ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
02 липня 2014 року м. Київ № 826/9217/14
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Катющенко В.П., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами Територіального управління Держгірпромнагляду у Київській області та м. Києві до Державного підприємства «Укрлісконсалтинг» про застосування заходів реагування -
В С Т А Н О В И В:
Територіальне управління Держгірпромнагляду у Київській області та м. Києві звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Державного підприємства «Укрлісконсалтинг», в якому просить суд:
- «застосувати до відповідача заходи реагування у сфері державного нагляду, а саме:
заборонити експлуатацію горизонтально-фрезерного верстата інв. № 6-144;
заборонити експлуатацію газобалонної установки цеху з обробки металу ДП «Укрлісконсалтинг», що знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Деревообробна, 1 до усунення порушень та отримання у встановленому порядку рішення на відновлення роботи».
Стаття 107 Кодексу адміністративного судочинства України передбачає, що суддя, вирішуючи питання щодо відкриття провадження в адміністративній справі, з’ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Відповідно до частини третьої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Статтею 5 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року № 3674-VI визначений перелік категорій позивачів, які звільнені від сплати судового збору, серед яких Територіальне управління Держгірпромнагляду у Київській області та м. Києві не зазначено.
Частиною першою статті 88 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Як вбачається з клопотання позивача, останній просить суд застосувати норму частини другої статті 8 Закону України «Про судовий збір» та звільнити позивача від сплати судового збору, враховуючи його майновий стан.
Разом з тим, позивачем не надано суду будь-яких доказів на підтвердження його майнового стану.
З аналізу вказаних норм вбачається, що в межах спірних правовідносин позивач не є таким, що звільнений від сплати судового збору, а тому має сплатити судовий збір у належному порядку та розмірі.
Як вбачається з позовної заяви, Територіальним управлінням Держгірпромнагляду у Київській області та м. Києві у заявлена вимога немайнового характеру.
Відповідно до листа Державної судової адміністрації України від 05.04.2012 року № 11-1801/12, з 6 лютого 2012 року відкриті нові доходні рахунки щодо сплати судового збору. У зв’язку з чим, Окружному адміністративному суду міста Києва присвоєно наступні реквізити рахунку: отримувач: УДКСУ у Печерському районі м. Києва 22030001; код отримувача 38004897; рахунок отримувача 31218206784007; банк отримувача: ГУ ДКСУ у м. Києві; код банку отримувача 820019.
Згідно частини першої статті 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенню до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір» ставка судового збору за подання адміністративного позову немайнового характеру становить 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.
Згідно статті 8 Закону України «Про Державний бюджет на 2014 рік» розмір мінімальної заробітної плати з січня 2014 року встановлено 1218,00 грн.
Крім того, як вбачається зі спеціального витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців місцезнаходженням Державного підприємства «Укрлісконсалтинг» є адреса: 04176, м. Київ, вул. Електриків, буд. 29.
Проте, позивач у позовній заяві зазначає іншу адресу відповідача: вул. Деревообробна, 1, м. Київ, 01013, на яку, згідно опису вкладення у лист від 27 червня 2014 року було направлено копію позовної заяви з додатками.
Таким чином, позивачем не підтверджено надіслання саме на належну адресу відповідача копії позовної заяви та доданих до неї документів, відповідно до вимог частини третьої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до частини 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Зазначені недоліки позовної заяви повинні бути усунуті шляхом подання до суду документу про сплату судового збору або докази відсутності коштів та доказів направлення на належну адресу рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів, з додержанням всіх вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що позовну заяву Територіального управління Держгірпромнагляду у Київській області та м. Києві слід залишити без руху, надавши строк для усунення вказаних недоліків позовної заяви до 11 липня 2014 року.
Згідно з частиною другою статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду.
Керуючись ст. ст. 106, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
У Х В А Л И В:
1. Позовну заяву Територіального управління Держгірпромнагляду у Київській області та м. Києві залишити без руху.
2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви до 11 липня 2014 року.
3. Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені п. 1 ч. 3 ст. 108 КАС України.
4. Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки, встановлені ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя В.П. Катющенко