ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
----------------------
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03 липня 2014 р.м.ОдесаСправа № 815/1633/14
Категорія: 8.2.3 Головуючий в 1 інстанції: Аракелян М. М.
Колегія суддів Одеського апеляційного адміністративного суду, у складі:
головуючого судді - Запорожана Д.В.,
судді - Яковлева Ю.В,
судді - Вербицької Н.В.
розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за апеляційною скаргою фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 25 квітня 2014 року у справі за позовом Державної податкової інспекції у Болградському районі ГУ Міндоходів в Одеській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИЛА:
ДПІ у Болградському районі ГУ Міндоходів в Одеській області звернулась до суду з позовом до ФОП ОСОБА_1 про стягнення з відповідача суми податкового боргу по єдиному податку з фізичних осіб у розмірі 561,27 грн.
Свої позовні вимоги позивач обґрунтував несплатою в добровільному порядку спірної суми відповідачем.
Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 25 квітня 2014 року вищенаведений позов було задоволено. Стягнуто з відповідача податковий борг по єдиному податку з фізичних осіб у загальному розмірі 571(п'ятсот сімдесят одна)грн. 56коп. на рахунок №31516970700174, утримувач - УДКСУ у Болградському районі Одеської області, код ЄДРПОУ 37801706; Банк утримувача - ГУДКСУ в Одеській області, МФО банку 828011.
В апеляційній скарзі ФОП ОСОБА_1 просить скасувати вищенаведену постанову, як таку, що прийнята з помилковим застосуванням норм матеріального та процесуального права і прийняти нову постанову, якою відмовити у задоволенні даного позову у повному обсязі.
Заслухавши суддю-доповідача, доводи апеляційної скарги, вивчивши матеріали справи та перевіривши законність і обґрунтованість постанови суду в межах апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Приймаючи оскаржену постанову суд першої інстанції виходив з обґрунтованості даного позову та наявності підстав для його задоволення.
Колегія суддів погоджується з таким висновком суду першої інстанції.
З матеріалів справи вбачається, що ФОП ОСОБА_1 зареєстрована як суб'єкт підприємницької діяльності з 21.12.2006 року та знаходиться на обліку як платник податків у Болградському району ГУ Міндоходів в Одеській області з 27.12.2006 року за №1228.
На підставі заяви фізичної особи-підприємця про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності від 18.01.2012р. №1721, поданої до Державної податкової інспекції у Болградському районі, відповідач з 01.01.2012р. була переведена на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності за ставкою єдиного податку - 20 відсотків до розміру мінімальної заробітної плати, 2 група, що підтверджується копією корінця свідоцтва Серія НОМЕР_1 у матеріалах справи, заявою ФОП ОСОБА_1 від 16.01.2012р. №576 про застосування спрощеної системи оподаткування.
Як вбачається з наявної у справі облікової картки платника по єдиному податку з фізичних осіб, станом на 14.04.2014р. за відповідачем обліковується заборгованість по сплаті єдиного податку з фізичних осіб у розмірі 571, 56 грн., з яких за основним платежем 564, 61 грн. та пеня за несвоєчасну сплату суми грошового зобов'язання - 6,95 грн.
Пунктом 291.3 ст.291 глави 1 розділу ХІV ПК України встановлено, що юридична особа чи фізична особа - підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим цією главою, та реєструється платником єдиного податку в порядку, визначеному цією главою.
Згідно рішення тридцять четвертої сесії VI скликання Болградської міської ради Одеської області № 653-УІ від 26.06.2012 року, було затверджено розмір ставок єдиного податку для фізичних осіб-підприємців, що діють в межах міста для другої групи платників єдиного податку в розмірі 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати на всі види діяльності, які дозволені для даної групи платників єдиного податку з усіма обмеженнями та особливостями, викладеними в главі 1 розділу XIV Податкового Кодексу України.
