Провадження №3-3104/14
у справі №760/9078/14-п
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 травня 2014 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Лазаренко В.В., за участю прокурора Маруненка О.А., представників органу доходу і зборів Козлюка П.Г., Дєдєньової Д.О., розглянувши матеріали, які надійшли від Київської регіональної митниці Міндоходів,
про притягнення до адміністративної відповідальності гр. ОСОБА_3, управляючого директора компанії "Транс Нет" (Trans Net LLC), адреса Office B5 New Agent Building, Cargo Dubai,
за ознаками порушення митних правил, передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України, -
В С Т А Н О В И В :
22.01.2014 року головним інспектором оперативно-аналітичного відділу управління боротьби з контрабандою та митними правопорушеннями Київської міжрегіональної митниці Міндоходів Шевчук М.В. складено протокол про порушення митних правил №0021/10000/14 та розпочато провадження у справі про притягнення гр. ОСОБА_3 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 483 МК України.
Згідно даних викладених у вказаному протоколі, інкриміноване порушення митних правил вчинено за наступних обставин.
11.01.2014 р. до митного контролю в Київську міжрегіональну митницю Міндоходів перевізником Trans Net LLC подано супровідні документи на вантаж - авіаційну вантажну накладну (Air Waybill) від 09.01.2014 р. №141DXB00725373 та авіаційну вантажну накладну (Air Waybill) від 10.01.2014 р. №141DXB00725373.
Відповідно до авіа накладної від 09.01.2014 р. №141DXB00725373 перевізником товарів виступає авіакомпанія "Trans Net LLC", одержувач - підприємство "Евермін".
Відповідно до авіа накладної від 10.01.2014 р. №141DXB00725373, відправником та перевізником товарів виступає авіакомпанія "Trans Net LLC", одержувачем - ПП "Промбудперевезення" .
В ході проведення перевірки Київською міжрегіональною митницею направлено запити до Головного управління статистики у м. Києві та до Головного управління статистики у Київській області щодо державної реєстрації підприємств - "Промбудперевезення" та "Евермін".
З відповіді отриманої від Головного управління статистики у м. Києві встановлено, що підприємства "Промбудперевезення" та "Евермін" в базі даних Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України не значаться.
З відповіді отриманої від Головного управління статистики у Київській області встановлено, що підприємство "Промбудперевезення" в базі даних Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України по Київській області не значиться.
З інформації отриманої від Калинівської селищної ради Васильківського району Київської області та Калинівської селищної ради Броварського району Київської області встановлено, що вулиця Гонти на території їх селищних рад відсутня.
Відповідно до листа Головного управління Служби безпеки України у м. Києві та Київській області прийнято рішення про проведення спільного митного огляду вантажу.
За результатами огляду встановлено, що вантаж являє собою "мобільні телефони торгової марки "IPHONE" модель 4S, в кількості 200шт.".
Виходячи з наведених обставин органом доходів і зборів зроблено висновок про те, що товари "мобільні телефони торгової марки "IPHONE" модель 4S, в кількості 200шт." переміщено компанією "Trans Net LLC" через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, а саме шляхом подання органу доходів і зборів як підстави для переміщення документів, що містять неправдиві відомості щодо одержувача вантажу, у зв'язку з чим вчинено порушенням митних правил передбачене ч.1 ст. 483 МК України, відповідальність за яке має бути покладена на управляючого директора компанії гр. ОСОБА_3.
В судове засідання особа, яка притягується до адміністративної відповідальності - гр. ОСОБА_3 не з'явилася, будучи належним чином повідомленою про день, час та місце судового засідання.
З урахуванням вимог ст. 526 МК України, суд вважає можливим розглянути справу у відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Прокурор та представник органу доходу і зборів в судовому засіданні підтримали позицію Київської регіональної митниці Міндоходів та просили притягнути гр. ОСОБА_3 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 483 МК України, посилаючись на те, що проведеним досудовим провадженням у справі про порушення митних правил зібрано достатньо доказів на підтвердження факту вчинення адміністративного правопорушення та винуватості особи, що притягується до адміністративної відповідальності у його вчиненні.
Заслухавши пояснення учасників провадження в справі, дослідивши та оцінивши письмові докази, суддя приходить до наступного висновку.
За змістом ст. 458 МК України, порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред'явлення їх органам доходів і зборів для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на органи доходів і зборів цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.
Згідно ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Підставою притягнення особи до адміністративної відповідальності є наявність в її діях складу адміністративного правопорушення - сукупності юридичних ознак (об'єктивних і суб'єктивних), що визначаються вчинене протиправне діяння як конкретне адміністративне правопорушення.
