Постанова № 3944107, 22.06.2009, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
22.06.2009
Номер справи
2а-4690/09/1/0170
Номер документу
3944107
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

22.06.09Справа №2а-4690/09/1/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючої судді Трещової О.Р., при секретарі Єлжовій Н.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Феодосія АРКдо Феодосійського казенного оптичного заводу

про стягнення,

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим звернулося з адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Феодосія АРКдо Феодосійського казенного оптичного заводу про стягнення на користь УПФУ в м. Феодосія АРК заборгованості по страховим внескам на загальнообовязкове державне пенсійне страхування за листопад, грудень 2008 року у сумі 150928,46 гривень, заборгованості по відшкодуванню витрат на виплату пенсій на пільгових умовах за січень, лютий 2009 року за списком № 1 у розмірі 1720,92 гривень, за списком № 2 у розмірі 11963,08 гривень, заборгованості по відшкодуванню витрат, які складають різницю між сумою пенсії, призначеною за законом України “Про науку та науково-технічну діяльність” і сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право особа, за січень, лютий 2009 року в розмірі 101,58 гривень.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що Феодосійський казенний оптичний завод (далі ФКОЗ) зареєстрований в УПФУ в м. Феодосія АРК, проте у встановлений законодавством термін страхові внески за листопад, грудень 2008 року, передбачені Законом України від 09.07.2003 року № 1058 - IV «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» відповідачем не були сплачені у повному обсязі, тому УПФУ в м. Феодосія АРК направлено вимогу про їх сплату. Сума недоїмки по страховим внескам, заявлена у позові погоджена з відповідачем, проте добровільно у повному обсязі не сплачена, тому за ФКОЗ склалася заборгованість зі сплати страхових внесків у сумі 150928,46 гривень.

Крім того, УПФУ в м. Феодосія АРК відповідачеві було направлено розрахунки суми фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій. Даними повідомленнями зазначалося, що розмір сум до відшкодування за списком № 1, пенсії призначені відповідно до п.п. а) ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» за січень 2009 року складає 466,01 гривень, з лютого 2009 року - 1254,91 гривень; за списком № 2, пенсії призначені відповідно до п.п. б)- з) ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» за січень 2009 року складає 6072,95 гривень, з лютого 2009 року - 5890,13 гривень.

Також, УПФУ в м. Феодосія АРК було направлено повідомлення про розмір суми витрат на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України “Про науково - технічну діяльність” і сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів на 2009 рік (з 1 січня 2009 року по 31 грудня 2009 року) відповідач був зобовязаний відшкодувати УПФУ в м. Феодосія АРК щомісячно 50,79 гривень.

Оскільки відповідачем добровільно не сплачена заборгованість по страховим внескам на загальнообовязкове державне пенсійне страхування за листопад, грудень 2008 року у сумі 150928,46 гривень, заборгованість по відшкодуванню витрат на виплату пенсій на пільгових умовах за січень, лютий 2009 року за списком № 1 у розмірі 1720,92 гривень, за списком № 2 у розмірі 11963,08 гривень, заборгованість по відшкодуванню витрат, які складають різницю між сумою пенсії, призначеною за законом України “Про науку та науково-технічну діяльність” і сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право особа, за січень, лютий 2009 року в розмірі 101,58 гривень УПФУ в м. Феодосія АРК просить стягнути зазначені суми з ФКОЗ.

Ухвалою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 30.03.2009 року позов залишено без руху.

Ухвалою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 05.05.2009 року відкрито провадження в адміністративній справі.

Ухвалою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 05.05.2009 року закінчено підготовче провадження і справу призначено до судового розгляду.

У судове засідання представник позивача не зявився, повідомлений належним чином про час, дату та місце розгляду справи, надіслав клопотання про розгляду справи за його відсутністю.

