МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
25 червня 2014 р. № 814/1820/14
Суддя Миколаївського окружного адміністративного суду Лісовська Н. В., ознайомившись з позовною заявою:
за позовомфізичної особи-підприємця ОСОБА_1, АДРЕСА_1
доУправління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Миколаєва, пр. Жовтневий, 55-е, м. Миколаїв, 54018
проскасування рішення від 05.02.2014р. № 47, від 05.02.2014р. № 48,
В С Т А Н О В И В:
ФОП ОСОБА_1 звернулася до суду з адміністративним позовом до УПФУ в Ленінському районі м. Миколаєва про скасування рішення від 05.02.2014р. № 47, від 05.02.2014р. № 48.
Зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху з таких підстав.
Відповідно до положень статті 87 КАС України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Як вбачається з матеріалів справи, позивачем судовий збір сплачено не в повному обсязі.
До позовної заяви позивачем додано квитанцію про сплату судового збору від 24.06.2014 року № 12749.402.1 на суму 73,08 грн.
Враховуючи, що позовні вимоги мають матеріальний характер, судовий збір позивачем сплачено не в повному обсязі.
Так, окремі рішення, прийняті суб'єктом владних повноважень, можуть породжувати підстави для змін майнового стану фізичної чи юридичної особи. З огляду на викладене адміністративними позовами майнового характеру є вимоги щодо протиправності рішень про визначення грошових зобов'язань платників податків, про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, про стягнення адміністративно-господарських та інших штрафних санкцій тощо. Таким чином, звернені до суду вимоги про скасування рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень, безпосереднім наслідком яких є зміна складу майна позивача, є майновими. Зазначена правова позиція висловлена Вищим адміністративним судом України (лист № 165/11/13-12 від 18.01.2012 року).
Так, позивач оскаржує рішення про застосування фінансових санкцій № 47 та 48 від 05.02.2014 року на загальну суму 10980,83 грн.
Відповідно до положень статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру встановлюється ставка судового збору в розмірі 2 відсотків розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати (що станом на 01.01.2014 року складає 1827,00 грн.) та не більше 4 розмірів мінімальних заробітних плат (що станом на 01.01.2014 року складає 4872,00 грн.).
Відповідно до ч. 3 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.
Враховуючи, що 2 відсотка від суми позову складає 249,62 грн., застосовується мінімальний граничний розмір ставки судового збору, що складає 1827,00 грн. а відтак, при поданні даного адміністративного позову позивач мав сплатити 10 відсотків розміру ставки судового збору, що складає 182,70 грн. Таким чином, позивачу необхідно доплатити судовий збір у сумі 109,62 грн.
Виходячи з наведеного, позовна заява не відповідає вимогам ст.106 КАС України, а саме відсутній документ про сплату судового збору за подання адміністративного позову майнового характеру.
Керуючись ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
У Х В А Л И В:
Залишити позовну заяву фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 без руху.
Встановити позивачу строк до 07.07.14 р. для усунення недоліків позовної заяви.
Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення, протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Н. В. Лісовська