ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 червня 2014 року справа № 823/1354/14
м. Черкаси
15 год. 15 хв.
Суддя Черкаського окружного адміністративного суду Тимошенко В.П., розглянувши у порядку письмового провадження в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Державної фінансової інспекції в Черкаській області до Золотоніської загальноосвітньої санаторної школи-інтернат І-ІІІ ступенів Черкаської обласної ради про стягнення коштів,
встановив:
13 травня 2014 року до суду з позовною заявою звернулася Державна фінансова інспекція в Черкаській області, в якій просить стягнути з Золотоніської загальноосвітньої санаторної школи-інтернат І-ІІІ ступенів Черкаської обласної ради до Державного бюджету кошти в сумі 7720,58 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що працівниками Золотоніської об’єднаної державної фінансової інспекції в Черкаській області проведено ревізію фінансово-господарської діяльності Золотоніської загальноосвітньої санаторної школи-інтернат І-ІІІ ступенів Черкаської обласної ради за період з 01.12.2008 по 31.05.2013. За результатами ревізії складено акт № 03-17/46 від 27.09.2013, згідно якого встановлено, що суми стягнень з винних осіб, за незаконними видатками бюджетних коштів в 2006-2008 роках, які проводилися протягом 2009 року, віднесені на відновлення касових видатків установи, а не перераховані до державного бюджету, а саме: за кодом економічної класифікації видатків (далі – КЕКВ) 1111 «Заробітна плата» - 6571, 86 грн, КЕКВ 1120 «Нарахування на заробітну плату» - 1148, 72 грн, чим порушено вимоги Інструкції з обліку коштів, розрахунків та інших активів бюджетних установ, затвердженої наказом Державного казначейства України № 242 від 26.12.2003.
Представник позивача просила справу розглянути без її участі.
Відповідач адміністративний позов визнав повністю та просив розглянути справу без участі його представника.
У зв’язку з надходженням до суду заяв усіх сторін спору про розгляд справи без їх участі, на підставі вимог частини 4 статті 122 КАС України суд дійшов висновку про необхідність розгляду цієї справи в порядку письмового провадження.
Розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до частини 1 статті 2 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» № 2939-XII від 26.01.1993р. (далі по тексту – Закон № 2939) головними завданнями органу державного фінансового контролю є: здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяттям зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності у міністерствах та інших органах виконавчої влади, державних фондах, фондах загальнообов'язкового державного соціального страхування, бюджетних установах і суб'єктах господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах, в установах та організаціях, які отримують (отримували у періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів, державних фондів та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), за дотриманням законодавства на всіх стадіях бюджетного процесу щодо державного і місцевих бюджетів, дотриманням законодавства про державні закупівлі, діяльністю суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені законодавством до підконтрольних установ, за рішенням суду, винесеним на підставі подання прокурора або слідчого для забезпечення розслідування кримінальної справи.
Згідно статті 5 Закону № 2939 інспектування здійснюється органом державного фінансового контролю у формі ревізії та полягає у документальній і фактичній перевірці певного комплексу або окремих питань фінансово-господарської діяльності підконтрольної установи, яка повинна забезпечувати виявлення наявних фактів порушення законодавства, встановлення винних у їх допущенні посадових і матеріально відповідальних осіб. Результати ревізії викладаються в акті.
Судом встановлено, що працівниками Золотоніської об’єднаної державної фінансової інспекції в Черкаській області проведено ревізію фінансово-господарської діяльності Золотоніської загальноосвітньої санаторної школи-інтернат І-ІІІ ступенів Черкаської обласної ради за період з 01.12.2008 по 31.05.2013. За результатами ревізії складено акт № 03-17/46 від 27.09.2013, згідно якого встановлено, що суми стягнень з винних осіб, за незаконними видатками бюджетних коштів в 2006-2008 роках, які проводилися протягом 2009 року, віднесені на відновлення касових видатків установи, а не перераховані до державного бюджету, а саме: за кодом економічної класифікації видатків (далі – КЕКВ) 1111 «Заробітна плата» - 6571, 86 грн, КЕКВ 1120 «Нарахування на заробітну плату» - 1148, 72 грн, чим порушено вимоги Інструкції з обліку коштів, розрахунків та інших активів бюджетних установ, затвердженої наказом Державного казначейства України № 242 від 26.12.2003.
На підставі вищезазначеного акту ревізії № 03-17/46 від 27.09.2013 у відповідності до пункту 7 статті 10 Закону України № 2939, пункту 46 Порядку проведення інспектування Державною фінансовою інспекцією, її територіальними органами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.04.2006р. за № 550, Золотоніською об’єднаною державною фінансовою інспекцією в Черкаській області на адресу відповідача були направлені вимоги № 03-50/1513 від 11.10.2013 щодо усунення порушень фінансової дисципліни, з встановленим терміном їх виконання – до 11.11.2013.
Відповідно до частини 2 статті 15 Закону № 2939 законні вимоги службових осіб органу державного фінансового контролю є обов'язковими для виконання службовими особами об'єктів, що контролюються.
Якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених під час здійснення державного фінансового контролю порушень законодавства з питань збереження і використання активів, органу державного фінансового контролю надано право звернутися до суду в інтересах держави (пункт 10 статті 10 Закону №2939).
За таких обставин, суд вважає обґрунтованим право позивача вимагати на підставі п. 10 статті 10 Закону України № 2939 стягнення з відповідача до державного бюджету кошти в сумі 7720 грн 58 коп., а отже знаходить вимоги позивача такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 2, 158 – 165, 254-256 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з Золотоніської загальноосвітньої санаторної школи-інтернат І-ІІІ ступенів Черкаської обласної ради (19700, Черкаська область, м. Золотоноша, вул. Паркова, 2, ідентифікаційний код 02138932) на користь Державного бюджету України кошти в сумі 7720 (сім тисяч сімсот двадцять) грн 58 коп.
Постанова набирає законної сили відповідно до вимог статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд у строки та порядку, передбачені статтями 185-187 цього Кодексу.
Суддя В.П. Тимошенко