Україна
Донецький окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
02 липня 2014 р. Справа № 805/5750/14
приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
Донецький окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Христофорова А.Б., розглянувши в порядку адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ЗАВОД ОКТЯБРЬ» до Жовтневої об’єднаної державної податкової інспекції м. Маріуполя ГУ Міндоходів у Донецькій області, Управління державної казначейської служби України у м. Маріуполі Донецької області про стягнення надміру сплачених грошових зобов’язань,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю «ЗАВОД ОКТЯБРЬ», звернулось до суду з позовною заявою до Жовтневої об’єднаної державної податкової інспекції м. Маріуполя ГУ Міндоходів у Донецькій області, Управління державної казначейської служби України у м. Маріуполі Донецької області про стягнення надміру сплачених грошових зобов’язань.
В обґрунтування позову зазначило, що Товариство з обмеженою відповідальністю «ЗАВОД ОКТЯБРЬ»,- є платником податку на прибуток на загальних підставах.
21.03.2014 року між сторонами було проведено звірення розрахунків з бюджетом за період з 01.01.2014 року по 21.03.2014 року з авансових внесків з податку на прибуток приватних підприємств, про що складений акт № 477-20. Згідно акту звірки, позитивне сальдо розрахунків позивача з бюджетом складає 2127337 гривень.
25.03.2014 року було подано заяву про повернення надміру сплачених грошових зобов’язань з податку на прибуток у сумі 2127337 гривень.
Граничним терміном виплати суми надміру сплачених грошових зобов’язань з податку на прибуток у розмірі 2127337 гривень було 14.04.2014 року (07.04.2014 року – останній день для подання висновку податковим органом + 5 робочих днів для перерахування коштів).
28.04.2014 року між сторонами було проведено повторне звірення розрахунків з бюджетом за період з 01.01.2014 року по 28.04.2014 року з авансових внесків з податку на прибуток приватних підприємств, про що складений акт. Згідно акту звірки № 978-20, позитивне сальдо розрахунків позивача з бюджетом складає 2035983 гривень.
В обґрунтування своєї правової позиції посилається на ст.ст. 1, 6, п.п. 14.1.39, п.п.14.1.156, п. 14.1 ст. 14, п. 46.1 ст. 46, п.п. 17.1.10 п. 17.1 ст. 17 Податкового кодексу України.
Просить задовольнити позовні вимоги.
Представник позивача надав до суду заяву про зменшення заявлених позовних вимог, згідно до якої просив стягнути надміру сплачені грошові зобов’язання з податку на прибуток на суму 1863686 гривень.
Представник позивача у судове засідання не з’явився, надав до суду заяву про розгляд справи без його участі в порядку письмового провадження.
Представник відповідача 1,- Жовтневої об’єднаної державної податкової інспекції м. Маріуполя ГУ Міндоходів у Донецькій області, - у судове засідання не з’явився, надав до суду клопотання про розгляд справи без його участі, у наданому до суду клопотанні просив відмовити у задоволенні позову в повному обсязі.
Від представника відповідача 1 до суду також надійшли письмові заперечення (а.с.37-38).
За змістом наданих заперечень, в обґрунтування незгоди із позовом відповідач зазначив, що на його адресу 25.03.2014 року дійсно надходив лист позивача з вимогою повернення надміру сплачених грошових зобов’язань у сумі 2127337 гривень на поточний рахунок підприємства, у зв’язку із наявністю переплати авансових внесків з податку на прибуток. У даному листі також було зазначено, що у разі неможливості повернення вказаних сум на поточний рахунок платника податків найближчим часом, у зв’язку зі складною ситуацією у країні, підприємство просило погасити цю заборгованість казначейськими цінними паперами. Відповідачем було повідомлено позивача про відсутність розробленого механізму погашення бюджетної заборгованості по податку на прибуток казначейськими цінними паперами, але у той же час повідомлено про можливість зарахування наявної переплати авансових внесків з податку на прибуток в рахунок інших бюджетних платежів.
20.03.2014 року надійшла заява позивача (за №11 від 20.03.3014 року) про перерахування суми у розмірі 49900 гривень з відповідного рахунку (авансові платежі з податку на прибуток) на інший розрахунковий рахунок (податок на прибуток).
На виконання даної заяви відповідачем складено висновок від 24.03.2014 року № 472-20 про повернення з бюджету авансових внесків з податку на прибуток на суму 49900 гривень.
