ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 червня 2014 року справа № 823/1355/14
м. Черкаси
11 год. 20 хв.
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Орленко В.І.,
при секретарі - Дудці Г.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси адміністративну справу за позовом Державної фінансової інспекції в Черкаській області до Золотоніської загальноосвітньої санаторної школи-інтернату І-ІІІ ступенів Черкаської обласної ради, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача суб'єкт підприємницької діяльності фізична особа-підприємець ОСОБА_1, колективне підприємство фірма "Газбуд", про зобов'язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
До Черкаського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом звернулась Державна фінансова інспекція в Черкаській області, в якому просить:
- зобов'язати Золотоніську загальноосвітню санаторну школу-інтернат І-ІІІ ступенів Черкаської обласної ради виконати п. 6 вимоги Золотоніської об'єднаної державної фінансової інспекції від 11.10.2013 №03-50/1513 шляхом відшкодування, в порядку визначеному законодавством, за рахунок винних осіб шкоди в сумі 3780,00 грн.;
- зобов'язати Золотоніську загальноосвітню санаторну школу-інтернат І-ІІІ ступенів Черкаської обласної ради виконати п. 7 вимоги Золотоніської об'єднаної державної фінансової інспекції від 11.10.2013 №03-50/1513 шляхом відшкодування, в порядку визначеному законодавством, за рахунок винних осіб шкоди в сумі 979994,94 грн.;
- зобов'язати Золотоніську загальноосвітню санаторну школу-інтернат І-ІІІ ступенів Черкаської обласної ради виконати п. 8 вимоги Золотоніської об'єднаної державної фінансової інспекції від 11.10.2013 №03-50/1513 шляхом відшкодування працівникам недоотриманої суми доходів у розмірі 34418,61 грн.;
- зобов'язати Золотоніську загальноосвітню санаторну школу-інтернат І-ІІІ ступенів Черкаської обласної ради виконати п. 9 вимоги Золотоніської об'єднаної державної фінансової інспекції від 11.10.2013 №03-50/1513 шляхом стягнення із суб'єкта підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 коштів в сумі 69877,05 грн.;
- зобов'язати Золотоніську загальноосвітню санаторну школу-інтернат І-ІІІ ступенів Черкаської обласної ради виконати п. 10 вимоги Золотоніської об'єднаної державної фінансової інспекції від 11.10.2013 №03-50/1513 шляхом стягнення з колективного підприємства фірми "Газбуд" коштів в сумі 11200,00 грн.;
- зобов'язати Золотоніську загальноосвітню санаторну школу-інтернат І-ІІІ ступенів Черкаської обласної ради виконати п. 11 вимоги Золотоніської об'єднаної державної фінансової інспекції від 11.10.2013 №03-50/1513 шляхом відшкодування, в порядку визначеному законодавством, за рахунок винних осіб шкоди в сумі 8420,49 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що з 27.06.2013 по 20.09.2013 (ревізія була зупинена з 01.08.2013 по 12.09.2013) посадовими особами Держфінінспекції в Черкаській області проведено планову ревізію фінансово-господарської діяльності Золотоніської загальноосвітньої санаторної школи-інтернату І-ІІІ ступенів Черкаської обласної ради за період з 01.12.2008 по 31.05.2013, за результатами якої складено акт №03-17/46 від 27.09.2013.
За наслідками проведеної ревізії відповідачеві була направлена вимога від 11.10.2013 №03-50/1513 щодо усунення порушень фінансової дисципліни.
Відповідач у встановлений строк порушення не усунув, а тому позивач просить суд зобов'язати Золотоніську загальноосвітню санаторну школу-інтернат І-ІІІ ступенів Черкаської обласної ради виконати п.п. 6, 7, 8, 9, 10, 11 вимоги Державної фінансової інспекції в Черкаській області від 11.10.2013 №03-50/1513.
Позивач належним чином повідомлений про дату, час та місце судового розгляду справи в судове засідання не з'явився, на адресу суду направив клопотання, в якому просить суд провести засідання без участі представника позивача, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Відповідач, належним чином повідомлений про дату, час та місце судового розгляду справи, в судове засідання не з'явився, до суду надіслав заяву про визнання адміністративного позову в повному обсязі та про розгляд справи без участі представника відповідача.
Третя особа - суб'єкт підприємницької діяльності фізична особа-підприємець ОСОБА_1, належним чином повідомлений про дату, час та місце судового розгляду справи в судове засідання не з'явився, до суду надіслав заяву про розгляд справи без його участі.
