Постанова № 39398989, 18.06.2014, Кіровоградський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.06.2014
Номер справи
п/811/1574/14
Номер документу
39398989
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

18 червня 2014 року Справа № П/811/1574/14

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі судді Кармазиної Т.М., розглянувши у порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом Кіровоградської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Кіровоградській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просить стягнути з відповідача податковий борг в сумі 2 121,40 грн..

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що за відповідачем рахується борг по сплаті єдиного податку з фізичних осіб-підприємців в сумі 2121,40 грн.. Зокрема, згідно облікової картки платника податків податковим органом нараховано по строку сплати борг, не сплачений відповідачем у визначені законодавством терміни: 20.08.2013 року за серпень 2013 року - 229,40 грн., 20.09.2013 року за вересень 2013 року - 229,40 грн., 20.10.2013 року за жовтень 2013 року - 229,40 грн., 20.11.2013 року за листопад 2013 року - 229,40 грн., 20.12.2013 року за грудень 2013 року - 229,40 грн., 20.01.2014 року за січень 2014 року - 243,60 грн., 20.02.2014 року за лютий 2014 року - 243,60 грн., 20.03.2014 року за березень 2014 року - 243,60 грн., 20.04.2014 року за квітень 2014 року - 243,60 грн.. Податкову вимогу сформовано 13.02.2014 року за №79-11 на суму 128 702,50 грн., яка направлена відповідачу 13.02.2014 року, не отримана нею та повернута до податкового органу за закінченням терміну зберігання. Станом на день звернення до суду податковий борг не сплачено.

Представник позивача у судове засідання не з'явився, подав заяву про розгляд справи без його участі, зазначивши, що позов підтримує в повному обсязі.

Відповідача у судове засідання також не з'явилась, хоча про дату, час та місце судового розгляду справи, з урахуванням ч.ч.3, 4 ст. 33, ч.ч.3, 11 ст.35 КАС України, повідомлена належним чином, заяви про розгляд справи за її відсутності не надала. Водночас, відповідач не скористалась своїм правом на подання заперечень проти позову або ж заяви про його визнання.

У зв'язку з неявкою у судове засідання усіх осіб, які беруть участь у справі, згідно до ч.1 ст.41 КАС України, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Враховуючи те, що представник позивача в судове засідання не з'явився, подавши заяву про розгляд справи за його відсутності, а також неявку відповідача в судове засідання, яка про розгляд справи повідомлена вчасно та належним чином, суд дійшов висновку про здійснення подальшого розгляду справи у порядку письмового провадження.

Суд, дослідивши надані докази та матеріали справи, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Згідно п.п.41.1, 41.2 ст.41 Податкового кодексу України контролюючими органами є органи доходів і зборів - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування єдиної державної податкової, державної митної політики в частині адміністрування податків і зборів, митних платежів та реалізує державну податкову, державну митну політику, забезпечує формування та реалізацію державної політики з адміністрування єдиного внеску, забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями при застосуванні податкового та митного законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску (далі - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику), його територіальні органи. У складі контролюючих органів діють підрозділи податкової міліції.

Органами стягнення є виключно контролюючі органи, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці у межах своїх повноважень. Стягнення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску за виконавчими написами нотаріусів не дозволяється.

ОСОБА_1, зареєстрована як фізична особа-підприємець 03.07.2013р., що підтверджується витягом з ЄДР та перебуває на обліку в Кіровоградській ОДПІ як платник єдиного податку. (а.с.3-6).

Відповідно до п.п.291.2, 291.3 ст.291 Податкового кодексу України спрощена система оподаткування, обліку та звітності - особливий механізм справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів, встановлених пунктом 297.1 статті 297 цього Кодексу, на сплату єдиного податку в порядку та на умовах, визначених цією главою, з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності.

Юридична особа чи фізична особа - підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим цією главою, та реєструється платником єдиного податку в порядку, визначеному цією главою.

