ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ПРО ВІДМОВУ У ПРИЙНЯТТІ ПОДАННЯ
24 червня 2014 року (16 год. 45 хв.)Справа № 808/4096/14 м. Запоріжжя
Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Кисіль Р.В., перевіривши матеріали подання Державної податкової інспекції в Орджонікідзевському районі міста Запоріжжя Головного управління Міндоходів у Запорізькій області до Публічного акціонерного товариства «ЕРКО+Запоріжжя» про стягнення коштів за податковим боргом, та на виконання вимог ст. 183-3 КАС України,
ВСТАНОВИВ:
23.06.2014 о 16 год. 40 хв. до Запорізького окружного адміністративного суду надійшло подання Державної податкової інспекції в Орджонікідзевському районі міста Запоріжжя Головного управління Міндоходів у Запорізькій області (далі - заявник) до Публічного акціонерного товариства «ЕРКО+Запоріжжя» (далі - підприємство), в якому заявник просить стягнути кошти у сумі податкового боргу з податку на додану вартість в розмірі 8898,07 грн. з рахунків підприємства у банках, що його обслуговують, а також за рахунок готівки, що належить такому платнику податків.
Ухвалою судді від 23.06.2014 заявнику був наданий строк для усунення недоліків подання до 15 год. 00 хв. 24.06.2014, зобов'язано заявника надати суду до встановленої години 24.06.2016 - доказів надіслання підприємству податкових повідомлень-рішень від 15.05.2014 №0003621503 та №0003611503; подання, оформленого із додержанням вимог ст. 183-3 КАС України, у якому вірно визначити найменування заявника та навести засоби зв'язку підприємства.
Станом на 15 год. 00 хв. 24.06.2014 до суду від заявника, на виконання ухвали від 23.06.2014, була надана наступна інформація:
- вірне найменування заявника - Державна податкова інспекція в Орджонікідзевському районі міста Запоріжжя Головного управління Міндоходів у Запорізькій області;
- засоби зв'язку підприємства - 2800707, 2800077, 2800797;
- податкове повідомлення-рішення від 15.05.2014 №0003621503 отримане головним бухгалтером Ковіковою Т.М. 14.05.2014;
- податкове повідомлення-рішення від 15.05.2014 №0003611503 отримане головним бухгалтером Ковіковою Т.М. 14.05.2014.
До зазначеного листа заявника були надані копії податкових повідомлень-рішень від 15.05.2014 №0003621503 та №0003611503 із позначкою про отримання представником підприємства 14.05.2014.
Дослідивши подані до суду матеріали суд встановив наступне.
Вимоги заявника ґрунтуються на виникненні у підприємства податкового боргу з податку на додану вартість внаслідок подання ним уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з цього податку та прийняття заявником податкових повідомлень-рішень.
Відповідно до п. 86.2 ст. 86 Податкового кодексу України за результатами камеральної перевірки у разі встановлення порушень складається акт у двох примірниках, який підписується посадовими особами такого органу, які проводили перевірку, і після реєстрації у контролюючому органі вручається або надсилається для підписання протягом трьох робочих днів платнику податків у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу.
З матеріалів справи вбачається, що за результатами камеральної перевірки підприємства 14.05.2014 заявником був складений Акт №215/15-03/23879294 про результати камеральної перевірки про несвоєчасну сплату узгоджених податкових зобов'язань до бюджету.
За приписами пп. 14.1.157 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України податкове повідомлення-рішення - письмове повідомлення контролюючого органу (рішення) про обов'язок платника податків сплатити суму грошового зобов'язання, визначену контролюючим органом у випадках, передбачених цим Кодексом та іншими законодавчими актами, контроль за виконанням яких покладено на контролюючі органи, або внести відповідні зміни до податкової звітності.
Згідно п. 86.8 ст. 86 Податкового кодексу України податкове повідомлення-рішення приймається керівником контролюючого органу (його заступником) протягом десяти робочих днів з дня, наступного за днем вручення платнику податків акта перевірки у порядку, передбаченому статтею 58 цього Кодексу, для надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень.
Відповідно до п.п. 58.1, 58.2, 58.3 ст. 58 Податкового кодексу України у разі коли сума грошового зобов'язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 цього Кодексу (крім декларування товарів, передбаченого для громадян), або у разі коли за результатами перевірки контролюючий орган встановлює факт невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, або зменшує розмір задекларованого від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість, розрахованого платником податків відповідно до розділу V цього Кодексу, такий контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення.