Представник третьої особи - колективного підприємства фірми "Газбуд", належним чином повідомлений про дату, час та місце судового розгляду справи в судове засідання не з'явився, про причину своєї неявки не повідомив, заперечення на позов не надав.
Розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Закон України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" від 26.01.1993р. №2939-XII (далі по тексту - Закон № 2939-XII) визначає правові та організаційні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні.
Відповідно до ст. 2 Закону № 2939-XII головними завданнями органу державного фінансового контролю є: здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяттям зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності у міністерствах та інших органах виконавчої влади, державних фондах, фондах загальнообов'язкового державного соціального страхування, бюджетних установах і суб'єктах господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах, в установах та організаціях, які отримують (отримували у періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів, державних фондів та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), за дотриманням законодавства на всіх стадіях бюджетного процесу щодо державного і місцевих бюджетів, дотриманням законодавства про державні закупівлі, діяльністю суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені законодавством до підконтрольних установ, за рішенням суду, винесеним на підставі подання прокурора або слідчого для забезпечення розслідування кримінальної справи.
Державний фінансовий контроль забезпечується органом державного фінансового контролю через проведення державного фінансового аудиту, перевірки державних закупівель та інспектування.
Порядок проведення органом державного фінансового контролю державного фінансового аудиту, інспектування та перевірок державних закупівель установлюється Кабінетом Міністрів України.
Згідно із ч. 1 ст. 4 Закону № 2939-XII інспектування здійснюється органом державного фінансового контролю у формі ревізії та полягає у документальній і фактичній перевірці певного комплексу або окремих питань фінансово-господарської діяльності підконтрольної установи, яка повинна забезпечувати виявлення наявних фактів порушення законодавства, встановлення винних у їх допущенні посадових і матеріально відповідальних осіб. Результати ревізії викладаються в акті.
Судом встановлена, що відповідно до п. 4.2.1.1. Плану контрольно-ревізійної роботи Державної фінансової інспекції в Черкаській області на IІ квартал 2013 року та на підставі направлень на проведення ревізії від 27.06.2013 №58, №59 та від 04.07.2013 №62, з 27 червня по 20 вересня 2013 (ревізія була зупинена з 01.08.2013 по 12.09.2013 для проведення зустрічних звірок) посадовими особами Держфінінспекції в Черкаській області проведено планову ревізію фінансово-господарської діяльності Золотоніської загальноосвітньої санаторної школи - інтернат І-ІІІ ступенів Черкаської обласної ради (далі - шкода, заклад, установа) за період з 01.12.2008 по 31.05.2013.
Ревізією дотримання законодавства в ході списання коштів з рахунків, в тому числі цільового спрямування коштів, списаних з рахунків відповідно до затверджених асигнувань, а також наявності документів, які підтверджують відповідні операції, встановлено, що в порушення ч. 1 ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 №996 (далі - Закон України № 996) в грудні 2011 року без отримання та без оприбуткування матеріальних цінностей віднесено на видатки установи 3780,00 грн., які були перераховані відділу освіти Золотоніської міської ради та виконавчого комітету (далі - Відділ освіти) за путівки для оздоровлення дітей, яке в 2011 році не проводилося.
Кошти перераховано платіжним дорученням від 29.12.2011 № 2 на суму 3780,00 грн. відповідно угоди № 15 від 14.12.2011, укладеної між Відділом освіти і Школою на організацію відпочинку дітей у Дитячому оздоровчому таборі «Придніпровський» (далі - ДОТ «Придніпровський»), та згідно накладної б/н від 14.12.2011 на передачу Відділом освіти Школі путівок в кількості 2 штуки на суму 3780,00 грн.
За даними бухгалтерського обліку Школи кредиторська заборгованість за путівки перед Відділом освіти станом на 01.12.2011 не обліковувалась.
Проведеною зустрічною звіркою у Відділі освіти встановлено, що за даними бухгалтерського обліку Відділу освіти станом на 01.12.2011 дебіторська заборгованість по розрахунках із Школою за путівки ДОТ «Придніпровський» не обліковувалися. Господарські операції щодо відпуску вказаних путівок Школі за період, що підлягав ревізії, за даними бухгалтерського обліку Відділу освіти не відображені, підтверджуючі документи не представлені.
