Постанова № 39619066, 12.06.2014, Хаджибейський районний суд міста Одеси (до 25.04.2025 - Малиновський районний суд м. Одеси)

Дата ухвалення
12.06.2014
Номер справи
521/6577/14-п
Номер документу
39619066
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 521/6577/14-п

Провадження №3/521/2819/14

ПОСТАНОВА

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

11 червня 2014 року Малиновський районний суд міста Одеси у складі:

головуючого Граніна В.Л.

при секретарі

за участю: ОСОБА_2

прокурора прокуратури міста Одеси Стаценко В.М.

представника Південної митниці Міндоходів Ткаченко О.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Одесі справу, що надійшла з Південної митниці Міндоходів відносно громадянина Росії ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, який мешкає за адресою: АДРЕСА_1, передбаченого ст. 471 МК України, -

ВСТАНОВИВ:

До Малиновського районного суду м. Одеси надійшов протокол №0173/50000/14 від 05.04.2014 року про порушення митних правил з відповідними матеріалами, у відношенні гр. ОСОБА_5 за ознаками скоєння правопорушення передбаченого ст. 471 МК України.

З вищезазначеного протоколу про порушення митних правил вбачається, що 05.04.2014 року о 06 год. 45 хв., у зону спрощеного митного контролю міжнародного пункту пропуску «Кучурган-Первомайськ», митного поста «Роздільна», Південної митниці Міндоходів, напрямком з Молдови до України, по смузі руху «зелений коридор», в'їхав автомобіль «Сеат Алхамбра», реєстраційний номер НОМЕР_1, під керуванням громадянки Росії ОСОБА_6, разом з якою в якості пасажира їхав її чоловік ОСОБА_5, які, відповідно до п.п. 2,4,5 ст. Збб МК України, обрали формою проходження митного контролю «Зелений коридор», який є спрощеною системою митного контролю, тобто шляхом вчинення таких дій заявили по відсутність товарів в обсягах, що підлягають оподаткуванню митними платежами або письмовому декларуванню.

В ході здійснення митного контролю було встановлено, що гр. ОСОБА_6 переміщує 93 пари кімнатного жіночого взуття вагою 50 кг., а гр. ОСОБА_5 переміщує 243 пари кімнатного жіночого взуття вагою 105 кг. Будь - яких товаро - супровідних документів на вказаний товар гр. ОСОБА_5 до митного контролю не надав.

Після зважування товару який належав гр. ОСОБА_5, 93 пари кімнатного жіночого взуття вагою 50 кг пропущено через митний кордон України, а товар, який перевищив зазначену вагу, тобто 150 пар кімнатного жіночого взуття вагою 55 кг, загальною вартістю 7 500 грн., було затримано згідно чинного законодавства України як предмети правопорушення.

Таким чином, на думку митного органу, гр. ОСОБА_5 порушив встановлений МК України порядок проходження митного контролю у зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто перемістив через «зелений коридор» товари в обсягах, що перевищують неоподатковану, норму переміщення через митний кордон України, визначену п. 1 ст. 374 МК України в частині ваги товару.

У зв'язку з виявленим фактом, у відношенні гр. ОСОБА_5 Південною митницею Міндоходів було складено протокол про ПМП №0173/50000/14 від 05.04.2014 року за ознаками правопорушення передбаченого ст. 471 МК України.

В судовому засіданні гр. ОСОБА_5 участі не приймав, про дату, час та місце розгляду справи був сповіщений у встановленому законом порядку, про що свідчить його підпис у протоколі.

Представник Південної митниці Міндоходів та прокурор у судовому засіданні вважали, що яка притягується до адміністративної відповідальності винна у вчиненні адміністративного правопорушення, її вина підтверджується зібраними у справі доказами, і тому необхідно притягнути її до адміністративної відповідальності за ст. 471 МК України, та застосувати стягнення відповідно до санкції статті.

Дослідивши матеріали справи, вислухавши думку учасників процесу, суд вважає, що особа стосовно якої складено протокол підлягає притягненню до адміністративної відповідальності і її дії суд кваліфікує за ст. 471 МК України за кваліфікуючими ознаками: порушення встановленого МК України порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто переміщення через митний кордон України особою, яка формою проходження митного контролю обрала проходження (проїзд) через «зелений коридор», товарів в обсягах, що перевищують неоподатковану норму переміщення через митний кордон України, з наступних підстав.