Відповідно до рішення сорок сьомої сесії VI скликання Болградської міської ради Одеської області № 1104-УІ від 30.05.2013 року, при визначенні ставок єдиного податку на 2014 рік на території м. Болграда вважати діючими ставки , які встановлені рішенням Болградської міської ради від 26.06.2012 року за № 653-УІ, тобто розмір ставок єдиного податку для фізичних осіб-підприємців, що діють в межах міста для другої групи платників єдиного податку в розмірі 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати на всі види діяльності, які дозволені для даної групи платників єдиного податку з усіма обмеженнями та особливостями, викладеними в главі 1 розділу XIV Податкового кодексу України.
Відповідно до ст. 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2013 рік» розмір мінімальної заробітної плати станом на 01.01.2013 рік складав 1147 грн., а отже у 2013 року відповідачка повинна було сплачувати до місцевого бюджету 1147 грн. * 20% = 229, 4 грн. кожний місяць.
Відповідно до ст. 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» розмір мінімальної заробітної плати станом на 01.01.2014 рік складав 1218 грн., а отже у 2014 року відповідачка повинна було сплачувати до місцевого бюджету 1218 грн. * 20% = 243, 6 грн. кожний місяць.
Пунктами 293.1 та 293.2 ст.293 ПК України встановлено, що ставки єдиного податку встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (далі у цій главі - мінімальна заробітна плата), та у відсотках до доходу (відсоткові ставки). Фіксовані ставки єдиного податку встановлюються сільськими, селищними та міськими радами для фізичних осіб - підприємців, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць: 1) для першої групи платників єдиного податку - у межах від 1 до 10 відсотків розміру мінімальної заробітної плати; 2) для другої групи платників єдиного податку - у межах від 2 до 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати.
З облікової картки відповідача вбачається, що ФОП ОСОБА_1 за січень 2013 року - нараховано 229,4 грн., сплачено - 220, 65 грн., за лютий 2013 року - нараховано 229,4 грн., сплачено - 20 грн.; за березень 2013 року - нараховано 229,4 грн., сплачено - 0 грн.; за квітень 2013 року - нараховано 229,4 грн., сплачено - 0 грн.; за травень 2013 року - нараховано 229,4 грн., сплачено - 690 грн.; за червень 2013 року - нараховано 229,4 грн., сплачено 0 грн.; за липень 2013 року - нараховано 229,4 грн., сплачено 690 грн.; за серпень 2013 року - нараховано 229,4 грн., сплачено 230 грн.; за вересень 2013 року - нараховано 229,4 грн., сплачено 0 грн.; за жовтень 2013 року - нараховано 229,4 грн., сплачено 920 грн.; за листопад 2013 року - нараховано 229,4 грн., сплачено 0 грн.; за грудень 2013 року - нараховано 229,4 грн., сплачено 0 грн.; за січень 2014 року - нараховано 243,6 грн., сплачено 230 грн., за лютий 2014 року - нараховано 243,6 грн., сплачено 243,6 грн., за березень 2014р. нараховано 243,60грн.
Сума податкової заборгованості станом на 14.04.2014р. підтверджується довідкою начальника ДПІ у Болградському районі ГУ Міндоходів в Одеській області (571,56грн., у тому числі 564,61грн. основного боргу, 6,95грн. - пені).
Згідно п. 295.1 ст. 295 Податкового кодексу України платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця. В п. 295.2 ст.295 Податковго кодексу України зазначається, що нарахування авансових внесків для платників єдиного податку першої і другої груп здійснюється органами державної податкової служби на підставі заяви такого платника єдиного податку щодо розміру обраної ставки єдиного податку, заяви щодо періоду щорічної відпустки та/або заяви щодо терміну тимчасової втрати працездатності.
Згідно з п.п.15.1 ст.15 Податкового кодексу України платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.
Відповідно до пп.10.1.2 п.10.1 ст.10 Податкового кодексу України до місцевих податків належать, зокрема, єдиний податок.