Згідно представлених зворотніх талонів до путівок ДОТ «Придніпровський» № 0580 та №0583 встановлено, що з 15.07.2010 по 04.08.2010 в оздоровчому таборі перебували ОСОБА_2 та ОСОБА_3, які являлися учнями Школи, вартість однієї путівки 1890,00 гривень. Вказані путівки у 2010 році (платіжне доручення № 10 від 12.07.2010, накладна від 01.07.2010 № 25) були придбані Відділом освіти за рахунок коштів міського бюджету за КТКВК 091108 та КЕКВ 1172. Кошти в сумі 3780,00 грн., отримані Відділом освіти від Школи, згідно платіжного доручення № 134 від 29.12.2011 були перераховані до міського бюджету.
Тобто, при відсутності в обліку кредиторської заборгованості, Школою було взято бюджетні зобов'язання та здійснено платежі на покриття витрат минулого бюджетного періоду, чим порушено п.1, п. 4 ст. 48 Бюджетного кодексу України від 08.07.2010 №2456 (далі - Бюджетний кодекс № 2456).
Порушення допущено з вини колишнього директора ОСОБА_4 та головного бухгалтера ОСОБА_5, які згідно посадових обов'язків відповідають за дотримання фінансової дисципліни в закладі.
Таким чином, списання коштів на видатки всупереч законодавству без отримання матеріальних цінностей (послуг) призвели до матеріальної шкоди (збитків), завданих Школі, на суму 3780,00 грн., які не відшкодовано.
Звіркою даних особових рахунків працівників щодо нарахування заробітної плати та заробітної плати до видачі за даними відомостей (списків) на зарахування коштів безпосередньо на карткові рахунки банківських установ, встановлено непоодинокі факти невідповідності сум нарахованої та виплаченої заробітної плати працівникам Школи.
Під час ревізії сформовано зведені відомості заробітної плати, яка підлягала виплаті, та порівняно їх з відомостями, наданими банками щодо зарахування коштів на карткові рахунки працівників.
За період з 01.12.2008 по 31.05.2013 (в розрізі бюджетних періодів) на карткові рахунки окремим працівникам Школи проведено зарахування коштів в завищених розмірах на загальну суму 985904,94 грн. та недоотримано працівниками внаслідок недозарахування нарахованої заробітної плати на загальну суму 40228,61 грн.
Зарахування коштів в завищених розмірах здійснювалось за рахунок виділення зайвих бюджетних асигнувань (нарахована заробітна плата менше ніж проведені касові та фактичні видатки на оплату праці), частково за рахунок недозарахування заробітної плати фізичним особам та за рахунок недоплати обов'язкових утримань з заробітної плати фізичних осіб.
Вказане порушення призвело до матеріальної шкоди (збитків), завданих Школі, на суму 985904,94 грн. та до матеріальної шкоди (збитків), завданих фізичними особам, внаслідок недозарахування нарахованої заробітної плати на карткові рахунки, на загальну суму 40228,61 грн., чим порушено ст. 1 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108, ч. 1 ст. 9 Закону України № 996 та п. 2.15 Положення про документальне забезпечення записів в бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 №88.
Вказане порушення допущено з вини головного бухгалтера ОСОБА_5, на яку відповідно до посадових обов'язків, покладено обов'язки:
- з нарахування та перерахування платежів до державного бюджету, внесків на державне соціальне страхування, засобів на фінансування капіталовкладень, заробітної плати працівників школи, податків та інших виплат і платежів;
- з контролю законності, своєчасності і правильності оформлення документів;
- з проведення заходів з попередження порушень фінансового та господарського законодавства та здійснення заходів спрямованих на дотримання державної фінансової дисципліни, та якою, відповідно, проводилось нарахування заробітної плати та надавались списки до банківських установ на зарахування заробітної плати.
Також порушення в частині відповідальності за належну організацію бухгалтерського обліку, дотримання фінансової дисципліни, економічного та раціонального витрачання коштів на утримання закладу (згідно посадових обов'язків) допущено з вини колишнього директора ОСОБА_4 в період з 01.12.2008 по 31.12.2012; заступника директора з навчально-виховної роботи ОСОБА_6, яку згідно наказу призначено тимчасово виконуючою обов'язки директора Школи, в період з 01.01.2013 по 24.01.2013, та директором Школи ОСОБА_7 в період з 25.01.2013 по 31.05.2013, якими відповідно підписувались платіжні доручення на перерахування заробітної плати.