Відповідач у судове засідання не зявився, письмового відзиву на позовну заяву не надав, явку свого представника в судове засідання не забезпечив, про день, час та місце судового розгляду справи повідомлений належним чином, що підтверджується поштовим повідомленням про вручення № 7043.

Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів для зясування обставин по справі, суд вважає можливим на підставі ст.128 КАС України розглядати справу у відсутності представника позивача, відповідача повідомлених належним чином про дату, час та місце розгляду справи на підставі наявних у справі матеріалів.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.

Відповідно до п. 4 частини 1 статті 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням субєкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.

Пунктом 7 частини 1 статті 3 КАС України дано визначення субєктів владних повноважень, до яких належать орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший субєкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Згідно з частиною 1 статтю 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших субєктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України справа адміністративної юрисдикції переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до пунктів 1, 3 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 01.03.2001 № 121/2001, Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, що, зокрема, здійснює керівництво та управління солідарною системою загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, провадить збір, акумуляцію та облік страхових внесків, інших надходжень до бюджету Пенсійного фонду України відповідно до законодавства, забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, а також забезпечує збирання та акумулювання коштів, призначених для пенсійного забезпечення.

Згідно з пунктом 1.1 Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30.04.2002 № 8-2 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21.05.2002 за № 442/6730, (далі - Положення про Управління Фонду) управління Пенсійного фонду України у районах, містах і районах у містах є органами Фонду, підвідомчими відповідно головним управлінням Фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, що разом з цими управліннями утворюють систему органів Фонду.

Відповідно до п. 6 п.2.2 Положення про Управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах, останнє, відповідно до покладених на нього завдань, контролює надходження страхових внесків та інших платежів до Фонду від підприємств, установ, організацій та громадян, збирає у встановленому порядку відповідну звітність, проводить планові та позапланові перевірки фінансово-бухгалтерських документів, звітів та інших документів щодо правильності обчислення та сплати страхових внесків, цільового використання коштів Фонду в організаціях, що здійснюють виплату і доставку пенсій.

Отже, контроль за правильним нарахуванням, своєчасним та повним перерахуванням та надходженням страхових внесків, інших платежів, здійснюється органами Пенсійного фонду. Відповідно до п. 7 частини 1 статті 64, абзацом 8 частини 3 статті 106 Закону орган Пенсійного фонду має право звертатися до суду з позовами про стягнення недоїмки

Таким чином, УПФУ в м. Феодосія АРК, реалізуючи свої завдання та функції в правовідносинах з фізичними та юридичними особами виступає як субєкт владних повноважень, який здійснює владну компетенцію.

З зазначених підстав, спір, що виникає між фізичним, юридичними особами та органами Пенсійного фонду України, у тому числі стосовно стягнення недоїмки, відшкодування витрат на виплату пільгових пенсій, відшкодування витрат, які складають різницю між сумою пенсії, призначеною за законом України “Про науку та науково-технічну діяльність” і сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів являється публічно правовим та має розглядатися в порядку адміністративного судочинства.

Відповідно до частини 1 та 2 статті 5 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» № 1058-ІV від 09.07.2003 року (далі Закон № 1058-ІV) всі відносини, які виникають між субєктами системи загальнообовязкового державного пенсійного страхування регулюються виключно зазначеним законом, яким також визначаються порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків, стягнення заборгованості за цими внесками, організація та порядок здійснення управління в системі загальнообовязкового державного пенсійного страхування.

Згідно з п.1 частини 1 статті 14 Закону № 1058- IV страхувальниками визнаються роботодавці підприємства, установи, організації незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру. Частиною 1 статті 15 Закону визначено, що платниками страхових внесків є страхувальники, зазначені у статті 14 Закону.

Судом встановлено, що ФКОЗ являється юридичною особою має ідентифікаційний код юридичної особи 14310649, зареєстроване 19.11.1998 року виконавчим комітетом Феодосійської міської ради, що підтверджується довідкою ГУ статистики в АРК від 14.01.1999 року № 23/5-96, свідоцтвом про державну реєстрацію субєкта підприємницької діяльності юридичної особи (а.с.7, 8).