Відповідно до п. 16.1.4 ст.16 ПК України платники податків зобов'язані сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом.
Суд вважає за необхідне зазначити, що твердження відповідача щодо переплати в розмірі 445 грн. спростовуються обліковою карткою відповідача, згідно якої сума в розмірі 215 грн. сплаченої відповідачкою згідно наданої квитанції №к29/Р/8 від 25.12.2012 року зараховано за січень 2013 року, так як за відповідачкою рахувалася переплата в розмірі 5, 65 грн. + 215 грн. всього за січень 2013 року єдиного податку сплачено 220, 65 грн.
Крім того, згідно акту камеральної перевірки податкової декларації ФОП ОСОБА_1 107/1700-2124011424 від 01.02.2013 року встановлені порушення з боку відповідача пп. 49. 18.2 п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу України, а саме: несвоєчасно подано декларацію з єдиного податку, у зв'язку з чим податковим органом винесено податкове повідомлення рішення №0006501701 від 08.02.2013 року та застосовано штрафні (фінансові) санкції у розмірі 510 грн., яке отримано відповідачкою 12.02.2013 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.
Згідно п. 120.1 ст. 120 Податкового кодексу України неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків), - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання. Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.
П.п.129.1.1. п.129.1 ст. 129 ПК України встановлено, що після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.
ФОП ОСОБА_1 12.02.2013 року отримала податкове повідомлення-рішення №0006501701 від 08.02.2013 року, що підтверджується особистим підписом відповідачки на повідомленні про вручення поштового відправлення, доказів його оскарження не надала.
Станом на 14.04.2014 року податковий борг відповідачем не сплачено у зв'язку з чим, податковим органом нарахована пеня за несвоєчасну сплату суми грошового зобов'язання, розмір якої до стягнення складає 6,95грн.
Відповідно до п.59.1 ст.59 ПК України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Податковим органом на адресу ФОП ОСОБА_1 була направлена податкова вимога №15 від 22.04.2013 року.
За змістом п.п.14.1.175 п.14.1 ст.14 ПК України податковий борг - це сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Відповідно до п.87.11 ст.87 Податкового кодексу України орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку - фізичної особи. Стягнення податкового боргу за рішенням суду здійснюється державною виконавчою службою відповідно до закону про виконавче провадження.
Статтею 300 ПК України встановлено, що платники єдиного податку несуть відповідальність відповідно до цього Кодексу за правильність обчислення, своєчасність та повноту сплати сум єдиного податку.
Частиною 1 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Враховуючи вищевикладене, суд першої інстанції прийшов до обґрунтованого висновку, що позовні вимоги Державної податкової інспекції у Болградському районі ГУ Міндоходів в Одеській області підлягають задоволенню у повному обсязі, а доводи відповідача не ґрунтуються на нормах законодавства та повністю спростовуються матеріалами справи.
Отже, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про обґрунтованість даного позову та наявність підстав для його задоволення.
Частиною 1 ст. 200 КАС України передбачено, що суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
З огляду на викладене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції правильно ухвалив судове рішення з дотриманням норм матеріального і процесуального права. Доводи апеляційної скарги, колегія суддів, вважає не суттєвими та такими, що не спростовують висновків суду першої інстанції.
Керуючись ст. ст. 71, 195, 196, 198, 200, 205, 206 КАС України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 - залишити без задоволення.
Постанову Одеського окружного адміністративного суду від 25 квітня 2014 року у справі за позовом Державної податкової інспекції у Болградському районі ГУ Міндоходів в Одеській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення з відповідача суми податкового боргу по єдиному податку з фізичних осіб у розмірі 561,27 грн. - залишити без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, однак може бути оскаржена в порядку передбаченому діючим законодавством.
Головуючий /Д.В. Запорожан/
Судді /Ю.В. Яковлев/
/Н.В. Вербицька/