ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
10 червня 2014 року м. Київ В/800/2404/14
Вищий адміністративний суд України у складі колегії суддів:
Цвіркуна Ю.І. - суддя-доповідач,
Бухтіярової І.О., Приходько І.В., Костенка М.І., Федорова М.О.,
розглянувши заяву Державної податкової інспекції у Дніпровському районі Головного управління Міндоходів у м.Києві
про перегляд Верховним Судом України ухвали Вищого адміністративного суду України від 15 квітня 2014 року та постанови Київського апеляційного адміністративного суду від 13 квітня 2014 року у справі №826/13400/13-а Окружного адміністративного суду м. Києва
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Гермес-Т»
до Державної податкової інспекції у Дніпровському районі Головного управління Міндоходів у м.Києві
про скасування податкових повідомлень-рішень,
встановив:
Державна податкова інспекція у Дніпровському районі Головного управління Міндоходів у м.Києві звернулась із заявою про перегляд Верховним Судом України ухвали Вищого адміністративного суду України від 15 квітня 2014 року, якою касаційну скаргу Державної податкової інспекції у Дніпровському районі Головного управління Міндоходів у м.Києві залишено без задоволення, а постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 13 лютого 2014 року - без змін.
У заяві про перегляд судового рішення заявник посилається на неоднакове застосування судом касаційної інстанції норм матеріального права, а саме пп. 139.1.9 п. 139.1 ст. 139, пп.а п.198.1, п. 198.2, абз. 1 п. 198.3 ст. 198, п. 198.6 ст. 198 Податкового кодексу України.
Як приклад неоднакового застосування одних і тих самих правових норм, заявник вказує на ухвали Вищого адміністративного суду України від 17 жовтня 2012 року №К/9991/50660/12, від 14 січня 2014 року №К/800/16035/13.
Згідно з частиною першою статті 236 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) сторони та інші особи, які беруть участь у справі, мають право подати заяву про перегляд судових рішень: 1) в адміністративних справах після їх перегляду в касаційному порядку; 2) Вищого адміністративного суду України з питань, передбачених статтею 171-1 цього Кодексу.
Відповідно до статті 237 КАС України заява про перегляд судових рішень в адміністративних справах може бути подана виключно з мотивів: 1) неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, що потягло ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах; 2) встановлення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, порушення Україною міжнародних зобов'язань при вирішенні справи судом; 3) порушення норм матеріального чи процесуального права, що призвело до ухвалення Вищим адміністративним судом України незаконного судового рішення з питань, передбачених статтею 171-1 цього Кодексу.
У судових рішеннях, на які посилається заявник, відсутнє різне правозастосування в подібних правовідносинах, яке відповідно до статті 237 КАС України може бути підставою для перегляду судових рішень в адміністративній справі Верховним Судом України.
Подібність правовідносин означає, зокрема, тотожність суб'єктного складу учасників відносин, об'єкта та предмета правового регулювання, а також умов застосування правових норм (зокрема, часу, місця, підстав виникнення, припинення та зміни відповідних правовідносин). Зміст правовідносин з метою з'ясування їх подібності в різних рішеннях суду (судів) касаційної інстанції визначається обставинами кожної конкретної справи (пункт 4 постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 13 грудня 2010 року №2 «Про судову практику застосування статей 235-240 Кодексу адміністративного судочинства України»).
Однак, як вбачається зі змісту поданих судових рішень, правовідносини у справі, щодо якої подано заяву про перегляд, та справах, на які посилається заявник в обґрунтування неоднакового застосування одних і тих самих норм матеріального права судом касаційної інстанції, не є подібними.
Оскільки чинне законодавство підставою для подання заяви про перегляд судових рішень та допуску адміністративної справи для перегляду Верховним Судом України визначає різне застосування судом (судами) касаційної інстанції норм матеріального права в подібних правовідносинах, колегія суддів дійшла висновку про відмову в допуску даної справи до провадження.
Керуючись статтями 236-240 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ухвалив:
Відмовити Державній податковій інспекції у Дніпровському районі Головного управління Міндоходів у м.Києві в допуску до перегляду Верховним Судом України ухвали Вищого адміністративного суду України від 15 квітня 2014 року та постанови Київського апеляційного адміністративного суду від 13 лютого 2014 року у справі №826/13400/13-а за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Гермес-Т» до Державної податкової інспекції у Дніпровському районі Головного управління Міндоходів у м.Києві про скасування податкових повідомлень-рішень.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та не може бути оскаржена.
Судді Ю.І.Цвіркун
І.О.Бухтіярова
І.В.Приходько
М.І.Костенко
М.О.Федоров