За даними особового рахунку, станом на 24.03.2014 року у платника податків обліковується надміру сплачені авансові внески з податку на прибуток у сумі 49900 гривень що утворились за період з 28.01.2013 року та зараховані на відповідний бюджетний рахунок платіжними дорученнями від 28.01.2013 року № 33/224 на суму 195890 гривень.
Отже, зазначена сума підлягала перерахуванню на відповідний рахунок, зазначений у даному висновку.
01.04.2014 року надійшла заява позивача (за № 115 від 31.03.2014 року) про перерахування суми у розмірі 49900 гривень з відповідного рахунку (авансові платежі по податку на прибуток на інший розрахунковий рахунок (орендна плата за землю).
На виконання даної заяви відповідачем складено висновок від 24.04.2014 року № 936-20 про повернення з бюджету авансових внесків з податку на прибуток на суму 49900 гривень.
За даними особового рахунку, станом на 24.04.2014 року у платника податків обліковуються надміру сплачені авансові внески з податку на прибуток у сумі 49900 гривень, що утворились за період з 28.01.2013 року та зараховані на відповідний бюджетний рахунок платіжними дорученнями від 28.01.2013 року № 33/224 на суму 195890 гривень
Отже, зазначена сума підлягала перерахуванню на відповідний рахунок, зазначений у даному висновку.
Таким чином, станом на 28 травня 2014 року по інтегрованій картці платника авансових внесків з податку на прибуток обліковується переплата у сумі 1945248 гривень.
Отже, після листа позивача від 25.03.2014 року за вх. № 3575/10 про повернення надміру сплачених грошових зобов’язань у сумі 2127337 гривень на поточний рахунок підприємства або погашення даної заборгованості казначейськими цінними паперами, відповідач отримав листи, в яких позивач самостійно визначив порядок перерахування переплати по авансовим платежам з податку на прибуток на інші рахунки.
Відповідно до картки особового рахунку з авансових платежів з податку на прибуток вбачається, що станом на 11.03.2014 року у платника податків обліковується переплата у розмірі 127337 гривень та вже 25.03.2014 року повернуто з бюджету 49900 гривень, також 29.04.2012 року повернуто з бюджету 49900 гривень, отже, загальна сума переплати була зменшена та складає на даний час 945284 гривень.
Таким чином, відповідач діяла у межах діючого законодавства та виконувала вимоги листів позивача від 20.03.2014 року № 112 та від 31.03.2014 року № 115 щодо перерахування переплати авансових платежів з податку на прибуток на інші рахунки у сумі 49900 гривень.
Просить відмовити у задоволенні позову.
Представник відповідача 2,- Управління державної казначейської служби України у м. Маріуполі Донецької області (Далі,- УДКСУ у м. Маріуполі Донецької області), у судове засідання не з'явився, про дату час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, надав до суду клопотання згідно до якого просив розглянути справу без його участі.
Від представника відповідача 2 до суду також надійшли письмові заперечення (а.с.52-54).
За змістом наданих заперечень, в обґрунтування незгоди із позовом відповідач зазначив, що повернення податків, зборів (обов’язкових платежів) та інших доходів бюджету регулюється Порядком повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів», затв. наказом Міністерства фінансів України № 787 від 03.09.2013 року, зар. в Мінюсті 25.092013 року за № 1650/24182, та порядком взаємодії територіальних органів Міністерства Доходів і зборів України, місцевих фінансових органів та територіальних органів Державної казначейської служби України у процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань, затв. Наказом Міндоходів і зборів України, МФУ від 30.12.2013 року № 882/1188 зар. В Мінюсті 23.01.2014 року за № 146/24923.
Вказує, що УДКСУ у м. Маріуполі Донецької області жодним чином не порушував прав та законних інтересів позивача та діє в межах та у спосіб, що передбачені діючим законодавством України. Просить відмовити у задоволенні позову.
Відповідно до частини 6 статті 128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Таким чином, суд дійшов висновку щодо можливості розгляду даної справи у письмовому провадженні на підставі наявних у матеріалах справи доказів.
Дослідивши та оцінивши надані докази за своїм внутрішнім переконанням, суд встановив наступне.