Судом встановлено, що ФКОЗ зареєстрований як платник в Управлінні ПФУ в м. Феодосія АРК за реєстраційним номером 07010019, що підтверджується розрахунком суми страхових внесків (а.с. 12).

Судом встановлено, що ФКОЗ під час здійснення підприємницької діяльності використовує працю фізичних осіб на умовах трудового договору або на інших умовах, передбачених законодавством, що підтверджується відомостями, зазначеними відповідачем в розрахунках суми страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування.

Таким чином, відповідач являється страхувальником та платником страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування.

Згідно з п.п. 4,6 частини 2 статті 17 Закону № 1058- IV страхувальник зобовязаний подавати звітність територіальним органам Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом; нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески. Відповідно до частини 3 статті 20 Закону № 1058- IV територіальні органи Пенсійного фонду мають право обчислювати страхові внески лише на підставі актів перевірки правильності нарахування та сплати страхових внесків, звітності, що подається страхувальником, бухгалтерських та інших документів, що підтверджують суму заробітної плати (доходу), на які нараховуються страхові внески.

Частиною 6 статті 20 Закону № 1058- IV встановлено, що страхувальники зобовязані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовий період для виду страхувальника, до якого відноситься позивач, встановлений зазначеною нормою закону один календарний місяць.

Відповідно до абзацу 6 частини 6 статті 20 Закону № 1058- IV, п. 5.1.6. Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року № 21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 р. за № 64/8663 (далі Інструкція) перерахування страхових внесків здійснюється страхувальником одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці, у тому числі в безготівковій або натуральній формі або з виручки від реалізації товарів (послуг).

Судом встановлено, що відповідно до розрахунків сум страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за листопад 2008 року, ФКОЗ зобовязався сплатити 59966,36 гривень, з яких за ставкою збору 33,2 % - 56019,80 гривень, за ставкою 4% - 381,25 гривень за ставкою 2% - 3565,31 гривень.

Судом встановлено, що відповідно до розрахунків сум страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за грудень 2008 року, ФКОЗ зобовязався сплатити 90962,10 гривень, з яких за ставкою збору 33,2 % - 85212,44 гривень, за ставкою 4% - 410,92 гривень за ставкою 2% - 5338,74 гривень.

В порушення п.п. 4,6 частини 2 статті 17, частини 6 статті 20 Закону № 1058- IV відповідач своєчасно до 20.12.2008 року, до 20.01.2009 року зазначені ним в розрахунках суми страхових внесків не сплатив повністю.

Згідно з частиною 3 статті 106 Закону № 1058- IV територіальні органи Пенсійного фонду за формою та в строки, встановлені правлінням Пенсійного фонду України надсилають страхувальникам, які мають недоїмку вимогу про її сплату.

Пунктом 8.2. Інструкції органи Пенсійного фонду направляють страхувальникам вимогу про сплату недоїмки у випадку, якщо страхувальник має на кінець звітного періоду заборгованість по сплаті страхових внесків. При цьому вимога формується на підставі облікових даних карток особових рахунків страхувальника.

На суму недоїмки ФКОЗ станом на 31.01.2009 року в розмірі 4280612,67 гривень УПФУ в м. Феодосія АРК виставлена вимога № Ю-146 від 06.02.2009 року, яка 10.02.2009 року була вручена відповідачу, що підтверджується поштовим повідомленням № 52633.

До суми недоїмки, крім іншого, включено заборгованість зі сплати страхових внесків за листопад, грудень 2008 року в сумі 150928,46 гривень.

Суд зазначає, що у визначений абзацом 3 частини 3 ст.106 Закону № 1058- IV 10-денний строк відповідач встановлені у вимозі суми недоїмки зі сплати страхових внесків не оскаржив, тому сума заборгованості вважається погодженою.

