Єдиний державний реєстр судових рішень ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
15.06.09Справа №2а-4236/09/4/0170 о 17:06 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Циганової Г.Ю. , при секретарі судового засідання Кравченко О.І., за участі представників сторін:
від позивача - Коновалова П.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у м. Сімферополі АР Крим
до Відкритого акціонерного товариства "Птахокомбінат"
про стягнення 127012,48 грн.
Суть спору: Державна податкова інспекція у м. Сімферополі АР Крим(далі позивач) звернулась до адміністративного суду із адміністративним позовом доВідкритого акціонерного товариства «Птахокомбінат» про стягнення 127012,48 грн. Позов мотивовано положеннями п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»; наявністю у відповідача податкового боргу за податком на додану вартість, плати за землю, податкове зобов'язання за яким самостійно визначено платником податку в поданих документах податкової звітності, штрафних (фінансових) санкцій, застосованих податковим органом.
Ухвалами Окружного адміністративного суду АР Крим від 16.03.2009 року відкрито провадження у справі, закінчено підготовче провадження і справу призначено до судового розгляду.
В судовому засіданні представник позивача позов підтримав, надав пояснення по суті спору.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про дату, час і місце судового засідання повідомлений належним чином, через друкований засіб масової інформації, причин неявки суду не повідомив, клопотань про відкладення розгляду справи не надав.
Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи є достатньо доказів для зясування обставин по справі, суд вважає можливим розглядати справу за відсутності представника відповідача.
Заслухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази по справі в їх сукупності, суд, -
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 17 КАС України до компетенції адміністративного суду віднесено спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.
Пунктом 7 ч. 1 ст. 3 КАС України визначено поняття субєктів владних повноважень, до яких належать орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший субєкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до ст. ст. 1, 4 Закону України від 04.12.1990 року №509-ХІІ «Про державну податкову службу в Україні» (далі Закон №509) державні податкові інспекції в районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах входять до складу органів державної податкової служби і є органами виконавчої влади.
Згідно із п. 11 ст. 10 Закону №509 державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Враховуючи зазначене, позивач у справі є суб'єктом владних повноважень, законом передбачено його право звернення до суду із позовом про стягнення заборгованості перед бюджетом, спір належить розглядати за правилами адміністративного судочинства.
Судом встановлено, що відповідач є юридичною особою, ідентифікаційний код 00424021, державну реєстрацію якого проведено Виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради АР Крим 12.04.1996 року (а.с. 18), знаходиться на податковому обліку в ДПІ в м. Сімферополі (а.с. 22) і є платником податку на додану вартість (а.с. 22).
Згідно із статтею 5 Закону України від 21.12.2000 року №2181-ІІІ «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (далі Закон №2181) податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Відповідно до п. п. 1.2, 1.3 ст. 1 Закону №2181 податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України; податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Відповідно до пп. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону №2181 платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації. Згідно із пп. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону №2181 податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює:
а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;
б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя);
в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року;
г) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним.
Базовим податковим періодом за податком на додану вартість для позивача є календарний місяць про що свідчить відмітка в податковій декларації (вх. №266440 від 20.01.2009 року, а.с. 12, 13).
Статтями 14, 17 Закону України від 03.07.1992 року №2535-ХІІ «Про плату за землю» визначено, що платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. Податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Відповідно до абзацу 3 підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону №2181 у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах «а» - «в» підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.
Пунктом 1.4 ст.1 Закону №2181 визначено, що пеня це плата у вигляді процентів, нарахованих на сум у податкового боргу (без урахування пені), що справляється з платника податків у зв'язку з несвоєчасним погашенням податкового зобов'язання.
Згідно з пп.16.4.1 п.16.4 ст. 16 Закону №2181 пеня нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.
Сума заборгованості про стягнення якої просить позивач складається із наступних сум податкового боргу:
сума податкового боргу з податку на додану вартість в розмірі 19884,16 грн., податкове зобов'язання за яким самостійно визначено платником податку в декларації грудень 2008 року (вх. №266440 від 20.01.2009 року, а.с. 12, 13) в розмірі 21694,00 грн. з урахуванням часткової сплати у сумі 1809,84, що підтверджується довідкою про стан розрахунків з бюджетом (а.с. 10);
сума податкового боргу з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності в розмірі 105412,00 грн., податкове зобов'язання за яким самостійно визначено платником податків в декларації за 2008 рік (вх. № 4043 від 01.02.2008 року) в розмірі 158118,00 грн., з урахуванням часткової сплати зобов'язання за січень-квітень 2008 року у сумі 52706,00 грн.;
сума пені в розмірі 1546,32 грн., нарахованої за несвоєчасну сплату податкового зобов'язання з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності;
сума штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 170,00 грн., застосованих позивачем відповідно до пп. 17.1.1. п. 17. 1 Закону №2181 за податковим повідомленням-рішенням від 05.06.2008 року №0005391503/0, на підставі висновків за актом документальної невиїзної перевірки з питань своєчасності подання податкової декларації по орендній платі за землю від 27.05.2008 року №3903/15-3/00424021, якою встановлено порушення ст. ст. 14, 15 Закону України від 03.07.1992 року №2535-ХІІ «Про плату за землю». Вказане рішення отримано відповідачем 10.06.2008 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с. 15).
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону №2181 активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Відповідачем у встановленому порядку не надано доказів повної і своєчасної сплати суми заборгованості за податком на додану вартість і з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності, суми податкового зобов'язання за якими самостійно визначені відповідачем в документах податкової звітності. Крім того, відповідачем не надано доказів оскарження податкового повідомлення-рішення від 05.06.2008 року №0005391503/0 та доказів сплати суми штрафних (фінансових) санкцій, застосованих за цим повідомленням-рішенням. Таким чином суми податкових зобовязань, штрафних (фінансових) санкцій і пені є податковим боргом відповідача, який підлягає погашенню в порядку, встановленому законом.
За таких обставин адміністративний позов підлягає задоволенню в повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 158-163 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1.Адміністративний позов задовольнити.
2.Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Птахокомбінат» (ідентифікаційний код 00424021, м. Сімферополь, вул. Залізнична, 1) у дохід Держбюджету м. Сімферополь (код платежу 14010100, р/р 31114029700002 в ГУ ДКУ в АР Крим, МФО 824026, ЄДРПОУ 34740405) заборгованість з податку на додану вартість у сумі 19884,16 грн.
3.Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Птахокомбінат» (ідентифікаційний код 00424021, м. Сімферополь, вул. Залізнична, 1) у дохід місцевого бюджету м. Сімферополь (код платежу 13050204, р/р 33210812700003 в ГУ ДКУ в АР Крим, МФО 824026, ЄДРПОУ 34740405) заборгованість з орендної плати за землю з юридичних осіб у сумі 107128,32 грн.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня проголошення постанови у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набуває законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Протягом 10 днів з дня проголошення постанови через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим до Севастопольського апеляційного адміністративного суду може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження (10 днів).
Суддя Циганова Г.Ю.