Справа № 191/2577/14-п
Провадження № 3/191/509/14
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 червня 2014 року м. Синельникове
Суддя Синельниківського міськрайонного суду Дніпропетровської області Прижигалінська Т.В., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов від Державної інспекції України з питань праці Територіальної державної інспекції з питань праці у Дніпропетровській області відносно :
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, працює : керівник Відділу культури, туризму, національностей та релігій Синельниківської районної державної адміністрації, яка проживає за адресою : ІНФОРМАЦІЯ_3, паспорт серії АЕ № 530666, виданий 19.03.1997 року Синельниківським МРВ УМВС України в Дніпропетровській області, ідентифікаційний номер : НОМЕР_1,
про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 188-1 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В :
08.05.2014 року, будучи відповідальною особою керівником Відділу культури, туризму, національностей та релігій Синельниківської районної державної адміністрації, який знаходиться за адресою : Дніпропетровська область, м. Синельникове, вул. 50 років Жовтня, 2-А, ОСОБА_1 не виконує норматив робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів. Так, згідно звіту про зайнятість і працевлаштування інвалідів за 2013 рік, середньо облікова чисельність штатних працівників становить 63 особи, станом на 08.05.2014 року штатних працівників, які мають інвалідність не має, в той час, як кількість місць, на яких повинні працювати інваліди дорівнює 2.
Своїми діями ОСОБА_1 порушила вимоги ст.19 Закону України «Про основи соціальної захищенності інвалідів в Україні», за що передбачена адміністративна відповідальність за ч.2 ст.188-1 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у скоєному адміністративному правопорушенні не визнала та пояснила, що був наданий звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів за 2013 рік, в якому зазначено 2 особи інвалідів штатних працівників. Подання даного звіту передбачено законом. Але на момент проведення перевірки кількість штатних працівників становить 63 особи, які й фактично працюють. Дві одиниці штатних працівників, які мають інвалідність, відсутні, оскільки вона не має право збільшувати чисельність штатних працівників, яка становить 63 особи.
Факт скоєння ОСОБА_1 адміністративного правопорушення підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення № 04-12-100/10 від 08.05.2014 року, актом перевірки додержання субєктами господарювання законодавства про працю та загальнообовязкове державне страхування № 04-12-100/12; звітом про зайнятість і працевлаштування інвалідів за 2013 рік, та іншими матеріалами адміністративної справи.
Крім того, згідно частин 10,11 ст.19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» від 21.03.1991 № 875-XII, керівники підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, у разі незабезпечення виконання нормативів робочих місць для працевлаштування інвалідів, неподання
Фонду соціального захисту інвалідів звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів несуть відповідальність у встановленому законом порядку. Норматив робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів, порядок його встановлення визначаються виключно цим Законом. Якщо іншими законами встановлюються нормативи робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів, або порядок їх встановлення, відмінні від зазначених у цьому Законі,
застосовуються положення цього Закону.
Таким чином, суд, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 знайшла своє підтвердження в ході судового розгляду і в її діях є склад правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 188-1 КУпАП, а саме: невиконання посадовою особою, яка користується правом приймати на роботу і звільняти з роботи, фізичною особою, яка використовує найману працю, нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, неподання Фонду соціального захисту інвалідів звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів.
При призначенні адміністративного стягнення суд, з урахуванням обставин справи та особи правопорушника, яка не визнала свою вину, раніше до адміністративної відповідальності не притягувалася, працює, вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в дохід держави в межах санкції ч.2 ст.188-1 КУпАП.
Крім того, ст. 40-1 КУпАП передбачено, що судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Згідно ст..4 ч.2 п.5 Закону України «Про судовий збір» в редакції від 28.11.2013 року у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору становить 0,03 розміру мінімальної заробітної плати, тобто 36 грн. 54 коп.
Таким чином, суд вважає необхідним стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в сумі 36 грн. 54 коп.
Керуючись вимогами ст.ст.188-1 ч.2, 213, 221, 248-249, 251-252, 283-284 КУпАП,-
П О С Т А Н О В И В :
Визнати винною ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення передбаченого ч.2 ст. 188-1 КУпАП. та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в дохід держави в розмірі 85 ( вісімдесят пять ) гривень 00 копійок.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, ідентифікаційний номер : НОМЕР_1, на користь держави в особі : Отримувач : ДКСУ у м. Синельникове Дніпропетровської області, Код ЗКПО : 37916468, Банк : ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області, м. Дніпропетровськ, МФО : 805012, КБКД та найменування рахунку: 22030001 Судовий збір (Державна судова адміністрація України), р/рахунок : 31213206700034, судовий збір в розмірі 36 ( тридцять шість) гривень 54 копійок.
Постанова може бути оскаржена або на неї може бути внесено подання прокурора до судової палати з кримінальних справ апеляційного суду Дніпропетровської області через Синельниківський міськрайонний суд Дніпропетровської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя:ОСОБА_2