Ревізією визначення вартості та обсягів виконаних ремонтних робіт з капітального будівництва, реконструкції та ремонту, встановлено наступне.
В липні 2009 року Школою укладено договір № 1 від 02.07.2009 з суб'єктом підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем ОСОБА_1 (далі - СПД ФОП ОСОБА_1) на виконання робіт по капітальному ремонту приміщень їдальні Золотоніської загальноосвітньої санаторної школи - інтернату І-ІІІ ступенів Черкаської обласної ради з визначенням кошторисної вартості робіт на суму 79970,00 грн. Розрахунок з виконавцем робіт проведено повністю.
В ході проведення ревізії, проведено зустрічну звірку з СПД ФОП ОСОБА_1 щодо документального підтвердження виду, обсягу і якості розрахунків, проведених з Школою.
Контрольними обмірами виконаних робіт на предмет завищення обсягів та вартості виконаних робіт встановлено, що в порушення п. 3.3.10.1 Правил визначення вартості будівництва ДБН Д.1.1-1-2000, затверджених наказом Держбуду України від 27.08.2000 № 174 (далі - Наказ № 174), виконавцем робіт завищено обсяги ремонтних робіт на загальну суму 1280,57 грн. Таким чином, внаслідок оплати завищеної вартості ремонтних робіт Школі завдано матеріальної шкоди (збитків) на загальну суму 1280,57 грн.
В липні 2009 року Школою укладено договір № 6 від 24.07.2009 із СПД ФОП ОСОБА_1 на виконання робіт по капітальному ремонту теплових мереж Золотоніської загальноосвітньої санаторної школи - інтернату І-ІІІ ступенів Черкаської обласної ради (котельня, учбовий корпус, спальний корпус) з визначенням кошторисної вартості робіт на суму 287263,00 грн. Розрахунок з виконавцем робіт проведено повністю.
Контрольними обмірами виконаних робіт на предмет завищення обсягів та вартості виконаних робіт встановлено, що в порушення п. 3.3.10.1 Наказу № 174, виконавцем робіт завищено обсяги ремонтних робіт на загальну суму 20921,64 грн. Таким чином, внаслідок оплати завищеної вартості ремонтних робіт Школі завдано матеріальної шкоди (збитків) на загальну суму 20921,64 грн.
В грудні 2009 року Школою укладено договір № 9 від 01.12.2009 із СПД ФОП ОСОБА_1 на виконання робіт по капітальному ремонту даху майстерні Золотоніської загальноосвітньої санаторної школи - інтернату І-ІІІ ступенів Черкаської обласної ради з визначенням кошторисної вартості робіт на суму 69157,00 грн. Розрахунок з виконавцем робіт проведено повністю.
Контрольними обмірами виконаних робіт на предмет завищення обсягів та вартості виконаних робіт встановлено, що в порушення п. 3.3.10.1 Наказу № 174, виконавцем робіт завищено обсяги ремонтних робіт на загальну суму 13005,66 грн. Таким чином, внаслідок оплати завищеної вартості ремонтних робіт Школі завдано матеріальної шкоди (збитків) на загальну суму 13005,66 грн.
В серпні 2010 року Школою укладено договір № 3 від 02.08.2010 із СПД ФОП ОСОБА_1 на виконання робіт по капітальному ремонту даху гаражу Золотоніської загальноосвітньої санаторної школи - інтернату І-ІІІ ступенів Черкаської обласної ради з визначенням кошторисної вартості робіт на суму 31108,00 грн. Розрахунок з виконавцем робіт проведено повністю.
Контрольними обмірами виконаних робіт на предмет завищення обсягів та вартості виконаних робіт встановлено, що в порушення п. 3.3.10.1 Наказу № 174, виконавцем робіт завищено обсяги ремонтних робіт на загальну суму 1773,06 грн. Таким чином, внаслідок оплати завищеної вартості ремонтних робіт Школі завдано матеріальної шкоди (збитків) на загальну суму 1773,06 грн.
В серпні 2011 року Школою укладено договір № 5 від 02.08.2010 із СПД ФОП ОСОБА_1 на виконання робіт по капітальному ремонту їдальні Золотоніської загальноосвітньої санаторної школи - інтернату І-ІІІ ступенів Черкаської обласної ради, з визначенням кошторисної вартості робіт на суму 10850,00 грн. Розрахунок з виконавцем робіт проведено повністю.
