Постанова № 3944655, 23.03.2009, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.03.2009
Номер справи
2а-14523/09/0370
Номер документу
3944655
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 березня 2009 р.                     Справа № 2а-14523/09/0370

Волинський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого – судді Костюкевича С.Ф.,

при секретарі судового засідання Кириченко О.О.,

з участю представника позивача Дяченко С.І.,

представника відповідача Гаврилюка Д.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом Волинського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до дочірнього підприємства «Арсенал СТ – 6» ТзОВ «Арсенал СТ» про стягнення адміністративно-господарський санкцій,

ВСТАНОВИВ:

Волинське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернулося з адміністративним позовом до дочірнього підприємства «Арсенал СТ – 6» ТзОВ «Арсенал СТ» про стягнення адміністративно-господарський санкцій. Свої позовні вимоги обґрунтовує тим, що відповідно до ч.1 ст.19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» підприємством не забезпечено норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця. Згідно Звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2007 рік, поданого відповідачем, середньооблікова чисельність працюючих за 2007 рік у відповідача складала 40 осіб. Норматив для працевлаштування відповідачем інвалідів складає 2 особи, який не виконаний відповідачем. Сума адміністративних санкцій за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів становить 5555,00 грн., яка підприємством в добровільному порядку не була сплачена. За несвоєчасну сплату адміністративно-господарських санкцій підприємству нарахована пеня в сумі 688,20 грн. Просить стягнути з дочірнього підприємства «Арсенал СТ – 6» ТзОВ «Арсенал СТ» в дохід державного бюджету міста Луцька, код платежу 50070000, номер рахунку 31213230700002, ідентифікаційний код 21741605, банк ГУДКУ у Волинській області, МФО 803014 за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів у 2007 році адміністративно-господарські санкції в сумі 5555,00 грн. та пеню в сумі 688,20 грн., а всього 6243,20 грн.

Представник позивача Дяченко С.І. в судовому засіданні позов підтримала, просить стягнути з відповідача в користь державного бюджету міста Луцька адміністративно-господарські санкції та пеню в сумі 6243,20 грн.

Представник відповідача Гаврилюк Д.М. позов не визнав, при цьому пояснив, що на підприємстві робочі місця для осіб, які мають інвалідність створені, однак позивачем на роботу такі особи не направлялись. Звіти з цього приводу подавались вчасно. У зв’язку з цим, просить відмовити в позові, оскільки відсутня вина їх підприємства.

Заслухавши пояснення представника позивача, представника відповідача, дослідивши письмові докази, суд вважає, що позов слід задовольнити повністю з наступних підстав.

Відповідно до п.4 ч.1 ст.17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб’єкта владних повноважень у випадках встановлених законом.

Згідно з ч.1 ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» (далі по тексту – Закон України «Про основи …») для підприємств, установ, організацій, фізичних осіб, які використовують найману працю, встановлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб – у кількості одного робочого місця.

Статтею 20 Закону України «Про основи …» передбачено, що підприємства, установи, організації, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим ст.19 Закону, щороку до 15 квітня року, що настає за роком, в якому відбулося порушення нормативу місць для працевлаштування інвалідів, згідно Порядку сплати підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю, суми адміністративно-господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.07 №70 (далі – Порядок), сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом.

Судом встановлено, що відповідач зареєстрований як юридична особа в єдиному державному реєстрі, що не заперечується сторонами у справі.

Відповідно до пункту 2 Порядку, обчислення суми адміністративно-господарських санкцій проводиться роботодавцями самостійно згідно з Інструкцією щодо заповнення форми №10 ПІ (річна) Звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів, затвердженою наказом Мінпраці України 10.02.07 №42. Вищевказаний Звіт подається роботодавцями щороку до 1 березня відділенням Фонду соціального захисту інвалідів, в яких вони зареєстровані.

Згідно до поданого підприємством звіту «Про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2007 рік», роботодавцем зазначено, що кількість інвалідів-штатних працівників, які повинні працювати на робочих місцях, становить дві особи, а середньооблікова кількість інвалідів – одна особа, так як згідно списку працюючих інвалідів ними відпрацьовано повних місяців менше року.

Відповідно до списку працюючих інвалідів штатних працівників, які мали інвалідність, на підприємстві в 2007 році працювало лише троє осіб, які в загальному відпрацювали 11 місяців, що відповідно до ст.19 Закону України «Про основи …» дає підстави вимагати сплату адміністративно-господарських санкцій.

За таких обставин роботодавцем не забезпечено норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів в кількості однієї особи.

Згідно розрахунку сума адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів становить 5555,00 грн., виходячи з фонду оплати праці, яка роботодавцем на даний час в добровільному порядку не сплачена. Крім того, відповідно до пункту 4 Порядку сплати підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю, суми адміністративно-господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, за несвоєчасну сплату підприємством суми адміністративно-господарських санкцій нарахована вірно пеня в сумі 688,20 грн.

Таким чином, суд приходить до висновку, що з дочірнього підприємства «Арсенал СТ – 6» ТзОВ «Арсенал СТ» слід стягнути адміністративно-господарську санкцію та пеню за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів у 2007 році в користь державного бюджету міста Луцька.

Твердження відповідача про те, що відділенням Фонду та центром зайнятості не направлялись на роботу особи, які мають інвалідність не заслуговує на увагу, оскільки згідно ч.2 ст.19 Закону України «Про основи …» підприємство самостійно розраховує кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу, і забезпечує їх працевлаштування.

Керуючись ст.ст. 11, 17, 122, 158, 160 ч.3, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі ст.ст. 19,20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з дочірньогопідприємства «Арсенал СТ – 6» ТзОВ «Арсенал СТ» (юридична адреса: вул. Шопена, 12, м. Луцьк, Волинська область, 43000) в дохід державного бюджету міста Луцька, код платежу 50070000, номер рахунку 31213230700002, ідентифікаційний код 21741605, банк ГУДКУ у Волинській області, МФО 803014 за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів у 2007 році адміністративно-господарські санкції в сумі 5555 гривень та пеню в сумі 688 гривень 20 копійок, а всього на суму 6243 (шість тисяч двісті сорок три) 20 копійок.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не буде подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Заява про апеляційне оскарження подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі – 28 березня 2009 року. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Головуючий:                                                            С.Ф. Костюкевич