Судом встановлено, що згідно з розрахунком недоїмки, карткою особового рахунку страхувальника суми заборгованості зі сплати страхових внесків зазначені у позові не сплачені. На час розгляду справи за ФКОЗ значиться заборгованість зі сплати страхових внесків за листопад, грудень 2008 року в сумі 150928,46 гривень.

Таким чином, суд приходить до висновку, що недоїмка зі сплати страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування в розмірі 150928,46 гривень являється погодженою відповідачем, підлягає стягненню з останнього, а позовні вимоги в цій частині підлягають задоволенню.

Відповідно до ст.8 Закону України "Про пенсійне забезпечення" N 1788-XII від 05.11.1991 року виплата пенсій здійснюється за рахунок коштів ПФУ.

Відповідно із вимогами статті 24 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» N 1977-XII від 13.12.1991 року держава встановлює для наукових працівників, які мають необхідний стаж наукової роботи, пенсії на рівні, що забезпечує престижність, наукової праці та стимулює систематичне оновлення наукових кадрів.

Відповідно до абзацу 2 пункту 13 прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" якщо особа має право на отримання пенсії відповідно до Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність» та цього Закону, призначається одна пенсія за її вибором. При цьомурізниця між розміром пенсії, на який має право особа відповідно до зазначеного Закону, та розміром пенсії із солідарної системи відповідно до цього Закону фінансується за рахунок коштів, спрямованих із джерел, визначених Законом України «Про наукову та науково-технічну діяльність».

Аналогічне правило передбачене також статтею 24 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", відповідно до якої різниця між сумою пенсії, призначеної за цим Законом, та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право науковий працівник, фінансується для наукових (науково-педагогічних) працівників інших державних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів, а також коштів державного бюджету в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. При цьому за рахунок коштів державного бюджету науковим (науково-педагогічним) працівникам оплачується з розрахунку на одну особу 50 відсотків різниці пенсії, призначеної за цим Законом.

Механізм фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації згідно із Законом України "Про наукову і науково-технічну діяльність", та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи, визначається Порядком фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації згідно із Законом України "Про наукову і науково-технічну діяльність", та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України № 372 від 24.03.2004 року.

Відповідно до пунктів 2, 3 Порядку зазначено, що за рахунок коштів державного бюджету фінансується 50 відсотків різниці у розмірі пенсії наукових (науково-педагогічних) працівників державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації у розрахунку на одну особу. Інша частина фінансується за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів. Фінансування різниці у розмірі пенсії осіб, які мають науковий стаж роботи на кількох підприємствах, в установах, організаціях та вищих навчальних закладах III-IV рівнів акредитації незалежно від форми власності та фінансування, здійснюється пропорційно зарахованому для призначення пенсії науковому стажу роботи за рахунок джерел фінансування, визначених законодавством для відповідних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації.

Відповідно до пункту 5 Порядку зазначено, що розмір витрат на фінансування різниці у розмірі пенсії за рахунок коштів державних не бюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації визначається у розрахунку на рік органами Пенсійного фонду до 20 січня поточного року та протягом 10 днів з дня призначення пенсії відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", про що відповідному підприємству, установі, організації або закладу відразу надсилається повідомлення встановленого зразка.

Судом встановлено, що Управлінням Пенсійного фонду України в м. Феодосії АР Крим відповідно до вимог Порядку № 372 надіслано відповідачу повідомлення про суми витрат на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України “Про науково - технічну діяльність”і сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів на 2009 рік (з 1 січня 2009 року по 31 грудня 2009 року), що підтверджується повідомленням від 08.01.2009 року

Судом встановлено, що відповідно до повідомлення про суми витрат на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України “Про науково - технічну діяльність” і сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів на 2009 рік (з 1 січня 2009 року по 31 грудня 2009 року) відповідач ФКОЗ зобовязаний відшкодовувати УПФУ в м. Феодосії АРК щомісячно 50,79 гривень різниці між сумою пенсії, призначеної Арзуманову Роберту Мосесовичу.