Контрольними обмірами виконаних робіт на предмет завищення обсягів та вартості виконаних робіт встановлено, що в порушення п. 3.3.10.1 Наказу № 174, виконавцем робіт завищено обсяги ремонтних робіт на загальну суму 1203,96 грн. Таким чином, внаслідок оплати завищеної вартості ремонтних робіт Школі завдано матеріальної шкоди (збитків) на загальну суму 1203,96 грн.
В серпні 2011 року Школою укладено договір № 6 від 02.08.2010 з СПД ФОП ОСОБА_1 на виконання робіт по капітальному ремонту овочесховища Золотоніської загальноосвітньої санаторної школи - інтернату І-ІІІ ступенів Черкаської обласної ради з визначенням кошторисної вартості робіт на суму 39150,00 грн. Розрахунок з виконавцем робіт проведено повністю.
Контрольними обмірами виконаних робіт на предмет завищення обсягів та вартості виконаних робіт встановлено, що в порушення п. 3.3.10.1 Наказу № 174, виконавцем робіт завищено обсяги ремонтних робіт на загальну суму 7513,26 грн. Таким чином, внаслідок оплати завищеної вартості ремонтних робіт Школі завдано матеріальної шкоди (збитків) на загальну суму 7513,26 грн.
Ревізією визначення вартості та обсягів виконаних ремонтних робіт по виконаних поточних ремонтах, встановлено наступне.
В червні 2011 року Школою укладено договір № 1 від 14.06.2011 з СПД ФОП ОСОБА_1 на виконання робіт по частковому поточному ремонту учбового корпусу (ремонт віконних блоків) Золотоніської загальноосвітньої санаторної школи - інтернату І-ІІІ ступенів Черкаської обласної ради з визначенням кошторисної вартості робіт на суму 52354,00 грн. Розрахунок з виконавцем робіт проведено повністю.
Контрольними обмірами виконаних робіт на предмет завищення обсягів та вартості виконаних робіт встановлено, що в порушення п. 3.3.10.1 Наказу № 174, виконавцем робіт завищено обсяги ремонтних робіт на загальну суму 9576,02 грн. Таким чином, внаслідок оплати завищеної вартості ремонтних робіт Школі завдано матеріальної шкоди (збитків) на загальну суму 9576,02 грн.
В червні 2011 року Школою укладено договір № 2 від 14.06.2011 із СПД ФОП ОСОБА_1 на виконання робіт по частковому поточному ремонту медичного пункту (ізолятора) Золотоніської загальноосвітньої санаторної школи - інтернату І-ІІІ ступенів Черкаської обласної ради з визначенням кошторисної вартості робіт на суму 30181,00 грн. Розрахунок з виконавцем робіт проведено повністю.
Контрольними обмірами виконаних робіт на предмет завищення обсягів та вартості виконаних робіт встановлено, що в порушення п. 3.3.10.1 Наказу № 174, виконавцем робіт завищено обсяги ремонтних робіт на загальну суму 4801,44 грн. Таким чином, внаслідок оплати завищеної вартості ремонтних робіт Школі завдано матеріальної шкоди (збитків) на загальну суму 4801,44 грн.
В липні 2011 року Школою укладено договір № 4 від 22.07.2011 з СПД ФОП ОСОБА_1 на виконання робіт по частковому поточному ремонту учбового корпусу Золотоніської загальноосвітньої санаторної школи - інтернату І-ІІІ ступенів Черкаської обласної ради з визначенням кошторисної вартості робіт на суму 17300,00 грн. Розрахунок з виконавцем робіт проведено повністю.
Контрольними обмірами виконаних робіт на предмет завищення обсягів та вартості виконаних робіт, встановлено, що в порушення п. 3.3.10.1 Наказу № 174, виконавцем робіт завищено обсяги ремонтних робіт на загальну суму 3665,03 грн. Таким чином, внаслідок оплати завищеної вартості ремонтних робіт Школі завдано матеріальної шкоди (збитків) на загальну суму 3665,03 грн.
Крім того, перевіркою наявних в Школі документів, встановлено, що до актів виконаних робіт форми № КБ - 2в по СПД ФОП ОСОБА_1 за 2009 рік включено адміністративні витрати. Згідно п.4.1.2. Наказу № 174 адміністративні витрати відносяться до загальногосподарських витрат, які спрямовані на обслуговування та управління будівельною організацією.
