Постанова № 3960967, 29.05.2009, Кіровоградський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.05.2009
Номер справи
2-а-1772/09/1170
Номер документу
3960967
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Копія Справа № 2-а-1772/09/1170

Категорія статобліку 6.14

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

«29» травня 2009 р.

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі колегії суддів - головуючого судді Могилан С.В., судді Флоренка О.Ю., судді Пасічника Ю.П., розглянувши у відкритому судовому засіданні 29 травня 2009 року о 10-30 год. адміністративну справу №2-а-1772/09/1170

за позовом : Знам'янського транспортного прокурора в інтересах держави, в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, 27400, м. Знам'янка, Кіровоградської області, вул. Свердлова, 25

до відповідача : ОСОБА_1, АДРЕСА_1

третя особа на стороні позивача : Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Кіровоградській області, 25000, м. Кіровоград, вул. Автолюбителів, 2

про стягнення заборгованості по фінансовим санкціям,

за участю:

секретаря судового засідання - Канюки І.І.,

представників:

позивача - не з'явився;

третьої особи на боці позивача - не з'явився,

відповідача - не з'явився,

Знам'янський транспортний прокурор в інтересах держави, в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті звернувся до Кіровоградського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до ОСОБА_1, третя особа на стороні позивача Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Кіровоградській області про стягнення заборгованості по фінансовим санкціям в розмірі 1 700,00 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що 28.05.2008 р. державним інспектором територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Кіровоградській області Біловоловим Ю.М. було проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень вантажів автомобільним транспортом. В ході перевірки виявлено, що суб'єкт підприємницької діяльності ОСОБА_1 (свідоцтво про державну реєстрацію НОМЕР_1 від ІНФОРМАЦІЯ_1 року, видане Олександрійською міською радою), проживаючий за адресою: АДРЕСА_1, надавав послуги з перевезення вантажів транспортним засобом «Рено», номерний знак НОМЕР_2 без ліцензійної картки на транспортний засіб, чим порушив вимоги ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт». За даним фактом було складено акт перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом НОМЕР_3 від 28.05.2008 р.

26.06.2008 р. заступником начальника територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Кіровоградській області Соломоновим О.П. було розглянуто справу за фактом скоєння ОСОБА_1 порушення законодавства про автомобільний транспорт та винесено постанову про застосування фінансових санкцій НОМЕР_4 від 26.06.2008 р., відповідно до якої на підставі ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» на ОСОБА_1 за порушення вимог ст. 48 цього Закону було накладено фінансові санкції в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в сумі 1700,00 грн. Позивач зазначає, що дану постанову ОСОБА_1 отримав 02.07.2008 р., про що свідчить поштове повідомлення про її вручення, однак у встановлені строки вказані фінансові санкції не сплатив.

22.04.2009 р. розгляд справи було відкладено на 28.05.2009 р. за клопотанням відповідача.

28.05.2009 р. розгляд справи було відкладено на 29.05.2009 р. у зв'язку з відсутністю електроенергії в залі судового засідання.

В судове засідання представник позивача, третьої особи та відповідач не з'явилися, про дату, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином, що підтверджується розписками (а.с.31, 32, 33). До суду надійшло клопотання представника позивача про розгляд справи без його участі (а.с.40) та заява відповідача про визнання позову та розгляд справи без його участі (а.с.39).

На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 29.05.2009 р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено на 03.06.2009 р., про що повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні з урахуванням вимог ч.4 ст. 167 КАС України.

Розглянувши подані позивачем та відповідачем документи і матеріали, заслухавши пояснення сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, адміністративний суд,

ВСТАНОВИВ:

28 травня 2008 року державним інспектором територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Кіровоградській області Біловоловим Ю.М. було проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень вантажів автомобільним транспортом.

В ході перевірки виявлено, що суб'єкт підприємницької діяльності ОСОБА_1 (свідоцтво про державну реєстрацію НОМЕР_1 від ІНФОРМАЦІЯ_1 року, видане Олександрійською міською радою), проживаючий за адресою: АДРЕСА_1, надавав послуги з перевезення вантажів транспортним засобом «Рено», номерний знак НОМЕР_2 без ліцензійної картки на транспортний засіб, чим порушив вимоги ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт».

За даним фактом було складено акт перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом НОМЕР_3 від 28.05.2008 р. (а.с.5).

26.06.2008 р. заступником начальника територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Кіровоградській області Соломоновим О.П. було розглянуто справу за фактом скоєння ОСОБА_1 порушення законодавства про автомобільний транспорт та винесено постанову про застосування фінансових санкцій НОМЕР_4 від 26.06.2008 р. (а.с.7), відповідно до якої на підставі ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» на ОСОБА_1 за порушення вимог ст. 48 цього Закону було накладено фінансові санкції в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в сумі 1700,00 грн. Дану постанову ОСОБА_1 отримав 02.07.2008 р., що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с.8).