Судом встановлено, що дане повідомлення було отримане відповідачем 19.01.2009 року, що підтверджується поштовим повідомленням.

Відповідно до частини 2 пункту 5 Порядку підприємства, установи, організації та заклади самостійно визначають суму, що підлягає до сплати у розрахунку на місяць, та щомісяця до 25 числа перераховують органу Пенсійного фонду за своїм місцезнаходженням відповідні кошти для фінансування різниці у розмірі пенсії, призначеної у минулому та поточному роках.

Таким чином, відповідач повинен відшкодувати понесені позивачем витрати на виплату наукових пенсій за січень 2009 року у розмірі 50,79 гривень, за лютий 2009 року у розмірі 50,79 гривень, що також підтверджується розрахунком позовних вимог та доданою до справи карткою особового рахунку ФКОЗ по відшкодуванню фактичних витрат на виплату пенсій науковим працівникам державних не бюджетних установ та організацій (а.с.29).

Відповідно до п. 8 Порядку у разі порушення строку сплати коштів, які спрямовуються на фінансування різниці у розмірі пенсії, органи Пенсійного фонду стягують відповідні суми у порядку, визначеному законодавством.

Судом встановлено, що згідно з розрахунком недоїмки, карткою особового рахунку суми заборгованості по відшкодуванню витрат на виплату різниці між сумою пенсії, призначеної за законом України “Про науку та науково-технічну діяльність” і сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право особа, за січень, лютий 2009 року складає 101,58 гривень, тому позовні вимоги про стягнення зазначеної суми з відповідача є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Відшкодуванню підлягають витрати ПФУ на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», в частині пенсій, призначених згідно пунктом «а», «б»-«з» статті13 Закону України «Про пенсійне забезпечення»,

Відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.

До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України «Про пенсійне забезпечення». У цьому випадку розміри пенсій визначаються відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 цього Закону. При цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.

Підприємства та організації з коштів, призначених на оплату праці, вносять до Пенсійного фонду плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України

Згідно пункту 6.1. Інструкції відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» в таких розмірах:

а) для платників, зазначених у підпункті 2.1.1 пункту 2.1 цієї Інструкції (крім тих, які є платниками фіксованого сільськогосподарського податку), - також 100 відсотків фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до абзацу першого частини 2 Прикінцевих положень Закону № 1058-ІV застрахованим особам, які працювали або працюють на роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах.

б) для платників, зазначених у підпункті 2.1.1 пункту 2.1 цієї Інструкції, - фактичні витрати на виплату і доставку пенсій працівникам, зайнятим повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, крім працівників, що були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України, у таких розмірах:

20 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених у 2004 році;

30 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених у 2005 році;

40 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених у 2006 році;

50 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених у 2007 році;

60 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених у 2008 році;

70 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених у 2009 році;

80 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених у 2010 році;

90 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених у 2011 році;

100 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених з 2012 року.

Відповідно до пункту 6.4. Інструкції розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами надходження доходів органів Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону № 1058-ІV (згідно з додатками 6 та 7), які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій.

Судом встановлено, що 13.01.09 УПФУ в м. Феодосія АРК надіслало відповідачу розрахунок фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону № 1058-ІV, в частині пенсій, призначених за п. б) - з) статті13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» за списком № 2, які підлягають відшкодуванню з січня 2009 року за січень 2009 року в розмірі 6072,95 гривень, з лютого 2009 року 5890,13 гривень, який одержано відповідачем 19.01.2009 року, що підтверджується поштовим повідомленням про вручення № 016149.

Судом встановлено, що відповідно до розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів «б» - «з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» ФОКЗТ зобовязаний відшкодувати УПФУ в м. Феодосія АРК фактичні витрати на виплату та доставку пільгових пенсій 11-ти громадянам, що складає за січень 2009 року 6072,95 гривень, за лютий 2009 року 5890,13 гривень.