Позивач,- Товариство з обмеженою відповідальністю «ЗАВОД ОКТЯБРЬ» (вул. Артема, б. 81, м. Маріуполь, Донецька область, 87515, код ЄДРПОУ 02969490) (Далі – ТОВ «ЗАВОД ОКТЯБРЬ»), - є юридичною особою, згідно ст. 48 КАС України, здатне особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов'язки.
Відповідач 1,- Жовтнева об’єднана державна податкова інспекція м. Маріуполя ГУ Міндоходів у Донецькій області, (далі,- контролюючий орган),- є суб’єктом владних повноважень, згідно ст. 48 КАС України, здатна особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов'язки.
Відповідач 2,- Управління державної казначейської служби України у м. Маріуполі Донецької області (Далі,- УДКСУ у м. Маріуполі Донецької області),- є суб’єктом владних повноважень, згідно ст. 48 КАС України, здатне особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов'язки.
ТОВ «ЗАВОД ОКТЯБРЬ» знаходиться на обліку відповідача 1, як платник податків (а.с.10).
ТОВ «ЗАВОД ОКТЯБРЬ» сплачено до бюджету авансові платежі по податку на прибуток:
платіжним дорученням № 68 від 18.01.2013 року на суму 196000 гривень;
платіжним дорученням № 325 від 15.02.2013 року на суму 195890 гривень;
платіжним дорученням № 225 від 05.03.2013 року на суму 30000 гривень;
платіжним дорученням № 338 від 20.03.2013 року на суму 133830 гривень;
платіжним дорученням № 359 від 12.04.2013 року на суму 163831 гривень;
платіжним дорученням № 392 від 23.04.2013 року на суму 35541 гривень;
платіжним дорученням № 424 від 30.04.2013 року на суму 33333 гривень;
платіжним дорученням № 376 від 30.05.2013 року на суму 197163 гривень;
платіжним дорученням № 381 від 14.06.2013 року на суму 197163 гривень;
платіжним дорученням № 689 від 05.07.2013 року на суму 30000 гривень;
платіжним дорученням № 394 від 30.07.2013 року на суму 167163 гривень;
платіжним дорученням № 406 від 15.08.2013 року на суму 197163 гривень;
платіжним дорученням № 890 від 11.09.2013 року на суму 30000 гривень;
платіжним дорученням № 953 від 30.09.2013 року на суму 167163 гривень;
платіжним дорученням № 426 від 04.10.2013 року на суму 197163 гривень;
платіжним дорученням № 1138 від 15.11.2013 року на суму 197163 гривень;
платіжним дорученням № 471 від 13.12.2013 року на суму 197163 гривень;
21.03.2014 року між ТОВ «ЗАВОД ОКТЯБРЬ» та контролюючим органом було проведено звірення розрахунків з бюджетом за період з 01.01.2014 року по 21.03.2014 року з авансових внесків з податку на прибуток приватних підприємств, про що складений акт № 477-20 (далі акт звірки № 477-20) (а.с.7).
Згідно акту звірки № 477-20, позитивне сальдо розрахунків позивача з бюджетом, складало 2127337 гривень.
28.04.2014 року між ТОВ «ЗАВОД ОКТЯБРЬ» та контролюючим органом було проведено звірення розрахунків з бюджетом за період з 01.01.2014 року по 28.04.2014 року з авансових внесків з податку на прибуток приватних підприємств, про що складений акт № 978-20 (далі акт звірки № 978-20) (а.с.9).
Згідно акту звірки № 978-20, позитивне сальдо розрахунків позивача з бюджетом, складало 2035983 гривень.
Ухвалою суду від 18.06.2014 року було зобов’язано відповідача 1:
провести звірку взаємних розрахунків платника податків з бюджетом станом на червень 2014 року, про що надати суду відповідний акт звірки;
надати до суду облікову картку платника податків ТОВ «ЗАВОД ОКТЯБРЬ» станом на час розгляду справи.
На виконання вказаної ухвали відповідачем 1 надано до суду акт звірки розрахунків з бюджетом за період з 01.01.2014 року по 01.07.2014 року з авансових внесків з податку на прибуток приватних підприємств, № 1693-20 (далі акт звірки № 1693-20) (вх. 02.07.2014 року).
Згідно акту звірки № 1693-20, позитивне сальдо розрахунків позивача з бюджетом, складає 1863686 гривень.
