Україна
Донецький окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24 червня 2014 р. Справа № 805/6852/14
приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Бойко М.І., розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом Маріупольської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Южпроммонтаж» про стягнення податкової заборгованості у розмірі 334587,21 грн., -
В С Т А Н О В И В:
Маріупольська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Донецькій області (далі - позивач) звернулась до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Южпроммонтаж» (далі - відповідач) про стягнення податкової заборгованості у розмірі 334587,21 грн.
Правовою підставою стягнення, позивач вважає наявність у відповідача податкової заборгованості у розмірі 334587,21 грн., яка є узгодженою платником податку.
Відповідачем у добровільному порядку до бюджету не сплачена узгоджена сума податкового зобов'язання на загальну суму 334587,21 грн.
Представник позивача в судове засідання не з'явився. Через канцелярію суду надав клопотання у якому позов підтримав у повному обсязі та просив суд розглянути справу без його участі.
Представник відповідача в судове засідання не прибув, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся судом належним чином. Заяв про відкладення розгляду справи або про розгляд справи за його відсутності до суду не надходило.
Відповідно до ч.2 ст.128 КАС України, неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони або третьої особи, які прибули в судове засідання, або неповідомлення ним про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи. Проте за клопотанням сторони та з урахуванням обставин у справі суд може відкласти її розгляд.
Суд прийшов до висновку про розгляд справи за відсутності сторін, на підставі доказів, наявних в матеріалах справи.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню.
Позивач у відповідності до норм п. 41.1 ст. 41 Податкового кодексу України, є органом виконавчої влади, що забезпечує формування єдиної державної податкової, державної митної політики в частині адміністрування податків і зборів, митних платежів та реалізує державну податкову, державну митну політику, забезпечує формування та реалізацію державної політики з адміністрування єдиного внеску, забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями при застосуванні податкового та митного законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску (далі - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику), його територіальні органи.
Відповідно до пп.19.1.2 п. 19.1 ст. 19 Податкового кодексу України однією з функцією контролюючого органу є контроль своєчасність подання платниками податків та платниками єдиного внеску передбаченої законом звітності (декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків, зборів, платежів), своєчасність, достовірність, повноту нарахування та сплати податків, зборів, платежів
Відповідач Товариство з обмеженою відповідальністю «Южпроммонтаж» знаходиться на податковому обліку в Орджонікідзевському відділенні Маріупольської ОДПІ Головного управління Міндоходів у Донецькій області з 28.05.2002 р. №> 1421 та є платником податків, зборів та інших обов'язкових платежів у тому числі платником податку на додану вартість.
З матеріалів справи встановлено, що станом на момент звернення до суду за відповідачем обліковується заборгованість в сумі 334587,21 грн.
Зазначена сума податкового боргу виникла внаслідок не сплати фінансових зобов'язань, що підтверджується розрахунком та копіями первинних документів, а саме:
- 30.10.2013 року донараховано штрафних (фінансових) санкцій відповідно до податкової декларації № 9065601599 від 17.10.2013 року на суму 31789,54 грн.;
- 10.11.2013 року донараховано штрафних (фінансових) санкцій відповідно до податкового повідомлення - рішення № 0000981500 від 31.10.2013 року на суму 38102,39 грн.;
- 30.11.2013 року донараховано (штрафних) фінансових санкцій відповідно до податкової декларації № 9074312223 від 19.11.2013 року на суму 74790,39 грн.;
- 08.12.2013 року донараховано штрафних (фінансових) санкцій відповідно до податкового повідомлення - рішення № 0001131500 від 28.11.2013 року на суму 81652,17 грн.;
- 30.12.2013 року донараховано штрафних (фінансових) санкцій відповідно до податкової декларації № 9081114586 від 17.12.2013 року на суму 95828,17 грн.;
- 30.01.2014 року донараховано штрафних (фінансових) санкцій відповідно до податкової декларації № 9088141402 від 20.01.2014 року на суму 136881,17 грн.;
- 23.02.2014 року донараховано штрафних (фінансових) санкцій відповідно до податкового повідомлення - рішення № 0000241500 від 13.02.2014 року на суму 139884,35 грн.;
- 02.03.2014 року донараховано штрафних (фінансових) санкцій відповідно до податкової декларації № 9007249512 від 17.02.2014 року па суму 167061,35 грн.;
- 30.03.2014 року донараховано штрафних (фінансових) санкцій відповідно до податкової декларації № 9014408809 від 19.03.2014 року на суму 244038,35 грн.;
- 21.04.2014 року донараховано штрафних (фінансових) санкцій відповідно до податкового повідомлення - рішення № 0002161500 від 11.04.2014 року на суму 247709,96 грн.;
- 30.04.2014 року донараховано штрафних (фінансових) санкцій відповідно до податкової декларації № 9021795481 від 18.04.2014 року на суму 332720,96 грн. та нараховано пені у розмірі 1866,21 грн., що у загальному розмірі дорівнює 334587,21 грн., та підтверджується зворотнім боком облікової картки платника податків.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожний зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Підпунктом 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний, зокрема, сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Згідно з п. 49.16 ст. 49 Податкового кодексу України, незалежно від наявності відмови у прийнятті податкової декларації платник податків зобов'язаний погасити податкове зобов'язання, самостійно визначене ним у такій податковій декларації, протягом строків, установлених цим Кодексом.
Пунктом 38.1 ст. 38. Податкового кодексу України встановлено, що виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк. Підпунктом 14.1.175. п. 14.1. ст. 14 Кодексу встановлено, що суми грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання вважаються податковим боргом.
Пунктом 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України визначено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно пп. 168.1.1 п. 168.1 ст. 168 Податкового кодексу України податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов'язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену в статті 167 цього Кодексу.
Згідно пункту 95.1 статті 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Відповідно до пункту 95.2 статті 95 Податкового кодексу України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.
Судом встановлено, що позивачем була направлена податкова вимога форми «Ю» від 07.05.2012 року № 5 на суму 73652,95 грн., яка була отримана представником відповідача, про що свідчить особистий підпис на корінці вимоги та яка у подальшому залишилась без виконання.
Пунктом 87.2 ст. 87 Податкового кодексу України передбачено, що джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.
Відповідно до пи.95.3. ст. 95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Враховуюче вищевикладене, суд вважає, що вимоги позивача про стягнення податкового боргу з податку на додану вартість у розмірі 334587,21 грн., є обґрунтованими та підлягають задоволенню повністю.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 2, 11, 17-20, 51, 69, 70-72, 86, 94, 121, 158-164, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
II О С Т А II О В И В:
Позовні вимоги Маріупольської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Южпроммонтаж» про стягнення податкової заборгованості у розмірі 334587.21 гри., - задовольнити.
Стягнути кошти з Товариства з обмеженою відповідальністю «Южпроммонтаж» (СДР110У 31971895) податковий борг з податку на додану вартість у розмірі 334587 (триста тридцять чотири тисячі п'ятсот вісімдесят сім) грн. 21 коп. з рахунків у банках, обслуговуючого відповідача, на р/р № 31117029700054, код платежу 14010100, одержувач Маріуп УК/Орджон. р-н /14010100, банк одержувача - ГУДКСУ у Донецькій області, МФО 834016.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Бойко М.І.