Постанова № 3949877, 14.04.2009, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.04.2009
Номер справи
2а-1900/09/0870
Номер документу
3949877
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

м. Запоріжжя, вул. Кремлівська, 65-в

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 квітня 2009 року

Справа № 2а-1

900/09/0870

11 год. 15 хв.

Запорізький окружний адміністративний суд у складі

головуючого судді Каракуша С.М.

при секретарі Святенко О.В.

за участю представника позивача ОСОБА_1.

прокурора Романова О.А.

відповідача ОСОБА_2.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу

за позовом:

Токмацької об'єднаної державної податкової інспекції пред'явленого Токмацьким міжрайонним прокурором

до:

ОСОБА_2

про:

стягнення заборгованості по податку з власників транспортних засобів

ВСТАНОВИВ:

Токмацьким міжрайонним прокурором в інтересах держави в особі Токмацької об'єднаної державної податкової інспекції Запорізької області пред'явлено адміністративний позов до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості по податку з власників транспортних засобів за 2008 рік у розмірі 1908 грн., посилаючись на те, що технічний огляд автотранспортних засобів у 20089 році не проводився та не сплачувався транспортний податок, у зв'язку з чим виникла заборгованість по податку з власників транспортних засобів.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі, просив їх задовольнити та дав пояснення в обґрунтування позову аналогічні викладеним у позовній заяві.

Відповідач в судовому засіданні проти позовних вимог про стягнення суми заборгованості по податку з власників транспортних засобів за 2008 рік у розмірі 1908 грн . заперечувала, просила у задоволення позову відмовити повністю та пояснила, що їй дійсно належить транспортний засіб  ІНФОРМАЦІЯ_1, 1968 р.в., реєстраційний номер НОМЕР_1, але останній вона тривалий час не використовує, останній не придатний до використання через свій технічний стан, тому і не був проведений технічний огляд транспортного засобу . При цьому відповідач також пояснила, що з реєстрації в органах ДАЇ транспортний засіб не знятий.

Вислухавши пояснення представників позивача та відповідача, з'ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що за ОСОБА_2 зареєстровано автомобіль ІНФОРМАЦІЯ_1, 1968 р.в., реєстраційний номер НОМЕР_1.

Згідно зі ст. 1 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів», платниками податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів є підприємства, установи та організації, які є юридичними особами, іноземні юридичні особи (далі - юридичні особи), а також громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства (далі - фізичні особи), які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні транспортні засоби, які відповідно до статті 2 цього Закону є об'єктами оподаткування.

Відповідно до ст. 3 ч. 2 вказаного Закону, податок з визначених цим Законом власників наземних транспортних засобів сплачується за місцезнаходженням юридичних осіб і місцем проживання фізичних осіб на спеціальні рахунки територіальних дорожніх фондів республіканського бюджету Автономної Республіки Крим, обласних бюджетів та бюджету міста Севастополя.

Технічний огляд автотранспортного засобу автомобіля ІНФОРМАЦІЯ_1, 1968 р.в., реєстраційний номер НОМЕР_1 у 2008 році не проводився, транспортний податок не сплачувався, у зв'язку з чим виникла заборгованість по податку з власників транспортних засобів, яка станом на час судового засідання складає 1908 грн., яка розрахована відповідно до вимог ст.. 3 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів».

 Вищевказаним Законом передбачено стягнення з громадян, які мають транспортні засоби, податку з власників транспортних засобів.

 Згідно ст. 5 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів» податок з власників транспортних засобів сплачується щорічно або один раз на два роки, але не пізніше першого півріччя року, в якому проводився технічний огляд.

Як вбачається із матеріалів справи, відповідач не проходила технічний огляд з 2003 року, у зв'язку з чим виникла заборгованість по податку з власників транспортних засобів у розмірі 1908 грн., граничний термін сплати якого скінчився 30.06.2008 року.

Відповідно до ч. 7 ст. 6 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів» у разі виявлення юридичних чи фізичних осіб, які не сплачували податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вони зобов'язані сплатити податок не більше як за 3 попередні роки..

Податок з власників транспортних засобів сплачується за місцем проживання фізичної особи та зараховується до бюджету місцевого самоврядування.

Згідно п.п.5.4.1 п.5.4 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 р. № 2181 узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цим законом, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» органи державної податкової служби наділені функціями по контролю за додержанням законодавства про податки та правильністю їх обчислення і своєчасного надходження.

Враховуючи вищевикладене, судом встановлено, що на час судового засідання ОСОБА_2 має несплачену податкову заборгованість з власників транспортних засобів у сумі 1908грн., у зв'язку з чим суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню і сума зазначена заборгованості підлягає стягненню з відповідача.  

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 11, 17, 160, 163 КАС України, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2 заборгованість по податку з власників транспортних засобів за 2008 рік у розмірі 1908 грн. в доход місцевого бюджету м. Токмак (розрахунковий рахунок 33212808700014, УДК в Запорізькій області , МФО 813015, одержувач місцевий бюджет м. Токмака, код платежу 1202200, ОКПО 34676874).

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова , якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови, а у разі складання постанови в повному обсязі - з дня складання в повному обсязі, заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанову виготовлено в повному обсязі 16 квітня 2009 року.

Суддя С.М. Каракуша