Позитивне сальдо розрахунків позивача з бюджетом на суму 1863686 гривень, також підтверджується наданим до суду відповідачем 1 зворотнім боком облікової картки платника податків.
25.03.2014 року ТОВ «ЗАВОД ОКТЯБРЬ» до контролюючого органу було направлено заяву про повернення на користь позивача надміру сплачених грошових зобов’язань з податку на прибуток у сумі 2127337 гривень (а.с.8).
У вказаній заяві ТОВ «ЗАВОД ОКТЯБРЬ» вказує реквізити на які необхідно здійснити повернення коштів, а також вказує, що у разі неможливості повернення сум на поточний рахунок найближчим часом, у зв’язку зі складною ситуацією в країні, просить погасити заборгованість казначейськими цінними паперами.
Згідно ст.1 Податкового кодексу України (далі ПКУ),- податковий кодекс України регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Згідно п. 6.1 ст. 6 ПКУ,- податком є обов'язковий, безумовний платіж до відповідного бюджету, що справляється з платників податку відповідно до цього Кодексу.
Згідно п.п. 14.1.39 п. 14.1 ст. 14 ПКУ,- грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Згідно п.п. 14.1.156 п. 14.1 ст. 14 ПКУ,- податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).
Згідно п. 46.1 ст. 46 ПКУ,- податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Згідно п. 57.1 ст. 57 ПКУ,- Платники податку на прибуток (крім новостворених, виробників сільськогосподарської продукції, неприбуткових установ (організацій) та платників податків, у яких доходи, що враховуються при визначенні об'єкта оподаткування, за останній річний звітний податковий період не перевищують 10 мільйонів гривень) щомісяця сплачують авансовий внесок з податку на прибуток у порядку і в строки, які встановлені для місячного податкового періоду, у розмірі не менше 1/12 нарахованої до сплати суми податку за попередній звітний (податковий) рік без подання податкової декларації.
На суму сплачених авансових внесків з податку на прибуток при виплаті дивідендів відповідно до пункту 153.3 статті 153 цього Кодексу (в тому числі за наслідками попередніх звітних (податкових) періодів) зменшується сума авансових внесків з податку на прибуток, визначених цим пунктом.
Якщо сума авансових внесків з податку на прибуток, сплачена при виплаті дивідендів відповідно до пункту 153.3 статті 153 цього Кодексу, перевищує суму авансових внесків з податку на прибуток, визначених цим пунктом, сума перевищення зараховується у зменшення авансових внесків, визначених цим пунктом, у наступних звітних місяцях до повного її погашення.
Платники податку, які зареєстровані протягом звітного (податкового) року (новостворені), сплачують податок на прибуток на підставі річної податкової декларації за період діяльності у звітному (податковому) році без подання податкової декларації за звітні (податкові) періоди (календарний квартал, півріччя та дев'ять місяців) та не сплачують авансового внеску.
Платники податку, у яких доходи, що враховуються при визначенні об'єкта оподаткування, за останній річний звітний (податковий) період не перевищують 10 мільйонів гривень, та неприбуткові установи (організації) сплачують податок на прибуток на підставі податкової декларації, яку подають до контролюючих органів за звітний (податковий) рік і не сплачують авансових внесків.
У разі якщо платник податку, який сплачує авансовий внесок, за підсумками першого кварталу звітного (податкового) року не отримав прибуток або отримав збиток, він має право подати податкову декларацію та фінансову звітність за перший квартал. Такий платник податку авансових внесків у другому - четвертому кварталах звітного (податкового) року не здійснює, а податкові зобов'язання визначає на підставі податкової декларації за підсумками першого півріччя, трьох кварталів та за рік, яка подається до контролюючого органу в порядку, передбаченому цим Кодексом.
Платник податку, який за підсумками минулого звітного (податкового) року не отримав прибутку або отримав збиток, податкові зобов'язання не нараховував і не мав базового показника для визначення авансових внесків у наступному році, а за підсумками першого кварталу отримує прибуток, має подати податкову декларацію за перше півріччя, три квартали звітного (податкового) року та за звітний (податковий) рік для нарахування та сплати податкових зобов'язань.
У складі річної податкової декларації платником податку подається розрахунок щомісячних авансових внесків, які мають сплачуватися у наступні дванадцять місяців. Визначена в розрахунку сума авансових внесків вважається узгодженою сумою грошових зобов'язань.