Порушення митних правил передбачене диспозицією ч. 1 ст. 483 МК, полягає у переміщенні або діях, спрямованих на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів або способів, що утруднюють виявлення таких товарів, або шляхом надання одним товарам вигляду інших, або з поданням органу доходів і зборів як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи документів, одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів, їх ваги (з урахуванням допустимих втрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача, кількості вантажних місць, їх маркування та номерів, неправдиві відомості, необхідні для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та його митної вартості.
При цьому відповідно до пункту 6 постанови Пленуму Верховного Суду України "Про судову практику у справах про контрабанду та порушення митних правил" від 03.06.2005 року №8, документами, що містять неправдиві дані, є, зокрема, такі, в яких відомості щодо суті угоди, найменування, асортименту, ваги, кількості чи вартості товарів, а також їх відправника чи одержувача, держави, з якої вони вивезені чи в яку переміщуються, не відповідають дійсності.
Згідно ст. 495 МК України, доказами у справі про порушення митних правил є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку встановлюються наявність або відсутність порушення митних правил, винність особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
У відповідності до ст. 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Оцінивши надані суду письмові докази, зокрема, протокол про порушення митних правил від 22.01.2014 р. №0021/10000/14, авіаційну вантажну накладну (Air Waybill) від 09.01.2014 р. №141DXB00725373 та авіаційну вантажну накладну (Air Waybill) від 10.01.2014 р. №141DXB00725373, акт про проведення огляду товарів, відповідь Головного управління статистики у м. Києві, відповідь головного управління статистики у Київській області, відповідь Калинівської селищної ради, довідку видану виконавчим комітетом Калинівської селищної ради Броварського району Київської області, суддя знаходить їх належними та допустимими, а факт вчинення компанією "Trans Net LLC" адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України встановленим.
У відповідності до ст. 459 МК України, суб'єктами адміністративної відповідальності за порушення митних правил можуть бути громадяни, які на момент вчинення такого правопорушення досягли 16-річного віку, а при вчиненні порушень митних правил підприємствами - посадові особи цих підприємств.
З урахуванням викладеного суддя вважає, що за фактичних обставин справи наведених вище суб'єктом правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України вчиненого компанією "Trans Net LLC" є гр. ОСОБА_3, у зв'язку з чим остання підлягає притягненню до адміністративної відповідальності.
Частиною 1 ст. 487 МК України передбачено, що провадження у справах про порушення митних правил здійснюється відповідно до цього Кодексу, а в частині, що не регулюється ним, - відповідно до законодавства України про адміністративні правопорушення.
Стаття 33 КУпАП визначає, що стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Згідно санкції ч. 1 ст. 483 МК України, вчинення правопорушення передбаченого диспозицією даної норми, тягне за собою накладення штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил з конфіскацією цих товарів, а також товарів, транспортних засобів із спеціально виготовленими сховищами (тайниками), що використовувалися для переміщення товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил через митний кордон України.
Як встановлено з матеріалів справи вартість безпосередніх предметів порушення митних правил складає 431606,01 грн.
Також з матеріалів справи вбачається, що безпосередні предмети порушення митних правил у відповідності до ст. 511 МК України вилучені та передані на зберігання на склад органу доходів і зборів.
Таким чином, з урахуванням обставин справи суддя приходить до висновку про накладення на гр. ОСОБА_3 основного стягнення передбаченого санкцією ч. 1 ст. 483 МК України у виді штрафу в розмірі 431606,01 грн. та додаткового стягнення у виді конфіскації безпосередніх предметів порушення митних правил.
Керуючись ст. 467, 483, 486, 489, 495, 522, 527, 531 МК України, ст.ст. 251, 252, 280, 283, 287, 294 КУпАП України, суддя, -
П О С Т А Н О В И В :
Притягнути гр. ОСОБА_3 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 483 Митного Кодексу України та піддати його адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі 431606,01 грн.
Роз'яснити, що штраф підлягає сплаті за наступними реквізитами: отримувач - УДКСУ у Солом'янському районі; код ЄДРПОУ - 38050812; МФО 820019; банк отримувача - ГУ ДКСУ у м. Києві; р/р 31113106705010; призначення платежу - *; 121; 38716451; 21081100; 01; с.106; код 095.
Безпосередні предмети порушення митних правил, вилучені відповідно до протоколу від 22.01.2014 року №0021/10000/14, а саме: мобільні телефони торгової марки "IPHONE" модель 4S, в кількості 200шт., які передані та зберігаються на складі Київської міжрегіональної митниці Міндоходів за адресою: м. Київ, бул. Івана Лепсе, 8-А, згідно опису предметів від 07.02.2014 року, - конфіскувати.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду м. Києва через районний суд протягом 10 діб з дня її проголошення.
Постанова пред'являється до виконання протягом трьох місяців.
Суддя: