ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
04 липня 2014 року м. Київ № 826/9487/14
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Санін Б.В., ознайомившись з позовною заявою
за позовом
Публічного акціонерного товариства "Укртрансгаз"
до
Відділу державної виконавчої служби Печерського
районного управління юстиції у м. Києві
про
визнання протиправним та скасування постанови,
ВСТАНОВИВ:
04.07.2014 р. до судді Окружного адміністративного суду м. Києва Саніна Б.В. надійшов адміністративний позов Публічного акціонерного товариства «Укртрансгаз» (надалі – позивач/ПАТ «Укртрансгаз») до Відділу Державної виконавчої служби Печерського районного управління юстиції у місті Києві (надалі – відповідач/ВДВС Печерського РУЮ у м. Києві), в якому просить суд:
1. Відкрити провадження по адміністративній справі ПАТ «Укртрансгаз»;
2. Визнати протиправною та скасувати постанову ВДВС Печерського РУЮ у м. Києві від 13.06.2014 р. про відкриття виконавчого провадження зі стягнення з ДК «Укртрансгаз» НАК «Нафтогаз України», правонаступником якої є ПАТ «Укртрансгаз», на користь держави 1 653 007,54 грн. виконавчого збору відповідно до постанови №9765785 від 07.04.2014 р.;
3. Відшкодувати за рахунок ВДВС Печерського РУЮ у м. Києві витрати по сплаті судового збору.
Розглянувши поданий адміністративний позов, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху з огляду на наступне.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з’ясовує чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст.106 цього Кодексу.
Відповідно до ч.2 ст.106 КАС України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Так, позивачем при усуненні недоліків позовної заяви необхідно надати документи, на які він посилається у позовній заяві, зокрема: докази перебування ДК «Укртрансгаз» НАК «Нафтогаз України» правонаступником якої є ПАТ «Укртрансгаз» перебувала в реєстрі підприємств паливо-енергетичного комплексу, які брали участь у процедурі погашення заборгованості; докази самостійного виконання позивачем рішення Господарського суду м. Києва по справі №48/270.
Крім того, згідно вимог ч.3 ст.106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Водночас, відповідно до ч.2 ст.87 КАС України, розмір судового збору, порядок його сплати і звільнення від сплати встановлюються законом.
Як вбачається з матеріалів адміністративного позову, позивачем було заявлено позовні вимоги майнового характеру, однак до суду було надана квитанція №53 від 01.07.2014 р. на суму лише 73,08 грн., в той же час доказів сплати судового збору за заявлені вимоги майнового характеру до суду надано не було.
Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет на 2013 рік» станом на 01.12.2013 р. встановлено розмір мінімальної заробітної плати, яка діяла на 01.01.2014 р. становить 1218,00 грн.
Відтак, ставки судового збору мають обраховуватись від мінімальної заробітної плати у розмірі 1218,00 грн.
Згідно зі ст.4 Закону України «Про судовий збір» ставка судового збору за подання адміністративного позову немайнового характеру становить 0.06 розміру мінімальної заробітної плати, майнового характеру встановлена у розмірі 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати (відповідно до змін, внесеними згідно із Законом України від 19.09.2013 р. №590-VII).
При цьому, у ч.3 ст.4 Закону України «Про судовий збір» під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги (відповідно до доповнень, внесеними згідно із Законом України від 19.09.2013 р. №590-VII).
Аналогічна позиція викладена в листі Вищого адміністративного суду України від 18.01.2012 р. № 165/11/13-12 де вказано, що окремі рішення, прийняті суб’єктом владних повноважень, можуть породжувати підстави для змін майнового стану фізичної чи юридичної особи. Так, адміністративними позовами майнового характеру є вимоги щодо протиправності рішень про визначення грошових зобов’язань платників податків, про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, про стягнення адміністративно-господарських санкцій та інших штрафних санкцій тощо. При цьому, зазначено, що звернені до суду вимоги про скасування рішення суб’єкта владних повноважень, безпосереднім наслідком яких є зміна складу майна позивача, є майновими.
Таким чином, враховуючи вищенаведені норми чинного законодавства, позивачу при усуненні недоліків адміністративного позову, належить надати документ на підтвердження сплати судового збору за заявлені позовні вимоги майнового характеру на наступні реквізити:
ь отримувач коштів - УДКСУ у Печерському районі м. Києва;
ь код отримувача - (код за ЄДРПОУ) 38004897;
ь банк отримувача - ГУ ДКСУ у м. Києві;
ь код банку отримувача - 820019;
ь рахунок отримувача - 31218206784007;
ь код класифікації доходів бюджету - 22030001;
ь призначення платежу: «Судовий збір, за позовом ___ (П.І.Б. чи назва установи, організації позивача), Окружний адміністративний суд міста Києва, код ЄДРПОУ 34414689».
Крім того, відповідно до п.5 ч.1 ст.107 КАС України, суддя після одержання позовної заяви має з’ясувати чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Водночас, відповідно ст.181 КАС України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб. Позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
Як вбачається з матеріалів адміністративного позову, позивачем 01.07.2014 р. поштою було направлено до Окружного адміністративного суду м. Києва позовну заяву щодо визнання протиправною та скасування постанови ВДВС Печерського РУЮ у м. Києві від 13.06.2014 р. № ВП 43640276 про свідчить відповідний реєстраційний напис на першій сторінці позовної заяви (вх. №826/9487/14 від 03.07.2014 р.), однак як вбачається з матеріалів адміністративного позову, оскаржувану постанову позивачем було отримано 20.06.2014 р.
В той же час, позивачем не було надано пояснень щодо причин пропуску строку звернення до адміністративного суду.
Таким чином, позивач при усунені недоліків адміністративного позову на виконання п.5 ч.1 ст.107 КАС України має зазначити достатні підстави для визнання судом поважними причини пропуску строку звернення до суду.
Відповідно до ст.108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Вказані недоліки повинні бути усунуті позивачем шляхом надання через канцелярію суду (або надіслання поштою) з посиланням на реквізити даної ухвали (№826/9487/14 від 04.07.2014 р.), зокрема надати:
ь документи, на які позивач посилається в позовній заяві (у відповідності до кількості відповідачів по справі);
ь документ на підтвердження сплати судового збору за заявлені вимоги майнового характеру;
ь пояснення із зазначенням поважності причин пропуску троку звернення до суду з адміністративним позовом.
Керуючись ст.106, ч.1 ст.108, ст.160 КАС України, суддя -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Публічного акціонерного товариства «Укртрансгаз» - залишити без руху.
2. Позивачу усунути недоліки позовної заяви у п’ятиденний строк з дня отримання ухвали №826/9487/14 від 04.07.2014 р.
3. Попередити позивача про те, що у випадку не усунення недоліків позовної заяви позовна заява буде повернута йому відповідно до п.1 ч.3 ст.108 КАС України.
4. Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулась із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили у порядку, встановленому в ст.254 КАС України та може бути оскаржена у порядку і строки, встановлені ст.ст.185-187 Кодексу адміністративного судочинства України відповідно.
Суддя Б.В. Санін