Судом встановлено, що фізична особа-підприємець ОСОБА_1, на підставі її особистої заяви (а.с.5), була переведена на спрощену систему оподаткування обліку та звітності (а.с.6), у відповідності до п.291.4 Податкового кодексу України.

Статтею 293 Податкового кодексу України встановлено ставки єдиного податку. Так, ставки єдиного податку встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (далі у цій главі - мінімальна заробітна плата), та у відсотках до доходу (відсоткові ставки).

Фіксовані ставки єдиного податку встановлюються сільськими, селищними та міськими радами для фізичних осіб - підприємців, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць: 1) для першої групи платників єдиного податку - у межах від 1 до 10 відсотків розміру мінімальної заробітної плати; 2) для другої групи платників єдиного податку - у межах від 2 до 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати..

Згідно п.295.1 Податкового кодексу України платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця.

Судом встановлено, що за відповідачем рахується борг по сплаті єдиного податку з фізичних осіб-підприємців в сумі 2121,40 грн.. Згідно облікової картки платника даного виду податку податковим органом нараховано по строку сплати борг, не сплачений відповідачем у визначені законодавством терміни: 20.08.2013 року за серпень 2013 року - 229,40 грн., 20.09.2013 року за вересень 2013 року - 229,40 грн., 20.10.2013 року за жовтень 2013 року - 229,40 грн., 20.11.2013 року за листопад 2013 року - 229,40 грн., 20.12.2013 року за грудень 2013 року - 229,40 грн., 20.01.2014 року за січень 2014 року - 243,60 грн., 20.02.2014 року за лютий 2014 року - 243,60 грн., 20.03.2014 року за березень 2014 року - 243,60 грн., 20.04.2014 року за квітень 2014 року - 243,60 грн. (а.с.10-11).

Податкову вимогу сформовано 13.02.2014 року за №79-11 на суму 1361,64 грн., яка направлена відповідачу 13.02.2014 року, не отримана нею та повернута до податкового органу за закінченням терміну зберігання (а.с.9, 9-зв.).

Доказів оскарження або відкликання даної вимоги суду не надано, як і не надано доказів погашення відповідачем зазначеної заборгованості.

Відповідно до п.п.14.1.175 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Згідно пп.14.1.39 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України, грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Відповідно до ч.1 ст.42 Конституції України кожен має право на підприємницьку діяльність, яка не заборонена законом. При цьому, стаття 67 Конституції України встановлює, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах встановлених законом.

Підпунктом 16.1.4 п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України передбачено обов'язок платників податків сплачувати податки та збори у строки та в розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Відтак, суд дійшов висновку, що факт наявності заборгованості відповідача в сумі 2121,40 грн. знайшов своє підтвердження в ході розгляду справи.

Згідно п.87.11 ст.87 Податкового кодексу України орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку - фізичної особи. Стягнення податкового боргу за рішенням суду здійснюється державною виконавчою службою відповідно до закону про виконавче провадження.

На підставі аналізу встановлених обставин і правовідносин, що їм відповідають, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими, відповідають обставинам та матеріалам справи, підтверджені належними та допустимими доказами, та підлягають задоволенню.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійсненні позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 86, 94, 159-163, 167 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (ід. код - НОМЕР_1) на користь місцевого бюджету України (р/р: 31513970700213, УК у Кіровоградському районі, с. Миколаївка/18050400, код: 38036997, банк: ГУДКСУ у Кіровоградській області, МФО: 823016) в особі Кіровоградської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Кіровоградській області (код ЄДРПОУ: 38758683) суму заборгованості в розмірі 2121 (дві тисячі сто двадцять одна) грн. 40 коп..

Постанова суду набирає законної сили в порядку, встановленому ст.254 КАС України.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подання в 10-денний строк з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги, копія якої одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя підпис

З оригіналом згідно:

Суддя Кіровоградського окружного

адміністративного суду Т.М. Кармазина