Постанова № 39534849, 24.06.2014, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.06.2014
Номер справи
805/6881/14
Номер документу
39534849
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

24 червня 2014 р. Справа № 805/6881/14

приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

Постановлена у нарадчій кімнаті

Донецький окружний адміністративний суд у складі судді Маслоід О.С.

розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу

за позовом Макіївської об’єднаної державної податкової інспекції Головного

управління у Донецькій області

до Червоногвардійської районної організації соціал-демократичної партії України

(об’єднаної) (м. Макіївка)

про припинення юридичної особи, -

Макіївська об’єднана державна податкова інспекція Головного управління у Донецькій області (надалі – позивач) звернулася до Донецького окружного адміністративного суду із адміністративним позовом до Червоногвардійської районної організації соціал-демократичної партії України (об’єднаної) (надалі – відповідач) про припинення юридичної особи

Позивач у судове засідання не з’явився, про час, дату та місце судового засідання був попереджений належним чином, через канцелярію суду надав клопотання про розгляд справи без участі представника позивача.

Позивач у позовній заяві обґрунтовував позовні вимоги наступним. Відповідно Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» №755-IV від 15.05.2003року, неподання протягом року органами державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону, є підставою для постановлення судового рішення про припинення юридичної особи. Відповідач з 01.01.2012року не надавав податкову звітність, таким чином дана юридична особа підлягає припиненню.

Відповідач у судове засідання не з’явився, про дату, час та місце судового засідання повідомлений належним чином, заперечень на позов, заяв чи клопотань суду не надав.

Відповідно до ч. 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Дослідивши наявні в матеріалах справи докази суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог, з огляду на наступне.

Відповідач зареєстрований у якості юридичної особи 28.12.2005 року за номером1 273 120 0000 003453, ідентифікаційний код 33955833, про що свідчить довідка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців. Відповідач взятий на податковий облік 07.02.2006р. за №28, що підтверджується довідкою про взяття на облік платника податків від 09.04.2014року №1405921400209.

Відповідно до ч. 8 ст. 19 Господарського кодексу України усі суб'єкти господарювання, відокремлені підрозділи юридичних осіб, виділені на окремий баланс, зобов'язані вести первинний (оперативний) облік результатів своєї роботи, складати та подавати відповідно до вимог закону статистичну інформацію та інші дані, визначені законом, а також вести (крім громадян України, іноземців та осіб без громадянства, які провадять господарську діяльність і зареєстровані відповідно до закону як підприємці) бухгалтерський облік та подавати фінансову звітність згідно із законодавством.

Пунктом 3 ч. 1 ст. 10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” встановлено, що державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції контролюють своєчасність подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків, інших платежів, а також перевіряють достовірність цих документів щодо правильності визначення об'єктів оподаткування і обчислення податків, інших платежів.

Статтями 2 й 11 Закону України “Про політичні партії в Україні” встановлено, що політична партія - це зареєстроване згідно з законом добровільне об'єднання громадян - прихильників певної загальнонаціональної програми суспільного розвитку, що має своєю метою сприяння формуванню і вираженню політичної волі громадян, бере участь у виборах та інших політичних заходах.

Після реєстрації політична партія набуває статусу юридичної особи.

Відповідно до ст. 23 вказаного Закону політичні партії припиняють свою діяльність шляхом реорганізації чи ліквідації (саморозпуску) або в разі заборони її діяльності чи анулювання реєстраційного свідоцтва в порядку, встановленому цим та іншими законами України.

Статтею 3 вказаного Закону визначено, що політичні партії провадять свою діяльність відповідно до Конституції України, цього Закону, а також інших законів України та згідно із партійним статутом, прийнятим у визначеному цим Законом порядку.

Відповідно Закону України “Про громадські об’єднання” (надалі – Закон), об'єднання громадян у встановленому порядку подають фінансовим органам декларації про свої доходи та витрати.

Згідно до ч. 3 ст. 23 Закону громадське об'єднання зі статусом юридичної особи, створені ним юридичні особи (товариства, підприємства) зобов'язані вести бухгалтерський облік, фінансову та статистичну звітність, бути зареєстрованими в органах доходів і зборів та сплачувати до бюджету обов'язкові платежі відповідно до закону.

Статтею 25 вказаного Закону встановлено, що припинення діяльності громадського об'єднання здійснюється, зокрема, за рішенням суду про заборону (примусовий розпуск) громадського об'єднання.

Припинення діяльності громадського об'єднання зі статусом юридичної особи має наслідком припинення цієї юридичної особи у порядку, встановленому Законом України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців”, з урахуванням особливостей, встановлених цим Законом.

Частиною 2 ст. 38 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців” визначено, підставами для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, є, зокрема, неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.

Відповідно до пп. 16.1.3 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України платники податків зобов’язані подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.

Відповідно до акту про неподання платником податку податкової звітності від 12.05.2014 року № 1025/05-92-15/33955833 відповідач з 01.01.2012року не надає податкову звітність, тобто, більше року.

Згідно з п. 67.2 ст. 67 Податкового кодексу України контролюючі органи в установленому законом порядку мають право звертатися до суду про винесення судового рішення щодо припинення юридичних осіб або підприємницької діяльності фізичних осіб – підприємців.

Ч. 2 ст. 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» передбачені підстави для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, зокрема: неподання протягом року органам доходів і зборів податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.

Аналогічна правова позиція міститься в ухвалі Вищого адміністративного суду України від 28 січня 2013 року в справі № К-25202/10-С.

Згідно із ч. 1 ст. 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» суд, який постановив рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язане з банкрутством юридичної особи, у день набрання таким рішенням законної сили направляє його копію державному реєстратору за місцезнаходженням юридичної особи для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення. Дата надходження відповідного судового рішення вноситься державним реєстратором до журналу обліку реєстраційних дій.

Таким чином, відповідач не подає більше одного року органам доходів і зборів податкові декларації і інші документи фінансової звітності, відповідно, позов є обґрунтованим та підлягає задоволенню.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України, судові витрати з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного та керуючись Господарським кодексом України, Податковим кодексом України, Законом України „ Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців ”, Законом України “Про громадські об’єднання”, Законом України “Про політичні партії в Україні” ст. 158 – 163, 183-2, 185, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

п о с т а н о в и в :

Задовольнити адміністративний позов Макіївської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області до Червоногвардійської районної організації соціал-демократичної партії України (об’єднаної) про припинення юридичної особи.

Припинити юридичну особу Червоногвардійську районну організацію соціал-демократичної партії України (об’єднаної) (ідентифікаційний номер 33955833; адреса: 86114, Донецька область, м. Макіївка, Червоногвардійський район, вул. Бестужева, 10).

Зазначена постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з

моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

Суддя Маслоід О.С.