При цьому дванадцятимісячний період для сплати авансових внесків визначається починаючи з березня поточного звітного (податкового) року по лютий наступного звітного (податкового) року включно.
Форма розрахунку, передбачена у цьому пункті, затверджується у порядку, встановленому цим Кодексом.
Податкова декларація та розрахунок щомісячних авансових внесків за базовий звітний (податковий) рік подаються протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.
Згідно п.п. 17.1.10 ст. 17 ПКУ,- платник податків має право на залік чи повернення надміру сплачених, а також надміру стягнутих сум податків та зборів, пені, штрафів у порядку, встановленому цим Кодексом.
Згідно із п. 43.3 ст. 43 ПКУ,- обов'язковою умовою для здійснення повернення сум грошового зобов'язання є подання платником податків заяви про таке повернення (крім повернення надміру утриманих (сплачених) сум податку з доходів фізичних осіб, які розраховуються контролюючим органом на підставі поданої платником податків податкової декларації за звітний календарний рік шляхом проведення перерахунку за загальним річним оподатковуваним доходом платника податку) протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми.
Згідно із п. 43.4 ст. 43 ПКУ,- платник податків подає заяву на повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань у довільній формі, в якій зазначає напрям перерахування коштів: на поточний рахунок платника податків в установі банку; на погашення грошового зобов'язання (податкового боргу) з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, незалежно від виду бюджету; повернення готівковими коштами за чеком у разі відсутності у платника податків рахунку в банку.
В свою чергу приписами п. 43.5 ст. 43 ПКУ визначено, що контролюючий орган не пізніше ніж за п'ять робочих днів до закінчення двадцятиденного строку з дня подання платником податків заяви готує висновок про повернення відповідних сум коштів з відповідного бюджету та подає його для виконання відповідному органові, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів.
На підставі отриманого висновку орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, протягом п'яти робочих днів здійснює повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань платникам податків у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.
Враховуючи, що заяву до контролюючого органу про повернення надміру сплачених грошових зобов'язань, подано позивачем 25.03.2014 року, станом на момент розгляду справи сплив граничний термін, коли позивачу мали бути виплачені зазначені кошти.
Постановою КМУ від 16.02.2011 року № 106 встановлено Перелік кодів бюджетної класифікації в розрізі органів, що контролюють справляння надходжень.
Органи, що контролюють справляння надходжень бюджету забезпечують відповідно до законодавства здійснення постійного контролю за правильністю та своєчасністю надходження до державного та місцевих бюджетів податків і зборів (обов'язкових платежів) та інших доходів згідно з переліком, а також ведення обліку таких платежів у розрізі платників з метою забезпечення повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів через органи державного казначейства відповідно до Порядку.
Порядком взаємодії територіальних органів Міністерства Доходів і зборів України, місцевих фінансових органів та територіальних органів Державної казначейської служби України у процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань, визначено, що повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань у випадках, передбачених законодавством, здійснюється виключно на підставі заяви платника податку (за винятком повернення надміру утриманих (сплачених) сум податку на доходи фізичних осіб, які розраховуються органом Міндоходів на підставі поданої платником податків податкової декларації за звітний календарний рік шляхом проведення перерахунку за загальним річним оподатковуваним доходом платника податку), яка може бути подана протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми.
Орган Міндоходів на підставі даних особових рахунків платників готує висновок за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку, два примірники Реєстру висновків за платежами, належними державному бюджету, за формою згідно з додатком 2 до цього Порядку, та три примірники Реєстру висновків за платежами, належними місцевим бюджетам, та платежами, які підлягають розподілу між державним та місцевими бюджетами, за формою згідно з додатком 3 до цього Порядку. Контроль за прийняттям/передаванням висновків органи Міндоходів, місцеві фінансові органи, органи Казначейства проводять шляхом проставляння на відповідних примірниках Реєстрів відміток про надходження документів до установи у порядку, визначеному Типовою інструкцією з діловодства у центральних органах виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих органах виконавчої влади, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2011 року N 1242.
За платежами, належними державному бюджету, орган Міндоходів у строк не пізніше ніж за п'ять робочих днів до закінчення двадцятиденного строку з дня подання платником податків заяви передає висновки згідно з Реєстром висновків за платежами, належними державному бюджету, для виконання відповідному органу Казначейства.
