Постанова № 3957131, 24.06.2009, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
24.06.2009
Номер справи
2а-3281/09/7/0170
Номер документу
3957131
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

24.06.09

Справа №2а-3281/09/7/0170

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі

головуючого судді Маргарітова М.В. ,

при секретарі Силантьєвої О.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Державної податкової інспекції у м. Сімферополі АР Крим

до Фізичної особи-підприємеця ОСОБА_1

про стягнення заборгованості у сумі 1986,33грн.

за участю:

позивач - не з'явився

відповідач - не з'явився

Суть спору: позивач звернувся до суду з адміністративним позовом про стягнення з відповідача заборгованості зі сплати штрафних санкцій у сумі 1986,33грн., мотивує свої вимоги тим, що відповідачем не сплачуються у встановлені законодавством строки штрафні санкції, які були застосовані до нього за порушення Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг», Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності».

Відповідач у судове засідання не з'явився, заперечення на позов до суду не надав, про час та день його проведення був повідомлений належним чином, причини неявки суду не повідомив.

Суд, приймаючи до уваги ненадання відповідачем доказів неможливості участі у судовому засіданні з поважних причин, відсутність у матеріалах справи його клопотання про неможливість розгляду справи без його участі, керуючись ч.6 ст. 71 КАС України, вважає можливим розглянути справу на підставі наявних доказів.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 зареєстрований Виконавчим Київської районної ради м. Сімферополя як фізична особа - підприємець (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) (а.с.14).

Відповідно довідки НОМЕР_2 від 14.04.04р. відповідач взятий на облік платника податків ДПІ у м. Сімферополі (а.с.15).

16.09.08р. працівниками Державної податкової служби була проведена перевірка господарської одиниці відповідача, що розташована за адресою: АДРЕСА_1 з питань контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб'єктами підприємницької діяльності.

За наслідками перевірки складений акт від 02.12.08р. НОМЕР_3/НОМЕР_1 від 16.09.08р. (а.с.16-17), відповідно до якого у ході перевірки встановлені порушення відповідачем п.п.1,2,9,13 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", що виразилося у проведенні розрахункової операції без застосування реєстратора розрахункових операцій та без видачі розрахункового документу на суму 37.05 грн., невідповідність сум наявних грошових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів в денному звіті реєстратора розрахункових операцій у сумі 87,95 грн., незабезпечення зберігання в книзі обліку розрахункових операцій фіскальних звітних чеків. Також виявлені порушені п. 1 ст.3 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності», що виявилося у здійсненні торгівельної діяльності з реалізації горілчаних виробів без придбання торгівельного патенту, а також порушення ст.ст.111, 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів», що виявилося у реалізації тютюнових виробів за цінами вище максимально встановлених виробниками.

На підставі акту перевірки НОМЕР_3/НОМЕР_1 від 16.09.08р. позивачем прийняті рішення про застосування штрафних (фінансових) санкційНОМЕР_4 від 29.09.08р. на суму 965,00грн., НОМЕР_5від 29.09.08р. на суму 1000,00грн., НОМЕР_6 від 29.09.08р на суму 21,33 грн. (а.с.20 - 22).

Вказані рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій у зв'язку з неможливістю вручення відповідачу розміщенні на дошці оголошень 05.11.08р., що підтверджується актом про неможливість вручення (а.с.24).

Відповідно до пунктів 1, 3, 4 ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг» до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки; двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невикористання при здійсненні розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, розрахункової книжки чи книги обліку розрахункових операцій, або використання незареєстрованої належним чином розрахункової книжки чи порушення встановленого порядку її використання, або використання незареєстрованих чи не прошнурованих книг обліку розрахункових операцій, або незберігання книг обліку розрахункових операцій чи розрахункових книжок протягом встановленого терміну; двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій.

Статтею 25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» встановлено, що суми фінансових санкцій підлягають перерахуванню до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування фінансових санкцій.

Відповідно до ч. 1 ст.16 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» контроль за дотриманням норм цього Закону здійснюють органи, які видають ліцензії, а також інші органи в межах компетенції, визначеної законами України.

Статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» передбачена відповідальність за порушення цього Закону.

Згідно до положень частин 3,4,5,6 ст.17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» зазначені у цієї статті штрафи спрямовуються до бюджету згідно з чинним законодавством; Рішення про стягнення штрафів, передбачених частиною другою цієї статті, приймаються органом, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами, та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції визначеної законами України; У разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення органів, зазначених у частині третій цієї статті, сума штрафу стягується на підставі рішення суду; Дії органів, які мають право контролю за реалізацією норм цього Закону, можуть бути оскаржені в місячний термін у судовому порядку.

Відповідно до частин 3,4 ст. 9 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» контроль за дотриманням вимог цього Закону здійснюється державними податковими органами та органами Міністерства внутрішніх справ України; Суми штрафів, що стягуються державним податковим органом, підлягають перерахуванню до бюджету місцевого самоврядування (місцевого бюджету) за місцем плати за торговий патент.

Частиною 3 статті 8 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» встановлено, що штрафи, передбачені цією статтею, підлягають сплаті порушником у п'ятиденний термін відповідно до законодавства.

Пунктом 11 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» передбачено, що органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку і розмірах, встановлених законами України.

Відповідно до ч. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Матеріали справи свідчать про те, що відповідач має заборгованість по штрафним (фінансовим) санкціям на загальну суму 1986,33грн.

Відповідачем у порядку передбаченому ст. 71 КАС України не надані докази сплати заборгованості або оскарження рішень про застосування штрафних санкцій.

За таких підстав, позовні вимоги підлягають задоволенню.

Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1.Позов задовольнити.

2.Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1(АДРЕСА_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) заборгованість по штрафним санкціям у сумі 1986,33грн., у тому числі:

- за порушення Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" у сумі 965,00грн., код платежу 3021080908 (р/р 31114104700002 УДК в АРК, ЄДРПОУ 347404405 в установі банку УДК в АРК м. Сімферополь, МФО 824026);

- за порушення Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» у сумі 1000,00грн., код платежу 3021081107 ( р/р 31112106700002 УДК в АРК, ЄДРПОУ 22301854, УДК в АРК м. Сімферополь, МФО 824026);

- за порушення Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» у сумі 21,33грн., код платежу 5221080919 ( р/р 31419541700003 в Місцевий бюджет Залізничного району м. Сімферополя, ЄДРПОУ 34740405, в установу банку м. Сімферополя 824026);

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня проголошення у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).

Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набуває законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Протягом 10 днів з дня проголошення до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається в строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

 

Суддя Маргарітов М.В.