Таким чином, судом встановлено, що за січень, лютий 2009 року відповідач повинен був відшкодувати позивачеві за списком № 2 - 11963,08 гривень, що підтверджується розрахунком заборгованості, карткою особового рахунку по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за списком № 2.

Судом встановлено, що 13.01.09 УПФУ в м. Феодосія АРК надіслало відповідачу розрахунок фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону № 1058-ІV, в частині пенсій, призначених за п. «а» статті13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» за списком № 1, які підлягають відшкодуванню з 2009 року, за січень 2009 року в розмірі 466,01 гривень, з лютого 2009 року 1254,91 гривень, який одержано відповідачем 19.01.2009 року, що підтверджується поштовим повідомленням про вручення № 016149.

Судом встановлено, що відповідно до розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» в частині пенсій, призначених відповідно до пункту «а» статті13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» ФОКЗТ зобовязаний відшкодувати УПФУ в м. Феодосія АРК фактичні витрати на виплату та доставку пільгових пенсій 2-м громадянам (Заряновій Н.Г, Чиняєвій А.А), що складає за січень 2009 року 466,01 гривень, за лютий 2009 року 1254,91 гривень.

Таким чином, судом встановлено, що за січень, лютий 2009 року відповідач повинен був відшкодувати позивачеві за списком № 1 - 1720,92 гривень, що підтверджується розрахунком заборгованості, карткою особового рахунку по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за списком № 1.

Згідно з пунктом 6.8. Інструкції, підприємства щомісяця до 25 числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомлені місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.

Оскільки заборгованість ФКОЗ по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за січень, лютий 2009 року за списком № 1 в сумі 1720,92 гривень та за списком № 2 в сумі 11963,08 гривень підтверджується картками особового рахунку платника, відповідач не надав доказів сплати ним заборгованості в УПФУ в м. Феодосія АРК на виплату та доставку пільгових пенсій, яка підлягає стягненню на користь позивача, позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Відповідно до частини 12 статті 20 Закону страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника та мають пріоритет перед всіма іншими зобовязаннями, у тому числі із сплати податків та інших обовязкових платежів.

Таким чином, позовні вимоги Управління ПФУ в м. Феодосія АРК підлягають задоволенню у повному обсязі.

Згідно з частиною 4 статті 94 КАС України у справах, у яких позивачем є субєкт владних повноважень, і відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Тому судові витрати по справі не підлягають стягненню з відповідача.

Судом 22 червня 2009 року оголошена вступна та резолютивна частина постанови, а 24 червня 2009 року постанова складена у повному обсязі.

На підставі викладеного, керуючись статтями 158, 159, 160, 163 КАС України,

ПОСТАНОВИВ:

1.Позовні вимоги задовольнити повністю.

2.Стягнути з Феодосійського казенного оптичного заводу (ЄДРПОУ 14310649) на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Феодосія АРК 164714,04 гривень:

- заборгованість по страховим внескам на загальнообовязкове державне пенсійне страхування в сумі 150928,46 гривень на р/р 2560970448612, р/р 2560970548613 в КРУ ВАТ «Державний ощадний банк України», МФО 324805, ОКПО 22300286;

- заборгованість з відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій за списком № 1 у сумі 1720,92 гривень, за списком № 2 у сумі 11963,08 гривень на р/р 25600010048601 в ВАТ «Державний ощадний банк України» МФО 324805, ОКПО 22300286;

- заборгованість з відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку наукових пенсій у сумі 101,58 гривень на р/р 25600010048601 в ВАТ «Державний ощадний банк України» МФО 324805, ОКПО 22300286.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня складення її у повному обсязі, у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).

Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набуває законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Протягом 10 днів з дня складення постанови у повному обсязі до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої, протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається в строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя Трещова О.Р.