Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 Вн. № 6/196
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
11.06.2009 р. № 6/196
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Добрянської Я.І. при секретарі судового засідання Зубко Л.П. вирішив адміністративну справу
за позовомДержавна податкова інспекція в Оболонському районі м.Києва
до Приватне підприємство "Лік С"
простягнення коштів в розмірі 12 823 грн.
Представники:
від позивача: Сметанюк І.М. (довіреність від 26.11.2008 р. № 8871/9/10-008);
від відповідача: не прибув
На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 11.06.2009 р. проголошено ступну та резолютивну частини постанови.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулася Державна податкова адміністрація у Оболонському районі м. Києві з позовом до Приватного підприємства «Лік С»про стягнення заборгованості в розмірі 12823,00 грн.
В обґрунтування позову позивач зазначив, що ПП «Лік С»має податковий борг, який виник в результаті несплати по податковому повідомлені –рішенні № 0022901501/0 від 27.06.2008 р. на суму 163780,15 грн.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 23.04.2009 р. провадження у справі було зупинено до 11.06.2009 р. та зобов’язано позивача усунути недоліки в адресній частині відповідача Приватного підприємства «Лік С», в зв’язку з тим що процесуальні документи суду, направлені на адресу відповідача були повернуті поштовим відділенням.
Відповідач 11.06.2009 р. надав докази опублікування оголошення про місце, дату та час розгляду справи в газеті «Урядовий кур’єр»від 03.06.2009 р. № 97.
Відповідач в судове засідання не прибув, представника не направив, заперечення на позов не надав, хоча був повідомлений про розгляд справи належним чином.
Розглянувши подані стороною документи і матеріали, заслухавши пояснення представника, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
ВСТАНОВИВ:
Відповідач –Приватне підприємство «Лік С» (код ЄДРПОУ 31902334) зареєстрований Оболонською районною у місті Києві державною адміністрацією, видане свідоцтво № 818559 від 17.04.2002 р., за адресою: м. Київ, вул. Фрунзе, б. 160-Б . Як платник податків зареєстрований в ДПІ у Оболонському районі м. Києва 30.04.2002.
Державною податковою інспекцією у Оболонському районі м. Києва (далі - Позивач) встановлено, що Відповідач, порушуючи чинне законодавство про оподаткування, заборгував до бюджету 12 823,00 грн. Зазначена вище податкова заборгованість виникла у підприємства в зв'язку з несплатою останнім податку на додану вартість та неподанням декларацій з податку на прибуток. У зв'язку з неподанням ПП „Лік С" декларацій з податку на прибуток за І та III квартали 2007 року, 11 місяців 2007 року та І квартал 2008 року, посадовими особами ДПІ у Оболонському районі м. Києва проведено невиїзну документальну перевірку своєчасності подання податкової звітності дотримання вимог податкового законодавства, за результатами якої складено акт від 27.06.2008 № 2553/15-109.
Вищезазначений акт було направлено за юридичною адресою ПП «Лік С»з вказівкою про те, що посадовим особам підприємства необхідно з'явитись до ДПІ для узгодження акту перевірки. На вказаний запит уповноважені особи відповідача не з’явилися, про що був складений акт про відмову від підпису від 22.07.2008 р. № 352-15-1.
Відповідно до п.п. 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 № 2181-ИІ зі змінами та доповненнями (далі - Закон), платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
На підставі акта щодо неподання податкових декларацій з податку на прибуток від 27.06.2008 № 2553/15-109, застуцником начальника інспекції прийнято податкове повідомлення-рішення від 18.07.2008 № 0022901501/0 про стягнення штрафних санкцій на суму 850,00 грн.
Згідно п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону, суму штрафних санкцій підприємство повинно сплатити протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення. Однак у встановлений законодавством строк нараховані за рішенням суми Відповідачем сплачено не було.
У зв'язку з неподанням ПП „Лік С" декларації з податку на додану вартість за серпень 2007 року, посадовими особами ДШ у Оболонському районі м. Києва складено акт від 23.10.2007 № 3452/15-215 невиїзної перевірки щодо своєчасності подання податкової звітності.
Вищезазначений акт було направлено за юридичною адресою ПП „Лік С", з вказівкою про те, що посадовим особам підприємства необхідно з'явитись до ДПІ для узгодження акту перевірки.
На підставі акта від 23.10.2007 № 3452/15-215 щодо неподання податкової декларації з податку на додану вартість у строки, визначені законодавством, заступником начальника інспекції прийнято податкове повідомлення-рішення від 23.10.2007 № 0010751502/0 про стягнення штрафних санкцій на суму 170,00 грн.
Даний акт та податкове повідомлення-рішення погоджено уповноваженою особою відповідача.
Згідно п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону, суму штрафних санкцій підприємство повинно сплатити протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення. Однак у встановлений законодавством строк нарахована за рішенням сума Відповідачем сплачена не була.
У зв'язку з несплатою штрафних санкцій у встановлені строки та на підставі п.п. 6.2.1 п. 6.2 ст. 6 Закону, ПП «Лік С»направлено першу податкову вимогу від 05.07.2007 р. №1/2370 на суму 5 589,00 грн.
Оскільки, ПП «Лік С»повторно не погасило суму податкового боргу в установлені строки, підприємству надіслано другу податкову вимогу від 23.11.2007 р. № 2/4249, у відповідності до п.п. 6.2.1 п. 6.2 ст. 6 Закону, на суму 11 973,00 грн.
