відключення споживачів від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води, здійснюється у разі, коли технічна можливість такого відключення передбачена затвердженою органом місцевого самоврядування відповідно до Закону України «Про теплопостачання» схемою теплопостачанню, за умови забезпечення безперебійної роботи інженерного обладнання будинку та вжиття заходів щодо дотримання в суміжних приміщеннях вимог будівельних норм і правил проектування житлових будинків, опалення, вентиляції, кондиціонування, будівельної теплотехніки, державних будівельних норм з питань складу, порядку, розроблення, погодження та затвердження проектної документації для будівництва, а також норм проектування, реконструкції та капітального ремонту в частині опалення.
Порядком відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання визначено перелік дій, які повинен виконати споживач та орган місцевого самоврядування для вирішення питання влаштування індивідуального (автономного) опалення на заміну централізованого.
Зокрема, з п. 2.1 Порядку для вирішення питання відключення житлового будинку (будинків) від мереж централізованого опалення його власник (власники) повинен (повинні) звернутися до Комісії з письмовою заявою про відключення від мереж ЦО і ГВП.
У заяві про відключення від мереж ЦО і ГВП власник (власники) будинку зазначає причини відключення.
До заяви додається копія протоколу загальних зборів мешканців будинку щодо створення ініціативної групи з вирішення питання відключення від мереж ЦО і ГВП та прийняття рішення про влаштування у будинку системи індивідуального або автономного опалення. Рішення про відключення будинку від системи централізованого опалення з улаштуванням індивідуального опалення повинно бути підтримане всіма власниками (уповноваженими особами власників) приміщень у житловому будинку.
Згідно пункту 2.2 комісія розглядає надані документи лише за наявності затвердженої органом місцевого самоврядування в установленому порядку оптимізованої схеми перспективного розвитку систем теплопостачання населеного пункту та у відповідності до неї.
Комісія, після вивчення наданих власником (власниками) документів, у місячний строк приймає рішення щодо відключення від мереж ЦО і ГВП, улаштування індивідуальної (автономної) системи теплопостачання та збір вихідних даних і технічних умов для виготовлення проектної документації.
При цьому обов'язково враховуються технічні можливості існуючих мереж газопостачання, водопостачання та електропостачання даного населеного пункту або окремого мікрорайону щодо забезпечення живлення запропонованої власником (власниками) системи теплопостачання. Комісією, у разі необхідності, можуть розглядатися питання збільшення потужностей та можуть розроблятися пропозиції щодо їх фінансування, а також заміни систем внутрішньоквартальних, а в деяких випадках і магістральних мереж газо-, водо-, теплопостачання.
При позитивному рішенні Комісії заявнику надається перелік організацій, до яких слід звернутися для отримання технічних умов для розробки проекту індивідуального (автономного) теплопостачання і відокремлення від мереж ЦО і ГВП.
Підставою для відмови у наданні дозволу на відключення від мереж ЦО і ГВП є невиконання умов, визначених у пунктах 2.1 та 2.2 цього Порядку.
До того ж, зміни, внесені постановою Кабінету Міністрів України від 18.07.2008р. № 1268 до Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, спрямовані на впорядкування питань, що виникають під час надання дозволів на влаштування індивідуального опалення, запобігання виникненню надзвичайних ситуацій у житловому фонді, припинення практики хаотичного відключення окремих квартир у житлових будинках.
Відповідач звертався до міжвідомчої комісії при виконавчому комітеті Первомайської міської ради, але йому було відмовлено в наданні дозволу на відключення від мереж централізованого опалення. Не погодившись з рішенням відповідач звернувся з адміністративним позовом до Первомайського міського суду у 2009 році. 22 вересня 2009 року Первомайський міський суд Луганської області виніс постанову про часткове задоволення позовних вимог ОСОБА_1. Не погодившись з цим рішенням сторони по справі звернулися з апеляційними скаргами до Донецького апеляційного адміністративного суду. 21 квітня 2010 року Донецьким апеляційним адміністративним судом було складено постанову про відмову у задоволенні позову ОСОБА_1 про надання відповідного дозволу.
