6.14
Справа № 2а-1065/09/0870
Запорізький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про відкриття провадження
06 лютого 2009 року м. Запоріжжя
Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Матяш О.В., розглянувши адміністративний позов прокурора Приазовського району Запорізької області в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Запорізькій області до суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій в сумі 1700 гривень,
в с т а н о в и в:
Прокурор Приазовського району Запорізької області звернувся до суду із вказаною позовною заявою, в якій просить стягнути з відповідача, відповідно до постанови № 056262 територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Запорізькій області, суму фінансових санкцій в розмірі 1700 гривень, яка підлягає зарахуванню до державного бюджету Приазовського району за кодом бюджетної класифікації «Адміністративні штрафи та інші санкції» 21081100, код ЄДРПОУ 34676995, Головне управління Державного казначейства України в Запорізькій області, МФО 813015, на рахунок 31112106700250.
Позовна заява надійшла до суду 05 лютого 2009 року.
За правилами ст. 107 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства і чи підсудна позовна заява даному адміністративно му суду.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.
Право прокурора на звернення до суду від імені держави з позовами та на вчинення інших процесуальних дій, спрямованих на захист у суді інтересів держави, за наявності порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою, закріплене ст. 121 Конституції України, ст. 60 КАС України, ст. ст. 36-1, 56 Закону України «Про прокуратуру».
Ч. 3 ст. 6 Закону України «Про автомобільний транспорт» визначено, що центральний орган виконавчої влади з питань автомобільного транспорту забезпечує проведення державної політики на автомобільному транспорті через урядові органи державного управління на автомобільному транспорті, службу міжнародних автомобільних перевезень та місцеві органи виконавчої влади і органи місцевого самоврядування.
Відповідно до ч. 5 ст. 6 Закону України «Про автомобільний транспорт» у складі центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту функціонують:
- урядовий орган державного управління з питань регулювання діяльності автомобільного транспорту;
- урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті.
Згідно п. 3 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 № 1567, органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її
територіальні управління в областях ... .
З огляду на викладене, ТУ ГДІ на автомобільному транспорті у Запорізькій області законодавцем віднесені до суб'єктів владних повноважень.
Таким чином, спір виник із публічно-правових відносин, у яких позивач є суб'єктом владних повноважень. Зазначений спір, згідно ст. 17 КАС України, належить до компетенції
адміністративних судів і має розглядатись у порядку адміністративного судочинства та, відповідно до ч. 2 ст. 18 КАС України, підсудний окружним адміністративним судам.
Підстави для повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі відсутні.
Разом з тим, відповідно до ч. 4 ст. 50 КАС України, фізичні та юридичні особи, які не є суб'єктами владних повноважень, можуть бути відповідачами за адміністративним позовом суб'єкта владних повноважень лише у випадках, прямо встановлених законом. Оскільки законами України Головній державній інспекції на автомобільному транспорті та її територіальним управлінням не надане право на звернення до суду із позовами про стягнення фінансових санкції, то цей орган державної виконавчої влади не може бути позивачем по цій адміністративній справі.
В процесі підготовчого провадження суддя встановив необхідність витребувати у сторін всі наявні в них документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі.
Прокурору необхідно визначитися з процесуальним статусом ТУ ГДІ на автомобільному транспорті у Запорізькій області.
Для всебічного та об'єктивного розгляду справи суддя встановив необхідність проведення попереднього судового засідання по справі.
Керуючись ст. 107, 110, 160, 165 КАС України, суддя
у х в а л и в:
1. Відкрити провадження у справі №2а-1065/09/0870 за вказаним позовом.
2. Призначити попереднє судове засідання на 12-00 годин 11.03.2009, яке відбудеться у приміщенні суду, й розглядати справу суддею одноособово.
3. Зобов'язати сторони надати в судове засідання всі наявні в них документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі; крім того, позивачу необхідно надати в судове засідання: оригінали документів, доданих до позову, листування з відповідачем та документи на підтвердження вручення йому такого листування; відповідачу: документи про його реєстрацію як фізичної особи-підприємця; в т.ч. і витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
Копії витребуваних документів повинні бути належним чином засвідчені, а оригінали повинні бути надані суду для огляду;.
Прокурору запропонувати визначитися з процесуальним статусом ТУ ГДІ на автомобільному транспорті у Запорізькій області.
4. Запропонувати відповідачу в разі невизнання адміністративного позову подати до 11.03.2009 письмові заперечення проти позову (в т.ч. і в електронному вигляді) та докази на обґрунтування цих заперечень.
5. Копію ухвали направити особам, які беруть участь у справі разом з пам'ятками про їх права та обов'язки, відповідачу - копії позовної заяви та доданих до неї документів.
6. В попереднє судове засідання викликати осіб, які беруть участь у справі.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту постановлення.
Суддя: О.В. Матяш