Проте, відповідно до п.3.8.1 наказу Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 28.05.2004 № 97 «Про затвердження національних стандартів України, державних класифікаторів України, національних змін до міждержавних стандартів, внесення зміни до наказу Держспоживстандарту України від 31 березня 2004 р. N 59 та скасування нормативних документів» підприємець - фізична особа не відноситься до будівельної організації.
Таким чином, до актів приймання виконаних підрядних робіт форми КБ - 2в за 2009 рік, в порушення п.4.1.2. Наказу № 174, зайво включено адміністративні витрати на суму 8136,41 гривень.
Отже, внаслідок оплати завищеної вартості ремонтних робіт Школі завдано матеріальної шкоди (збитків) на загальну суму 8136,41 гривень.
Загалом, ревізією видатків на капітальне будівництво, реконструкцію та ремонт встановлено фінансових порушень, що призвели до матеріальної шкоди (збитків) на загальну суму 71877,05 гривень.
Крім того, ревізією встановлено, що відповідно до договору на технічне обслуговування системи газопостачання від 22.01.2009 №01/09-ТО, укладеного Школою та колективним підприємством фірмою «Газбуд», терміном дії з 01.01.2009 по 31.12.2009 сплата за виконані роботи встановлена в розмірі 3200,00 грн. щомісячно. На підставі актів виконаних робіт довільної форми без зазначення конкретного переліку робіт, що складалися щомісячно, за 2009 рік проведено оплату в загальній сумі 32000,00 грн., тобто за 10 місяців протягом року.
При цьому, відповідно до листа Золотоніського управління по експлуатації газового господарства, наданого на письмовий запит Золотоніської ОДФІ, в 2009 році було припинено газопостачання та проведено опломбування котельні 15 квітня 2009 року та відновлено 06 жовтня 2009 року.
Крім того, відповідно даних Журналу перевірки автоматики безпеки котлів Ква-0,25 та Журналу обходу і ремонту ШРП та вузла обліку Золотоніської загальноосвітньої санаторної школи - інтернату І-ІІІ ступенів Черкаської обласної ради, які було пред'явлено установою до ревізії, в період з 15.04.2009 по 06.10.2009 записи щодо проведення відповідних робіт з технічного обслуговування системи газопостачання відсутні, тобто підтверджено надання послуг впродовж 6,5 місяців. Інші підтверджуючі документи про проведення вказаних робіт (надання відповідних послуг) до ревізії не пред'явлено.
Таким чином, в порушення ч. 1 ст. 9 Закону України №996 при відсутності даних, які підтверджують надання відповідних послуг, за період з 15.04.2009 по 06.10.2009 установою безпідставно проведено оплату за технічне обслуговування системи газопостачання на загальну суму 11200,00 грн. (3200,00 грн. х 3,5 місяці).
Порушення призвело до матеріальної шкоди (збитків), завданих Школі, на суму 11200,00 гривень.
Крім того, під час проведення суцільної інвентаризації по Школі встановлено недостачу на загальну суму 11360,49 грн. по 3 матеріально-відповідальним особам, якими прийнято на себе повну матеріальну відповідальність за забезпечення схоронності матеріальних цінностей згідно з договорами про повну матеріальну відповідальність, в тому числі:
- заступник директора з адміністративно-господарської роботи ОСОБА_8 на загальну суму 10777,49 грн. (огорожа, меблі, бензин);
- вчитель інформатики ОСОБА_9 - на суму 84,00 грн. (аудіосистема SP-582);
- шеф - кухар ОСОБА_10 - на суму 499,00 грн. (стіл офісний).
Оскільки під час ревізії вищевказані порушення не були усунуті, відповідно до п. 7 ст. 10 Закону № 2939-XII, абзацу першого п. 46 Порядку проведення інспектування Державною фінансовою інспекцією, її територіальними органами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.04.2006 № 550, об'єкту контролю направлено вимогу від 11.10.2013 № 03-50/1513 щодо усунення порушень, виявлених ревізією, з встановленим терміном їх виконання - до 11.11.2013.
