Постанова № 3944639, 08.04.2009, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.04.2009
Номер справи
2а-14399/09/0370
Номер документу
3944639
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 квітня 2009 р.                     Справа № 2а-14399/09/0370

Волинський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого – судді Костюкевича С.Ф.,

при секретарі судового засідання Кириченко О.О.,

з участю прокурора Чмир І.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом прокурора Старовижівського району в інтересах держави в особі Волинського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до сільськогосподарського виробничого кооперативу «Турія» (далі по тексту – СВК «Турія) про стягнення адміністративно-господарський санкцій та пені,

ВСТАНОВИВ:

Прокурор Старовижівського району в інтересах держави в особі Волинське обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернувся з адміністративним позовом до СВК «Турія» про стягнення адміністративно-господарський санкцій та пені. Свої позовні вимоги обґрунтовує тим, що проведеною прокуратурою перевіркою встановлено, що відповідно до ч.1 ст.19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» (далі по тексту – Закон України «Про основи …») кооперативом не забезпечено норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця. Згідно Звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2007 рік, поданого відповідачем, середньооблікова чисельність працюючих за 2007 рік у відповідача складала 13 осіб. Норматив для працевлаштування відповідачем інвалідів складає 1 особа, який не виконаний відповідачем. Сума адміністративних санкцій за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів становить 780,77 грн., яка підприємством в добровільному порядку не була сплачена. За несвоєчасну сплату адміністративно-господарських санкцій підприємству нарахована пеня в сумі 79,98 грн. Просить стягнути з СВК «Турія» в дохід державного бюджету Старовижівського району за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів у 2007 році адміністративно-господарські санкції в сумі 780,77 грн. та пеню в сумі 79,98 грн., а всього 860,75 грн.

Представник позивача – Волинського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів Дяченко С.І. подала заяву про розгляд справи у її відсутності.

Позиція відповідача щодо позову невідома, оскільки ним заперечень на позов подано не було. В судове засідання повноважного представника відповідач не направив, хоча вчасно був повідомлений про час та місце розгляду справи, що підтверджується повідомленнями про вручення рекомендованих поштових відправлень від 20.02.2009 року та 18.03.2009 року.

Суд вважає за можливе справу розглядати за відсутності представника відповідача.

Заслухавши пояснення прокурора, дослідивши письмові докази, суд вважає, що позов слід задовольнити повністю з наступних підстав.

Відповідно до п.4 ч.1 ст.17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб’єкта владних повноважень у випадках встановлених законом.

Згідно з ч.1 ст. 19 Закону України «Про основи …» для підприємств, установ, організацій, фізичних осіб, які використовують найману працю, встановлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб – у кількості одного робочого місця.

Статтею 20 Закону України «Про основи …» передбачено, що підприємства, установи, організації, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим ст.19 Закону, щороку до 15 квітня року, що настає за роком, в якому відбулося порушення нормативу місць для працевлаштування інвалідів, згідно Порядку сплати підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю, суми адміністративно-господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.07 №70 (далі – Порядок), сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом.

Судом встановлено, що СКВ «Турія» є юридичною особою (довідка №707 «Про включення до Єдиного Державного реєстру підприємств та організацій України»).

Відповідно до пункту 2 Порядку, обчислення суми адміністративно-господарських санкцій проводиться роботодавцями самостійно згідно з Інструкцією щодо заповнення форми №10 ПІ (річна) Звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів, затвердженою наказом Мінпраці України 10.02.07 №42. Вищевказаний Звіт подається роботодавцями щороку до 1 березня відділенням Фонду соціального захисту інвалідів, в яких вони зареєстровані.

Згідно до поданого кооперативом звіту «Про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2007 рік», роботодавцем зазначено, що кількість інвалідів-штатних працівників, які повинні працювати на робочих місцях, становить одна особа.

Відповідно до списку працюючих інвалідів штатних працівників, які мали інвалідність, на підприємстві в 2007 році не працювало жодної особи, що відповідно до ст.19 Закону України «Про основи …» дає підстави вимагати сплату адміністративно-господарських санкцій.

За таких обставин роботодавцем не забезпечено норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів в кількості однієї особи.

Згідно розрахунку сума адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів становить 780,77 грн., виходячи з фонду оплати праці, яка роботодавцем на даний час в добровільному порядку не сплачена. Крім того, відповідно до пункту 4 Порядку сплати підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю, суми адміністративно-господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, за несвоєчасну сплату підприємством суми адміністративно-господарських санкцій нарахована вірно пеня в сумі 79,98 грн.

Таким чином, суд приходить до висновку, що з СВК «Турія» слід стягнути адміністративно-господарську санкцію та пеню за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів у 2007 році в користь державного бюджету Старовижівського району, оскільки як вимагає ч.2 ст.19 Закону України «Про основи …» кооператив самостійно розраховує кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу, і забезпечує їх працевлаштування, що не було зроблено відповідачем.

Судові витрати з відповідача на підставі ч.4 ст.94 КАС України не стягуються.

Керуючись ст.ст. 11, 17, 122, 158, 160 ч.3, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, ст.36-1 Закону України «Про прокуратуру», на підставі ст.ст. 19,20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з сільськогосподарського виробничого кооперативу «Турія» (юридична адреса: с. Солов’ї, Старовижівський район, Волинська область, 44432) в дохід державного бюджету Старовижівського району, код платежу 50070000, номер рахунку 31217230700376, ідентифікаційний код 21740451, банк ГУДКУ у Волинській області, МФО 803014 за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів у 2007 році адміністративно-господарські санкції в сумі 780 гривень 77 копійок та пеню в сумі 79 гривень 98 копійок, а всього на суму 860 (вісімсот шістдесят) гривень 75 копійок.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не буде подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Заява про апеляційне оскарження подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі – 13 квітня 2009 року. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Головуючий:                                                            С.Ф. Костюкевич