Судом встановлено, що 05.04.2014 року о 06 год. 45 хв., у зону спрощеного митного контролю міжнародного пункту пропуску «Кучурган-Первомайськ», митного поста «Роздільна», Південної митниці Міндоходів, напрямком з Молдови до України, по смузі руху «зелений коридор», в'їхав автомобіль «Сеат Алхамбра», реєстраційний номер НОМЕР_1, під керуванням громадянки Росії ОСОБА_6, разом з якою в якості пасажира їхав її чоловік ОСОБА_5, які, відповідно до п.п. 2,4,5 ст. Збб МК України, обрали формою проходження митного контролю «Зелений коридор», який є спрощеною системою митного контролю, тобто шляхом вчинення таких дій заявили по відсутність товарів в обсягах, що підлягають оподаткуванню митними платежами або письмовому декларуванню.

В ході здійснення митного контролю було встановлено, що гр. ОСОБА_6 переміщує 93 пари кімнатного жіночого взуття вагою 50 кг., а гр. ОСОБА_5 переміщує 243 пари кімнатного жіночого взуття вагою 105 кг. Будь - яких товаро - супровідних документів на вказаний товар гр. ОСОБА_5 до митного контролю не надав.

Після зважування товару який належав гр. ОСОБА_5, 93 пари кімнатного жіночого взуття вагою 50 кг пропущено через митний кордон України, а товар, який перевищив зазначену вагу, тобто 150 пар кімнатного жіночого взуття вагою 55 кг, загальною вартістю 7 500 грн., було затримано згідно чинного законодавства України як предмети правопорушення.

Згідно п. 1 ст. 257 МК України декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення.

Відповідно до п. 1 ст. 374 МК України, товари, сумарна вартість яких не перевищує еквівалент 500 євро та сумарна вага яких не перевищує 50 кг, що ввозяться на митну територію України у ручній поклажі, не підлягають письмовому декларуванню та не є об'єктами оподаткування митними платежами.

Згідно п. 2 ст. 366 МК України, канал «зелений коридор» призначений для декларування товарів шляхом вчинення дій громадянами, які переміщують через митний кордон України такі товари в обсягах, що не підлягають оподаткуванню митними платежами та не підпадають під встановлені законодавством заборони або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території і не підлягають письмовому декларуванню.

Обрання «зеленого коридору» вважається заявою громадянина про те, що переміщуванні ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановленні законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території та свідчать про факти, що мають юридичне значення.

Таким чином, суд вважає, що гр. ОСОБА_5 порушив встановлений порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю передбачений ст. 471 МК України. Однак товар, який переміщувала гр. ОСОБА_5 через митний кордон України не підлягає конфіскації, оскільки він не заборонений та необмежений для переміщення через митний кордон України.

Обставини правопорушення та вина правопорушника підтверджується наступними доказами: протоколом про порушення митних правил, доповідною запискою інспектора митниці, поясненнями осіб, описом вилучених предметів.

У відповідності до ст. 487 МК України провадження у справах про порушення митних правил, здійснюється відповідно до цього Кодексу, а в частині, що не регулюється ним, - відповідно до законодавства України про адміністративні правопорушення.

Відповідно до ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.

Враховуючи вищевикладене, суд накладає на правопорушника стягнення, відповідно до санкції ст. 471 МК України у виді штрафу у розмірі ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян без конфіскації товару вилученого згідно протоколу про порушення митних правил.

Керуючись, ст. 4 ЗУ «Про судовий збір», ст.ст. 197, 471, 519, 520, 522, 524-529 МК України, ст.ст. 283-285, 294 КУпАП, - -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_5, визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ст. 471 МК України та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 1 700 (одна тисяча сімсот) грн.

Товар, вилучений згідно протоколу про порушення митних правил, повернути ОСОБА_5 або його законному представнику у встановленому законом порядку.

Стягнути з ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, який проживає за адресою: АДРЕСА_1, судовий збір у розмірі 36,54 гривень. (Платіжні реквізити: отримувач коштів ГУ ДКС України в Одеській області (м. Одеса, Малиновський район), 22030001; код за ЄДРПОУ 37607526; банк отримувача ГУ ДКС України в Одеській області; МФО 828011; рахунок 31216206700007; код класифікації доходів бюджету 22030001 «Судовий збір (ДСА України, 050)», символ звітності 206; призначення платежу - судовий збір за постановою про накладення адміністративного стягнення, Малиновський районний суд м. Одеси, код ЄДРПОУ 05383419, пункт 5).

Стягнути з ОСОБА_5, на користь Південної митниці Міндоходів, витрати понесені під час провадження у справі у сумі 257 грн.

Постанова суду (судді) у справі про порушення митних правил може бути оскаржена особою, стосовно якої вона винесена, представником такої особи, прокурором або митним органом, який здійснював провадження у цій справі. Порядок оскарження постанови суду (судді) у справі про порушення митних правил визначається Кодексом України про адміністративні правопорушення та іншими законами України.

Суддя