У встановлений строк відповідачем штрафні санкції не сплачено, постанова про застосування фінансових санкцій НОМЕР_4 від 26.06.2008 р. у встановленому порядку відповідачем не оскаржувалася, позов відповідач визнав, що підтверджується його особистою заявою (а.с.39).

Частиною 2 ст. 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. 6 Закону України «Про автомобільний транспорт» від 05.04.2001 року №2344-ІІІ центральний орган виконавчої влади з питань автомобільного транспорту забезпечує проведення державної політики на автомобільному транспорті через урядові органи державного управління на автомобільному транспорті, службу міжнародних автомобільних перевезень та місцеві органи виконавчої влади і органи місцевого самоврядування. У складі центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту функціонують: урядовий орган державного управління з питань регулювання діяльності автомобільного транспорту; урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті. Урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті здійснює: державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів законодавчо регульованої сфери, що визначають організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.

Згідно пункту 15 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України N 1567 від 08.11.2006 року, під час проведення рейдової перевірки перевіряється: наявність визначених статтями 39 і 48 Закону документів, на підставі яких здійснюються перевезення автомобільним транспортом; наявність у документах водія відмітки про проходження ним медичного огляду та проведення перевірки технічного стану транспортного засобу перед виїздом на маршрут; відповідність зовнішнього і внутрішнього спорядження (екіпірування) транспортного засобу встановленим вимогам; оснащення таксі справним таксометром; відповідність кількості пасажирів, що перевозяться, відомостям, зазначеним у реєстраційних документах, або нормам, передбаченим технічною характеристикою транспортного засобу; додержання водієм автобуса затвердженого розкладу та маршруту руху; наявність у всіх пасажирів квитків на проїзд та квитанцій на перевезення багажу, а у разі пільгового проїзду - відповідного посвідчення; додержання водієм режиму праці та відпочинку, а також вимоги щодо наявності в автобусі двох водіїв у разі перевезення пасажирів на відстань 500 і більше кілометрів; виконання водієм інших вимог Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту та Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні.

Відповідно до ст.48 Закону України «Про автомобільний транспорт» від 05.04.2001 року №2344-ІІІ автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення. Документами для фізичної особи, що здійснює вантажні перевезення на договірних умовах, є: для автомобільного перевізника - ліцензія та документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України; для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством України.

В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1 надавав послуги з перевезення вантажів без ліцензійної картки, що відображено в акті перевірки (а.с.5) та визнано відповідачем (а.с.39).

Пунктами 26, 27 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України N 1567 від 08.11.2006 року встановлено, що справа про порушення розглядається у присутності уповноваженої особи суб'єкта господарювання. Про час і місце розгляду справи про порушення уповноважена особа суб'єкта господарювання повідомляється під розписку чи рекомендованим листом із повідомленням. У разі неявки уповноваженої особи суб'єкта господарювання справа про порушення розглядається без її участі. За наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій

Відповідно до ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за: надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. Докази, які б спростовували доводи позивача, в матеріалах справи відсутні.

Враховуючи те, що позивачем не порушено порядку проведення перевірки та встановлено факт порушення законодавства відповідачем, а також не порушено порядку ведення справи про порушення, зафіксоване в акті перевірки, суд дійшов висновку, що визначення відповідачеві фінансових санкцій здійснено правомірно, а тому позовні вимоги щодо стягнення з відповідача штрафних санкцій у розмірі 1 700,00 грн. є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) згідно ч. 4 ст. 94 КАС України відносяться на рахунок Державного бюджету.

Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. ст. 86, 94, 159 - 163, 167 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити в повному обсязі.

2. Стягнути з ОСОБА_1 (АДРЕСА_1) на користь Державного бюджету України на рахунок №31111806700006 Управління Державного казначейства в м.Олександрія, ГУДК у Кіровоградській області, код одержувача 24146085, код бюджетної класифікації 21081100 МФО 823016 фінансові санкції в сумі 1700,00 грн. (одна тисяча сімсот грн. 00 коп.), визначені постановою про застосування фінансових санкцій НОМЕР_4 від 26.06.2008 року.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10- денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня складення постанови у повному обсязі, заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.

Дата складання повного тексту постанови - 03 червня 2009 року.

Колегія суддів Кіровоградського

окружного адміністративного суду (підпис) С.В. Могилан

(підпис) О.Ю. Флоренко

(підпис) Ю.П. Пасічник

З оригіналом згідно:

Головуючий суддя С.В. Могилан