Податкове повідомлення-рішення містить підставу для такого нарахування (зменшення) податкового зобов'язання та/або зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість; посилання на норму цього Кодексу та/або іншого закону, контроль за виконанням якого покладено на контролюючі органи, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок грошових зобов'язань платника податків; суму грошового зобов'язання, що повинен сплатити платник податку; суму зменшеного (збільшеного) бюджетного відшкодування та/або зменшення від'ємного значення результатів господарської діяльності або від'ємного значення суми податку на додану вартість; граничні строки сплати грошового зобов'язання та/або строки виправлення платником податків показників податкової звітності; попередження про наслідки несплати грошового зобов'язання або внесення виправлень до показників податкової звітності в установлений строк; граничні строки, передбачені цим Кодексом для оскарження податкового повідомлення-рішення.
До податкового повідомлення-рішення додається розрахунок податкового зобов'язання та штрафних (фінансових) санкцій.
Форма та порядок надіслання податкового повідомлення-рішення і розрахунку грошового зобов'язання визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.
Податкове повідомлення-рішення надсилається (вручається) за кожним окремим податком, збором та/або разом із штрафними санкціями, передбаченими цим Кодексом, а також за кожною штрафною (фінансовою) санкцією за порушення норм іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на такий контролюючий орган, та/або пенею за порушення строків розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) платнику податків, якщо його передано посадовій особі такого платника податків під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення.
Отже, згідно зазначених вище норм Податкового кодексу України, заявник у 10-ти денний термін з дня, наступного за днем вручення платнику податків акта перевірки, має скласти податкові повідомлення-рішення та надіслати листом з повідомленням про вручення або вручити посадовій особі підприємства під розписку.
З наданих заявником матеріалів вбачається, що на підставі Акта перевірки заявником 15.05.2014, згідно ст. 126 Податкового кодексу України, були складені податкові повідомлення-рішення №0003621503 та №0003611503, відповідно до яких до підприємства було застосовано штрафні санкції у розмірі 99,04 грн. та 28,70 грн. відповідно.
З наданих заявником копій податкових повідомлень-рішень вбачається, що податкові повідомлення-рішення були отримані 14.05.2014 головним бухгалтером підприємства Ковіковою Т.М.
Отже, згідно матеріалів подання податкові повідомлення-рішення №0003621503 та №0003611503 були отримані підприємством раніше (14.05.2014) ніж були прийняті заявником (15.05.2014). Тобто, на момент вручення представнику підприємства зазначених податкових повідомлень-рішень їх ще не існувало (вбачається, що підприємству були вручені проекти таких рішень).
Пункт 2 ч. 5 ст. 183-3 КАС України передбачає, що суд ухвалою відмовляє у прийнятті подання у разі, якщо із поданих до суду матеріалів вбачається спір про право.
Суд зазначає, що податкове зобов'язання підприємства не може бути узгодженим до моменту його виникнення (нарахування контролюючим органом). Узгодження податкових зобов'язань, нарахованих контролюючим органом відбувається в послідовності визначеній Податковим кодексом України, а в даному випадку такий порядок не додержаний.
Відтак, суду не надані докази надіслання (вручення) підприємству саме податкових повідомлень-рішень на підставі яких (в тому числі) заявлені вимоги подання, а не їх проектів.
З наведених підстав, оскільки із поданих до суду матеріалів вбачається спір про право, суд доходить висновку, що у прийнятті подання заявника слід відмовити.
При цьому суд зазначає, що п. 2 ч. 5 ст. 183-3 КАС України не встановлює обов'язку суду розглянути подання у частині вимог щодо яких не вбачається спір про право, а з його аналізу вбачається, що навіть за наявності спору про право щодо частини вимог подання у прийнятті такого подання суд повинен відмовити.
Відповідно до ч. 6, 7 ст. 183-3 КАС України відмова у прийнятті подання унеможливлює повторне звернення заявника з таким самим поданням. Заявник у цьому випадку має право звернутися з тими самими вимогами до суду в загальному порядку.
Ухвалу про відмову в прийнятті подання може бути оскаржено в апеляційному порядку протягом 24 годин з моменту її винесення.
Крім того, суд вважає за необхідне зазначити, що заявник не усунув в повному обсязі недоліки подання, про які йшлося в ухвалі суду від 23.06.2014, а саме не надав подання, оформлене із додержанням вимог ст. 183-3 КАС України, у якому були б вірно визначені найменування заявника та наведені засоби зв'язку підприємства.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 160, 165, 183-3 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
Відмовити у прийнятті подання Державної податкової інспекції в Орджонікідзевському районі міста Запоріжжя Головного управління Міндоходів у Запорізькій області до Публічного акціонерного товариства «ЕРКО+Запоріжжя» про стягнення коштів за податковим боргом.
Роз'яснити Державній податковій інспекції в Орджонікідзевському районі міста Запоріжжя Головного управління Міндоходів у Запорізькій області право звернення з тими самими вимогами до суду в загальному порядку.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі протягом 24 годин з моменту її винесення апеляційної скарги.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Р.В. Кисіль