Оскільки відповідачем не надано документів, які підтверджують відключення його від системи централізованого опалення у встановленому порядку, він вважається споживачем послуг КП «Первомайськтеплокомуненерго». Процедура відключення від мереж централізованого опалення при відмові споживачів від послуг централізованого опалення передбачає звернення до постійно діючої міжвідомчої комісії, створеної при органах місцевого самоврядування, розробку проекту на відключення від мереж централізованого опалення та проекту на встановлення індивідуального опалення, а також реалізація проектів, приймання робіт і видачу акту на відключення від мереж централізованого опалення. Також зазначаю, що підставою для припинення відносин з приводу теплопостачання є затвердження вищевказаною постійно діючою міжвідомчою комісією акту про відключення будинку від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води. Вважають, що оскільки відповідач по теперішній час вважається споживачем послуг з централізованого опалення та обслуговування внутрішньо будинкових мереж, у КП «Первомайськтеплокомуненерго» відсутні правові підстави для припинення нарахувань за відповідні послуги, згідно з діючими тарифами.
Просить стягнути з відповідача ОСОБА_1 за період з листопада 2006 р. по квітень 2014 р. заборгованість за надані послуги з опалення в сумі 8274,06 грн. на користь КП "Первомайськтеплокомуненерго" Первомайської міської ради. Зарахувати, у відповідності до ч.2 ст. 99 ЦПК України, витрати по сплаті судового збору в сумі 94,10 грн., що були сплачені при зверненні до суду з заявою про видачу судового наказу до суми судового збору. Стягнути з відповідача витрати по сплаті судового збору сплаченого за розгляд цивільної справи у розмірі 229,40 грн. на користь КП «Первомайськтеплокомуненерго».
Відповідач ОСОБА_1 позовні вимоги КП «Первомайськтеплокомуненерго» Первомайської міської ради не визнав та пояснив, що позивач брав на себе зобов'язання надавати послуги з опалення у належній йому квартирі за адресою: АДРЕСА_1. Відповідно до норм ЦК України, зобов'язання за договором мають виконуватися належним чином. Всупереч вказаним нормам, позивач на протязі з листопада 2006 року до 2010 року не надавав вказані послуги належним чином, оскільки в квартирі не було потрібної температури, що підтверджується його багато численними зверненнями до позивача, міського голови. У зв'язку з неналежним виконанням зобов'язань, в 2010 році, ним, згідно до ст. 907 ЦК України, фактично в односторонньому порядку, договір з позивачем було розірвано. Ним були демонтовані радіатори опалення, та за власні кошти були встановлені електричні обігрівачі в квартирі. Тобто з 2010 року він не отримував послуг з опалення від позивача, взагалі.
В порушення вимог ст. 257 ЦК України, якою встановлена загальна позовна давність терміном у три роки, позивач просить стягнути заборгованість за період з листопада 2006 року. Тому у цій частині вимоги позивача не законні. У зв'язку з чим, у разі задоволення вимог позивача і неприйняття заперечень викладених вище, просить у задоволенні позовних вимог КП «Первомайськтеплокомуненерго» до нього про стягнення заборгованості за послуга з опалення відмовити. У разі задоволення вимог позивача про стягнення заборгованості, застосувати строк позовної давності терміном у три роки та відмовити позивачу у задоволенні позовних вимог за період з листопада 2006 року по квітень 2010 року.
Вислухавши пояснення осіб, які беруть участь у справі, дослідивши надані докази, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги КП «Первомайськтеплокомуненерго» підлягають частковому задоволенню, за наступних підстав.
В судовому засіданні встановлено, що відповідач ОСОБА_1 є власником квартири АДРЕСА_1.
Відповідно до виписки з журналу особових рахунків № 10345, відповідач ОСОБА_1, який мешкає за адресою: АДРЕСА_1, має заборгованість за послуги опалення за період з 01 листопада 2006р. по квітень 2014 р. в сумі 8274, 06 грн. (а.с. 6, 69).
