ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
24 червня 2014 року № 826/7386/14
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:
головуючого судді Шейко Т.І.
розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовом
Київського міського відділення Фонду соціального захисту інвалідів
до
Товариства з обмеженою відповідальністю «Персей ФП»
про
стягнення адміністративно-господарських санкцій
встановив:
Київське міське відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернулося до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Персей ФП», в якому просило: стягнути з відповідача на користь позивача адміністративно-господарські санкції за невиконання нормативу по створенню робочих місць для працевлаштування інвалідів за 2013 рік у розмірі 15 870,59 грн. та пені за порушення строків сплати зазначеної суми санкцій у розмірі 161,84 грн., що разом складає 16 032,43 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач, в силу вимог статті 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», повинен був створити та працевлаштувати 1-го інваліда, однак відповідачем дану кількість осіб з інвалідністю не працевлаштовано, у зв’язку з чим утворилась заборгованість по сплаті адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу по створенню робочих місць для працевлаштування інвалідів та пені всього у розмірі 16 032,43 грн.
Відповідач в судове засідання не прибув, свого відношення з приводу заявлених позовних вимог не висловив, хоча попереджався про дату, час та місце проведення судового засідання належним чином.
Суд, в порядку письмового провадження відповідно до частини 6 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, дослідивши матеріали справи, оцінивши доводи та заперечення сторін, дійшов до наступних висновків.
Як вбачається із матеріалів справи 25 лютого 2014 року Товариство з обмеженою відповідальністю «Персей ФП» подало до Київського міського відділення Фонду соціального захисту інвалідів «Звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2013 рік» по формі 10-ПІ (поштова-річна), затвердженої наказом Мінпраці від 10.02.2007 № 42 з доп. від 12.11.2008 №527.
У вказаному звіті відповідачем зазначено, що середньооблікова чисельність працівників облікового складу підприємства у 2013 році становила 17 осіб.
За змістом статті 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» для підприємств, установ, організацій встановлюється норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків від загальної чисельності працюючих (середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік).
Проте, відповідачем, враховуючи 4-х відсотковий норматив від загальної чисельності працюючих (середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік), не створено робоче місце та не працевлаштовано 1 особу-інваліда.
Згідно з частиною третьою статті 18 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, зобов’язані виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування інвалідів, у тому числі спеціальні робочі місця, створювати для них умови праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації і забезпечувати інші соціально-економічні гарантії, передбачені чинним законодавством, надавати державній службі зайнятості інформацію, необхідну для організації працевлаштування інвалідів і звітування Фонду соціального захисту інвалідів про зайнятість та працевлаштування інвалідів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до частини третьої статті 18-1 цього Закону державна служба зайнятості здійснює пошук підходящої роботи відповідно до рекомендацій МСЕК, наявних у інваліда кваліфікації та знань, з урахуванням його побажань.
Матеріали справи містять довідку Дарницького районного центру зайнятості від 12.05.2014 №21/739, що, зокрема, Товариство з обмеженою відповідальністю «Персей ФП» до Дарницького районного центру зайнятості звіти не надавало.
У частині першій статті 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» встановлено, що підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, фізичної особи, які використовують найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом.
Відповідно до пункту 2 «Порядку сплати підприємства, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю, суми адміністративно-господарських та пені за невиконання нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів», - затвердженого Постановою КМУ від 30.01.2007 року № 70), установи і організації,у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, що використовують найману працю, сплачують суму адміністративно-господарських санкцій та пені відділенням Фонду за місцем їх державної реєстрації як юридичних так і фізичних осіб-підприємців до 15 квітня року, що настає за роком, в, якому відбулося порушення нормативу робочих місць призначених для інвалідів.
Таким чином, незалежно від форм власності та господарювання на всі підприємства розповсюджується однаковий норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів.
Якщо підприємство не спроможне створити відповідно до вимог законодавства робоче місце для інвалідів та ввести його в дію, шляхом працевлаштування інваліда, тоді воно сплачує адміністративно-господарську санкцію до Державного бюджету України.
Отже, оскільки у відповідача не було створено 1 робоче місце для працевлаштування інвалідів, відповідно до ст. 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» у відповідача утворилась заборгованість по сплаті адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу по створенню робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі 15 870,59 грн. та пені за порушення строків сплати зазначеної суми санкцій у розмірі 161,84 грн., що разом складає 16 032,43 грн.
З урахуванням викладеного, вимоги позивача щодо сплати відповідачем адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу по створенню робочих місць для працевлаштування інвалідів за 2013 рік – суд вважає обґрунтованими, а відтак такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Судові витрати, які підлягають стягненню – відсутні.
Керуючись ст. ст. 69-71, 94, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва,
постановив:
Позов Київського міського відділення Фонду соціального захисту інвалідів задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Персей ФП» (код 35262111) на користь Київського міського відділення Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції за невиконання нормативу по створенню робочих місць для працевлаштування інвалідів за 2013 рік у розмірі 16 032,43 (шістнадцять тисяч тридцять дві грн. 43 коп.).
Заборгованість стягнути до дохідної частини Державного бюджету України на р/р 31219230700001 ГУ ДКСУ м. Києва, МФО 820019, код ЄДРПОУ 37993783, код призначення платежу 50070000:01 адміністративно-господарська (штрафна) санкція за невиконання нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів за 2013 рік. Без ПДВ.
Постанова набирає законної сили у відповідності зі ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена за правилами, встановленими ст. ст. 185 - 187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Шейко Т.І.