За платежами, належними місцевим бюджетам, та платежами, які підлягають розподілу між державним та місцевими бюджетами, орган Міндоходів у строк не пізніше ніж за сім робочих днів до закінчення двадцятиденного строку з дня подання платником податків заяви передає висновки згідно з Реєстром висновків за платежами, належними місцевим бюджетам, та платежами, які підлягають розподілу між державним та місцевими бюджетами, для погодження відповідному місцевому фінансовому органу.
Місцевий фінансовий орган у строк не пізніше ніж протягом двох робочих днів здійснює погодження отриманих висновків шляхом засвідчення підписом керівника місцевого фінансового органу, засвідченим печаткою, та повертає їх згідно з Реєстром висновків за платежами, належними місцевим бюджетам, та платежами, які підлягають розподілу між державним та місцевими бюджетами, відповідному органу Міндоходів.
Орган Міндоходів не пізніше наступного робочого дня від дати отримання висновку, погодженого місцевим фінансовим органом, передає його згідно з Реєстром висновків за платежами, належними місцевим бюджетам, та платежами, які підлягають розподілу між державним та місцевими бюджетами, відповідному органу Казначейства.
Орган Міндоходів несе відповідальність згідно із законом за несвоєчасність передачі висновку органу Казначейства для виконання.
Згідно ст. 25 Бюджетного кодексу України,- Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснює безспірне списання коштів державного бюджету та місцевих бюджетів на підставі рішення суду.
Постановою КМУ від 03.08.2011 року № 845 відповідно до частини другої статті 3 Закону України "Про виконавче провадження" і пункту 9 розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення" Бюджетного кодексу України Кабінет Міністрів України затверджено Порядок виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників.
Зазначений порядок визначає механізм виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників (далі - рішення про стягнення коштів), прийнятих судами, а також іншими державними органами (посадовими особами), які відповідно до закону мають право приймати такі рішення.
Стягувачі, на користь яких прийняті судові рішення про стягнення надходжень бюджету, подають до органу Казначейства, на рахунки в якому зараховані надходження бюджету, документи, зазначені у пункті 6 цього Порядку, крім випадків, передбачених пунктом 23 цього Порядку.
Таким чином, право платника податків порушується внаслідок неодержання коштів з бюджету, а належним способом захисту цього порушеного права є стягнення зазначених коштів.
Таким чином, враховуючи, що позивачем виконані всі необхідні умови для отримання надміру сплачених грошових зобов’язань з податку на прибуток, а відповідачем 1 не вчинено дій, спрямованих на перерахування позивачу бюджетної заборгованості, суд приходить до висновку про обґрунтованість заявлених позовних вимог.
Відповідно до ст. 94 КАСУ суд присуджує з Державного бюджету України на користь позивача витрати зі сплати судового збору у розмірі 487,20 гривень.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 9, 24, 71, 94, 160, 167, 184, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Позов, Товариства з обмеженою відповідальністю «ЗАВОД ОКТЯБРЬ» до Жовтневої об’єднаної державної податкової інспекції м. Маріуполя ГУ Міндоходів у Донецькій області, Управління державної казначейської служби України у м. Маріуполі Донецької області про стягнення надміру сплачених грошових зобов’язань,- задовольнити.
Стягнути з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «ЗАВОД ОКТЯБРЬ» (вул. Артема, б. 81, м. Маріуполь, Донецька область, 87515, код ЄДРПОУ 02969490) суму надміру сплачених грошових зобов’язань з податку на прибуток у розмірі 1863686 гривень (один мільйон вісімсот шістдесят три тисячі шістсот вісімдесят шість) гривень.
Стягнути з Державного бюджету України на Товариства з обмеженою відповідальністю «ЗАВОД ОКТЯБРЬ» (вул. Артема, б. 81, м. Маріуполь, Донецька область, 87515, код ЄДРПОУ 02969490) витрати зі сплати судового збору на суму 487,20 гривень (чотириста вісімдесят сім) гривень 20 коп.
Постанова ухвалена у нарадчій кімнаті 02 липня 2014 року.
Повний текст постанови буде складений 04 липня 2014 року.
Постанова набирає законної сили у строк та у порядку, що визначені статтею 254 КАС України, і може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції у порядку, визначеному статтею 186 КАС України.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Христофоров А.Б.