В зв'язку з тим, що лист з другою податковою вимогою до позивача повернувся з відміткою„за зазначеною адресою не зареєстроване", посадовими особами ДПІ проведено
перевірку щодо знаходження суб'єкта підприємницької діяльності за юридичною
та фактичною) адресою, за результатами якої встановлена відсутність підприємства за
юридичною (фактичною) адресою, про що складено акт від 19.01.2008 р. № 109.
Відповідно до п. 7.2 ст. 7 Закону: джерелами погашення податкового боргу платника податків за рішенням органу стягнення є будь-які активи платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Законом, а також іншими законодавчими актами.
Тому, заступником начальника ДПІ прийнято рішення від 19.02.2008 р. № 46 про - стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його "податкового боргу.
Крім того, відповідачем подано декларації з податку на додану вартість за травень - липень 2007 року у строк, визначений законодавством та за серпень 2007 року з порушенням строку подання декларацій, але суми, нараховані до сплати підприємством фактично не сплачено.
Таким чином, податковий борг ПП „Лік С" станом на 18.12.2008 складає: податок на прибуток - 850,00 грн.; податок на додану вартість - 11 973,00 грн.; всього - 12 823,00 грн.
Відповідно до ст.2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», завданням органів державної податкової служби є: здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів ( обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством ( далі -податків, інших платежів).
Відповідачем податкове повідомлення –рішення № 0022901501/0 від 18.07.2008 р. в розмірі 12823,00 грн. в адміністративному та судовому порядку не оскаржувались.
Згідно п.п.5.2.1 п.5.2 ст.5 Закону України № 2181-ІІІ податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до п. 4.2 та п. 4.3 ст. 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення.
Таким чином, заборгованість відповідача перед бюджетом становить 12823,00 грн.
П.п.2.3.1 п.2.3 ст.2 Закону №2181-ІІІ передбачено, що органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу є виключно податкові органи та державні виконавці у межах їх компетенції.
Відповідно до п.п.3.1.1 п.3.1 ст. З Закону України від 21.12.2000р. №2181 активи платника податку можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
В десятиденний термін, як це передбачено п.п. 5.3.2 п. 5.3 ст. 5 Закону № 2181-ІІІ, відповідач узгоджену суму податкового зобов’язання та штрафних (фінансових) санкцій не сплатив.
Відповідно до п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону № 2181-ІІІ, узгоджена сума податкового зобов’язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків. Згідно з п.п 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України №2181-ІІІ, активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. Примусове стягнення - це звернення стягнення на активи платника податків (кошти, матеріальні та нематеріальні цінності) в рахунок погашення його податкового боргу (п. 1.6 ст. 1 Закону № 2181-ІІІ).
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України державні органи та їх посадові особи діють у спосіб, в межах повноважень та на підставах, передбачених Конституцією та Законами України.
Ст. З Закону України «Про державну податкову службу в Україні»зазначено, що органи державної податкової служби України у своїй діяльності керуються Конституцією України, законами України, іншими нормативно-правовими актами органів державної влади, а також рішеннями Верховної Ради Автономної Республіки Крим і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування з питань оподаткування, виданими у межах їх повноважень.
У відповідності до п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції виконують функції, зокрема подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд прийшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, що свідчать про обґрунтованість позовних вимог. Докази, подані позивачем підтверджують обставини, на які позивач посилається на їх обґрунтування.
Відповідно до ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України, при вирішенні справи по суті суд може задовольнити адміністративний позов повністю або частково чи відмовити в його задоволенні повністю або частково, у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про визнання протиправними рішення суб'єкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності і про скасування або визнання нечинним рішення чи окремих його положень, про поворот виконання цього рішення чи окремих його положень із зазначенням способу його здійснення.
Суд може прийняти іншу постанову, яка б гарантувала дотримання і захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Враховуючи вищенаведене, суд прийшов до висновку про задоволення позовних вимог в повному обсязі.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. Позивач надав суду належні докази щодо існування податкового боргу у ПП «Лік С».
Враховуючи вищенаведене та керуючись ст.ст. 71, 94, 97, 158-163 КАС України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
ПОСТАНОВИВ :
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Приватного підприємства «Лік С» (код ЄДРПОУ 31902334, адреса: м.Київ, вул. Фрунзе, б 160-Б) заборгованість в розмірі 12823,00грн. (дванадцять тисяч вісімсот двадцять три грн. 00 коп.) до державного бюджету, стягувач Державна податкова інспекція у Оболонському районі м. Києва (04213, м. Київ, пр-кт Героїв Сталінграда, 58)
- податок на прибуток в сумі 850,00 грн. (вісімсот п’ятдесят грн.. 00 грн.) на розрахунковий рахунок № 31111009700006 в УДК у Оболонському районі м. Києва, банк одержувача: ВДК у Оболонському районі м. Києва, МФО 820019, код 26077916;
- податок на додану вартість в сумі 11973,00 грн. (одинадцять тисяч дев’ятсот сімдесят три грн.. 00 коп.) на розрахунковий рахунок № 31113029700006 в УДК у Оболонському районі м. Києва, банк одержувача: ВДК у Оболонському районі м. Києва, МФО 820019, код 26077916.
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова суду може бути оскаржено до суду апеляційної інстанції шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються Київському апеляційному адміністративному суду через Окружний адміністративний суд міста Києва.
Суддя Добрянська Я.І.