ВІННИЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа № 673/1567/13-а
Головуючий у 1-й інстанції: Лукіянець Т.В.
Суддя-доповідач: Сапальова Т.В.
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 червня 2014 року
м. Вінниця
Вінницький апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого-судді: Сапальової Т.В.
суддів: Боровицького О. А. Граб Л.С.
розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України у Деражнянському районі Хмельницької області на постанову Деражнянського районного суду Хмельницької області від 25 березня 2014 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України у Деражнянському районі Хмельницької області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - управління агропромислового розвитку Деражнянської районної державної адміністрації Хмельницької області, про оскарження протиправних дій суб'єкта владних повноважень щодо відмови у перерахунку пенсії неправомірними та забов'язання здійснити перерахунок та виплату пенсії з урахуванням суми індексації заробітної плати, матеріальної допомоги на оздоровлення,
В С Т А Н О В И В :
в жовтні 2013 року ОСОБА_1 звернувся до Держанянського районного суду Хмельницької області з позовом до управління Пенсійного фонду України в Деражнянському районі Хмельницької області про визнання дій неправомірними, зобов'язання здійснити розрахунок розміру пенсії з урахуванням інших виплат, сплатити недоотриману суму пенсії.
Постановою Деражнянського районного суду Хмельницької області від 25 березня 2014 року позов задоволено частково.
Не погодившись з прийнятим рішенням відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову Деражнянського районного суду Хмельницької області та прийняти нову, якою в задоволенні позовних вимог відмовити.
Сторони повноважних представників в судове засідання не направили, хоча повідомлялися про дату, час та місце апеляційного розгляду справи, що підтверджується матеріалами справи.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 197 КАС України суд апеляційної інстанції може розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на основі наявних у ній доказів, у разі неприбуття жодної з осіб, які беруть участь у справі, у судове засідання, хоча вони були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання.
Враховуючи, що в матеріалах справи достатньо доказів для правильного вирішення апеляційної скарги, колегія суддів визнала за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження.
Заслухавши суддю-доповідача, дослідивши матеріали справи та перевіривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення, а постанову суду першої інстанції - без змін, виходячи з наступного.
Так, судом першої інстанції встановлено, що 19.08.2011 року ОСОБА_1 управлінням Пенсійного фонду України у Хмельницькій області призначено пенсію як державному службовцю з урахуванням загального страхового стажу 42 роки 11 місяців 21 день і державної служби 17 років 6 місяців 29 днів в розмірі 87% від заробітної плати.
При розрахунку пенсії відповідачем взято до уваги довідки управління агропромислового розвитку Деражнянської РДА про отримані суми заробітку: посадовий оклад, надбавку за ранг, надбавку за вислугу років, надбавку за високі досягнення у праці.
20 серпня 2013 року ОСОБА_1 звернувся до управління Пенсійного фонду України у Деражнянському районі Хмельницької області із заявою про перерахунок пенсії, в якій просив включити до заробітної плати, яка враховується для обчислення пенсії, суми індексації заробітної плати та матеріальної допомоги.
Рішенням управління Пенсійного фонду України в Деражнянському районі Хмельницької області від 03 вересня 2013 року №18/м-4 у перерахунку пенсії позивача відмовлено.
Не погодившись з відмовою управління Пенсійного фонду України в Деражнянському районі Хмельницької області, позивач звернувся з адміністративним позовом до суду.
Частково задовольняючи позов, суд першої інстанції виходив з того, що матеріальна допомога на оздоровлення та на вирішення соціально-побутових питань, індексація заробітної плати, на які нараховувався збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, повинні враховуватись при обчисленні розміру пенсії державного службовця.
Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції по суті спору, виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 33 Закону України "Про державну службу" заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.
Згідно зі ст. 66 Закону України "Про пенсійне забезпечення" до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).
Ст. 41 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" до заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії враховуються: суми виплат (доходу), отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески; суми виплат (доходу), отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.
За змістом наведених норм отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.
Така ж позиція викладена в постанові Верховного Суду України від 06 листопада 2013 року у справі №21-350а13 за позовом ОСОБА_10 до управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити дії.
Відповідно до ст. 244-2 КАС України рішення Верховного Суду України, прийняте за результатами розгляду заяви про перегляд судового рішення з мотивів неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах, є обов'язковим для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить зазначені норми права, та для всіх судів України. Суди зобов'язані привести свою судову практику у відповідність з рішенням Верховного Суду України.
Для перерахунку пенсії позивачем були надані особові рахунки ОСОБА_1, отримані в управлінні агропромислового розвитку Деражнянської районної державної адміністрації Хмельницької області, в яких зазначені усі виплати, з яких відраховувались страхові внески (єдиний внесок) з урахуванням матеріальної допомоги на оздоровлення та на вирішення соціально-побутових питань, індексації заробітної плати.
Позивач звернувся до управління Пенсійного фонду України в Деражнянському районі Хмельницької області із заявою про перерахунок пенсії 20 серпня 2013 року.
Враховуючи викладене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції дійшов обґрунтованого висновку про зобов'язання відповідача провести перерахунок пенсії ОСОБА_1 відповідно до поданої ним заяви від 20 серпня 2013 року.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 198 , ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Оскільки доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції ухвалив оскаржуване рішення відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права, а тому підстави для його скасування або зміни відсутні.
Керуючись ст.ст. 160, 167, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, суд
У Х В А Л И В :
апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України у Деражнянському районі Хмельницької області залишити без задоволення, а постанову Деражнянського районного суду Хмельницької області від 25 березня 2014 року - без змін.
Постанова або ухвала суду апеляційної інстанції набирає законної сили з моменту проголошення, а якщо її було прийнято за наслідками розгляду у письмовому провадженні, - через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі.
Касаційна скарга на судові рішення подається протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбаченим цим Кодексом, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення постанови в повному обсязі.
Головуючий Сапальова Т.В.
Судді Боровицький О. А.
Граб Л.С.