Відносини між суб'єктом господарювання, предметом діяльності якого є надання житлово - комунальних послуг і фізичною особою, яка отримує послуги є централізоване опалення, постачання холодної води і водовідведення регулюються правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених КМУ від 21 липня 2005 року № 630. Підпунктом 1 пункту 29 цих Правил передбачено, що споживач має право на зменшення розміру плати у разі надання послуг не в повному обсязі, зокрема відхилення їх кількісних та якісних показників від затвердження нормативів (норм) споживання. Виконавець зобов'язаний проводити перерахунок розміру за надання послуг у разі ненадання їх, надання не в повному обсязі, зниження якості, зокрема відхилення їх кількісних та якісних показників від затверджених нормативів споживання, у порядку, встановленому КМУ та визначеному договором .
Статтею 21 Закону України «Про житлово - комунальні послуги» передбачено, що виконавець зобов'язаний розглядати у визначений законодавством термін претензії та скарги споживачів і проводити відповідні перерахунки розміру плати за житлово - комунальних послуг в разі їх ненадання або надання не в повному обсязі, зниження їх якості.
Рішенням Первомайської міської ради від № 261 від 21.06.2005 року та № 172 від 22.06.2010р. було визнано КП «Первомайськтеплокомуненерго», як теплопостачальне підприємство виконавцем житлово - комунальних послуг (а.с.7,8). Підприємству було доручено укладати угоди з споживачем на надання послуг центрального теплопостачання. розмір тарифу було визначено рішенням виконкому Первомайської міської ради Луганської області від 14.10.2009 року № 342, а також рішенням виконкому Первомайської міської ради Луганської області від 04.01.2011 року № 1 визначено річну норму споживання теплової енергії (а.с.11,12).
Судом також встановлено, що відповідач ОСОБА_1 самовільно, без дотримання встановленої нормативними актами належної процедури відключив радіатори у належній йому квартирі, тобто вчинив дії, що не дають права на звільнення від оплати послуг чи на зменшення їх розміру.
Самовільне відключення від мереж централізованого опалення призводить до розбалансування гідравлічної системи будинку, може призвести до порушення санітарних норм не тільки в квартирі відповідача, але і у сусідніх квартирах.
Відповідно до вимог ст. 20 Закону України «Про житлово - комунальні послуги» споживач зобов'язаний укласти договір про надання житлово - комунальних послуг, підготовлений виконавцем на основі типового договору.
Згідно з вимогами ст. 24 Закону України «Про Теплопостачання» основними обов'язками споживача теплової енергії є своєчасне укладання договору з теплопостачальною організацією на постачання теплової енергії. Основними обов'язками споживача теплової енергії є своєчасне укладання договору з теплопостачальною організацією на постачання енергії; додержання вимог договору та нормативно - правових актів; забезпечення безпечною експлуатацію систем теплоспоживання. Споживач не дотримався покладених законом на нього обов'язків.
Відповідно до вимог ст. 11 ЦК України цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією продовжують цивільні права та обов'язки.
Згідно з вимогами ст. 218 ЦК України, недодержання сторонами письмової форми правочину, яка встановлена законом, не має наслідком його недійсності, крім випадків, встановлених законом. Відповідачем не було дотримано порядку відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання (наказ Міністерства будівництва, архітектури та житлово - комунального господарства від 22.11.2005 року № 4) де визначено, що право надання дозволів на відключення від мереж централізованого опалення та влаштування індивідуального опалення має лише зазначена комісія при органі місцевого самоврядування.
За таких обставин, суд приходить до висновків, що КП «Теплокомуненерго» належним чином виконувало свої обов'язки з постачання теплової енергії до квартири відповідача та посилання відповідача на відсутність централізованого опалення з наведених вище міркувань на увагу не заслуговують. Факт заборгованості відповідача та розмір цієї заборгованості підтверджується наданими позивачем розрахунками, виписками з особового рахунку.
Надані розрахунки заборгованості відповідають площі опалюваного житлового приміщення і тарифам, встановленим Первомайською міською радою і сторонами не оспорюються. З приводу розміру опалювальної площі спору немає.