Зокрема, згідно пунктів 6 - 11 зазначеної вимоги, Школу зобов'язано в порядку, визначеному законодавством, вжити наступних заходів:
- відшкодувати за рахунок винних осіб шкоду, що заподіяна внаслідок порушення на суму 3780,00 грн. (пункт 6);
- відшкодувати за рахунок винних осіб шкоду, що заподіяна внаслідок зарахування коштів на карткові рахунки окремими працівникам Школи в завищених розмірах на загальну суму 985904,94 грн. (пункт 7);
- відшкодувати недоотриману суму доходів фізичними особами в розмірі 40228,61 грн. (пункт 8);
- стягнути з СПД ФОП ОСОБА_1 кошти в сумі 71877,05 грн. (пункт 9);
- стягнути з КП фірми «Газбуд» кошти в сумі 11200,00 грн. (пункт 10);
- відшкодувати за рахунок винних осіб шкоду, що заподіяна внаслідок недостачі матеріальних цінностей на загальну суму 11360,49 грн. (пункт 11).
Станом на час розгляду адміністративної справи вимога ДФІ в Черкаській області від 11.10.2013 № 03-50/1513 щодо усунення порушень, виявлених ревізією, Школою не виконана в повному обсязі. Зокрема, пункт 6 вимоги - не виконано; пункт 7 вимоги - невідшкодованою залишається сума в розмірі 979994,94 грн.; пункт 8 - невідшкодованою залишається сума в розмірі 34418,61 грн.; пункт 9 - невідшкодованою залишається сума в розмірі 69877,05 грн.; пункт 10 - не виконано; пункт 11 - невідшкодованою залишається сума в розмірі 8420,49 грн.
Відповідно до ч. 2 ст. 15 Закону № 2939-XII законні вимоги службових осіб органу державного фінансового контролю є обов'язковими для виконання службовими особами об'єктів, що контролюються.
Згідно із п. 10 ч. 1 ст. 10 Закону № 2939-XII органу державного фінансового контролю надається право звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених під час здійснення державного фінансового контролю порушень законодавства з питань збереження і використання активів.
Враховуючи вищевикладене, а також право органу державного фінансового контролю звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства з питань збереження і використання активів, передбачене п. 10 ст. 10 Закону № 2939-XII, суд дійшов висновку, що адміністративний позов державної фінансової інспекції в Черкаській області, в межах заявлених позовних вимог, є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню, а визнання відповідачем позову не суперечить закону та не порушує чиї-небудь права та інтереси.
На підставі викладеного, керуючись статтями 159-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Зобов'язати Золотоніську загальноосвітню санаторну школу-інтернат І-ІІІ ступенів Черкаської обласної ради виконати п. 6 вимоги Золотоніської об'єднаної державної фінансової інспекції від 11.10.2013 №03-50/1513 шляхом відшкодування, в порядку визначеному законодавством, за рахунок винних осіб шкоди в сумі 3780,00 грн.
Зобов'язати Золотоніську загальноосвітню санаторну школу-інтернат І-ІІІ ступенів Черкаської обласної ради виконати п. 7 вимоги Золотоніської об'єднаної державної фінансової інспекції від 11.10.2013 №03-50/1513 шляхом відшкодування, в порядку визначеному законодавством, за рахунок винних осіб шкоди в сумі 979994,94 грн.
Зобов'язати Золотоніську загальноосвітню санаторну школу-інтернат І-ІІІ ступенів Черкаської обласної ради виконати п. 8 вимоги Золотоніської об'єднаної державної фінансової інспекції від 11.10.2013 №03-50/1513 шляхом відшкодування працівникам недоотриманої суми доходів у розмірі 34418,61 грн.
Зобов'язати Золотоніську загальноосвітню санаторну школу-інтернат І-ІІІ ступенів Черкаської обласної ради виконати п. 9 вимоги Золотоніської об'єднаної державної фінансової інспекції від 11.10.2013 №03-50/1513 шляхом стягнення із суб'єкта підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 коштів в сумі 69877,05 грн.
Зобов'язати Золотоніську загальноосвітню санаторну школу-інтернат І-ІІІ ступенів Черкаської обласної ради виконати п. 10 вимоги Золотоніської об'єднаної державної фінансової інспекції від 11.10.2013 №03-50/1513 шляхом стягнення з колективного підприємства фірми "Газбуд" коштів в сумі 11200,00 грн.
Зобов'язати Золотоніську загальноосвітню санаторну школу-інтернат І-ІІІ ступенів Черкаської обласної ради виконати п. 11 вимоги Золотоніської об'єднаної державної фінансової інспекції від 11.10.2013 №03-50/1513 шляхом відшкодування, в порядку визначеному законодавством, за рахунок винних осіб шкоди в сумі 8420,49 грн.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, яка може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня проголошення постанови. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя В.І. Орленко
Повний текст постанови виготовлений 16.06.2014.