Підставою для часткового задоволення позову є застосування, на вимогу відповідача, строку позовної даності.
Згідно зі ст. 257 ЦК України загальна позовна давність встановлюється тривалістю у три роки.
Відповідно до ст.264 ЦК України перебіг позовної давності переривається вчиненням особи дії, що свідчить про визнання нею свого боргу або іншого обов'язку. Позовна давність переривається у разі пред'явлення особою позову до одного із кількох боржників, а також, якщо предметом позову є лише частина вимоги, право на яку має позивач. Після переривання перебіг позовної давності починається заново.
В січні 2012 року позивач звернувся до суду з заявою про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за послуги теплопостачання, такий наказ був виданий 04.01.2012 р., але за заявою ОСОБА_1 ухвалою суду від 30.01.2012 року скасований.
Трирічний строк до звернення з заявою про видачу судового наказу належить обчислювати з 04 січня 2009 р. При цьому, на думку суду, відповідач до 04 січня 2012 р. не вчиняв дій, що свідчать про визнання ним свого боргу або іншого обов'язку.
Оцінюючи належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд визнає їх достовірними, а позов таким, що підлягає частковому задоволенню, оскільки встановлено, що дійсно відповідач не виконує зобов'язання по сплаті за послуги з опалення, в зв'язку з чим утворилося заборгованість, за ці послуги, тому вказана заборгованість повинна бути стягнути з відповідача, а також судові витрати по справі.
Позивач також просить суд стягнути з відповідача на його користь витрати по сплаті судового збору у розмірі 229 грн. 40 коп., з урахуванням вимог ч. 2 ст. 99 ЦПК України.
Відповідно до вимог ст. 88 ЦПК України стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати.
Відповідно до вимог ст. 99 ЦПК України у разі пред'явлення стягувачем позову до боржника у порядку позовного провадження сума судового збору сплаченого при поданні заяви про видачу судового наказу зараховується до суми судового збору, встановленої за подання позовної заяви.
Згідно квитанції позивач при зверненні з позовом до суду сплатив судовий збір в сумі 135,30 грн. (а.с. 1)
Судовий збір у розмірі 94,10 грн. сплачений позивачем при поданні заяви про видачу судового наказу (а.с. 26) підлягає стягненню з відповідача на користь позивача, а загальна сума судового збору становить 229,40 грн.
Керуючись ст. 20,21 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», ст. ст. 11,218 ЦК України, ст. 24 Закону України «Про теплопостачання» ст. ст. 10, 11, 60, 88, 99,-
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги Комунального підприємства «Первомайськтеплокомуненерго» Первомайської міської ради задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, який мешкає за адресою: АДРЕСА_1, на користь Комунального підприємства «Первомайськтеплокомуненерго» Первомайської міської ради, 93200 м. Первомайськ, вул. Куйбишева, 28, р/р № 26036300658169 в ТВБВ № 10012/0183 філії Луганського ОУ АТ «Ощадний банк» 1 типу, МФО 304665, код 32082152, заборгованість за надані послуги з опалення за період з січня 2009 року по квітень 2014 року в сумі 7426,18 грн. (сім тисяч чотириста двадцять шість гривень 18 коп.).
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, який мешкає за адресою: АДРЕСА_1, на користь Комунального підприємства «Первомайськтеплокомуненерго» Первомайської міської ради, 93200 м. Первомайськ, вул. Куйбишева, 28, р/р № 26003300658169 в ТВБВ № 10012/0183 філії Луганського ОУ АТ «Ощадний банк» 1 типу, МФО 304665, код 32082152, сплачений судовий збір в сумі 229 грн.40 коп.( двісті двадцять дев'ять гривень 40 коп.).
В іншій частині позовних вимог відмовити.
З повним рішенням суду особи, які брали участь у справі, зможуть ознайомитися, починаючи з 04.06.2014 р.
Рішення суду може бути оскаржено в апеляційний суд Луганської області через Первомайський міський суд протягом десяти днів з моменту його проголошення, а особами, які брали участь у справі, але не були присутніми у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя Первомайського міського суду Т.В. Мозолєва